Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do kobitek --buty na obcasie :)

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.07.2007 22:11

Będziecie mało kobiece :!: :!: :!:
W tym roku przecież możemy nosić wysokie obcasy bez bólu i cierpienia :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ma być zmysłowo :hearts:

http://e-kobiety.pl/content/view/2416/480/
seledynka
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 06.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) seledynka » 24.07.2007 22:21

Jade z mężem raczej Chorwata nie wyrwe :D A buty to nie szpilki tylko obcasik do spódniczki lub spodenek ot tak polotnie do kawiarenki... a nie tylko klapki jak zachodzona turystka. Japoneczki na okazje wycieczkową a obcasik kobieco na spacerek. Tak postanowiłam :D Te zdjęcie mnie prześladuje i już nawet mnie coś boli :? :D
kawo
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 22.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawo » 24.07.2007 22:26

Ja, jako ON rzeknę krótko. Kobieta o wzroście długim :lol: w szpilkach wyglada jak żyrafa czyli moim zdaniem tragicznie. Dla średniego wzrostu i mniejszego, szpilki są jak najbardziej na czasie, są sexi. Tak było, tak jest i tak będzie. Ja jestem za małymi szpilkami. Duże szpilki dla mnie są brzydkie. Takoż ja rzekłem. :wink:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 24.07.2007 22:32

seledynka napisał(a): :D Te zdjęcie mnie prześladuje i już nawet mnie coś boli :? :D


Seledynka - spokojnie, Tobie to można przydeptać torebkę... ale tylko taką na ramię :D :D
adriada
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) adriada » 24.07.2007 22:49

kawo napisał(a):Ja, jako ON rzeknę krótko. Kobieta o wzroście długim :lol: w szpilkach wyglada jak żyrafa czyli moim zdaniem tragicznie.


W pewnym sensie racja (toz i szpilki mi nie potrzebne ;-)). Aczkolwiek kluczem sa nogi. Jesli nie sa ladne, czyt. ich wlascicielka nie powinna nosic mini, szpilki i wszelaki obcasik moze pomoc, moze acz nie musi wiec cudow nie zdziala. Ale jesli rzeczone nogi sa dlugie, smukle i opalone... w 'zachodzonych klapeczkach' tez beda wygladac smakowicie :-)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 24.07.2007 22:52

Skopiowane z www.dziennik.pl


Szpilki - broń kobieca

Nawet kapryśna Marilyn Monroe bez grymasów pozwalała szpilkom wpływać na kształt swoich nóg. Były i na zawsze pozostaną najbardziej zmysłowym damskim atrybutem. Bo żaden mężczyzna nie wyobraża sobie seksownej kobiety na niskim obcasie.
Jeśli chcesz poznać duszę kobiety, nie patrz jej w oczy, spójrz na buty" - powiedział Manolo Blahnik, projektant najbardziej znanych na świecie szpilek. I chyba coś w tym jest, skoro większa część płci brzydkiej twierdzi, że dodają one kobiecie kobiecości. Potwierdzał to znawca urody niewieściej Leon Niemczyk: "Mężczyzna zaczyna oglądać kobietę od dołu. A jeśli widzi na nogach szpilki, od razu zapada mu w pamięć łydka. Seksownie umięśniona pobudza wyobraźnię..." - rozmarzał się. To prawda stara jak... szpilki, że mężczyzna chętniej obejrzy się za kobietą w szpilkach niż bez nich. Zauważają to same panie. Twierdzą, że żaden inny but nie dodaje im tyle pewności siebie. Dlaczego? "Bo inaczej się ruszamy, stawiamy kroki, siadamy. Kobieta w szpilkach staje się elegancka i zmysłowa. Bardziej seksowna" - mówi modelka i prezenterka mody Joanna Horodyńska. I pomyśleć, że tę pewność siebie zawdzięczamy rozwojowi nowych technologii. Bo jak twierdzą znawcy, stworzenie wygodnej pary szpilek "wymaga wiedzy inżyniera i delikatności chirurga".

Blahnik i cała reszta
Współczesną światową ikoną mody jest niewątpliwie Sarah Jassica Parker, którą w słynnym serialu "Seks w wielkim mieście" trudno było zobaczyć bez szpilek. W jednej ze scen, kiedy złodzieje nakazują jej rozebrać się ze wszystkiego, krzyczy: "Oddam ci moje pierścionki i zegarek, ale proszę, nie zabieraj mi moich Blahników!". Innym razem mówi: "Kiedy ma się na nogach Manole, sukienka jest właściwie zbędna - wystarczy wybrać najkrótszą". Chodzi oczywiście o markę numer jeden wśród szpilek, dla kolekcjonerek butów będącą tym, czym rolls-royce dla fanów motoryzacji - o szpilki Manolo Blahnika. "Blahniki są tak dobre jak seks, a nawet lepsze, bo na dłużej starczają". Jednak nasza rodzima wielbicielka szpilek - Joanna Horodyńska - nie podziela tej fascynacji. "Nie rozumiem tego szału na punkcie Blahnika. Ten projektant jest zbyt dosłowny, a ja wolę buty z fantazją" - mówi i zwierza się, że ostatnio kupiła szpilki z pomarańczowej lakierowanej skóry, bo właśnie lakierowana skóra jest hitem tego sezonu.

Lepiej w niż bez
Fora dyskusyjne w sezonie ogórkowym aż kipią od debat w stylu: "Kobieta w szpilkach czy bez". Na jednym z nich mężczyzna o nicku "Uległy" pisze: "Przyciągają moją uwagę, łapię się na tym, że gdy słyszę stukanie szpilek, mimowolnie szukam źródła tego dźwięku. Jest w nich jakiś magnetyzm i są wspaniałym wabikiem". Ale ortopedzi biją na alarm: "Częste noszenie butów na wysokich obcasach prowadzi do skrzywienia kręgosłupa i bolesnych skurczów mięśni łydek, niekiedy wywołuje zapalenie stanów kolanowych, deformuje układ kostny stóp". Przestrogi na nic się zdają. Tym bardziej że w tym i następnym sezonie szpilki będą najmodniejsze. A pewnie znacznie dłużej, w co nie wątpi Joanna Horodyńska: Nawet za sto lat będą modne. Może staną się tylko niewidzialne. Co prawda, krzykiem mody jest dziś pogrubiona, koturnowa podeszwa, ale szpilka nadal pozostaje szpilką! Ucieszyłby się z tego Leon Niemczyk, które zwykł mawiać, że szpilki dodają życiu pieprzu. I już!
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.07.2007 23:30

Czyli dziewczyny, reasumując aby wyglądać romantycznie, oryginalnie, z pieprzem i przede wszystkim spoglądać na świat z góry zabieramy ze sobą szpilki na większym czy też mniejszym obcasie, / co tam ortopedzi/. :lol: :lol: :lol: Zakładając je do krótkich spodenek, wierzcie mi stworzycie intrygującą mieszankę stylów. 8O 8O 8O Na pewno nie będzie to jednak ekstrawagancja. :?: :?: :?: Wszak w dzisiejszych czasach pojawia się coraz więcej wariacji wobec klasycznych szpilek. Myślę, że idealnie sprawdzą się w Cro w te upalne dni. :papa:
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 25.07.2007 01:01

jak widac na zdj, mozesz spokojnie ubierac nawet 11cm :wink:
Obrazek
jade
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 24.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jade » 25.07.2007 06:09

Seledynka - jak się uprę to wyrwę Chorwata i w japonkach i bez :wink: I z mężem i bez :wink: Na wakacjach człowiek ma się dobrze bawić, i jeśli miałby mi w tym mój małżonek przeszkadzać, to może ja jednak wezmę te obcasy :wink: Tak na wszelki wypadek, gdyby trzeba było użyć przemocy fizycznej :wink:
Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 25.07.2007 06:36

Atrakcyjnej kobiecie nic nie potrzeba żeby wyglądać kusząco i zmysłowo, lub jak wolisz kobieco i z polotem. A jeśli natura poskąpiła tego i owego to nawet 15 cm szpilka nie pomoże. Oczywiście ładne klapeczki na obcasiku jak najbardziej bierz. Do pubu, kawiarni, czy nawet na krótki spacer spoko. W końcu tam też są chodniki, to nie Madagaskar. Jeżeli nie będziesz w nich wybierała się na wycieczki górskie to przecież nic się nie stanie. A tak apropo wycieczek górskich. Trzy lata temu na Krymie schodzimy ze Skalnego Miasta, droga kamienista jak pieron a na wprost mnie pod góre zasuwa babka w szpilkach i tooooo jakiiiich. Głośno wyraziłem swoje zdziwienie - W góry w szpilkach!!! i dostało mi się po "łapskach". Babka spokojnie odpowiedziała -DA,KANIESZNA i poszła sobie dalej. Tak, że spokojnie pakuj klapeczki z obcasem i nie panikuj. Tylko nie używaj go do tego co ta pani w czerwonym buciku na szpileczce w załączonej wcześniej fotce
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 25.07.2007 08:00

Tylko nie używaj go do tego co ta pani w czerwonym buciku na szpileczce w załączonej wcześniej fotce

znaczy do czego? 8O mozesz rozwinac mysl?
Ostatnio edytowano 25.07.2007 09:21 przez Marcin29, łącznie edytowano 1 raz
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 25.07.2007 08:45

dziewczyny-dobra szpilka nie jest zła, w zeszłym roku w Basce na Krk to był obowiązkowy strój wieczorowy włoszek-a zapomniałbym i do tego obowiązkowo kreacja jak na Sylwestra(nie przesadzam-pisze co widziałem)
Witek1965
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 01.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Witek1965 » 25.07.2007 15:16

Marcin, cofnij się kilka pozycji do góry tematu. Zdjęcia Są POWIELANE KILKA RAZY
Marcin29
Croentuzjasta
Posty: 279
Dołączył(a): 10.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin29 » 25.07.2007 15:35

Witek1965 napisał(a):Marcin, cofnij się kilka pozycji do góry tematu. Zdjęcia Są POWIELANE KILKA RAZY


mam jakis filtr w firmie bo nie wyswietla mi ich.jest czego zalowac? :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 25.07.2007 16:41

Jest!!!! Jaj!!! :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Do kobitek --buty na obcasie :) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone