Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Fish Picnic - Skąd najlepiej na Rivierze Makarskiej

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 25.05.2017 16:03

amatus1 napisał(a):Czy polecicie coś z Riviery Omis badz Makarskiej na Korcule?Myślimy o rejsie jednodniowym resjsie (jak najszybszym) tak by zobaczyć miasto, w którym ponoc urodził się Marco Polo...czy warto wyskoczyć tam i czy jest to mozliwe w jeden dzien?


Możliwe...mamy w planie na ten rok. Płynęliśmy w zeszłe wakacje statkiem Felun z Živogošće na Hvar. Można też z nimi płynąć na Korčulę i również jest to wycieczka na jeden dzień :papa:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.05.2017 16:07

a może odpuścić Korcule bo jednak "kawałek drogi i na Hvar sie wybrać?Stacjonujemy w Lokvie i nie ukrywam, że poniżej Makarskiej nie chce mi się jechać by wsiadać na łódkę.Gdzieś czytałem, że z Breli są jednodniowe rejsy ale umknęło mi to
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107658
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.05.2017 17:04

amatus1 napisał(a):Gdzieś czytałem, że z Breli są jednodniowe rejsy ale umknęło mi to

Jest rejs: najpierw na Hvar (Jelsa), potem na Brač (Bol) i powrót.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.05.2017 20:34

Dzieki Janusz, kurde co by to było gdyby Cię tu nie było?Strach pomyśleć. Będę szukał tego rejsu. Płynąłeś? Warto wybrać sie do Jelsy?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107658
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.05.2017 20:41

Tak, płynąłem z Breli.
Start ok. 9-tej, powrót ok. 17-tej. Obiad na statku.
W Jelsie statek stoi ok 1.5 godziny, w Bol ok. 2 godzin.
Reszta czasu to pływanie po morzu.
Delfinów na trasie nie było :cry:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 25.05.2017 20:55

O Fishpicnic było tutaj już bardzo dużo, co prawda ja płynąłem parę lat temu ale naszej rodzince bardzo się to podobało. Czasu nie masz za dużo więc nie pozwiedzasz (w Jelsie jeśli dobrze pamiętam około 1,5h a na Bol 3h) ale mimo wszystko jest to fajna wycieczka. Ważne aby nie płynąć dużą jednostką tylko poszukać jakieś kameralnej łajby, która nie bierze nie wiem ile ludzi. My płynęliśmy Calipso czy jakoś tak (duża jednostka stylizowana w dawnym stylu) z Makarskiej. Nie polecam tej łajby bo niestety biorą ludzi ile wlezie, jest przeludniona. Reklamowany tak poczęstunek był marny (np dali po pół kieliszka bardzo ciepłej rakiji polewanej z plastykowej butelko do plastykowych kieliszków). Drugim razem płynęliśmy małą łajbą (góra 30 osób), jedzenia w bród, schłodzone napoje... np. wino bez limitu, suszone figi oraz arbuz. Fajnie było bo łódka była niska i siedziało się praktycznie przy samej wodzie, mała grupka i totalne wyluzowanie, na koniec łódka stanęła w morzu i była atrakcja jak skakanie do wody z górnego pokładu (niektórym służył on za daszek do opalania). Jest też taka legendarna już łódka jak Makarski Jadran... wiele razy widziałem jak wracali koło 18 do portu w Makarskiej, impreza straszna... tańczenie na stołach... mega głośna muzyka i widać że tam rakiji nie żałują :). Tak więc jak ktoś lubi takie klimaty to polecam, my się nie odważyliśmy bo była obawa że można by zgubić dzieci :).
P.S
Sporo tego pływa z makarskiej, w cenie mieliśmy transfer w obie strony z Tucepi ale byli ludzie i z dalszych miejscowości jak Igrane itp.
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 15.06.2017 20:01

Płyną ktoś tym?
http://www.croatiaweek.com/new-fast-lin ... dubrovnik/
Nowy szybki statek... ciekawe czy tak jak obiecali już kursuje..
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2017 20:09

Fisch Picnic. Stara łajba, najtańsze trunki, makrela z mikrofali, disco-polo. Dla "koneserów".
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 15.06.2017 20:51

bigredone napisał(a):Fisch Picnic. Stara łajba, najtańsze trunki, makrela z mikrofali, disco-polo. Dla "koneserów".

To musiałeś jakoś szczególnie trafić. Ja byłem już 7 razy na różnych "fishpicnicach" i zawsze była świeża ryba, lokalne wino i lokalna muzyka. Nie byłem na Bibe i Makarski Jadran. No chyba, że miał być 12 letni Chivas i ostrygi to tego nie znajdziesz... aczkolwiek jadłem ostrygi prosto z morza jakich nie zje nikt kto tam nie był (wyłowione przez właściciela apartmanu z moim synem).
AniaAn
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 19.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaAn » 22.06.2017 12:17

yzedef napisał(a):O Fishpicnic było tutaj już bardzo dużo, co prawda ja płynąłem parę lat temu ale naszej rodzince bardzo się to podobało. Czasu nie masz za dużo więc nie pozwiedzasz (w Jelsie jeśli dobrze pamiętam około 1,5h a na Bol 3h) ale mimo wszystko jest to fajna wycieczka. Ważne aby nie płynąć dużą jednostką tylko poszukać jakieś kameralnej łajby, która nie bierze nie wiem ile ludzi. My płynęliśmy Calipso czy jakoś tak (duża jednostka stylizowana w dawnym stylu) z Makarskiej. Nie polecam tej łajby bo niestety biorą ludzi ile wlezie, jest przeludniona. Reklamowany tak poczęstunek był marny (np dali po pół kieliszka bardzo ciepłej rakiji polewanej z plastykowej butelko do plastykowych kieliszków).




Tak ja byłam na takim fishpicnicu w 2010 dokładnie na wspomnianej przez Ciebie łodzi. Ja też zapamiętałam paskudną rybę i ciepłą Rakiję w plastikowym kubku. Czasu według mnie było wszędzie mało. A i hałas nie do zniesienia na łodzi. Dla mnie strata dnia. Ale każdy ma inne potrzeby np. Makarski Jadran wpływający na plażę niemalże po rejsie około 17.00 jest nie do zniesienia już z samej plaży a co tu mówić o byciu tam wewnątrz.

Trzeba zwrócić też uwagę jak reklamują te "pikniki" rakiją i rybą. Większość czasu spędza się płynąc a mi np na morzu jest zimno więc opalanie nie wchodzi w grę bo za zimno..... Tak więc jeśli ktoś jest chętny to na pewno coś dla siebie znajdzie.

W tym roku widziałam małe łódki z krótkimi 45-2h rejsami może to jest ciekawe rozwiązanie?
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 02.07.2017 20:05

Dołączę się do wątku o fish picnicach, opiszę te z Makarskiej.... Ich główna trasa to Makarska- Jelsa(Hvar) i Bol (Brać) (widziałam też trasy na Korcule- moim zdaniem kompletnie nie opłacalne ze względu na czas podróży na wyspę)
Generalnie pływają 4 duże statki...
-Calipso i Makarski Jardan to statki imprezowe... chcesz się napić? nie przeszkadza Ci dziki tłum, krzyki, śpiewy, dudniąca muzyka ? - to rejsy idealne dla Ciebie. To rejsy dla młodych lubiących imprezy...

Statki Voga i Viganj (albo podobna nazwa, mogłam coś przekręcić) to statki spokojniejsze... nie ma głośniej muzyki, nikt po stołach nie skacze... są mniejsze więc automatycznie mniej ludzi zabierają. Ja płynęłam parę dni temu Voga, nie mam większych zastrzeżeń, bardziej traktowałam ja jako transport na wyspy niż jako jakąś wielką atrakcję (niestety ale jeśli ktoś chce się dostać bezpośrednio do np Jelsy to jest na nie skazany) W czasie rejsu dali rakije (nie lubie, nie próbowałam) później dobra grillowaną makrelę (lub kurczak do wyboru) do tego wino, sok, pieczywo... Jedzenie przyzwoite, załoga bardzo miła, szybko i sprawnie wszystko organizowała. Jeśli wybieracie się na fish picnic Voga będzię dobrym wyborem
Ustian
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 18.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ustian » 02.07.2017 21:33

Jaki jest koszt od osoby fishpicniku w tym roku?
Woman0002
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 04.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woman0002 » 02.07.2017 22:02

250 kun od osoby
Ustian
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 18.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ustian » 04.07.2017 20:30

Woman0002 napisał(a):250 kun od osoby

To ja sobie zrobie Fish picnic po polsku, bo 1000 kun to juz jest spory wydatek. Moze w przyszlym roku
konrados1
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 15.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrados1 » 11.07.2017 19:15

Witam.Jestem po dzisiejszym Fish Picnic statkiem Voga. Zamawialiśmy z żoną w sobotę na niedziele lecz nie było wolnych miejsc-słowa naganiacza chyba Jurko.Termin najbliższy wolny padł na dzisiaj .W sobotę daliśmy zaliczkę 100 kun z zaznaczeniem czy jemy rybę czy chyba pierś z kurczaka a reszta w dniu dzisiejszym przy wejściu na statek 400 kun /razem 500 kun za dwie osoby/.Odpływaliśmy 08;30 wszyscy siedzieli nie było tłoku,na dzień dobry po kieliszku rakija/dla mnie dobra chyba ze śliwek/.Muzyka w tle niestety chorwacka,O godzinie 10.15 dotarliśmy do wyspa Hvar-miasteczko Jelsa czas wolny do 11.10. Następnie rejs w strone wyspy Brać port Bol. Podczas rejsu rybka/makrela/ z surówka,chleb, litr wina na stolik 4 osoby. Następnie wystawiono dwa pojemniki po około 5 litrów wina i lemoniady-kto chciał to nalewał. O 12.00 dotarliśmy na wyspę Brac miasteczko Bol-czas wolny do 16.00. Udaliśmy się taksówką wodną na plaże Złoty Róg za osobę 20 kun w jedna stronę tj 2.8 km.Odradzam iść pieszo bo jest kawałek około 2 km w taki upał .Wrażenie na plaży ogromne dla mnie 8) :lol: .Powrót taksówką wodną do portu w Bol i rejs do Makarskiej-nareszcie muzyka dla wszystkich europejska-Bony M,Opus itp ,Despakito-niestety :x :x :x .W Makarskiej 18.00 i tyle.Polecam spokój wszystko ok.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Fish Picnic - Skąd najlepiej na Rivierze Makarskiej - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone