Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Euro ponad 4 zł !

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 15.04.2018 21:36

bronks napisał(a):Trochę nie w temacie, ale się podepnę....

Kupiłem "od rodziny" euro w dobrej cenie, ale mam m.in. nominał 500 E.
Orientujecie się czy Chorwaci są skłonni wydać resztę (jeśli zapłacę za kwatery np. 400 E) w euro, w kunach czy ogólnie nie chcą takich nominałów? Obiło mi się o uszy, że to mało chodliwy banknot w codziennym użyciu, tak usłyszałem w dwóch kantorach.

Wymieniałem takie banknoty bez problemu,w kantorze w Vodicach.
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 12.05.2018 18:13

Witam wyjeżdżamy do Chorwacji początkiem września ale myśle juz wymienić euro na wakacje czy 4.26 za 1 euro to spoko cena ?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 12.05.2018 18:22

radzio327 napisał(a):Witam wyjeżdżamy do Chorwacji początkiem września ale myśle juz wymienić euro na wakacje czy 4.26 za 1 euro to spoko cena ?

Właśnie przedwczoraj za tyle wymieniłem 1 tysiaka, a czy dobrze zrobiłem okaże się za miesiąc :wink:
Dla mnie cena poniżej 4,3 jest ok.
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 12.05.2018 18:36

A na miejscu w Chorwacji jak wymieniamy np 100 euro to w bankach jest jakaś prowizja ?
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 12.05.2018 19:36

W bankach prowizji nie ma ja sie z takim przypadkiem nie spotkałem ale kantory naliczaja trzeba czytac czy jest naliczana prowizja.Proponuje tez sie dowiedziec np w restauracji jaki maja przelicznik bo np kupisz obiad a przy okazji mozesz dobrze wymienic kase mi sie to zdarzyło.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 07.06.2018 11:10

radzio327 napisał(a):A na miejscu w Chorwacji jak wymieniamy np 100 euro to w bankach jest jakaś prowizja ?
nenek napisał(a):W bankach prowizji nie ma ja sie z takim przypadkiem nie spotkałem ale kantory naliczaja trzeba czytac czy jest naliczana prowizja.




Zwykle właśnie banki naliczają prowizje, a u mjenjačnici nie, z tym że w kantorach jest zwykle mniej korzystny kurs (choć zwykle reklamują się 0% provizija). Np. w Jadranska Banka prowizja wynosiła 1 % i bardziej opłacało się wymienić w banku, niż w kantorze.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2018 11:17

Arek napisał(a):Zwykle właśnie banki naliczają prowizje, a u mjenjačnici nie, z tym że w kantorach jest zwykle mniej korzystny kurs (choć zwykle reklamują się 0% provizija). Np. w Jadranska Banka prowizja wynosiła 1 % i bardziej opłacało się wymienić w banku, niż w kantorze.


A to chyba nie do końca tak. Złaziłem cały Krk w poszukiwaniu najlepszej ceny za Euro i... banki miały najgorsze, do tego doliczały sobie prowizję :? Najkorzystniejszy kurs znalazłem na stacji benzynowej w pobliżu Varaždinu... 8O
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 07.06.2018 11:26

Pääkäyttäjä napisał(a): Najkorzystniejszy kurs znalazłem na stacji benzynowej w pobliżu Varaždinu... 8O


Moje doświadczenia są z głównie z Tribunj (choć nie tylko). Sprawdzone wielokrotnie przez kilka lat z rzędu. Nie twierdzę jednak, że wszędzie jest tak samo.
A jeśli chodzi o najkorzystniejszy kurs, to znalazłem go na... Odmorište Plitvice Zagreb, wymiana w recepcji tamtejszego motelu.
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Euro ponad 4 zł ! - strona 123
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone