Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dolina Oetztal - Solden - Tirol -Austria i....

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008
Dolina Oetztal - Solden - Tirol -Austria i....

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 16.10.2010 22:51

16 ludzi do tańca i do różańca.
A wszystko zaczęło się na tym forum w 2009 roku szukając "kwartiry" na Peljesacu trafiłam na niejaką Ewę Zuber - cudowną kobitkę o drobnej posturze ale sercem wielkim jak kula ziemska.
No i spotkałyśmy się w pewnym magicznym miejscu na Peljesacu, dla wtajemniczonych powiem krótko- "za tunelem" i od tego czasu przyjaźń trwa.
Wakacje 2010 mieliśmy spędzić w Polsce ale pewne wredne osuwisko w Beskidzie Ślaskim pokrzyżowało te plany i stwierdziliśmy z moim "małżowinkem" że " nie ma jak Cro" i zaczęliśmy szukać.. a może by tak RAB. I nagle olśnienie bo przecież Ewcia z rodzinką była na Rabie. Więc szybki telefon do Ornontowic a Ewcia na to ....a tam Rab może byście pojechali z nami do Austrii? ....Z Wami nawet na koniec świata no i szast prast szybka wymiana maili i apartament w Solden został "zabukowany". 2 sierpnia 2010 wyruszyliśmy - mój mąż, dwójka nastolatków (córka i syn) no i ja - 960 km od Tychów kierunek Solden dolina Oetztal. cdn...
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 16.10.2010 23:00

No to chyba jestem tu jako pierwszy ... ja w tym roku patrzyłem w tamtym kierunku z Monte Baldo.



Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.10.2010 07:51

Pisz szybko, ponieważ za niecaly miesiąc jedziemy, to chcialbym to troszkę z Twoja pomoca zwiedzić...
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 17.10.2010 09:18

Joan65 napisał(a):...a Ewcia na to ....a tam Rab może byście pojechali z nami do Austrii? .......

I bardzo dobrze. Tak mi się podoba, tak lubię.
Chorwacja jest piękna ale pisać "raj na ziemi" i ochy i achy to przesada.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.10.2010 13:18

Z przyjemnością powędruję z Wami. :)
Z Alpami Oetztalskimi mam bardzo miłe skojarzenia. Chociaż, niektóre zdarzenia otarły się o cienką granicę bezpieczeństwa. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 17.10.2010 14:20

Joan65 napisał(a): trafiłam na niejaką Ewę Zuber - cudowną kobitkę o drobnej posturze ale sercem wielkim jak kula ziemska.

Asiu wzruszyłaś mnie tym określeniem.

W miarę możliwości będę Cię wspierać w tej relacji, może bardziej od strony zdjęć, bo po przeczytaniu Twojego wstępu sama Kalicińska może Ci pozazdrościć :lol: :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.10.2010 14:37

Dziewczyny!
Foty, opisy!!!
Please.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 17.10.2010 17:30

no to snuję tą opowieść...Ewa oczywiście z tą Kalicińską to grubo przesadziłaś.
Kierunek Wiedeń, Linz, Salzburg, Innsbruck i zjazd do doliny Oetztal, która powitała nas tak ogromną ulewą, że drogi widać nie było.
Po jakiś 20 km zaczęło coraz mniej padać i do Solden dojechaliśmy już prawie bez deszczu.
Dolina jest urzekająca...cudowne małe wioski z ukwieconymi domami, zielone łąki, rwące potoki, droga chwilami kręta ale nie za bardzo. Mijamy urocze Langenfeld i moje ulubione Huben (jak miasteczko z bajki o krasnoludkach (z serwisem Opla, a jakże co później okaże się niezwykle przydatne).
Wjazd do Solden i szukamy ulicy gdzie znajduje się nasz pensjonat REGINA Appartment, skręt za pierwszym przystankiem w Solden. Klucze i meldunek należy jednak załatwić w centrum w hotelu REGINA - full wypas hotelik.
Panie w recepcji bez problemu po angielsku bo my choć ze Śląska ale niemiecki w mowie to tak sobie, właściwie nijak (oprócz "Zwai grosse bier").
Nasz apartament okazał się przepięknym dość sporym 3 piętrowym domem, w kórym jest 9 apartamentów, wyposażonych po uszy z pięknymi balkonami z widokiem na srogie Wildspitze (3774 m npm).
Polecam gorąco Regina Appt (cena w lecie 60 E za apartament/4 osoby).
Sypialnia z łóżkiem małżeńskim i własną łązienką, mały przedpokój z garderobą, sypialnia z łóżkiem małżeńskim i dodatkowym łózkiem, łazienka, kuchnio-salonik z podwójną kanapą, kolejna łazienka (ta bez prysznica). W kuchni zmywarka, mikrowela expres do kawy, TV i cudny balkon a na łace owieczki dzwoniące dzwoneczkami i rwący spory potok.
Poranna kawa na tarasiku - marzenie.
Ponieważ Ewa z resztą towarzystwa mieli dojechać dopiero w środę więc my postanowiliśmy się wybrać na następny dzień po przyjeździe do Garmisch Partenkirchen w pobliskich Niemczech.
Warto również dodać, że w ramach pobytu w Regina Appt każdy może korzystać do woli z basenu i jego atrakcji w hotelu Regina (super Spa, sauny, masaże wodne, łóżka wodne...dla kobitek super). :lol:
dudek_t
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 16.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dudek_t » 17.10.2010 18:00

Kolejna świetna relacja się zapowiada... jak ja kocham góry :oops:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 17.10.2010 18:38

dudek_t napisał(a):Kolejna świetna relacja się zapowiada... jak ja kocham góry :oops:


Ja też.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.10.2010 18:44

Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 17.10.2010 18:50

Wycieczkę do Garmisch Partenkirchen rozpoczęliśmy rankiem. Plan był jechać przez FernpaB ale 5 km za Imst droga okazała się zamknięta i trzeba było zawrócić i standardową drogą na Innsbruck, przed Innsbruckiem skręt na Garmisch-Munchen. Droga się mocno zwęża i "fest" pod górę trzeba zasuwać. W zimie to bez łańcuchów nie da rady. Ale dla mojego Krzysia takie trasy to bułka z masłem po kilku wyprawach do Chorwacji i jeździe po szutrowych stromych "highway'ach" szczegółnie na Peljesacu.
Mijamy urocze Seefeld, ale ze względu na brak czasu tam nie wstępujemy (a szkoda bo wiem od Ewy że pięknie).
Widoki na trasie do Garmisch olśniewające, malutkie osady, łąki - ta zieleń jest nieprawdopodobnie uspokajająca. Nawet nie zauważyliśmy kiedy znaleźliśmy się w Deutchland Republik. Młodzież z tyłu słucha muzyki, spokój i LUZ. Garmisch wita nas pięnym słońcem.
Znajdujemy stację kolejki na Zugspitze (Top of Germany).
Podróż jes niezwykle interesująca ale od razu mówię - nie jest to niestety tania impreza (4-ro osobowa familia ok.115 E), ale kasa nie jest najważniejsza. Wakacje po to są, a jak się czegoś tak szczególnego nie zobaczy to potem by się żałowało. Rozpoczyna się jazdą pociągiem u podnóża góry Zugspitze przez środek maluśkich wioseczek, gdzie z okien pociągu zagląda się ludziom do ukwieconych ogródków. W naszym wagonie rozsiadła się wycieczka duńskich emerytów. Dziwny język.
Z pociągu można się przesiąść na inny pociąg wiozący na górę ale nie na szczyt. My jedziemy z emerytami do końca - Eibsee. Przesiadamy się do kolejki górskiej. Wagonik spory, nas garstka młody Arab z Arabką (ona śliczna jak anioł, on niekoniecznie), para japońska no i nasza 4. Duńscy emeryci gdzieś się zagubili po drodze.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 17.10.2010 19:05

Joan65 napisał(a):no to snuję tą opowieść...Ewa oczywiście z tą Kalicińską to grubo przesadziłaś.
Kierunek Wiedeń, Linz, Salzburg, Innsbruck i zjazd do doliny Oetztal, która powitała nas tak ogromną ulewą, że drogi widać nie było.
Po jakiś 20 km zaczęło coraz mniej padać i do Solden dojechaliśmy już prawie bez deszczu.
Dolina jest urzekająca...cudowne małe wioski z ukwieconymi domami, zielone łąki, rwące potoki, droga chwilami kręta ale nie za bardzo. Mijamy urocze Langenfeld i moje ulubione Huben (jak miasteczko z bajki o krasnoludkach (z serwisem Opla, a jakże co później okaże się niezwykle przydatne).
Wjazd do Solden i szukamy ulicy gdzie znajduje się nasz pensjonat REGINA Appartment, skręt za pierwszym przystankiem w Solden. Klucze i meldunek należy jednak załatwić w centrum w hotelu REGINA - full wypas hotelik.
Panie w recepcji bez problemu po angielsku bo my choć ze Śląska ale niemiecki w mowie to tak sobie, właściwie nijak (oprócz "Zwai grosse bier").
Nasz apartament okazał się przepięknym dość sporym 3 piętrowym domem, w kórym jest 9 apartamentów, wyposażonych po uszy z pięknymi balkonami z widokiem na srogie Wildspitze (3774 m npm).
Polecam gorąco Regina Appt (cena w lecie 60 E za apartament/4 osoby).
Sypialnia z łóżkiem małżeńskim i własną łązienką, mały przedpokój z garderobą, sypialnia z łóżkiem małżeńskim i dodatkowym łózkiem, łazienka, kuchnio-salonik z podwójną kanapą, kolejna łazienka (ta bez prysznica). W kuchni zmywarka, mikrowela expres do kawy, TV i cudny balkon a na łace owieczki dzwoniące dzwoneczkami i rwący spory potok.
Poranna kawa na tarasiku - marzenie.
Ponieważ Ewa z resztą towarzystwa mieli dojechać dopiero w środę więc my postanowiliśmy się wybrać na następny dzień po przyjeździe do Garmisch Partenkirchen w pobliskich Niemczech.
Warto również dodać, że w ramach pobytu w Regina Appt każdy może korzystać do woli z basenu i jego atrakcji w hotelu Regina (super Spa, sauny, masaże wodne, łóżka wodne...dla kobitek super). :lol:


http://www.hotel-regina.com/

to jest link do hotelu i na głównej stronie po lewej jest też Regina Appt. To tak jakby ktoś chciał....Hotel jest koło słynnej w tirolu austriackim kolejki na Gaislachkogelbahn, która była nieczynna ze względu na całkowity remont. Uruchomienie w grudniu 2010. Ale teraz będzie ogromna...zazdroszczę tym co tam pojeżdżą w zimie.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.10.2010 19:09

Wysłałem zapytanie na 4 dni w listopadzie; zobaczymy, co odpiszą.
Dam znać.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 17.10.2010 19:09

FUX napisał(a):http://www.oetztal.com/main/PL/WI/weather/snow/index.html

Coś dla ułatwienia... :lol:


Dziękuję FUX , ta strona jest kopalnią wiedzy o dolinie Oetztal zarówno w sezonie letnim jak i zimowym.
Z tej stronki właśnie rezerwowaliśmy Regina Appt, wszystko mailowo, zaliczka kartą kredytową, świetny kontakt po angielsku. Natychmiast na maila zwrotne odpowiedzi i potwierdzenie "bukowania".

Na dziś już koniec bo jutro trzeba do "fabryki" szpilki i paznokcie przygotować brrr...praca... ale bez nie nie byłoby dane tyle widzieć i przeżyć.
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Dolina Oetztal - Solden - Tirol -Austria i....
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone