Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

dziwne zachowania Chorwatów

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 25.09.2015 11:46

Marbad, ciekawe jakby się zachowali odcinacze kuchennonożni gdyby był większy wiatr i Jagiellonia chcąc nie chcąc walnęłaby w inny jacht. Strach pomysleć.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.09.2015 11:51

Ja nie mówię że do Czechów mam pecha. Akurat dawno, dawno temu miałem incydent z pewną Czeszką. Poszło o luzem biegającego ich psa, który wystartował do mojej młodej, rzekomo po ich terenie, więc w mało wybredny sposób powiedziałem jej żeby se teren ogrodziła jak chce psa puszczać. W interwencję włączył się jej mąż, ale jak zobaczył pianę na moim w tym przypadku pysku ma nie psa (wpierw myślałem że Magdę ugryzł bo ryczała) to włączyli wsteczny i zabarykadowali się w domu, bo mi było wsio ryba komu łeb ukręcę. Na to wpakował się nasz właściciel Teo, chłop dobrze po 60-tce, wpierw Czechów w mało wybredny sposób zwyzywał a na koniec przyjechała policja i skończyło się dla nich na 500Kn za luźno biegającego psa. :mrgreen:

W tym roku przez 2 tygodnie mieliśmy 2 czeskie rodziny za sąsiadów i mam zaproszenie do Českich Budějovic na ryby na Vltavę na ryby. Dodatkowo dostałem wizytówki od trójki z nich bym w razie problemów z czeską policją miał gdzie zadzwonić. Wszystkie sygnowane przez IPA. Ciort wie, może się to kiedyś przydać :mrgreen:

Wracając do Chorwatów, to zauważyłem że mają bardzo wysoko wywindowany poziom własnego ja i każdy i cokolwiek dzieje się nie po ich myśli potrafi wywołać dym a w działaniach są radykalni czego dowodem jest incydent w Dubrovniku.
mysiaty
Croentuzjasta
Posty: 219
Dołączył(a): 26.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysiaty » 25.09.2015 11:54

Może są na forum żeglarze i skomentuja filmik zamieszczony przez Marbada .Nie mam pojęcia jakie prawa obowiązują w marinach.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 25.09.2015 12:01

mysiaty napisał(a):Może są na forum żeglarze i skomentuja filmik zamieszczony przez Marbada .Nie mam pojęcia jakie prawa obowiązują w marinach.


Pod filmem jest szczegółowy opis incydentu, zamieszczony przez kapitana jachtu. Brzmi dość wiarygodnie.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 25.09.2015 14:04

mysiaty napisał(a): Nie mam pojęcia jakie prawa obowiązują w marinach.

Ja też nie, ale nie sądzę, żeby to było prawo tasaka kuchennego... :roll:
No chyba, że było jakieś preludium tego filmiku, a chłop z deczka nerwowy jak widać..... :?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.09.2015 14:38

No że chłop nerwowy to prawda i tego z pewnością odmówić nie można. Wg opisu wynika, że na jednostce kapitana nie było bo poleciał po pieniądze i to wg mnie błąd, bo kapitan powinien być zawsze na łodzi, tym bardziej że nie mieli uregulowanej kwestii postoju w marinie. Po pieniądze mógł lecieć ktokolwiek. Ludzi nie brakowało. Po drugie pozostała na jachcie część załogi nie potrafiła wydać dokumentów potrzebnych do zaokrętowania łodzi więc poniekąd byli anonimowi nie licząc nazwy/numeru jednostki. Chorwat się wkurzył, bo równie dobrze mogli po dwugodzinnym postoju z mariny odpłynąć bez wnoszenia opłat. Czas taki wystarcza żeby zaprowiantować łódź i odpłynąć.Może już miał takie przypadki, może nawet z Polski bo cwaniaków nie brakuje. Wystarczy spojrzeć ile co roku jest tematów na forum w sprawie sprzedaży "lekko używanej" winiety czy też "płacić mandat czy nie płacić".

Mimo wszystko uważam, że zachowanie obu Chorwatów było naganne i sprawa powinna trafić na policję, bo cięcie lin to niszczenie cudzego mienia i chamstwo w czystej postaci.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 25.09.2015 14:43

Rysio napisał(a):No że chłop nerwowy to prawda i tego z pewnością odmówić nie można. Wg opisu wynika, że na jednostce kapitana nie było bo poleciał po pieniądze i to wg mnie błąd, bo kapitan powinien być zawsze na łodzi, tym bardziej że nie mieli uregulowanej kwestii postoju w marinie. Po pieniądze mógł lecieć ktokolwiek. Ludzi nie brakowało. Po drugie pozostała na jachcie część załogi nie potrafiła wydać dokumentów potrzebnych do zaokrętowania łodzi więc poniekąd byli anonimowi nie licząc nazwy/numeru jednostki. Chorwat się wkurzył, bo równie dobrze mogli po dwugodzinnym postoju z mariny odpłynąć bez wnoszenia opłat. Czas taki wystarcza żeby zaprowiantować łódź i odpłynąć.Może już miał takie przypadki, może nawet z Polski bo cwaniaków nie brakuje. Wystarczy spojrzeć ile co roku jest tematów na forum w sprawie sprzedaży "lekko używanej" winiety czy też "płacić mandat czy nie płacić".

Mimo wszystko uważam, że zachowanie obu Chorwatów było naganne i sprawa powinna trafić na policję, bo cięcie lin to niszczenie cudzego mienia i chamstwo w czystej postaci.

Ale że niby co? każdy Polak to złodziej? bo widzę że każdy Chorwat jest inny,a jak jeden cham to drugi już cacy.Może i może lecz buractwo wyszło z niego po całości.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 25.09.2015 19:42

Marbad napisał(a):E to jeszcze nic, zobacz jak Chorwaci potraktowali polski jacht szukający schronienia

https://www.youtube.com/watch?v=4Z801qrcUdY


W portu Marine, załoga jachtu powinna działać zgodnie z zasadami. Jeśli nie zachowują się zgodnie z zasadami, pojawiają się problemy?

3. Każdy przyjazd do przystani, użytkownik statku musi zgłosić (przez telefon lub radio na kanale 17 UKF) i personel Marine będzie, jeśli to konieczne, wydawać poleceń i wskazówek do wprowadzania.
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 25.09.2015 20:31

mirko napisał(a):W portu Marine, załoga jachtu powinna działać zgodnie z zasadami. Jeśli nie zachowują się zgodnie z zasadami, pojawiają się problemy?


Nie wiemy co tam się wcześniej wydarzyło i dlaczego chcieli ich wyrzucić z portu, ale odcięcie cum pod nieobecność kapitana na pokładzie może spowodować jeśli nie zagrożenie życia ludzi, to co najmniej uszkodzenie tego i innych jachtów.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 25.09.2015 20:56

Morski Pas napisał(a):odcięcie cum

Odcięcie cum jest aktem agresji i wandalizmu.
Nikt normalny nie tnie prawidłowo zawiązanych cum, jeśli nie wymagają tego względy bezpieczeństwa.

A za samowolne odcumowanie jachtu w pełnym porcie powinien ścigać prokurator.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 25.09.2015 21:34

Myślę, że prawidłowa konkluzja może być tylko, jeśli wiesz, co mówią obie strony konfliktu. :?
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 25.09.2015 22:04

mirko napisał(a):Myślę, że prawidłowa konkluzja może być tylko, jeśli wiesz, co mówią obie strony konfliktu. :?

Zgadzam się z tym całkowicie,lecz w epoce kamer które można umieścić nawet w telefonie oraz sprytnej manipulacji nikt nie jest w stanie tego stwierdzić,Chorwat był zbyt porywczy i nie wziął tego pod uwagę.Więc każdy kto jest obyty z programami do obróbki zrobi z tym co chce,smród za nim poszedł i szybko się nie ulotni.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 26.09.2015 07:37

Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 26.09.2015 08:13

Tylko te szczegóły to są z punktu widzenia Chorwata :D(tłumaczenia przeciwko video-cienko to widzę) ,chyba nie powie że był nie świadomy tego co robił on lub jego pracownik(ciężko rozróżnić kto jest kto na filmie),ludzie nieświadomi nie powinni z nożami w rękach latać.Nie jestem żeglarzem lecz racjonalne myślenie sugeruje aby w takiej sytuacji wezwać Policję(co zresztą sugerowali Polacy),i to nie ich problem że Policja ma to gdzieś, tak jak mówili przedmówcy powinien zostać za odcięcie cum ukarany.Niech dziękuje Bogu że łódź nie została uszkodzona,ponieważ już by się z tego nie wywinął.Równie dobrze Polacy mogą mówić że mieli umierające niemowlę na pokładzie.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 26.09.2015 12:53


Tłemaczenia translatora są......... :roll:
Ale z tego tekstu wynika (mniej więcej), że Chorwaci mieli pełne prawo nawet zatopić łódź (przesadziłem oczywiście), mając podejrzenia, że są to jacyś przemytnicy narkotyków z.......Czarnogóry? 8O :roll:
Nawet na filmiku widać było banderę......

Wg mnie dla takiego buractwa nie ma żadnego usprawiedliwienia.
To nie Port Royal z XVII wieku.......
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
dziwne zachowania Chorwatów - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone