Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dzikie tłumy turystów w Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojcyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 21.06.2003
Dzikie tłumy turystów w Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojcyn » 20.07.2003 10:22

Znajoma mojej żony dostała SMS-a od znajomego, a ten z kolei opisał jej, że w tym roku w Chorwacji dzikie tłumy, ludzie śpią na ulicach, ceny 100% w porównaniu z zeszłym rokiem, przejazd do Zadaru (w weekend) 25 godzin. Jednym słowem sodomia i gomora. Oczywiście sądząc po szlaku, jaki przebyła wiadomość - może być rozdęta, ale proszę tych, co przyjechali lub są o krótkie wiadomości - gdzie byli, w jakim terminie, czy ludzi dużo (najlepiej w porównaniu z zeszłym rokiem - jeśli mają takie dane) i czy ceny (w euro, bo to, że euro w Polsce poszło w górę - to już inna para kaloszy) są dużo wyższe niż przedtem.
Pozdrowienia
Wojcyn
AndAn1

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndAn1 » 20.07.2003 12:19

>w tym roku w Chorwacji dzikie tłumy, ludzie śpią na ulicach, ceny 100% >w porównaniu z zeszłym rokiem,

Tak źle to chyba nie jest :-)

>przejazd do Zadaru (w weekend) 25 godzin.

Nie 25 godzin tylko korek na tracie Zagreb-Karlovac miał ok 25 km :-)
Piszą o tym na przykład tu http://www.slobodnadalmacija.hr/20030720/novosti01.asp
Wniosek z tego tylko taki że warto miec wczesniej zabukowana kwaterę i jechać w środku tygodnia a nie z piątku na sobotę.

AndAn
grażka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 10.02.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) grażka » 20.07.2003 13:58

ja byłam dwa tygodnie temu ani dzikich ani tłumów nie widziałam.
Drogi były bardzo przejezdne nawet magistrala.
Z apartamentami żadnych problemów - prosili nawet.
Chyba że aż tak wszystko sie zmieniło
Grazyna
benek
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) benek » 20.07.2003 20:51

Jakieś bzdury !!!! 2 dni temu wróciłem z okolic Zadaru .Parę razy jezdziłem nawet sobie na małe zakupy do Bilii w Zadarze i po lpg.Nic podobnego. Kwater bez liku, zauważyłem mnóstwo pustych czekających na turystów.JAKIES PRZEKŁAMANIA NA LINII !!!!!!!
wojcyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 21.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojcyn » 20.07.2003 21:25

Dzięki, trochę mnie uspokoiliście. Proszę o więcej postów. Zwł. z południowej Dalmacji. A jak z miejscami na kampach?
Cube
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cube » 20.07.2003 22:06

Wrocilem w Piatek z Omisa i moim zdaniem jest porownywalna liczba ludzi jak rok temu. Miejsca na campach sa i ludzie proponujacy apartamenty tez... ceny takie same - tylko pogoda lepsza (nie widzialem deszczu w tym roku :) )

pozdro
Zbigniew Ciskowski
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew Ciskowski » 23.07.2003 13:59

Dwa tygodnie temu wróciłem z KRKu . Dużo kwater do wynajęcia ale tylko na lipiec . Na sierpień jak moi gospodarze twierdzili wszystko zajęte.
Ceny raczej się nie zmieniły(może tylko dla nas) Oczywiście ceny kwater te uzgadniane przez internet czy inne biura turystyczne różnią sie nawet o 40-50% od cen uzgadnianych prywatnie. Moi gospodarze podając adres internetowy gdzie ich dom jest wymieniany od razu mówili żeby nie zwracać uwagi na ceny. Co można zauważyć to to że miedyś można było w wielu miejscach parkować bez opłat . Teraz trudno znależć takie miejsca. Posiłki w restauracjach nadal drogie. W dużych domach towarowych w Rijece zdecydowanie nawet do 50% taniej ( Getro , i inne) niz w sklepach na wyspie.
Olo100
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 17.07.2003
Dzikie tłumy turystów w Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo100 » 31.07.2003 16:29

Wróciłem wczoraj i żadnych problemów z przejazdem od Splitu do granicy nie było!!! Chociaż znajomi wyjeżdzali w sobote i przed Plitvicami mieli 25 kilometrowy korek. Proponuje przejazd przez Chorwacje po weekendzie o ile to jest możliwe wtedy drogi sa luźniejsze. We wtorek pogoda sie troche zaczeła psuc było tylko 35 stopni, wszyscy modlą sie o deszcz bo jest duże zagrożenie pożarami a na wyspach problemy z wodą!! Ale na kempingach były miejsca.
Życze udanego pobytu pozdrawiam
monaa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 11.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) monaa » 01.08.2003 09:02

Wydaje mi się, ze wręcz przeciwnie. 3 tygodnie temu w Porecu było duuuuużo mniej turystów, niz w poprzednich latach. Niestety wysoki kurs euro robi swoje.
PZDR

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Dzikie tłumy turystów w Chorwacji?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone