Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

dziwne zachowania Chorwatów

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 25.09.2015 07:34

klerjeser daj sobie spokój bo Cię zadziobią,widzę że świeży jesteś na forum,pobędziesz dłużej to się przyzwyczaisz :D
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 25.09.2015 08:58

Chorwaci są w tym podobni do Polaków :wink: Też miałam takiego gospodarza, który żył z sąsiadem jak Pawlak z Kargulem. Ten sąsiad miał za złe mojemu , że rozbudował mały domek w zatoce gdzie tylko on dotąd miał monopol. Nasyłał podobno kontrole cuda wianki- nie tylko na naszego gospodarza- kilka lat temu tu na forum pokazywali burzenie willi w tej zatoce trochę wyżej- to właśnie on dotąd pisał skargi aż drugiemu sąsiadowi rozebrano dom. Ale tu wszystko było legalne. Za to ciągle nastawiał swoich gości przeciwko gościom naszego gospodarza. A ludzie dają się tak robić w konia 8O
Na plaży- wspólnej były dwa wielkie parasole. My leżeliśmy pod swoim a sąsiad miał swój. Jak się leży dłużej to cień się przesuwa. Goście- Czesi ( wg mnie okropni są Czesi, nawet dzień dobry nie odpowiedzą, gburowaci) przylecieli i stwierdzili , że cień ich parasola przesunął się na nas. A my dalej leżeliśmy pod swoim parasolem :D I wygarnęli nam, że .... leżymy w ich cieniu! :mrgreen:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.09.2015 09:19

Lednice napisał(a):A ci ludzie byli po prostu niegrzeczni, choć na pewno mnie niż autor wątku. Tekstu w stylu "syczące babsko" są poniżej wszelkiej krytyki :roll:


Po prostu genialne :mrgreen: i ad rem oczywiście !

Byś nie czuł się zbyt komfortowo dodam to co napisałeś w wątkach :

"W sumie to jest bardzo śmieszne, bo ja od urodzenia mieszkam przy granicy polsko-czeskiej, a tu ktoś z okolic Bydgoszczy mi uświadamia, jak niby jest :wink: :D :lol: :wink: :) :wink: "

Jak rozumiem było to bardzo grzeczne... masz coś do Bydgoszczy ? Lokalny nacjonalizm ? Bydgoszcz jest be ? Ludzie z Bydgoszczy nic nie wiedzą i na niczym się nie znają ?
Lednice uber ales z powodu miejsca urodzenia ?

Z innego wątku szacunek dla interlokutora:

"Wiekusz, puknij się w swoją pustą główkę :? "

Bez komentarza


Jako Trybun, Primus interpares może przyjąłbyś na swoje, z pewnością nie wątłe barki obowiązki admina ? Pierwszy podniosę rękę za :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.09.2015 09:45

Mógłbyś łaskawie się ode mnie ODP :?: :roll:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.09.2015 09:47

Lednice napisał(a):Mógłbyś łaskawie się ode mnie ODP :?: :roll:


Oczywiście zgłoszę to adminom
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.09.2015 09:55

Lednice otrzymujesz ostrzeżenie i proszę o powrót do tematu wszystkich uczestników dyskusji.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 25.09.2015 09:58

Z napisał(a):klerjeser daj sobie spokój bo Cię zadziobią,widzę że świeży jesteś na forum,pobędziesz dłużej to się przyzwyczaisz :D


No widzę właśnie, że wsadziłem kij w mrowisko i ujawniają się jakieś niezdrowe emocje i animozje.

Wychodzę z założenia że forum to miejsce do wyrażania różnych opinii i dyskusji, a nie spijania sobie z dzióbków i monopolu na jedynie słuszne stanowisko. Oczywiście z zachowaniem umiaru i kultury, chociaż ciętą ripostę czasami fajnie przeczytać ;)

Nie chce generalizować, napisałem po prostu o swoich obserwacjach, uzupełnionych o podobne przypadki, z którymi zetknęli się znajomi. Zgadzam się z tym, że nie należy komuś z premedytacją włazić w szkodę. Po prostu zastanowiła mnie pewnego rodzaju agresja w stosunku do "nieswoich" turystów i brak współpracy między tubylcami. Nasi gospodarze byli ok i nie dam na nich złego słowa powiedzieć. Po prostu nie mam bogatych doświadczeń z HR, porównuję z innymi krajami, w których bywałem częściej. Tam też były różne sytuacje, ale akurat w przedstawionym przez mnie zakresie, z takimi reakcjami się nie spotkałem.
Ostatnio edytowano 25.09.2015 10:00 przez klerjeser, łącznie edytowano 1 raz
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 25.09.2015 09:59

klerjeser napisał(a):
Z napisał(a):klerjeser daj sobie spokój bo Cię zadziobią,widzę że świeży jesteś na forum,pobędziesz dłużej to się przyzwyczaisz :D


No widzę właśnie, że wsadziłem kij w mrowisko i ujawniają się jakieś niezdrowe emocje i animozje.

Wychodzę z założenia że forum to miejsce do wyrażania różnych opinii i dyskusji, a nie spijania sobie z dzióbków i monopolu na jedynie słuszne stanowisko. Oczywiście z zachowaniem umiaru i kultury, chociaż ciętą ripostę czasami fajnie przeczytać ;)

Nie chce generalizować, napisałem po prostu o swoich obserwacjach, uzupełnionych o podobne przypadki, z którymi zetknęli się znajomi. Zgadzam się z tym, że nie należy komuś z premedytacją włazić w szkodę. Po prostu zastanowiła mnie pewnego rodzaju agresja w stosunku do "nieswoich" turystów i brak współpracy między tubylcami. Nasi gospodarze byli ok i nie dam na nich złego słowa powiedzieć. Po prostu nie mam bogatych doświadczeń z HR, porównuję z innymi krajami, w których bywałem częściej. Tam też były różne sytuacje, ale akurat w przedstawionym przez mnie zakresie, z takimi reakcjami się nie spotkałem.
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 25.09.2015 10:08

klerjeser napisał(a):Wychodzę z założenia że forum to miejsce do wyrażania różnych opinii i dyskusji, a nie spijania sobie z dzióbków i monopolu na jedynie słuszne stanowisko. Oczywiście z zachowaniem umiaru i kultury, chociaż ciętą ripostę czasami fajnie przeczytać ;)

tacy, co wychodzą z takiego założenia, długo tutaj nie pożyją :roll:
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 25.09.2015 10:33

Lednice napisał(a):Mógłbyś łaskawie się ode mnie ODP :?: :roll:



no coz, moze i ja wylapie ostrzezenie teraz, ale czasem trzeba zareagowac

nie znam jakie historie sa pomiedzy Lednice i bluesmenem, ale ostatni wpia bluesmena to totalne czepialstwo i mial na celu tylko prowokacje (nie mowiac juz o wyciaganiu idiotycznych wnioskow o nacjonalizmie).

wiec niby dlaczego Lednice dostal ostrzezenie? czy tu dziala zasada ze jak pluja w twarz to mowimy ze deszcz pada?

wedlug mnie mial pelne prawo napisac co napisal, a ostrzezenie powinno byc dla bluesmena

"zglosze to adminom" - uderzylem kolege a on mi oddal, buu poskarze sie pani przedszkolance
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 25.09.2015 10:38

Lednice napisał(a):Mógłbyś łaskawie się ode mnie ODP :?: :roll:

skrótami też nie można? :roll:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 25.09.2015 10:46

kazow napisał(a):
Lednice napisał(a):Mógłbyś łaskawie się ode mnie ODP :?: :roll:



no coz, moze i ja wylapie ostrzezenie teraz, ale czasem trzeba zareagowac

nie znam jakie historie sa pomiedzy Lednice i bluesmenem, ale ostatni wpia bluesmena to totalne czepialstwo i mial na celu tylko prowokacje (nie mowiac juz o wyciaganiu idiotycznych wnioskow o nacjonalizmie).

wiec niby dlaczego Lednice dostal ostrzezenie? czy tu dziala zasada ze jak pluja w twarz to mowimy ze deszcz pada?

wedlug mnie mial pelne prawo napisac co napisal, a ostrzezenie powinno byc dla bluesmena

"zglosze to adminom" - uderzylem kolege a on mi oddal, buu poskarze sie pani przedszkolance


Dotychczas podczas wielokrotnych pobytów w Cro nie spotkałem się z uwłaczającym mi zachowaniem chorwatów za wyłączeniem 2 przypadków z udziałem właściciela konoby na Hvarze(opisałem w wątku Klub Miłośników wyspy Hvar)..

Co do wypowiedzi powyżej (vide Kazow) nie skomentuję bo nie ma czego :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 25.09.2015 11:22

klerjeser napisał(a):
Z napisał(a):klerjeser daj sobie spokój bo Cię zadziobią,widzę że świeży jesteś na forum,pobędziesz dłużej to się przyzwyczaisz :D


No widzę właśnie, że wsadziłem kij w mrowisko i ujawniają się jakieś niezdrowe emocje i animozje.

Wychodzę z założenia że forum to miejsce do wyrażania różnych opinii i dyskusji, a nie spijania sobie z dzióbków i monopolu na jedynie słuszne stanowisko. Oczywiście z zachowaniem umiaru i kultury, chociaż ciętą ripostę czasami fajnie przeczytać ;)



Nikt nikogo nie zadziobie jeśli wpis jest taki jak ten czyli na poziomie. Sam Przyznaję że Chorwaci, ale nie tylko, walczą jak lwy o każdy metr ziemi. Sam wiem że jak wyjeżdżam z parkingu kwaterki to gospodyni albo gospodarz do razu stawiają jakiś betonik by nikt inny nie zaparkował. Z drugiej strony się nie dziwię. Bo jak ja wrócę to jako najemca kwaterki chcę mieć gdzie stanąć a nie szukać miejsca u sąsiadów. Tam niestety wszędzie ziemi brakuje. Gospodarze do których teraz jeżdżę mają 8 miejsc parkingowych dla 4 apartamentów 4+1 i siebie. Jak ja przyjeżdżam to zajmuję 2 bo mam przyczepkę. Z leżakami jest podobnie. Każdy ma swoje i wcale się nie dziwię, że Was ktoś pogonił z innej kwaterki, bo jak z niej ktoś przyjdzie na plażę to nie musi się prosić byście ustąpili. Forma w jakiej się to odbywa to zupełnie odrębny temat, ale fakt że w wielu przypadkach jak się mówi mają ludzie pysk niewyparzony. Mnie to akurat spotkało ze strony Czechów ale dłużny nie pozostałem :mrgreen:
Marbad
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marbad » 25.09.2015 11:32

E to jeszcze nic, zobacz jak Chorwaci potraktowali polski jacht szukający schronienia

https://www.youtube.com/watch?v=4Z801qrcUdY
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 25.09.2015 11:32

To ja mam akurat wyjątkowe szczęście do Czechów. Właśnie najwięcej przyjaźni zawartych z Czechami. Nie mają problemu z przesunięciem stolika jak brakuje miejsca, pochowają nasz dobytek jak nagle lunie deszcz a nas nie ma, inni pożyczali nam ponton z silnikiem prawie codziennie, proponowali nocleg w Czechach, dawali dzieciom czekoladę, nas częstowali rumem ;)
W zasadzie najbardziej upierdliwi byli zawsze Polacy :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
dziwne zachowania Chorwatów - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone