Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pyszne jedzenie!?!

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004
Pyszne jedzenie!?!

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 04.03.2004 20:40

Byłam wielokrotnie w Chorwacji ale przyznam się :oops: że omijałam jakiekolwiek inne jedzenie prócz pizzy i sopagetti :oops: .... Ale postanowiłam, iż w tym roku będę próbować tylko tego czego nie ma u nas... no prócz ośmiornicy do tego się nie zmusze :wink:

CZEKAM NA PROPOZYCJE TEGO CO POWINNAM ZAMÓWIĆ ..... SIEDZĄC W PIĘKNEJ NADMORSKIEJ KNAJPCE PRZY ZACHODZIE SŁOŃCA...



p.s. jadę na Hvar lub Korcule.... może macie namiary na jakieś godne polecenia knajpki( restauracje)
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 05.03.2004 10:14

Bylas wielokrotnie i nie skusilas sie na chorwackie specjaly??????? :!: :!: :?
Polecam goraco lignje na zaru (kalmary z grila z czosnkiem, maselkiem i natka pietruszki, podawane z ziemniaczkami) oraz lignje przene (kalmary w panierce - smakuja podobnie jak swojski kotlecik schabowy), poza tym oczywiscie muszelki pod kazda postacia i rybki. Nalezy rowniez wspomniec o mieskach, czyli pleskawicy (duzy pikantny w smaku kotlet z siekanego miesa) oraz cevapcici (male kawaleczki siekanej baraninki). Wszystko pycha. :wink:
PZDR
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 05.03.2004 10:29

Trochę fantazji....samemu można wile dań przyrządzić.
Krewetki,kalmary, ryby z grilla.Wszystko przyrządza sie podobnie.
Robiłem to w folii aluminiowej,z dodatkiem soli,oliwy z oliwek,koniecznie czosnku,a na koniec można dodać trochę białego wina..........kończę już bo dostaję ślinotoku.
:lool:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 05.03.2004 11:51

No dobra :wink: cevapcici akurat jadłam... ale poprostu nie mogłam sie skuścić na specjały typu muszelki, kalmary itp...... Ale ostatnio spróbowałam conieco i stwierdziłam, ze skoro w polskiej knajpie smakuje mi coś co jest specjałem z morza to w Chorwacji musi to być rewelacyjne.
Co do gotowania i smarzenia we własnym zakresie to w moim przypadku jest to raczej kiepski pomysł.... twz. brak talentu!!! Wolę skosztować tego w restauracji gdzie przyżądza to specjalista..... poza tym nie oszukujmy się NAJLEPIEJ SMAKUJE TO CO JEST ZROBIONE PRZEZ KOGOŚ A NIE PRZEZ NAS SAMYCH!
grażka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 10.02.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) grażka » 05.03.2004 12:47

Witam
uwaierz wszystko co jadłam w Polsce nawet w najlepszych restauracjach nie było tak pyszne jak w orginale czy to Chorwacja, czy Grecja, czy Hiszpania - nie można tego nawet porównywać to zupełnie inaczej smakuje mimo, że tak samo się nazywa.
grazyna
Miniu
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 18.07.2003
Osmiornica.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miniu » 05.03.2004 13:41

Polecam ośmiornice zapiekana w ich tzw. grillu - piec razem z ziemniaczkami itd. + wino białe lekko zimne. Po chorwacku to sie nazywa ( pamietam tylko wymowę) Hobotnica ispo peke czy cos takiego.
Palce lizać. Nawet moja 12 letnia córka to jadła która generalnie nic nie lubi oprócz czipsów itp.
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 05.03.2004 15:37

W HR wszystko smakuje lepiej :D .Choć raz trafiłem na takie "lignje na zaru" ,że od ilości oleju , którym zostały potraktowane robiło się mdło.Ale ogólnie kuchnia chorwacka jest ok i stanowi dla mnie jedną z głównych atrakcji tego pięknego kraju.
vicka80
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 03.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) vicka80 » 05.03.2004 16:52

Cevapcici pychota...nie ma to tamto uwielbiam je i każdemu goraco polecam <mniam, mniam>
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 05.03.2004 16:52

Ja do w/w potraw dodałbym rybkę osljic (pstąg morski) oraz najnormalniejsze sardele.
Proponowałbym równiez spróbować małże.
8)
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 11.03.2004 09:30

Nie wiem czy dobrze kojarzę ale widziałam w knajpkach takie małe rybki opiekane tak jak frytki i zjadane w ten sam sposób... .... takie "rybne frytki".... 8O
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 11.03.2004 10:15

[quote="ally"](...)
Co do gotowania i smarzenia we własnym zakresie to w moim przypadku jest to raczej kiepski pomysł.... twz. brak talentu!!! Wolę skosztować tego w restauracji gdzie przyżądza to specjalista..... poza tym nie oszukujmy się NAJLEPIEJ SMAKUJE TO CO JEST ZROBIONE PRZEZ KOGOŚ A NIE PRZEZ NAS SAMYCH![/quote]

Nie ma co się przejmować swoim talentem kulinarnym ,czy raczej jego brakiem.
Mnie najlepiej wychodzi tylko jajecznica, a żona mówi ,że nawet wodę potrafię przypalić.
Jak już wczesniej pisałem troche fantazji kulinarnej. :arrow:
Kathoris

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kathoris » 11.03.2004 10:28

:D jedzonko...
Polecam strukle na słodko. Mam przepis jakby ktoś był chętny :> :)
A będąc w Chorwacji trzeba spróbować ich wędzonej szyneczki-prSut. pycha!!
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 11.03.2004 14:12

Wędzona szyneczka... oj to musi być pyszne ... :hearts:
yeoz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 163
Dołączył(a): 16.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) yeoz » 11.03.2004 15:56

dwa lata temu trafiłem na imprezę na plaży "Rybackie noce" i tam podawali takie rybki troszkę większe od szprotek, przyrządzane były na grilu i co ciekawe miały słodki smak, porcja zawierała chyba z 10-15 rybek plus bułka, to było mniamuśne... czy ktos może wie jak to się nazywa? będe wdzięczny za informację
pozdrawiam
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 11.03.2004 16:20

Były to sardele.
8)
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone