Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

dziwne zachowania Chorwatów

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 22.10.2015 08:43

Bea.ta napisał(a):
klerjeser napisał(a):Ani myślałem :D ja to prosty turysta jestem, patrzę, widzę pewne rzeczy, niektórym się dziwię, ale bez napinki. Zapędów cieciowskich nie mam, nie nadaję się na Stanisława Anioła czy innego kierownika wycieczki :wink: Niech Chorwaci sami ułatwią sobie i gościom życie, ja jestem
na wakacjach, śmietnik hen daleko przeżyję :lol:

No patrz jak się można zdziwić, bo od dwóch stron Twoje wpisy pokazują, ze był to dla Ciebie problem ten śmietnik tak daleko :roll:


Problem był, ale przeżyłem :D nie do tego stopnia aby alarmowac Ministerstwo Ochrony Środowiska :D
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 22.10.2015 08:46

Janusz Bajcer napisał(a):Zgłaszałeś ten pomysł właścicielom apartamentów :?:


klerjeser napisał(a):Problem był, ale przeżyłem :D nie do tego stopnia aby alarmowac Ministerstwo Ochrony Środowiska :D


A to trzeba było na początku napisać, że chciałeś się pochwalić u kogo mieszkałeś :)
totylkoja
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 19.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) totylkoja » 22.10.2015 10:59

Rysio napisał(a):Zaufaj że jeśli poprosisz o cenę kwatery w HRK i taką płatność to problemu nie będzie jeśli będziesz rozmawiać z właścicielem.


O! to w Chorwacji trzeba się prosić o cenę w HRK? Dziwne, bo przecież

Rysio napisał(a):Żeby w przyszłości nie było problemów przypomnę że w Chorwacji obowiązuje HRK czyli kuna chorwacka. :wink:


Strasznie pokręcona ta.... Chorwacja :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.10.2015 11:28

Rysio napisał(a):
bigredone napisał(a):
Tak, tak. Zupełnie nie rozumiem dlaczego tym dziwnym Chorwatom za kwatery płaci się w euro.

Choć ja akurat w tym roku płaciłem mieszanką kun i euro.


Zaufaj że jeśli poprosisz o cenę kwatery w HRK i taką płatność to problemu nie będzie jeśli będziesz rozmawiać z właścicielem. W przydrożnej knajpce pracują ludzie na etatach więc trudno od nich wymagać decydowania co do waluty czy kursu w jakich ma się odbywać płatność. Nie rozumiem w czym problem żeby w Polsce czy na granicy zaopatrzyć się w odpowiednią dla danego kraju walutę zamiast uparcie machać euro. Spróbuj zapłacić u nas w przydrożnej knajpce w euro, mimo że w unii jesteśmy sporo dłużej niż Chorwacja. Jest szansa że Ci się uda jak trafisz na "operatywnego" sprzedawcę. Latem był u mnie wujaszek z Niemiec. Zatrzymał się gdzieś w okolicach Opola na kawę. Zapłacił za nią w euro dokładnie 3E. Miał paragon. W złotych kosztowała 6 zł :mrgreen: Gdyby spotkało coś takiego większość nas tu obecnych to byłby temat, że Chorwaci to złodzieje i oszuści ale zaopatrzenie się we właściwą walutę to problem stulecia. :wink:


Nie wiem czy właściwie zrozumiałeś przekaz mojego postu ? Nie mam żadnych zastrzeżeń do przytoczonych zachowań, a wprost przeciwnie. Pracownik, a raczej właściciel baru nie chciał żadnych pieniędzy za napoje gdy mu powiedziałem, że mam tylko euro. A kun nie miałem bo właśnie zjechałem z promu.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 22.10.2015 12:14

totylkoja napisał(a):
O! to w Chorwacji trzeba się prosić o cenę w HRK? Dziwne, bo przecież


Nie trzeba się prosić tylko poprosić. Subtelna różnica a jednak. To tak przez grzeczność wypada, choć może nie każdy zrozumie. Że cena jest często w euro podawana to pewnie dla naszej, a szczególnie innych narodów wygody, które na co dzień euro w portfelu noszą jakby ktoś kalkulatora nie miał albo musiał zapytać jaki jest kurs.

totylkoja napisał(a):Strasznie pokręcona ta.... Chorwacja :lol:


Chorwacja - niekoniecznie. Znam gorsze .... przypadki :lol:

bigredone napisał(a):
Nie wiem czy właściwie zrozumiałeś przekaz mojego postu ? Nie mam żadnych zastrzeżeń do przytoczonych zachowań, a wprost przeciwnie. Pracownik, a raczej właściciel baru nie chciał żadnych pieniędzy za napoje gdy mu powiedziałem, że mam tylko euro. A kun nie miałem bo właśnie zjechałem z promu.


Sorry jeśli tak to zabrzmiało. Chodzi mi raczej o to, że wielu pomyśli idąc tropem Twojej wypowiedzi, że jak się nie ma kun to euro nie chcą i za darmo dają. Miałeś szczęście że trafiłeś na szefa, który mógł zdecydować czy brać pieniądze czy nie. Pracownik szeregowy prawdopodobnie by Ci odmówił albo naciągnął na kiepski przelicznik :)
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009
Parkowanie- trzeba uważać gdzie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 03.10.2019 09:44

https://www.cda.pl/video/515020ff Może było może nie ale gostek niezły. :D
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 03.10.2019 11:26

A tak nasz sąsiad w Bosanie pilnuje żeby nikt nie jeździł po jego stronie drogi.
Załączniki:
sąsiad pag.jpg
rofe
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.12.2019
Charakterystyczne zachowania

Nieprzeczytany postnapisał(a) rofe » 09.12.2019 15:48

Hej, a ja mam pytanie czy wiecie może czy są jakieś specyficzne np. zachowania, które są charakterystyczne dla Chorwatów? Coś co ich wyróżnia? :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Charakterystyczne zachowania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 11.12.2019 21:37

rofe napisał(a):Hej, a ja mam pytanie czy wiecie może czy są jakieś specyficzne np. zachowania, które są charakterystyczne dla Chorwatów? Coś co ich wyróżnia? :)

Fjaka ich wyróżnia, jest to 10 level w lenistwie :D
namo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 452
Dołączył(a): 19.08.2012
Czego Polacy nie wiedzą o Chorwacji a powinni?

Nieprzeczytany postnapisał(a) namo » 06.02.2020 22:28

Co Państwa zdziwiło podczas pobytu w Chorwacji? Chodzi mi o sprawy kulturowe, zwyczajowe, prawo i szeroko pojęte zachowanie Chorwatów.
Bianchi
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 02.11.2016
Re: Czego Polacy nie wiedzą o Chorwacji a powinni?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bianchi » 06.02.2020 22:53

Kiedy pierwszy raz przyjechałem z dziećmi ( 4 i 6 lat ) do Chorwacji to nie mogły wyjść z podziwu że tam rosną palmy, w morzu pływają kraby i inne zwierzaki, które dotąd byly dla nich bardziej afrykańskie niż europejskie.
Kilka lat póżniej takie samo zdziwko wyszło kiedy gościliśmy w Mandre i na nasz taras przychodziły żółwie.
Ty namo pewnie coś o tym wiesz:)
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Czego Polacy nie wiedzą o Chorwacji a powinni?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 07.02.2020 00:14

Bianchi napisał(a):Kiedy pierwszy raz przyjechałem z dziećmi ( 4 i 6 lat ) do Chorwacji to nie mogły wyjść z podziwu że tam rosną palmy, w morzu pływają kraby i inne zwierzaki, które dotąd byly dla nich bardziej afrykańskie niż europejskie.
Kilka lat póżniej takie samo zdziwko wyszło kiedy gościliśmy w Mandre i na nasz taras przychodziły żółwie.
Ty namo pewnie coś o tym wiesz:)


Stosując mniemanologię stosowaną prof.Jana Tadeusza Stanisławskiego uważam, że namo miał na myśli; nie palmy, nie żółwie i tudzież także i nie kraby :mrgreen:
Mam swoje spostrzeżenia w kwestiach, o których zapytowywuje namo i chętnie coś napiszę w wolnej chwili :papa:
Oto sam J.T.Stanisławski w swojej mniemanologii:https://www.youtube.com/watch?v=pVAoa3WNmFo
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
dziwne zachowania Chorwatów - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone