Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
POLAND
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) POLAND » 04.09.2011 13:50

Koledzy / kolezanki , a jakie dokumenty sa potrzebne dla 1,5 roczego dziecka , do wyjazdu na CRO ?
bolosu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 17.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) bolosu » 05.09.2011 08:03

POLAND napisał(a):Koledzy / kolezanki , a jakie dokumenty sa potrzebne dla 1,5 roczego dziecka , do wyjazdu na CRO ?


Wyrobic trzeba paszport tymczasowy (1 rok) koszt 30 zł przynajmniej w katowicach (było o tym milion razy juz na forum) - i ubezpiecz rodzine i siebie - obowiązkowo.
Jedź powoli i szerokiej drogi:)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.09.2011 08:03

POLAND napisał(a):Koledzy / kolezanki , a jakie dokumenty sa potrzebne dla 1,5 roczego dziecka , do wyjazdu na CRO ?


Jak dla "zwykłego" obywatela - zobacz w FAQ.
Juliaanna
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Juliaanna » 09.02.2012 22:53

Witam :)
Mamy zamiar spędzić tegoroczny urlop w Chorwacji ale tym razem we trójkę. Bierzemy pod uwagę wyspę Krk. Zastanawiamy się tylko czy lepiej jechać na dwa ostatnie tyg czerwca czy pierwsza połowa września.
W związku z tym mam pytanie który według Was termin biorąc pod uwagę liczbę turystów, pogodę i temperaturę morza?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.02.2012 09:24

Juliaanna napisał(a):Witam :)
Mamy zamiar spędzić tegoroczny urlop w Chorwacji ale tym razem we trójkę. Bierzemy pod uwagę wyspę Krk. Zastanawiamy się tylko czy lepiej jechać na dwa ostatnie tyg czerwca czy pierwsza połowa września.
W związku z tym mam pytanie który według Was termin biorąc pod uwagę liczbę turystów, pogodę i temperaturę morza?


forum/viewtopic.php?t=27469&postdays=0&postorder=asc&start=0
forum/viewtopic.php?t=34412
forum/viewtopic.php?p=724811#724811
forum/viewtopic.php?p=521957#521957
buroda
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) buroda » 21.05.2012 10:02

Mam zamiar w tym roku odwiedzić Cro w II połowie sierpnia, Środkowa Dalmacja zapewne...
jakie miejsce wybrać aby 12-latka była szczęśliwa i jej 2 letni brat?
czy jest takie miejsce w Chorwacji aby córa mogla nurkować, a synek bezpiecznie bawic sie kamyczkami? czy sa apartamenty z małym placem zabaw? chyba że na plazy....tylko wtedy tłumy....a ja lubię ciszę...
wazne jest tez zeby z apartamentu nie wychodziło sie na ulicę...
pomożecie? marze o odpoczynku.....tak by dzieci sie bawiły a my tylko kontrola...:)
michałolsz.
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 22.05.2009
Jak przekonać żonę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) michałolsz. » 24.06.2012 00:34

Jak mogę przekonać żonę , a właściwie uspokić ją że wyjazd z 1,5 rocznym maluchem jest bezpieczny ? Masa ludzi jeździ na wakacje z mniejszymi dziećmi i dobrzę się bawią , więc myślę ,że wyjazd z półtoraroczniakiem to nic niezwykłego?! Pozdrawiam M.O
Magda75
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 25.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda75 » 24.06.2012 07:43

Parę lat temu moja koleżanka jechała w okolice Karlobagu z 7 miesięcznym dzieckiem. Pokazała mi zdjęcia jak maluch spędzał czas na plaży z uśmiechem. Za rok z roczniakiem pojechałam bez obaw. Druga moja koleżanka z 7 i 5 letnimi dziećmi nie ruszy się nigdzie indziej niż Bałtyk, bo....w razie czego nie dogada się z lekarzem, bo nie wiadomo jaki poziom leczenia, bo droga taka daleka.
Na forum jest tyle podpowiedzi, jak pojechać bezpiecznie, gdzie pojechać. Daj żonie poczytać forum :)
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010
Re: Jak przekonać żonę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 24.06.2012 08:40

michałolsz. napisał(a):Jak mogę przekonać żonę , a właściwie uspokić ją że wyjazd z 1,5 rocznym maluchem jest bezpieczny ? Masa ludzi jeździ na wakacje z mniejszymi dziećmi i dobrzę się bawią , więc myślę ,że wyjazd z półtoraroczniakiem to nic niezwykłego?! Pozdrawiam M.O


czego obawia się Twoja żona?
długiej podróży? - dzieci znoszą podróż lepiej od dorosłych. Moja córka w Krakowie wymiotuje po pierwszych kilku minutach jazdy, w drodze do Chorwacji NIGDY nie miala problemu. Ciągle mnie zadziwia ten fakt. To samo było z moim synem ( dziś już dorosłym ale wakacje w Chorwacji spędzam od "zawsze" :) ). Nie wiem skąd jestes ale np. czas jazdy z południa Polski do CHorwacji czasem bywa krótszy niż nad nasze morze a jakość dróg nieporównywalna.

braku piasku na plazy? to naprawdę może być atut! nad Bałtykiem piasek był wszędzie, nawet po powrocie do domu wysypywał się z zabawek, ubrań, brrrr. Na plaży w Srimie są tylko rodziny z dziećmi, najmłodsze mają kilka tygodni. Wzdłuż plazy rosnie tamaryszek dając cień ( dla chetnych).

problemów z dostępem do opieki lekarskiej? takiej opieki jak w Chorwacji nie spotkałam nigdzie w Polsce. Prawie co roku ktoś z ekipy trafia do lekarza ( najczęsciej choroba wynika z własnej głupoty- np lezenie plackiem na plazy przez cały dzień). Pełen profesjonalizm, za darmo ( przed laty nawet za leki nie płaciłam). 2 lata temu lekarka zadzwoniła do nas po 2 dniach od wizyty w przychodni aby zapytać czy syn lepiej się czuje ( mam synka z cukrzycą i przeholował)

napisz to spróbuję rozwiać wątpliwości
ewa.krakuska
Croentuzjasta
Posty: 380
Dołączył(a): 06.07.2010
Re: Jak przekonać żonę?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.krakuska » 24.06.2012 08:49

michałolsz. napisał(a):Jak mogę przekonać żonę , a właściwie uspokić ją że wyjazd z 1,5 rocznym maluchem jest bezpieczny ? Masa ludzi jeździ na wakacje z mniejszymi dziećmi i dobrzę się bawią , więc myślę ,że wyjazd z półtoraroczniakiem to nic niezwykłego?! Pozdrawiam M.O



Michał, teraz zobaczyłam że jestes z Krakowa :)

jak chcesz mogę osobiście spotkać się z Twoją żoną ;). Chorwacja to moja miłość, wiele osób słysząc że wakacje spędzam w tym samym miejscu od lat patrzy z politowaniem. Ale wiem co mi do szczecia potrzebne.

w 2008 roku zdradziłam Chorwację na rzecz Bułgarii ( moje najmłodsze dziecko miało 2.5 roku) i to był 1 i ostatni raz. Była piękna, pusta, piaszczysta plaża. Rewelacyjne warunki w domku. Tanie jedzenie w restauracjach.

ale mnie nie podobało się. Brzydko, ponuro, brak jakichkolwiek zabytków, brak miejsc do zwiedzania. Byliśmy na 3 wycieczkach, po których wróciliśmy rozczarowani. Nigdy więcej tam nie pojadę. No i podróż zdecydowanie dłuższa niz do Chorwacji.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.06.2012 11:59

Wątków na ten temat na forum już kilka jest, relacji z dziećmi w tle również. Nie ma się czego bać. ewa.krakuska w zasadzie wszystko powiedziała. Strach ma wielkie oczy, zupełnie niepotrzebnie. Chorwację zdradziłam tylko raz, kiedy byłam w ciąży i nie wolno mi było i basta. Ale już kolejne wakacje z niespełna rocznym maluchem spędziliśmy w Cro i tak co rok.
Posadź żonę przed kompem, wyszukaj relacje osób z dziećmi i niech się sama przekona, że chcieć to muc i że to nic strasznego.
michałolsz.
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) michałolsz. » 24.06.2012 14:21

Dzięki wszystkim za odpowiedzi , myślę że to w zupełności wystarczy żeby przekonać moją żonę , a jak nie to ewa.krakuska liczę na Ciebie , spotkamy się w Krakowie i ją przekonasz:)
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 25.06.2012 10:59

michałolsz. napisał(a):Dzięki wszystkim za odpowiedzi , myślę że to w zupełności wystarczy żeby przekonać moją żonę ,


Spokojnie z Krakowa dolecicie bez problemów do Cro.
1,5 roczniak da sobie radę na plaży, choć oczywiście "piasek bałtycki" jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla dzieci.
My z juniorem na pierwszych 2 wakacjach byliśmy akurat nad Bałtykiem, bo było łatwiej, bliżej, bezpieczniej, więcej towarzystwa-dzieci polskojęzycznych itp.
Potem juz do Cro jeździliśmy ale w tym roku młody zakumunikował, że chciałby znowu nad polskie morze pojechać, w piachu się pobawić, bez butów po plaży pochodzić...
Tak więc do Cro pewnie znowu za rok wrócimy.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 25.06.2012 11:05

Kichol napisał(a):
michałolsz. napisał(a):Dzięki wszystkim za odpowiedzi , myślę że to w zupełności wystarczy żeby przekonać moją żonę ,


Spokojnie z Krakowa dolecicie bez problemów do Cro.
1,5 roczniak da sobie radę na plaży, choć oczywiście "piasek bałtycki" jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla dzieci.
My z juniorem na pierwszych 2 wakacjach byliśmy akurat nad Bałtykiem, bo było łatwiej, bliżej, bezpieczniej, więcej towarzystwa-dzieci polskojęzycznych itp.
Potem juz do Cro jeździliśmy ale w tym roku młody zakumunikował, że chciałby znowu nad polskie morze pojechać, w piachu się pobawić, bez butów po plaży pochodzić...
Tak więc do Cro pewnie znowu za rok wrócimy.


Hmmm, różnie to bywa. Moja jak zobaczyła Bałtyk to zapytała gdzie kamyczki, ona piasek to ma w piaskownicy, kamyczki chce i już :)
Z doświadczenia wiem, że blokada językowa dla dzieci nie jest żadną blokadą :) A czy bezpieczniej? Nie wiem, bliżej na pewno.
:)
Kichol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 331
Dołączył(a): 13.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kichol » 25.06.2012 11:17

Aldonka napisał(a):Hmmm, różnie to bywa. Moja jak zobaczyła Bałtyk to zapytała gdzie kamyczki, ona piasek to ma w piaskownicy, kamyczki chce i już :)
Z doświadczenia wiem, że blokada językowa dla dzieci nie jest żadną blokadą :) A czy bezpieczniej? Nie wiem, bliżej na pewno.
:)


No bo wszystko zależy od czego dziecko zaczęło i do czego sie przyzwyczaiło.
Patrząc zupełnie z boku, obiektywnie to Cro jest mega atrakcyjne dla dorosłych - bo jest spokój, piękne widoki, niesamowity lazur morza, rewelacyjne parki narodowe, zabytki, dobre jedzenie, gwarantowana pogoda.
Natomiast dla małych dzieci, to są rzeczy całkowicie pomijalne przy ocenie wakacji 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone