Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Drobne upominki dla chorwackich gospodarzy

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
albeertos
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) albeertos » 20.07.2006 09:04

Jedziemy we wrześniu do Ivan Dolac i chciałbym zabrać dla naszych gospodarzy jakiś drobny upominek z Polski. Myślałem o Żubrówce, może macie jakiś inny pomysł?

A zawozicie i wręczacie wogóle jakies drobne prezenty? Jak to jest odbierane przez Chorwatów?
krakusowa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 20.07.2006 11:04

My zabieramy zawsze jakies drobiazgi regionalne, jako że jesteśmy z Małopolski to coś góralskiego lub krakowskiego i słodycze też polskie.
Z alkoholi raczej nic nie bierzemy ( no może czasami piwo ).
Pozdrawiam :D
tboy
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) tboy » 20.07.2006 11:43

w ubiegłym roku przywiozłem flachę polskiej Wyborowej i pyszną kiełbachę polską... i na powitanie dałem gospodarzowi
na wyjazd nic nie dostałem, zastanawiam się czy w tym roku jadąc do tego samego gospodarza powtórzę tą uprzejmość, w sumie gościu jest spoko...
na wszelki wypadek jakąś flaszke trzeba zabrać ;) :lol:
krzysiekrz
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiekrz » 20.07.2006 11:47

Chorwacja słynie m.in. z wina, to polska flacha też być musi. Żubrówka lub Gorzka Żołądkowa to dobry pomysł. Czystą nie każdy pije, ale czysta też może być ;-) (Oczywiście nie wykluczam upominków bezalkoholowych.)
tboy
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) tboy » 20.07.2006 12:13

krzysiekrz napisał(a):CCzystą nie każdy pije, ale czysta też może być ;-)

jasne ;) jak nie dla gospodarza, to dla mnie i dla kumpla, na pewno sie nie zmarnuje ;)
wiech
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiech » 20.07.2006 15:42

W tym roku byliśmy trzeci raz u tych samych gospodarzy. Dla gospodarza była butelka żołądkowej gorzkiej, dla gospodyni torcik piernikowy z toruńskiego Kopernika, a dla wnucząt rozmaitości piernikowe (z niedawno otwartego sklepu firmowego). Oczywiście pierniki przewieźliśmy w lodówce. O tym, że prezenty zostały mile przyjęte niech świadczy fakt, że na ich spróbowanie gospodarze zaczekali kilka dni do przyjazdu syna i synowej. Później ogólne komentowanie smaków i chwalenie. W trakcie pobytu od czasu do czasu gospodyni częstuje jakimiś potrawami chorwackimi, a na drogę powrotną dostaję litr rakii. Nie wspominając o kieliszkach wypijanych z gospodarzem "dla zdrowotności".
robert_wr
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert_wr » 21.07.2006 10:47

Polski alkohol to dobry pomysł. Dołóż do tego kilka kartek pocztowych aby pomóc promować nasz piękny kraj:)
DanielF
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) DanielF » 21.07.2006 13:22

Generalnie polska wodke dobrze zabrac zawsze jak jedzie sie za granice. Nie wiem czemu, ale zawsze jak 'zintegruje' sie za granica z jakimis obcokrajowcami, to maja nadzieje na sprobowanie polskiej wodki :D
zawodowiec
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 22.07.2006 00:11

Ooo kogo widzę, hej Albercik!
W zeszym roku dla naszych gazdów na kampie (już 3 wizyta) też wzięliśmy żubrówkę. Innym razem w Czarnogórze wypadało się odwdzięczyć gospodarzom za trzymanie mojej bryki parę dni na podwórku jak byłem w górach - miałem na tą okazję wyborową :)
Szkoda że się miniemy na Hvarze, my będziemy w 1 poł. sierpnia.
pzdr
Kamil
galtex
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) galtex » 23.07.2006 16:34

Generalnie bardzo dobrze sprawdzają się dewocjonalia np z Jasnej Góry
HR-fan
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) HR-fan » 24.07.2006 17:32

galtex napisał(a):Generalnie bardzo dobrze sprawdzają się dewocjonalia np z Jasnej Góry

:D

Może i brzmi to śmiesznie, zwłaszcza w obliczu obecnej sytuacji w Polsce może to wywoływać ironiczny uśmieszek, ale to szczera prawda. Chorwaci (zwłaszcza ci starsi) są bardzo religijni, np. nasza gospodyni przed każdym posiłkiem obowiązkowo się żegnała i widać było że nie robi tego pod publiczkę. Zwłaszcza pamiątki po Janie Pawle II powinny być cenne, gdyż uwielbienie jakim tak darzą naszego papieża zdziwiło nawet mnie.

A z tych bardziej przyziemnych upominków, chyba najlepszym są swojskie suche kiełbasy, ewentualnie wódka, jednak nasza wódka nie wszystkim tam podchodzi. Zresztą tak naprawdę liczy się sam gest i co byśmy nie przywieźli będzie to z pewnością bardzo dobrze odebrane przez naszych gospodarzy.
Grzegorz Ćwik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 26.07.2006 16:33

Jeśli wódka to polecam na takie upaly tylko Żurawinówkę z lubelskiego Polmosu, nie tylko moje odkrycie, na prawdziwym soku z żurawin. Biała wódka w chorwackich klimatach nie ma sensu.
aGGi
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) aGGi » 26.07.2006 17:00

A my daliśmy naszym godpodarzom najlepsze na świecie krówki z Milanówka. :D

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019