Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Split - Dubrovnik

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Walk3r
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 26.12.2010
Split - Dubrovnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walk3r » 09.02.2011 21:29

Jaka jest najlepsza trasa autem?
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 09.02.2011 21:36

Nie za bardzo wiem o co pytasz?
Jedz jadranką przez Omiś i makarską do Dubrovnika. W sumie wiele możliwości tam nie masz ;)
KumoterSzyszkownik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 29.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) KumoterSzyszkownik » 09.02.2011 21:37

Walk3r napisał(a):Jaka jest najlepsza trasa autem?


Moze autostrada :?:
Do samego Dubrownika nie dojedziesz,ale zawsze troche szybciej...
No chyba,ze jestes z tych co wola podziwiac widoki na drodze i jechac wolniej...No i za autostrady w Cro sie placi...
Ja wybieram zawsze autostrade...
KAALA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 143
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KAALA » 09.02.2011 21:44

Zawsze jeszcze można promem :D
Tylko, że wyjdzie drożej niż autostradą :D :D
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 09.02.2011 22:00

Do Dubrownika autostradą - szybszy dojazd i więcej sił na zwiedzania miasta, a powrót Jadranką ze względu na widoczki.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 09.02.2011 22:03

Ale autostrada tylko do Ravčy... w dalszym ciągu; i do lata nic się nie zmieni.
Pozdrawiam
Walk3r
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 26.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Walk3r » 09.02.2011 22:04

Jadę w tym roku pierwszy raz do Chorwacji, dlatego wybaczcie mi nieznajomość tematu. Pytam się o trasę, bo przechodzi ona przez BiH, a Google nie obsługuje BiH, dlatego sam nie mogę tego sprawdzić.
P.S. Chodzi mi o trasę do samego Dubrovnika, a nie gdzieś obok.
P.P.S. Nie podawajcie nazw dróg, bo ich nie ma na mapie. Już prędzej miejscowości po drodze.
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 09.02.2011 22:11

Tam trudno się zgubić jedziesz cały czas wzdłuż wybrzeza az do samego Dubrownika. Tablice na drogach co parę kilometrow przypominają.
A autostradą ...no cóż kończy się na wysokości Makarskiej a dalej chcesz czy nie i tak najlepiej zjechać na wybrzeze i dalej jak napisalem na początku.
Ostatnio edytowano 10.02.2011 10:41 przez mab, łącznie edytowano 1 raz
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 09.02.2011 22:43

Trasa do dubrovnika - proszę o pomoc
i wiele, wiele innych forumowych wątków na temat dojazdu w dziale Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Przez Bih przejeżdżasz tranzytem (raptem kilka kilometrów; to ciągle ta sama droga - Jadranka; wystarczy spojrzeć na zwyczajną mapę); nawet nie zauważysz, chyba, że Cię skontrolują na terminalu.
Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.02.2011 09:03

Zajrzyj do FAQ a znajdziesz wiele tematów m.in. trasy i opłaty.

Pzdr
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 10.02.2011 10:29

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Ale autostrada tylko do Ravčy... w dalszym ciągu; i do lata nic się nie zmieni.
Pozdrawiam


a orientujesz się kiedy mają oddać kolejny odcinek i dokąd ?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 10.02.2011 10:48

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Ale autostrada tylko do Ravčy... w dalszym ciągu; i do lata nic się nie zmieni.
Pozdrawiam

I tu mnie Kasia nieco zmartwiła :) Miałam nadzieję na kolejny oddany odcinek w tym roku :)
matti_wse
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) matti_wse » 10.02.2011 11:23

Tak jak napisał Leszek, jedź autostradą do końca na Dubrovnik, zawsze szybciej przelecisz, ja jechałem w tamtym roku i było ok, tylko kawałek po zjeździe z autostrady jedzie się jakby przez plac budowy
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.02.2011 11:23

Leszek W napisał(a):Do Dubrownika autostradą - szybszy dojazd i więcej sił na zwiedzania miasta, a powrót Jadranką ze względu na widoczki.


Na moje oko to średni pomysł. Dlaczego - ano dlatego że do Dubrovnika polecisz autocestą w dzień a wracać będziesz po ciemku Jadranką więc z widoków nici, no i gorzej się jedzie po zawijasach w nocy. Jak dla mnie w obie strony Jadranką można przejechać. Tam oczywiście wcześnie rano wyjechać żeby zdążyć przejechać rivierę zanim się obudzi :wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 10.02.2011 11:34

kaszubskiexpress napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Ale autostrada tylko do Ravčy... w dalszym ciągu; i do lata nic się nie zmieni.
Pozdrawiam

a orientujesz się kiedy mają oddać kolejny odcinek i dokąd ?

Coś tam niby dłubią.. jakieś tunele,ale najprawdopodobniej nic nie zostanie oddane do lata.... Autostrada do Ploče (już bez "przerywanek") do końca 2012 r. tu można poczytać.
Co do Dubronika ... nie wiadomo nic....Kryzys proszę Państwa...
tu raczej kiepskie wieści
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone