Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

JAKIM AUTEM? Czy da się wytrzymać podróż bez klimy?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jacirg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 29.05.2006
JAKIM AUTEM? Czy da się wytrzymać podróż bez klimy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacirg » 20.06.2006 16:26

Witam.
Mam VW POLO CLASSIC-a 1,4 16V (75KM). Autko dobre, niezawodne i powinno się nieźle spisać na chorwackich górkach, mam taką nadzieję, ale nie ma klimy. :( Zastanawiam się nad koniecznością jej zamontowania.
Czy Ktoś mógłby mi przybliżyć temat co do jej niezbędności?
A może znajdzie się Ktoś z Wrocławia, kto mógłby polecić dobry a niedrogi warsztat i zorientować mnie w koszcie takiego przedsięwzięcia.
Pozdrawiam.
Jacek
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 20.06.2006 17:11

jacirg napisał(a):Witam.
Mam VW POLO CLASSIC-a 1,4 16V (75KM). Autko dobre, niezawodne i powinno się nieźle spisać na chorwackich górkach, mam taką nadzieję, ale nie ma klimy. :( Zastanawiam się nad koniecznością jej zamontowania.
Czy Ktoś mógłby mi przybliżyć temat co do jej niezbędności?
A może znajdzie się Ktoś z Wrocławia, kto mógłby polecić dobry a niedrogi warsztat i zorientować mnie w koszcie takiego przedsięwzięcia.
Pozdrawiam.
Jacek


Podobno :P się da bez klimy, ale osobiście nie próbowałem 8) bo mam :D

Co do dołożenia - jest to dosyć kosztowna przyjemność - szczególnie gdy chce się montować nowy zestaw. Jednak można zaoszczędzić montując zestaw używany wymontowany z rozbitego pojazdu. Do mojego samochodu (Daewoo Lanos) używane zestawy chodzą po ok. 1200 + tyle samo za montaż. Więc do swojego licz co najmniej tyle - bo jednak auta z kapustą na masce są/były u nas bardziej popularne (szczególnie z klimą) więc jest wieksza podaż używanych zestawów klimatyzacji niż VW POLO.

Biorąc pod uwagę cenę montażu - gdybym się uparł na klimę jej nie mając - to ja osobiście rozważałbym opcję sprzedaży samochodu i kupno innego już z klimą i za pewne także ogólnie z bogatszym wyposażeniem być może dokładając do uzyskanej ze sprzedaży ceny to co trzeba by zapłacić za dołożenie klimy.
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 20.06.2006 17:12

Temat był wałkowany choćby wczoraj.

użyj opcji szukaj:
Obrazek

wpisz jako szukane słowa klima, klimy, klimatyzacji
- nie zdążysz wszystkiego poczytać

forum/viewtopic.php?t=9881&highlight=klimatyzacji
forum/viewtopic.php?t=11563&highlight=klimy
forum/viewtopic.php?t=7633&highlight=klimy
forum/viewtopic.php?t=11213&highlight=klimy
forum/viewtopic.php?t=9429&highlight=klimatyzacji
forum/viewtopic.php?t=6905&highlight=klimy
forum/viewtopic.php?t=8016&highlight=klimy

i to zwłaszcza
forum/viewtopic.php?t=6444&highlight=klimatyzacji

też uważam że owiewki dobra rzecz. Ja jeżdzę bez klimy i wytrzymuję, najgorsze to nie stać bez klimy w korkach to się jakoś da znieść
Nie słyszałem żeby montowali w samochodach klimatyzację jeżeli nie jest tam zainstalowana fabrycznie. Jedak to spora przeróbka.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2006 20:21

Czwarty raz jadę do Cro bez klimy,więc się da przeżyć :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2006 20:26

Mariusz_M
Do mojego samochodu (Daewoo Lanos) używane zestawy chodzą po ok. 1200 + tyle samo za montaż.
Też mam Lanosa,gdzie montowałeś klimę bo umnie ryczą 4000 tyś za montaż :?: :?: :?:
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 20.06.2006 20:28

Pierwszy raz w HR bylem autkiem bez klimy,Punto II GO.Teraz mam PII z klima i jade do HR czwarty raz.Powiem Ci,dasz rade,nie ma tragedii,jak nie miales autka z klima,to nie wiesz co to jest miec klime,jaki to komfort,notabene,za ktory trzeba placic,np. dezynfekcja,nabicie czynnika,pilnowanie alternatora,dmuchawy,filtr kabinowy...Spoko dasz rade...Szerokiej drogi,udanego urlopu!!!
dorszumax
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorszumax » 20.06.2006 20:30

a ja jezdze Focusem II. Bylem teraz w Dubrowniku. Zawsze jade w dzien. Jechałem tam autostrada z Graz(tu studiuje) a wracalem wybrzezem i nie wlaczam klimy. Mam otwarte nawiewy, ale nie wlaczone, tak zeby powietrze do srodka troche wpadalo i co jakis czas wszystkie szyby w dół, a na postojach otwieram drzwi i bagaznik zeby nie bylo zaduchu. Klimy i tak nie moge urzywac, bo tak duzo jezdze samochodem, ze mam jakąś suchość gałki ocznej. Reasumując: wsiadać i się nie martwić!!!
Jak juz musisz miec klime mozna przełożyc uzywana-to dobra propozycja jak auto masz w nienagannym stanie, ale jak ma juz 6-7lat to sprzedawac i kupic nowe z klima, najlepiej rozejrzyj sie po salonach-pełno promocji i aut uzywanych na gwarancji.
Mariusz_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 502
Dołączył(a): 15.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariusz_M » 20.06.2006 23:17

szaki17 napisał(a):Mariusz_M
Do mojego samochodu (Daewoo Lanos) używane zestawy chodzą po ok. 1200 + tyle samo za montaż.
Też mam Lanosa,gdzie montowałeś klimę bo umnie ryczą 4000 tyś za montaż :?: :?: :?:


Ja mam fabryczną.

Ale jak ciekawi cię dokładka to poczytaj ten WĄTEK lub TEN WĄTEK .

Polecam Internetowy Kluba Lanosa - znajdziesz na tym forum. Naklejki Cro.pl nie mam, ale pod rejestracją logo kacika i nick.
RBK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 05.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RBK » 20.06.2006 23:34

Chyba po raz 15 jedziemy rodzinką do Cro bez klimatyzacji, na dodatek z przyczepą, czas podróży przy 60 - 80 km/h na autostradzie jest długi, ale robimy częste postoje. Napewno dasz rady, pozdrawiam, szerokiej drogi!!!
RBK
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.06.2006 23:40

dorszumax napisał(a):i nie wlaczam klimy. Mam otwarte nawiewy, ale nie wlaczone, tak zeby powietrze do srodka troche wpadalo i co jakis czas wszystkie szyby w dół, a na postojach otwieram drzwi i bagaznik zeby nie bylo zaduchu. Klimy i tak nie moge urzywac, bo tak duzo jezdze samochodem, ze mam jakąś suchość gałki ocznej. Reasumując: wsiadać i się nie martwić!!!


Z jednej strony to Ci współczuję, a zdrugiej podziwiam, jak można się tak katować!!!!????
Może skorzystaj z innego okulisty? Jazda bez włączonego wentylatora w samochodzie nawet bez włączonej klimatyzacji, to katorga! Przecież nie masz żadnej wymiany powietrza??!!! Nastaw dysze pod sufit i spróbuj używać klimatyzację. Nie musisz nastawiać na 20 st. C Ustaw koło 25 i tak będzie o niebo lepiej. Jazda w 40-50 st. C w aucie to samobójstwo, zwłaszcza na długich trasach. A jeżeli już musisz, to rób częste postoje np. na stacjach paliw. Ale tam znowu jest klima i tak w kółko.......

FUX
dorszumax
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorszumax » 21.06.2006 02:27

ja jezdze troche inaczej, tzn nie przepadam za klima, wole otwarte okna, co znowóż przeszkadza dziewczynie. Jezdze sporo, np z Graz do Valencji (Hiszpania) w jeden dzien, Graz-Monachium-Graz jeden dzien, Andorra-Graz jeden dzien. Mam jeszcze Astre najuboższą wersje i jakos tez daje rade. Nie wiem co mam z tymi oczami :cry: ale klima nie jest najlepsza na upały jak dla mnie :( można zawsze zjeść loda :lol:
koonrad
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 07.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) koonrad » 21.06.2006 08:20

Klima to dobra rzecz, ale przecież do niedawna mało kto miał i jakoś ludzie jeździli, nawet maluchami, poldkami itp wynalazkami.
Bez klimy najgorzej jest właśnie na szybkich odcinkach, otwarte okna powodują taki szum, że po kilku godzinach głowa odpada.
Nie mam klimy i do tej pory jeździłem nocą, do Cro jade "za dnia" i zobaczymy co się będzie działo ;)

Moge podać sposoby amerykanów na walkę z upałem
- lód w misce - rozpuszcza się w autku i daje troche chłodu - niestety nie wiem czy jest dostępny w Eu (w Polsce dają podobno w MC i sprzedają na stacjach, pewnie drożyzna)
- zraszacz + woda i co jakiś czas mgiełka na twarz.

Damy rade :)
Toma
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 03.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toma » 21.06.2006 08:46

Byłem dwa razy w CRO autkiem bez klimy i da się wytrzymać nie ma obawy przed ciepłem. Jak chcesz uniknąć jazdy w cieple to tak oblicz czas przejazdu w CRO żeby dojechać na miejsce rano lub wyjechać w powrotną drogę do Polski wczesnym rankiem. W moim przypadku to się sprawdziło.
jacirg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 29.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacirg » 21.06.2006 09:51

Kir napisał(a):Temat był wałkowany choćby wczoraj.

użyj opcji szukaj:
Obrazek

wpisz jako szukane słowa klima, klimy, klimatyzacji
- nie zdążysz wszystkiego poczytać.

Dzięki "Kir" za wyrozumiałość i instruktaż.
Pozdrawiam.
Jacek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2006 10:00

Mariusz_M, Dzięki :lol:
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
JAKIM AUTEM? Czy da się wytrzymać podróż bez klimy?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone