Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Dolina Oetztal - Solden - Tirol -Austria i....

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 20.10.2010 13:23

mariusz-w napisał(a):... ja w tym roku patrzyłem w tamtym kierunku z Monte Baldo.
Pozdrawiam


Obrazek

W takim razie chyba patrzyliśmy na siebie. Zdjęcie przedstawia panoramę Dolomitów z Tieffenbachgletscher, które oddalone były tylko 100 km 8O
Ostatnio edytowano 21.10.2010 23:35 przez Ewa Zuber, łącznie edytowano 1 raz
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 21.10.2010 23:11

Ponieważ Aśka jest bardzo zajęta, a relacja nie może czekać, dostałam pozwolenie, aby ją na chwilkę zastąpić.


Na drugi dzień po przyjeździe w wysokich górach spadł śnieg i pięknie okrył szczyty białą pierzynką. W dolinach słoneczko naprzemian z chmurami.
Jedziemy na lodowiec Tieffenbachgletscher....Zaopatrzeni w czapki, rękawiczki, polary idziemy na miejsce zbiórki, które znajduje się 100 m od domu Regina - przystanek autobusowy. W Solden są przystanki praktycznie co 300-500 m. Autobusy i busiki jeżdżą niezwyle punktualnie. Jak się zdarzy obsuwa to raczej z powodu większej ilości ludzi i czasem rowerów zabieranych do środka.
Zaopatrzeni w Oetztal Card wsiadamy w autobus i pniemy się kilkanaście kilometrów w górę Drogą Lodowcową Gletscherstrasse. Docieramy na wysokość 2671 m npm i wjeżdżamy w kilkukilometrowy tunel, aby pod szczytem Aussere Schwarze Schneid przedostać się na ostatni parking, gdzie kończy się ta ekstremalna jazda. Wysiadamy i kierujemy swoje kroki w stronę kolejki kabinowej, która wywiezie nas na samą górę. Widoki są coraz bardziej imponujące.
Po kilkunastu minutach docieramy do celu. Wysiadamy..., zaczynamy się rozglądać i nagle słyszę ...kurczeeee, kto to wymyślił, żeby w sierpniu tak marznąć..... Nasunęłam głębiej kaptur, twarz zakryłam okularami i na chwilę zeszłam im z oczu. Myślę sobie .....jak się rozejrzą, to im przejdzie i może mnie nie ukamieniują.... Mam nadzieję, że te wysokie szczyty emanujące ogromną siłą witalną wpłyną dobroczynnie na ich ciało, duszę i ducha. Nie myliłam się

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po rozejrzeniu się nastapiło pozowanie do zdjęć. Najodważniejsi poszli na platformę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Inni wybrali stały grunt pod nogami

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem rozpoczęły się figle

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

które, doprowadziły do ocieplenia atmosfery

Obrazek

Obrazek

Konflikt został zażegnany , co bardzo spodobało się Bartkowi

Obrazek

Marysia natomiast miała nieco odmienne zdanie

Obrazek

Czas wracać do domu, bo dzieci nieco zgłodniały, a i dorosłym sen siada na powieki

Obrazek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 22.10.2010 07:20

Tacy mali w takich dużych górach !

8O


Brawo ... dla nowego pokolenia alpinistów.

Widzę , że Wojtek-Franz o następców nie musi się martwić !

:D


Widoki piękne ... mimo chmur !

Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.10.2010 08:10

Ta platforma widokowa jest długa?
Pod nią urwisko? Głęboko (że tak zapytam)?
Może jakiś "widok w doł"?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.10.2010 08:34

Piekne miejsce.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.10.2010 09:05

Jacek S napisał(a):Ta platforma widokowa jest długa?
Pod nią urwisko? Głęboko (że tak zapytam)?
Może jakiś "widok w doł"?

Czyżbyś kombinował jakiś pas startowy ...? :?



:wink:
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 22.10.2010 10:20

Platforma wisi na stalowych linach i ma około 25 metrów długości;ściany boczne są przejrzyste, podest z desek. Myślę, że gdyby był też przejrzysty to połowa odwiedzających zrezygnowała by z wejścia na nią. Ile w dół? dokładnie nie wiem 100 może 120 metrów. Niestety nikt z nas nie odważył się wychylić i zrobić zdjęcia. 8O
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 22.10.2010 10:37

Ewa Zuber napisał(a):Platforma wisi na stalowych linach i ma około 25 metrów długości;ściany boczne są przejrzyste, podest z desek. Myślę, że gdyby był też przejrzysty to połowa odwiedzających zrezygnowała by z wejścia na nią. Ile w dół? dokładnie nie wiem 100 może 120 metrów. Niestety nikt z nas nie odważył się wychylić i zrobić zdjęcia. 8O


A jak traficie tutaj ! ?

:)
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 22.10.2010 13:44

ale czad... moim marzeniem jest Grand Canyon...ponoć maja wizy znieść...

Wracając na Tiffenbach....Ewa zapomniala dodać o tym jak rozgrzewaliśmy kolejnych turystów śląskimi i góralskimi pieśniami.Jeden gość to nawt nas filmował...cholewka trza było o prawa autorskie się upomnieć.
Co tam nie leciało..."Hej tam pod lasem..."Janicek, itp
W gondloli powrotnej to nawet lekko mniej cenzuralnie takie stare przyspiewki z ...akademika się mi przypomniały. Tych bardziej nie mogłam...młodzież - wiadomo.
Powrotna droga autobusem przeraziła naszą Gosię - brak barierek, wąsko a w dół przepaście że ho,ho.
Tak mile rozpoczęty i kontynuowany dzień postanowilismy zakończyć na Fest am Berg organizowany na Gigijoh. Giggijoch (2525 m n.p.m. jest w centrum Solden, wyjeżdża się gondolka na górę a tam .... impreza. Orkiestra tyrolska, fajno ludowo muzyka, chłopy w skórzanych galotkach, skarpety z dzyndzelkami no i kapelusze tyrolskie. Ale dziewczyny totalna porażka. Wieść gminna niesie że uroda niemieckich kobiet jest zemstą za II wojne światową - i cos w tym jest. Ale Fest się udał, flaszeczki Jaggermaistra i browarki rozgrzały nas, niektórzy nawet nabyli ochoty do tańców. Z innych atrakcji to można było popasać i pochodzić z lamą, spinaczka na ściance itp. Szkoda, że tego śniegu było zbyt mało aby zapiąc narty. Z pewnościa wszyscy wykorzystalibyśmy taką okazję w sierpniu. Kolejna opowieść to będzie o fantastycznej pieszej wyprawie do Breslauer Hutte na wysokość 2844 m n.p.m., pogoni za owcami, tańczącym z krowami, urodzinach i krainie Hobbitów.
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 22.10.2010 13:53

Joan65 napisał(a):Wracając na Tiffenbach....Ewa zapomniala dodać o tym jak rozgrzewaliśmy kolejnych turystów śląskimi i góralskimi pieśniami.Jeden gość to nawt nas filmował...cholewka trza było o prawa autorskie się upomnieć.
Co tam nie leciało..."Hej tam pod lasem..."Janicek, itp


Żałuję tylko jedego, żeśmy jakiś tanców nie uskutecznili. Podrygiwać na 3254 m npm .... Tego jeszcze w swoim życiu nie robiłam. A było z kim :D
Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 22.10.2010 14:01

mariusz-w napisał(a):
A jak traficie tutaj ! ?

:)


Koniecznie muszę tam jechać i założyć te odlotowe papcie :D
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 22.10.2010 14:53

Położyłabym sie na tym przezroczystym i tropiła indianina........ :lol:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 22.10.2010 15:03

Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 22.10.2010 20:06

Joan65 napisał(a):
Wracając na Tiffenbach....Ewa zapomniala dodać o tym jak rozgrzewaliśmy kolejnych turystów śląskimi i góralskimi pieśniami. Jeden gość to nawet nas filmował...cholewka trza było o prawa autorskie się upomnieć.
Co tam nie leciało..."Hej tam pod lasem..."Janicek, Nie lyj descu, nie lyj itp

Obrazek

Powrotna droga autobusem przeraziła naszą Gosię - brak barierek, wąsko a w dół przepaście że ho,ho.

Obrazek

Tak mile rozpoczęty i kontynuowany dzień postanowiliśmy zakończyć na Fest am Berg organizowany na Gigijoh. Giggijoch (2525 m n.p.m. jest w centrum Solden, wyjeżdża się gondolką na górę

Obrazek


Obrazek

a tam .... impreza.

Obrazek

Orkiestra tyrolska, fajno ludowo muzyka, chłopy w skórzanych galotkach, skarpety z dzyndzelkami no i kapelusze tyrolskie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale Fest się udał, flaszeczki Jaggermaistra i browarki rozgrzały nas,

Obrazek


Obrazek

niektórzy nawet nabyli ochoty do tańców.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Szkoda tylko, że śniegu było zbyt mało , bo pojeździło by się taką maszyną

Obrazek

lub polatało, niekoniecznie z pomocą

Obrazek

Ewa Zuber
Cromaniak
Posty: 580
Dołączył(a): 08.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Zuber » 23.10.2010 23:01

Joan65 napisał(a):Kolejna opowieść to będzie o fantastycznej pieszej wyprawie do Breslauer Hutte na wysokość 2844 m n.p.m., pogoni za owcami, tańczącym z krowami, urodzinach i krainie Hobbitów.


No to dawaj Aśka, dawaj, bo mi mgła z tych fotek zniknie :wink: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Dolina Oetztal - Solden - Tirol -Austria i.... - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone