Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Włoch przez Przełęcz Świętego Gotarda

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 31.10.2017 21:58

walp napisał(a):Podobało mi się, ale za 7,5 raczej dla tych, którzy interesują się sztuką i architekturą sakralną.

Do Santa Maria Novella nie weszliśmy. Wydawało mi się niewspółmiernie drogo w stosunku do 15 euro, jakie trzeba było zapłacić za cały kompleks katedralny z wieżą, kopułą, baptysterium i muzeum.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 31.10.2017 22:01

marze_na napisał(a):
walp napisał(a):Podobało mi się, ale za 7,5 raczej dla tych, którzy interesują się sztuką i architekturą sakralną.

Do Santa Maria Novella nie weszliśmy. Wydawało mi się niewspółmiernie drogo w stosunku do 15 euro, jakie trzeba było zapłacić za cały kompleks katedralny z wieżą, kopułą, baptysterium i muzeum.

Zgadza się, dlatego wiedząc, że za chwilę zapłacimy 4x15, zostałem oddelegowany za 7,5 tylko ja. :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.11.2017 11:57

Dzi!
Pisa, Lukka, Florencja - ale pędzicie ;)
I to na kilku stronach relacji tylko

Lukka jest super, a tego Mitoraja to znam chyba z Sycylii tez

Różnicy między Duomo a Cattedrale nie podejmuje się opiniować :)

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.11.2017 17:14

Na Mitoraja to zapraszam do Krakowa... http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/no ... id,tm.html
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.11.2017 18:06

piekara114 napisał(a):Na Mitoraja to zapraszam do Krakowa... http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/no ... id,tm.html


Na początek chciałbym wrócić do Agrigento na Sycylii, gdzie ten Mitoraj się odznaczył :)

:boss:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 01.11.2017 21:23

piekara114 napisał(a):Na Mitoraja to zapraszam do Krakowa... http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/no ... id,tm.html

jeszcze można do Bamberga :oczko_usmiech:
mitoraj bamberg.jpg
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 01.11.2017 22:30

tony montana napisał(a):Pisa, Lukka, Florencja - ale pędzicie ;)
I to na kilku stronach relacji tylko

No wiesz, jesteśmy w szóstym dniu wycieczki, a przed nami jeszcze dziewięć, więc póki mam czas i są chęci, to jedziemy. :)
Chociaż siły słabną ... :? ... ciężko pisać o miejscach tak popularnych, o których wszystko zostało już napisane i pokazane.

tony montana napisał(a):Różnicy między Duomo a Cattedrale nie podejmuje się opiniować :)

:lol:
Nie nalegam, ale miło, że zaglądasz.
Pozdrawiam.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 02.11.2017 11:03

Po miesiącu od rozpoczęcia Twojego pisania odkryłem tą relację :oops: Zdecydowanie zbyt rzadko zaglądam ostatnio na forum :roll:
Na razie pochłaniam arcyciekawy Lichtenstein i pędzę z Tobą dalej :D
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 02.11.2017 11:23

walp napisał(a):Mury są na tyle szerokie, że można tu nawet jeździć samochodem, ale taka jazda odbywa się tylko przy okazji organizowanych imprez, jak np. w roku 2011 podczas programu Top Gear.


Cześć walp. :D
Jestem fanem tego programu. :D
Mam nadzieje,że zostanę fanem twojej relacji. :mrgreen: .....no i może Italii. :wink:
Zaczynam czytać i oglądać......
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.11.2017 20:02

greenrs napisał(a):Po miesiącu od rozpoczęcia Twojego pisania odkryłem tą relację :oops: Zdecydowanie zbyt rzadko zaglądam ostatnio na forum :roll:
Na razie pochłaniam arcyciekawy Lichtenstein i pędzę z Tobą dalej :D

Szkoda, że na początku nie dopisała pogoda, no ale potem było zdecydowanie lepiej.

Cieszę się, że tu trafiłeś. :)

GOLDEN napisał(a):
walp napisał(a):Mury są na tyle szerokie, że można tu nawet jeździć samochodem, ale taka jazda odbywa się tylko przy okazji organizowanych imprez, jak np. w roku 2011 podczas programu Top Gear.

Jestem fanem tego programu. :D
Mam nadzieje,że zostanę fanem twojej relacji. :mrgreen: .....no i może Italii. :wink:

Program Top Gear inspirował Cromaniaków do odwiedzenia różnych miejsc. Clarkson i spółka jeździli po ulicach Lukki, byli na Stelvio, przejechali Drogę Transfogarską.
Mam nadzieję, że chociaż coś z mojej relacji przyda się w planowaniu podobnej podróży. :wink:

Zapraszam na trasę. :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 04.11.2017 22:07

Z Placu Santa Maria Novella kierujemy się do głównej stacji naszej florenckiej wycieczki, czyli Piazza del Duomo.
Spacerując ulicą Via de Cerretani odsłania się przed nami najpopularniejszy obiekt w tym mieście. Mamma mia zawsze chciałem to zobaczyć na żywo. :D

1_DxO.jpg

2_DxO.jpg

Byliśmy świadomi znajdujących się w tym miejscu tłumów, ale wizyta we Florencji byłaby niepełna bez wizyty w Il Duomo. :wink:

3_DxO.jpg

4_DxO.jpg

5_DxO.jpg

Wejście do katedry jest bezpłatne, płatne są z kolei wszystkie pozostałe budynki oraz miejsca wchodzące w skład kompleksu:
- baptysterium,
- kopuła,
- wieża,
- krypta pod katedrą,
- muzeum

Dostępny jest jeden bilet za 15,00€ obejmujący wszystkie atrakcje (ważny 48 godzin od momentu pierwszego użycia). Nie ma możliwości zakupu biletu oddzielnie na pojedyncze atrakcje. :arrow: https://www.museumflorence.com/

Obiekty, które można zwiedzić z "biglietto unico" za 15 euro:
biglietto unico.jpg

Jeśli chcemy wejść tylko do katedry, to kierujmy się do wejścia po prawej stronie patrząc na fasadę. Należy pamiętać o odpowiednim stroju obowiązującym
w miejscach kultu.

Można oczywiście uniknąć stania w kolejce i wcześniej zarezerwować bilet on-line. Można też skorzystać z usługi jednego z wielu "przewodników", czyli koników kręcących się przy katedrze, ale cena 32 euro jaką jedna pani zaproponowała, powaliła mnie z nóg. :evil: Stolica renesansu jest ważna i nie powinno się żałować na nią pieniędzy, ale są granice :!:

Stajemy więc w długiej kolejce po bilet. Zdajemy sobie sprawę, że przy tej liczbie zwiedzających możemy nie wejść na kopułę.

7_DxO.jpg
Ostatnio edytowano 21.11.2017 22:08 przez walp, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.11.2017 22:48

To chyba zostaje opcja: jeden po bilety, reszta do najdłuższej kolejki i jakoś to pójdzie...

Mam nadzieję, że udało Wam się wszędzie wejść.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8663
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 04.11.2017 22:53

walp napisał(a):Zdajemy sobie sprawę, że przy tej liczbie zwiedzających możemy nie wejść na kopułę.

Kiedy poszliśmy kupić swoje bilety w sobotę koło 13stej elektroniczna tablica informowała, że wejść na kopułę nie ma już ani na sobotę, ani na niedzielę :? :roll: :lol: . Na szczęście byliśmy we Florencji do wtorku :mrgreen: .
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 04.11.2017 23:24

Witam! Lepiej późno niż wcale... Po długiej przerwie jestem i szukając inspiracji na 2018r trafiłem na doborowe towarzystwo i fajną relację Walp! W przyszłym roku chcę połączyć Toskanię z Istrią... zobaczymy co z tego wyjdzie... Fajne ujęcia i mega dużo praktycznych wskazówek jest w Twojej relacji!
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 05.11.2017 17:35

piekara114 napisał(a):To chyba zostaje opcja: jeden po bilety, reszta do najdłuższej kolejki i jakoś to pójdzie...

Niestety, ta opcja nie sprawdza się w przypadku wejścia na kopułę. :cry:
marze_na napisał(a):Kiedy poszliśmy kupić swoje bilety w sobotę koło 13stej elektroniczna tablica informowała, że wejść na kopułę nie ma już ani na sobotę, ani na niedzielę :? :roll: :lol: . Na szczęście byliśmy we Florencji do wtorku :mrgreen: .

W sezonie pozostaje wcześniejsza rezerwacja on-line, bądź, jak w Waszym przypadku, pobyt w mieście przez kilka dni. :)

:idea: Podczas rezerwacji on-line trzeba wskazać godzinę wejścia.

booking_dome.jpg

Bartek1977 napisał(a):Witam! Lepiej późno niż wcale... Po długiej przerwie jestem i szukając inspiracji na 2018r trafiłem na doborowe towarzystwo i fajną relację Walp! W przyszłym roku chcę połączyć Toskanię z Istrią... zobaczymy co z tego wyjdzie... Fajne ujęcia i mega dużo praktycznych wskazówek jest w Twojej relacji!

Witaj Bartku. Dzięki za miłe słowa. Mam nadzieję, że chociaż niektóre informacje będą przydatne przy planowaniu przyszłorocznych wakacji. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Do Włoch przez Przełęcz Świętego Gotarda - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone