Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fish Picnic - Skąd najlepiej na Rivierze Makarskiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kastela
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 27.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kastela » 22.07.2016 11:09

Jestem właśnie w Drveniku i już wiem, że są tu organizowane rejsy na Hvar i Korculę, rejsy wieczorne z muzyką na żywo.
Pozdrawiam
amator33
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) amator33 » 22.07.2016 11:16

Po reklamie tu fishpicnic na Juniorze jest tak oblegany ze trzeba było rezerwować praktycznie tydzień naprzód. Koszt 180 kn za osobę dorosła i 80kn za dziecko
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 22.07.2016 22:31

Kastela napisał(a):Jestem właśnie w Drveniku i już wiem, że są tu organizowane rejsy na Hvar i Korculę, rejsy wieczorne z muzyką na żywo.
Pozdrawiam


Piszesz o Felun Jedan - rejsy na Korćulę co środę, start o 8.30 z Gradaca. Koszt 220 KN za osobę, dzieci do 15 roku zniżka o 50%.

http://www.shiptour.info/felunjedan/

Zanim obierze rejs na Korćulę stateczek podbiera resztę chętnych z Podaca, Zaostrog i Drvenika.

Rejs trwa 3h, kolejne 3h na zwiedzanie miasta/wyspy, powrót kolejne 3h.

Na powrocie serwują wspaniałą Makręlę (w życiu tak dobrej Makreli nie jedałem) soki i wino do bólu.

Obsługa miła i bardzo operatywna. Starszy Pan robi klimat i pilnuje porządku na okręcie :mrgreen:

W połowie drogi stop, kotwica i 20 minutowa kąpiel w pobliżu Sućuraj (pozwalają skakać do wody ze statku - polecam!)

Niestety po 6h łącznego rejsu ja osobiście mam odruch wymiotny na ich regionalną muzykę :boss:

Jeśli jesteście zainteresowani - gorąco polecam.

Pozdrówcie ode mnie Drvenik - mam z tym miasteczkiem cudowne wspomnienia z poprzednich lat :papa:

PS. Dla niepalących i rodzin z dziećmi: może drażnić palenie samodzielnie skręcanych papierosów (zaiste śmierdzący tytoń) przez załogę/obsługę , która w przerwie od obowiązków ma swój własny stolik na dolnym pokładzie.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4654
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 28.07.2016 21:40

słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 28.07.2016 21:49

dhmegi napisał(a):Makarski Jadran troszkę zniszczył nabrzeże.
http://www.24sata.hr/news/putnicki-brod-pun-turista-se-zabio-u-rivu-ljudi-su-vristali-484948


Prawie jak w Speed 2 :mrgreen:
von_scheisse
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) von_scheisse » 06.09.2016 23:15

Płynął ktoś z Was statkiem Murter z Promajny/Baski Vody/Promajny do Omisa i potem drugim statkiem w górę Cetiny? Jak wrażenia?
pioter79
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 27.07.2016
Makarska/Baśka Voda - Brać

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioter79 » 12.09.2016 12:29

Witajcie,

Na początek słowo wstępu abyście dobrze zinterpretowali moją prośbę.

W tym roku pierwszy raz mieliśmy okazję odpoczywać w Cro (Baśka Voda) i wszystko wyszło cudnie - kto był ten nie zaprzeczy.

Wykonałem rekonesans na przyszły roki chcielibyśmy wybrać się na wyspę Brać (plaża Bol + zwiedzanie), oto jakie znalazłem opcje - może mi pomożecie i są inne ciekawsze

1. Ładujemy auto na prom z Makarska + 5 osób i płyniemy do portu Sumartin - koszt takiej wycieczki to około 5x33 kuna + 160 kuna = 325 Kuna co daje ok 195 PLN w jedną stronę = w dwie strony 400 PLN

plusy
wyjeżdżamy o której chcemy i wracamy o której chcemy
płyniemy na tyle szybko że choroba morska dopada nas dopada w minimalnym stopniu

minusy
wychodzi drogo
jedzenie finansujemy z dodatkowej kasy

2. Wycieczka morska statkiem BIBA z Baśka Voda- koszt około 595 kuna (2x 230 osoba dorosła + 130 za najstarsze dziecko , pozostałe 2 gratis (6 i 8 lat). Wyszczekany chorwat mówiący perfekt po polsku zachęca jak tylko się da

plusy
dają coś do zjedzenia niewiele ponieważ tylko pączek
nie trzeba brać auta ba wyspę

minusy
choroba morska gwarantowana więc nici z nawet tego co podadzą na statku
bez auta na wyspie czyli woąż nas gdzie chcą ( można zwiedzić coś jeszcze) ale jestes na łasce przewoźnika cały dzień
doradzają żeby wziąć swój alkochol i tak spędzić wyjazd
tylko 3 godziny brutto na plaży BOL
z portu nieopodal BOL trzeba dojść samemu ew. taxi wodne - dodatkowe 50-60 kuna

3. Wycieczka statkiem morskim z Brela ( nazwy statku nie pamiętam), to koszt około 350 PLN wliczając w to obiad dla każdego + napoje . Jedyny język do pogadania z naganiaczem to niemiecki na szczęście poziom basic wystarczy żeby się dowiedzieć wszystkich szczegułów

plusy
dla każdego dorada na obiad lub makrela
picie dla każdego
pozostałe plusy jak w wycieczce statkiem z Baśki

minusy
takie jak w wycieczce statkiem - czyli gwarantowany zwrot ryby i to szybko do jej naturalnego środowiska

Czy znacie inny sposób aby spędzić cały dzień na wyspie Brać - na plaży BOL

Dla mnie jedyny chociaż najdroższy i bez obiadu do sposób prom z Makarska

Dzięki za pomoc
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016
Re: Makarska/Baśka Voda - Brać

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 12.09.2016 14:13

Tak się w ogóle zastanawiam nad sensem jazdy na Bol i zwiedzaniem z dziećmi. Umęczycie siebie i dzieciaki. Zapchana milionem ludzi plaża jako cel wycieczki?
shira22
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.05.2013
Re: Makarska/Baśka Voda - Brać

Nieprzeczytany postnapisał(a) shira22 » 12.09.2016 15:35

Pewnie sporo osób się ze mną zgodzi, ale Bol jest przereklamowany. Woda niezbyt przejrzysta, a ludzi tyle że prawie na stojąco się trzeba opalać. Jak dla mnie byłam tam może godzinę i wystarczy.
pioter79
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 27.07.2016
Re: Makarska/Baśka Voda - Brać

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioter79 » 12.09.2016 16:07

Tym bardziej Wasze odpowiedzi wpędzają mnie w pytanie czy warto....

Tegoroczny wyjazd zawierał tylko jedną wycieczkę na która pojechaliśmy sami - wodospady KRKA.
Może to jest tak jak z rzeczonymi wodospadami :

- byliśmy
- podobało się
- ludzi sporo ( ciężko znaleźć było miejsce na ręcznik )
- zobaczyliśmy i więcej tam nie czujemy potrzeby jechać ....

Może tak jest i z BOL ????
shira22
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.05.2013
Re: Makarska/Baśka Voda - Brać

Nieprzeczytany postnapisał(a) shira22 » 13.09.2016 12:27

Powiem tak, pojechać warto, ale raczej na wycieczkę niż na dłuższy pobyt. Ja akurat wykupiłam rejs statkiem na Hvar i Brac, więc byłam, widziałam i na razie nie planuję powrotu-jest tyle ciekawych miejsc, że muszę resztę odwiedzić :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Makarska/Baśka Voda - Brać

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.09.2016 12:50

pioter79 napisał(a):Tym bardziej Wasze odpowiedzi wpędzają mnie w pytanie czy warto....

Tegoroczny wyjazd zawierał tylko jedną wycieczkę na która pojechaliśmy sami - wodospady KRKA.
Może to jest tak jak z rzeczonymi wodospadami :

- byliśmy
- podobało się
- ludzi sporo ( ciężko znaleźć było miejsce na ręcznik )
- zobaczyliśmy i więcej tam nie czujemy potrzeby jechać ....

Może tak jest i z BOL ????


Na Brač byłem 3 razy (4, ale pierwszy raz za św pamięci Jugosławii jako gówniarz, więc nie liczę ;) ). Bol zwiedziliśmy podczas pierwszego pobytu i to dwa razy: Pierwszy i ostatni :oczko_usmiech: :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 25.05.2017 15:07

A ja mam pytanie czy ktoś płynął z Tucepi w jakieś inne miejsce niż Jelsa i Bol? Tam już byliśmy na fish picnicu, więc tym razem chcielibyśmy płynąć gdzieś indziej. Tylko nie żaden Makarski Jadran, czy inne tego rodzaju przybytki.
Wolelibyśmy jakąś mniejszą łajbę z dobrym jedzonkiem i winkiem :D
Może być też z Makarskiej, nie tylko z Tucepi :D
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 25.05.2017 15:37

agata26061 napisał(a):A ja mam pytanie czy ktoś płynął z Tucepi w jakieś inne miejsce niż Jelsa i Bol? Tam już byliśmy na fish picnicu, więc tym razem chcielibyśmy płynąć gdzieś indziej. Tylko nie żaden Makarski Jadran, czy inne tego rodzaju przybytki.
Wolelibyśmy jakąś mniejszą łajbę z dobrym jedzonkiem i winkiem :D
Może być też z Makarskiej, nie tylko z Tucepi :D

Z Podgory popłyniesz na Korčulę, 2 lata temu statek płynął też do Vrboski
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.05.2017 15:57

Czy polecicie coś z Riviery Omis badz Makarskiej na Korcule?Myślimy o rejsie jednodniowym resjsie (jak najszybszym) tak by zobaczyć miasto, w którym ponoc urodził się Marco Polo...czy warto wyskoczyć tam i czy jest to mozliwe w jeden dzien?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Fish Picnic - Skąd najlepiej na Rivierze Makarskiej - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone