Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Euro ponad 4 zł !

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 31.01.2016 15:44

A można prościej i kurs mają dobry w okolicach Kwietnia 2015 3.98 - 4,05 to był standard.
http://www.aliorkantor.pl

Konto bezpłatne a co ważniejsze przelewy europejskie w walucie również bezpłatne do sumy zakupionej.
Za rezerwację apartamentów za przelew nie płacę ani grosza a walutę wypłacam w oddziale Alior Banku, powyżej 300 euro trzeba zadzwonić żeby mieli.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 31.01.2016 16:38

Ale .... musisz mieć konto walutowe.
Utrzymanie to zapewne jakiś tam koszt, a konto używane tylko na wyjazd wakacyjny, chyba że wyjeżdżasz częściej.
pabbllo_ldz
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 17.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pabbllo_ldz » 31.01.2016 16:51

sdolas napisał(a):Ale .... musisz mieć konto walutowe.
Utrzymanie to zapewne jakiś tam koszt, a konto używane tylko na wyjazd wakacyjny, chyba że wyjeżdżasz częściej.

A umiesz czytać?
Co napisałem?

Że jest bezpłatne plus przelewy walutowe za darmo do wartości zakupionej waluty. Chyba prościej i jaśniej się nie da ;d
grzesiek.2373
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek.2373 » 31.01.2016 17:11

Potwierdzam tak to działa jak pisze pabbllo
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 31.01.2016 17:22

Umiem czytać, dlatego też niestety z dużą dozą ostrożności dociekam.
To że w ulotce czy OWU jest napisane że jest za darmo, to zazwyczaj jest to tylko napisane.
Banki i nie tylko, lecą w kulki nie od dziś.
Niemal zawsze jest obwarowanie jakimiś warunkami, typu darmowe jeżeli ... np. zrobi się xxx operaci itp itd, czyli nie jest darmowe.
Za darmo to jedynie można oberwać :wink:
Minia 1
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 18.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minia 1 » 31.01.2016 18:04

Ja też potwierdzam, za darmo.
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 31.01.2016 18:32

sdolas napisał(a):Umiem czytać, dlatego też niestety z dużą dozą ostrożności dociekam.
To że w ulotce czy OWU jest napisane że jest za darmo, to zazwyczaj jest to tylko napisane.
Banki i nie tylko, lecą w kulki nie od dziś.
Niemal zawsze jest obwarowanie jakimiś warunkami, typu darmowe jeżeli ... np. zrobi się xxx operaci itp itd, czyli nie jest darmowe.
Za darmo to jedynie można oberwać :wink:


Koleś ci napisał wołami a ty dalej swoje ? jak wiesz lepiej to po co w ogóle pytasz?, nie ważne że on ma że korzysta... ty wiesz lepiej, chcesz się przekonać to sprawdź warunki i poczytaj o tej ofercie!.
Ze swej strony korzystam z dawnego aliorsync a teraz T-mobile, mam konto walutowe z kartą w Euro i w USD (jedno na mnie drugie na żonę) a walutę kupuję na walutomacie. W drodze do Cro karta w euro idealnie przydaje się do zakupu paliwa, winiet, jedzenia itp. w Austrii i Słowenii. Tak naprawdę cała ta zabawa przy tych niewielkich kwotach to tylko zabawa bo kurs codziennie się zmienia a oszczędzamy tak naprawdę nieduże kwoty :). Co do samego kursu mam nadzieję, że do czerwca ta spekulacja na złotówce się uspokoi, bo na razie to ewidentnie tym są powodowane aktualne wahania.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 31.01.2016 20:43

...Kantor Walutowy oferuje bezpłatnie m.in. prowadzenie rachunków i wymianę walut on - line. Zwolnione z opłat jest również korzystanie z karty płatniczej do rachunku w walucie obcej przy spełnieniu warunków określonych w Regulaminie. Także wydanie karty jest bezpłatne, pod warunkiem, że w przeciągu pół roku od wydania karty Klient wykona nią przynajmniej jedną operację na dowolną kwotę...
można wyczytać że jest bezpłatne pod warunkiem ...
dla mnie to nie jest bezpłatne, nie spełnisz warunków, nie wykonasz transakcji, przeoczysz coś ... i opłata leci.
O to mi tylko chodzi.
Nie wszyscy obracają tak jak Ty systematycznie walutą, weź pod uwagę że są tacy co zrobią jedną lub kilka operacji tylko na jednym wyjeździe w roku i w takim przypadku nie koniecznie konto walutowe będzie darmowe.
Koniec tej dyskusji bo nie ma co bić piany o takie szczegóły.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 01.02.2016 14:07

Nie ma co się teraz nakręcać. Na razie to gdybanie, ale też zakładam, że drożej już nie będzie. A w razie gorszego scenariusza kupię tylko tyle € ile potrzeba na zapłacenie kwatery, a na resztę wyjazdu kupię kuny. Tu raczej skoku cenowego nikt nie przewiduje. Poza tym po doświadczeniach z ubiegłego roku wiem, że mogę czuć się swobodnie płacąc gdzie się da kartą, bo przelicznik bankowy był jeszcze lepszy niż w kantorze.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 01.02.2016 15:11

Kurs kuny w Polsce zawsze będzie nie opłacalny, przelicznik płacenia kartą mimo przewalutowania itp będzie lepszy:ALE. trzeba pamiętać że kurs jest najpierw przeliczany na Euro (USD) a później dopiero na PLN.
Inną sprawą jest też że kurs Euro/Kuna też nie jest sztywny i mam od jakiegoś czasu w Exelu tabelkę gdzie wpisuję sobie kurs według Splitska banku (czy jakoś tak) i zresztą pewnie ci co byli zauważyli że Chorwaci bardzo chętnie wymieniają też PLN na ich kuny. Różnica kursowa jest bardzo niewielka (a porównywałem ceny EURO w kantorinternetowy gdzie i tak zyskujemy na Euro kilka groszy w porównaniu z tradycyjnym kantorem.) i mogę powiedzieć że przy obecnych cenach nie ma większego znaczenia czy kupimy Euro i je tam wymienimy, czy po prostu weźmiemy PLN i wymienimy. Jedne co to nie opłaca się kupować w Polsce kun drożej niż 58-59 groszy.....
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 14.03.2016 12:48

Waluta już dosyć wyraźnie spadła... pytanie co będzie dalej, jak dojdzie do 4,2zł to zastanawiam się czy nie zrobić już zakupów waluty....
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 14.03.2016 13:24

z waluta teraz jest jak jest:) ostatnio codziennie taniej, tylko kiedy będzie najtaniej, i tu ruletka, ja zastosowałem inny sposób:
chcę kupić xxxx E podzieliłem to na ilość tygodni które zostały do wyjazdu i zawsze sobie raz w tygodniu kupuję. Oczywiście jak by się okazało że za kilka dni Euro było by za 4zł to bym się nie zastanawiał tylko kupuję resztę, a tak nie przejmuję się kursem, nie pamiętam za ile kupiłem co i jak... na wakacje nie będę się przynajmniej zastanawiał co ile mnie kosztuje.. jedynie gdzie w Austrii czy Słowenii wypłacić z bankomatu by mieć na noclegi:)
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 14.03.2016 14:02

Euro spada za to paliwo idzie w górę :mrgreen: Znów wyjdzie na jedno :)
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 14.03.2016 20:26

paulr napisał(a):z waluta teraz jest jak jest:) ostatnio codziennie taniej, tylko kiedy będzie najtaniej, i tu ruletka, ja zastosowałem inny sposób:
chcę kupić xxxx E podzieliłem to na ilość tygodni które zostały do wyjazdu i zawsze sobie raz w tygodniu kupuję. Oczywiście jak by się okazało że za kilka dni Euro było by za 4zł to bym się nie zastanawiał tylko kupuję resztę, a tak nie przejmuję się kursem, nie pamiętam za ile kupiłem co i jak... na wakacje nie będę się przynajmniej zastanawiał co ile mnie kosztuje.. jedynie gdzie w Austrii czy Słowenii wypłacić z bankomatu by mieć na noclegi:)

Tylko tak płacisz więcej bo najprawdopodobniej masz ceny detaliczne.
Hurtowe tylko przy większych ilościach.
W zeszłym roku jak kupowałem to hurt był od 1000E, przy okazji zakupu E pod hurt miałem podciągnięte korony :lol:
Niby różnica hurt-detal to kilka groszy ale przy tej kwocie to już około 50 zł, trochę darmowych lodów :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.03.2016 23:14

No, trochę :roll:

Mam "swój" kantor w Cieszynie, liczą mi euro jak przy kursie forex :roll:
Tylko ten kurs się ciągle zmienia.
Nie przewidzisz :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Euro ponad 4 zł ! - strona 99
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone