Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

do cro - materac czy mata samopompująca ???

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stratos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stratos » 26.06.2011 23:27

Ja upycham do samochodu rolkę pianki tapicerskiej 3cm 200x120 na to dmuchany materac i mamy mięciutko :D
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 27.06.2011 08:42

Tanie (25-30pln), welurowe, grube na ok 20 cm z Intex'u czy Bestway'a (chińczyki) są chyba najrosądniejsze.
Pod namiot rozkładam plandekę o średniej grubości (zielona) i z reguły taki zestaw daje spokojnie radę.
mayorbien
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 18.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mayorbien » 27.06.2011 09:58

demi-duox napisał(a):


Ile to zajmuje miejsca po złożeniu?


To sa paczki wiekości 40x30
zborcio
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) zborcio » 28.06.2011 19:04

Ja miałem materac firmy Intex (2 osobowy nie wiem jakie wymiary)i kładłem go na podłogę namiotu nez żadnych karimat czy innych rzeczy,nawet na kamienistym podłożu,i nie było żadnego problemu.Żadna dziurka się nie zrobiła,a trochę zmienialiśmy campów przez 3 tygodnie (a i oczywiście pompka do materaca tez firmy intex na 12v zapalniczka-zdala egzamin:P
arezi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 09.06.2011
Re: Jaki materac pod namiot?

Nieprzeczytany postnapisał(a) arezi » 03.07.2011 23:59

Jacek_Do napisał(a):Witam
Jako że nie znalazłem takiego tematu, a myślę z]ze warto poruszyć.
Jakie materace i jakich firm polecacie pod maniot, mam na myśli sprawdzone z których nie uchodzi powietrze w środku nocy.


A my mamy maty samopompujące. rewelacja, po zwinięciu zajmuje miejsca tyle co nic, a musze przyznać, że bardzo wygodne. Sam byłem zaskoczony, bo tak trochę nie wierzyłem, że takie coś cieńkiego może być wygodne. Polecam. Kupiłem w Decathlonie
danielZS
Cromaniak
Posty: 687
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) danielZS » 04.07.2011 13:27

Moim zdaniem nie ma nic miększego i wygodniejszego, a także bezpieczniejszego, w przypadku wielkiej wody, niż gruby pompowany materac. Najlepiej o wymiarach jak spód komory sypialni (nie większy). Potrzeba pompowania nie jest dla mnie żadnym argumentem. Obecnie kupuje się pompkę elektryczną z wejściem na zapalniczkę i materac gotowy jest do użycia w minutę, bez większego wysiłku. Po wypompowaniu powietrza, z uwagi że jest płaski nie zajmuje dużo miejsca i można go wszędzie upchnąć. Tak jak wspomniał któryś z poprzedników, można na nim popływać łącząc przyjemne z pożytecznym. :wink:
jacek1965
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 26.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek1965 » 09.07.2011 08:53

Ja od lat używam mat samopompujących Therm-a-Rest. Jednorazowo dość duży wydatek ale wygoda bardzo duża, i czas ich się prawie nie "ima".
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002
Dziecko na kempingu...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 15.03.2013 09:07

Mam w sumie jeden konkretny dylemat ale zakładam wątek z ogólniejszą nazwą, bo może poslużyć do wielu pytań i mam nadzieję też odpowiedzi, na temat wakacji z małymi dzikusami na kempingu.
Mimo sporego stażu kempingowego mam parę znaków zapytania bo z dzieciakami na campie byłem tylko w zesżłym roku i to w mobilehomach czyli jednak coś innego.
No ale wracamy na namiotowy szlak, nowy namiot kupiony /Skandika Canyon II/, pozostały ekwipunek: lodówki, przedłużacze, kuchenki etc sprzed lat nadal mamy.
Musze kupić jednak coś do spania - dla nas wiadomo materac ale dla dzieciaków ? Materac czy mata samopoziomująca ? A jak materac to dwa pojedyncze czy jeden wspólny ? Dzieciaki w wieku 6 lat i 2,5 ? Jakie są Wasze doświadczenia ? Wspólnego materaca trochę się boje bo jak wiadomo gdy jedno zacznie "tańczyć" przez sen to drugie też. Maty są droższe ale silą rzeczy pojedyncze, sprawdzają się przy takich dzieciakach ?
Prosze o wskazówki od dzieciatych kempingowców.
Jak ktoś ma inne pytania w temacie dziecka na kempingowym szlaku to można tu śmiało zadawać. Mam nadzieję że Panowie Modowie się nie pogniewają ;)
PozdraV
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.03.2013 09:19

Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 15.03.2013 09:21

Gniewać się nie gniewam/pod warunkiem, że padnie odpowiedź ;) / ale zbiorczego tematu o dzieciakach nie ma, a to jednak zupelnie inny wyjazd. Jak uważasz.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.03.2013 09:42

Jeśli chodzi o dzieciaczki to są takie wątki ogólne, np.
z-dzieckiem-do-chorwacji-t35657.html
do-chorwacji-z-dziecmi-t32913.html
etc.

a tu można wpisywać swoje zapytania/problemy przy pobycie z dzieckiem na kampie:
namiot-w-lipcu-z-dzieckiem-t27980.html
namiot-z-7-miesiecznym-dzieckiem-t19585.html

Jest więcej tym podobnych.

Umówmy się, że jak pojawią się wpisy i temat będzie podążał w "Twoim" kierunku to wydzielę i zrobię takie "ABC dziecko na campie". Zgoda?


Pozdrawiam
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 15.03.2013 10:08

Jacek S napisał(a):

Umówmy się, że jak pojawią się wpisy i temat będzie podążał w "Twoim" kierunku to wydzielę i zrobię takie "ABC dziecko na campie". Zgoda?

Pozdrawiam


Pod takim tytułem wątku temat nie ma szans gdzieś indziej podążać ;) Ale zostawmy to, dla mnie rostrzygnięcie dylematu materac czy mata dla dziecka wystarczy 8)
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 25.03.2013 10:20

Moj junior śpi na zwykłym dmuchanym (welurowym) materacu.
Nie było z tym problemu. Jest wygodnie.
Na macie samopompującej spałem sporo razy i jak dla mnie materac jest wygodniejszy. Dla dzieci z racji ich niskiej wagi mocno dopompowany materac też bedzie wygodniejszy niz mata.
A co do spania to jak je wieczorem przegonisz ze 2-3 km po plazy czy okolicy to padna jak muchy ;)
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 25.03.2013 14:44

Kichol napisał(a):Moj junior śpi na zwykłym dmuchanym (welurowym) materacu.
Nie było z tym problemu. Jest wygodnie.
Na macie samopompującej spałem sporo razy i jak dla mnie materac jest wygodniejszy. Dla dzieci z racji ich niskiej wagi mocno dopompowany materac też bedzie wygodniejszy niz mata.


Dzięki za poradę, mi te klasyczne materace intexu czy jemu podobnych wydają się za bardzo pofałdowane po napompowaniu - zwałszcza dla dzieci. Mi to przeszkadzało a dla dzieicaków takie zagłębienia że można rybki hodować to już w ogóle przesada ;)
Upatrzyłem wstępnie decathlonowski . Trochę drogawy ale może dłużej wytrzyma niż najtańsza chińszczyzna. No i te pofaldowania wydają się najbardziej wygodne. Mam jeszcze dylemat czy dzieciakom kupić podwójny czy dwa pojedyńcze :?: :roll:

Kichol napisał(a):A co do spania to jak je wieczorem przegonisz ze 2-3 km po plazy czy okolicy to padna jak muchy ;)


Jest jeszcze opcja że to oni mnie przegonią :D :lol:
AnaSz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnaSz » 25.03.2013 15:08

Też myślę nad ty czy podwójny cz 2 pojedyncze??? może jednaj ktoś coś podpowie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
do cro - materac czy mata samopompująca ??? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone