Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

do cro - materac czy mata samopompująca ???

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005
do cro - materac czy mata samopompująca ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 20.04.2009 18:22

Witam!!!
Jakie są Wasze doświadczenia z matami samopompującymi??? warto kupić??? czy to cudo jest trwałe, - trwalsze niż materace??? - z materacami zawsze mieliśmy problemy, albo powietrze uciekało całkiem po paru dniach, albo trzeba było w nocy dopompowywać, żeby nie spać na kamlotach :lol: na allegro wyszukałem takie :
http://www.allegro.pl/item615802695_mat ... terac.html
waldemar1973
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar1973 » 21.04.2009 22:11

hmmm.... albo nie chce Wam się nasmarować ani słówka, albo nikt nie miał do czynienia z takimi matami ..... ale w to drugie nie uwierzę :oops:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 22.04.2009 15:00

Waldku, mata wydaje mi się OK do namiotu ale w góry na wędrówkę. Na camping wydaje mi się mało praktyczna. Zakładam że jedziesz (sypiasz) nie sam - wtedy chyba lepiej kupić materac o szerokości 140-160 cm i wysokości około 20 cm. Zawsze można się przytulić, jest dużo grubszy - a więc lepiej izoluje od podłoża, a przy tym nawet można go zawlec do wody się się wspólnie pokąpać. Domyślam się ze i tak jedziesz autem, więc waga materaca nie będzie dla Ciebie aż tak istotna niż gdybyś miał to nosić na plecach. Poza tym z tego co kojarzę, materac jest sporo tańszy. Ja bym tak na to patrzył :-) Matę bym analizował jako alternatywę dla karimaty ale przy trekkingu. Poszukaj tutaj: http://ngt.pl/forum/
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 22.04.2009 17:27

U mnie w rodzinie są użtkownicy takich mat tylko że cieńszych, może 3cm, nie wiem. Używają tych samych już chyba z 10 lat ale to są jakieś firmówki. Ja wolę tradycyjnego dmuchańca - mam jeszcze dwa takie pamietające wczesnego Gierka (nadal szczelne).
Dostałem dzisiaj gazetkę z decathlona. Mają takie 5cm maty na promocji 2 za 200 zł.
malafm
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) malafm » 27.04.2009 20:26

Maty zakupiliśmy w zeszłym roku - 3 sztuki, po pierwszym sezonie następujące spostrzeżenia: rewelacyjna sprawa. Zajmują mało miejsca po zwinięciu ( niby jedzie się dużym samochodem do Cro ale zawsze miejsca jest w nim mało bo wypakowany do granic możliwości heheh). Naprawdę świetnie izolują od nierówności podłoża, byliśmy rozbici w malutkim lasku gdzie jedyne miejsce dla 4 namiotów było pod drzewami a w związku z tym spaliśmy na korzeniach, nie wiem czy izolują od zimna ale to akurat w Cro najmniejszy problem...Jeździliśmy zawsze z podwójnym karimatami więc dla naszej trójki nie dość że zajmowały kupę miejsca to jak się w nocy rozjeżdżały było nieciekawie. Jedyny minus jest taki, że jedna z tych 3 szt. okazała się nieszczelna i przez jakiś czas mąż swoją musiał co wieczór dopompowywać. Po powrocie złożyliśmy reklamację i oddano nam pieniądze. W tym roku bierzemy 2 takie maty i 1 materac dla Młodej.
Pozdrawiam
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 29.04.2009 00:25

Generalnie lepszym rozwiązaniem wydaje się być materac, natomiast w tym roku byłem na szybkim wypadzie i miałem karimatę + jakiś kocyk i tez obleciało.
Tak naprawdę jeżeli dużo się przemieszczasz to lepsze są matki, natomiast jeżeli planujesz pobyt stacjonarny to proponuje dmuchany materacyk.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.04.2009 07:31

noyle napisał(a):Generalnie ...

Ja czasem zabieram coś takiego - też jest jakieś rozwiązanie.
mruczycho
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mruczycho » 29.04.2009 16:28

TU i TU wszystko o matach.
Jacek_Do
Croentuzjasta
Posty: 189
Dołączył(a): 28.01.2009
Jaki materac pod namiot?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_Do » 26.06.2011 07:33

Witam
Jako że nie znalazłem takiego tematu, a myślę z]ze warto poruszyć.
Jakie materace i jakich firm polecacie pod maniot, mam na myśli sprawdzone z których nie uchodzi powietrze w środku nocy.
mickanovi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mickanovi » 26.06.2011 14:34

Ja proponuję karimatę - mi nigdy z niej powietrze nie uszło. A jeśli ktoś woli pod pupcią mieć mięciutko to proponuję dwie warstwy karimaty ;-)
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 26.06.2011 17:24

SVIBANJ
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 31.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SVIBANJ » 26.06.2011 19:11

Z mojego doświadczenia wynika,że rodzaj materaca nie ma specjalnego znaczenia.Trzeba się tylko zdecydować czy wolimy cieńszy czy raczej gruby i tyle .Ważniejsze jest to,żeby pod materacem układać folie lub matę. Zabezpieczy ona materac przed przebiciem.
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 26.06.2011 20:41

Nie wymyślono jeszcze idealnego i niezniszczalnego materaca, dlatego kupuję tani chiński model za 30 zł w Tesco coś koło tego:
http://allegro.pl/materac-welurowy-194x ... 46094.html

Jak mi się przedziurawi to wyrzucam i kupuję nowy. Takie materace są wszędzie, więc można go kupić też w Chorwacji w sklepiku przy plaży :)

Jak mi się zachce, to go biorę do wody i na nim pływam.

No i jak na złość mam takie dwa materace, 2- i 1-osobowe już chyba cztery lata i żaden się nie popsuł. A używane są często bo mi córka koleżanki sprowadza do domu na spanie i muszę dmuchać (materac, rzecz jasna).

Odpuściłbym więc szukanie mega wypasionego materaca bo szkoda kasy :)
No chyba że wolisz twardsze spanie to bierz dwie karimaty jak wcześniej poradzono :)
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 26.06.2011 20:52

Polecam cienkie samopompujące jednoosobowe materace z Decathlonu, te nieco grubsze i droższe. Mam problemy ze spaniem, muszę mieć miękko i wygodnie i byłem mocno zaskoczony że na takim czymś da się wogóle zasnąć, mało tego, nawet dobrze wyspać. Cena kilkadziesiąt zł/szt, zaletą jest że nie zajmują tyle miejsca co klasyczny materac i nie trzeba pompować tylko ew. dopompowywać. Świetne przy częstym przemieszczaniu się.
Następna strona

Powrót do Kempingi

cron
do cro - materac czy mata samopompująca ???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone