Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Euro ponad 4 zł !

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.10.2008 17:52

joajer napisał(a):Paliwo nie jest drogie jak się ma oszczędne auto, gorzej jak się ma smoka...


Ja na szczęście nie mam smoka lecz ekonomiczne autko...Vw z 2003 roku z silnikiem 1. 2 więc nie jestem częstym gościem na stacji benzynowej... :lol:
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 30.10.2008 18:32

Ja mam VW TDI co prawda z 1995r ale zbiornik ok 100L, jak naleję do pełna to auto w pełnym załadunku i z kufrem na dachu przejechało na Chalkidiki (1700km)bez tankowania i jeszcze coś w baku zostało.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 31.10.2008 08:32

alessandro1977 napisał(a):Za paliwo wczoraj płaciłem 4.09 zł co było dla mnie miłą niespodzianką...


Dzisiaj na Neste widziałem cenę ON 4,01zł/l. Do tego jeszcze dają 5 gr zniżki za płatność kartą. Cena paliwa poniżej czterech złociszy stała się faktem. Szkoda tylko, że jesteśmy robieni w konia przez producentów / dystrybutorów paliw - cena paliwa na stacjach jest nieadekwatna do ceny baryłki ropy, bo spada zdecydowanie wolniej niż powinna. Jak zwykle ktoś napycha kieszenie pieniędzmi kierowców.
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 31.10.2008 09:28

U nas już jakiś czas diesel kosztuje około 3,89, ale tak jak mówisz. Baryłka spadła ponad 100%, a paliwo 5%?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.10.2008 09:35

Adam,K napisał(a):U nas już jakiś czas diesel kosztuje około 3,89, ale tak jak mówisz. Baryłka spadła ponad 100%, a paliwo 5%?

Małe OT (więcej nie będę): tłumaczenie rzecznika Rafinerii Gdańsk-kupiliśmy po wyższej cenie i teraz mamy do tego dopłacać obiżając cenę ? Nie możemy działać na szkodę Spółki....

Pozdrawiam
Jacek
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 31.10.2008 09:40

JacYamaha napisał(a):
Adam,K napisał(a):U nas już jakiś czas diesel kosztuje około 3,89, ale tak jak mówisz. Baryłka spadła ponad 100%, a paliwo 5%?

Małe OT (więcej nie będę): tłumaczenie rzecznika Rafinerii Gdańsk-kupiliśmy po wyższej cenie i teraz mamy do tego dopłacać obiżając cenę ? Nie możemy działać na szkodę Spółki....

Pozdrawiam
Jacek

OK. Ogólnokrajowe zapasy paliwa wystarczają na miesiąc czasu. To ile tego paliwa kupili?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.10.2008 09:44

Adam,K napisał(a):OK. Ogólnokrajowe zapasy paliwa wystarczają na miesiąc czasu. To ile tego paliwa kupili?

Czy na miesiąc czy na mniej to i tak zawsze jakiś argument będzie na NIE

Pozdrawiam
Jacek

P.S. A miało być ostatnie OT w temacie. Po mału ten wątek łapie się na Hyde Park
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.10.2008 09:47

Arek napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):Za paliwo wczoraj płaciłem 4.09 zł co było dla mnie miłą niespodzianką...


Dzisiaj na Neste widziałem cenę ON 4,01zł/l. Do tego jeszcze dają 5 gr zniżki za płatność kartą. Cena paliwa poniżej czterech złociszy stała się faktem. Szkoda tylko, że jesteśmy robieni w konia przez producentów / dystrybutorów paliw - cena paliwa na stacjach jest nieadekwatna do ceny baryłki ropy, bo spada zdecydowanie wolniej niż powinna. Jak zwykle ktoś napycha kieszenie pieniędzmi kierowców.


Na paliwie zawsze będziemy robieni w bambuko...na to nie ma rady...nie wierzę w to abyśmy kiedykolwiek płacili za paliwo tyle ile naprawdę powinniśmy...
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 31.10.2008 09:47

Adam,K napisał(a): Baryłka spadła ponad 100%,



Czyli co? Dopłacają do baryłki?


Pozdrawiam
Rafał
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 31.10.2008 13:05

asikx napisał(a):
Adam,K napisał(a): Baryłka spadła ponad 100%,



Czyli co? Dopłacają do baryłki?


Pozdrawiam
Rafał

Przepraszam. Mój błąd. Ponad 50%. I nadal spada.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 31.10.2008 17:24

Dziś w HR benzyna po 3.70zł (przeliczyłem po kursie bankowym , cena ze strony internetowej) a w Słoweni po 3.60zł Diesel niestety trochę droższy niż benzyna.
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 31.10.2008 18:02

alessandro1977 napisał(a):Za paliwo wczoraj płaciłem 4.09 zł co było dla mnie miłą niespodzianką...


Wczoraj brałem Pb 95 za 4,02 zeta i to na Orlenie. :wink: :wink: :wink:

Pozdrawiam.

P.S.Tylko nie wiem jak długo utrzyma się taka cena ???
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1619
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 31.10.2008 22:40

Doją nas jako kierowców od dawna, to wiemy wszyscy. Potrafię zrozumieć wiele rzeczy, ale może ktoś mi wyjaśni pewną rzecz:
baryłka ropy około miesiąca temu kosztowała blisko 150 dolarów amerykańskich, dzisiaj na giełdzie w Londynie kurs baryłki wynosił 60-61 dolarów; to czemu ceny na stacjach benzynowych zmalały tylko o ok. 60 groszy?

Pozdrawiam
Rafał
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 31.10.2008 23:07

Pewnie dlatego też że jak ropa kosztowała 150$ to dolar kosztował 2zł a jak ropa kosztuje 65$ to dolar jest po prawie 3zł a że cena paliwa to w większości podatki (a te niewiele się zmieniają) to realny spadek ceny ropy jest może 25% z 2 zł (resta to podatki) więc wychodzi ok 50gr/l :D Tak to sobie jakoś wyliczyłem.
Ciekawostką dla mnie jest to że jak ropa była po prawie 150 $ za baryłkę to prognozy były że dojdzie do 200$ bo jest taki popyt, wschodzące rynki itd. Czyli co? Nagle kilkadziesiąt milionów ludzi przestało jeździć że nie potrzeba nagle ropy? Nie ma jej kto kupować? Ludzie chodzą na piechotę? Jakoś tego nie widać. Pewnie amerykany zrobiły jakiś majstersztyk aby dolar tak nie tracił bo byłby gówno wart, i aby ropę potanieć, bo w USA na pewno można odczuć obniżkę cen ropy. U nas można jedynie odczuć większą cenę kuny.
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 01.11.2008 11:20

przy kupionym za 2.08 dolarze, kurs z poprzedniego piątku 3.13 był dla wielu spekulantów wspaniałym dniem...

50% w 2 miesiące.tak toi nawet w erze nie ma.
a jak mówili kupować baksy to sie tłum w głowę pukał :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Euro ponad 4 zł ! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone