Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Chorwacji z dziećmi

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
waldemarus
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemarus » 24.05.2013 15:37

My byliśmy z 1 miesięcznym bobasem i 3 latkiem. Wyjazd z Rzeszowa o 17:00, około Północy byliśmy w Nygakanishy, tam nocleg i rano dalej do Trogiru. Kilka przystanków po drodze i nie ma problemów
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 27.05.2013 16:52

My już za miesiąc planowo wyjeżdżamy. Tym razem dziecko będzie miało skończone 11 miesięcy i trochę się obawiam jak to będzie.
Najgorsza podróż oczywiście, tym bardziej, że ostatnio coś Mała strasznie marudzi w samochodzie.
Planujemy wyjechać na noc, później dzień odpoczynku nad Balatonem i nocleg oraz wyjazd dalej bardzo wcześnie rano. Zobaczymy... :roll:
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1511
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 27.05.2013 23:27

monia85 napisał(a):tym bardziej, że ostatnio coś Mała strasznie marudzi w samochodzie.

Heh, witaj w klubie :D .
W 2011 roku jechaliśmy z roczną córcią i po ok. 100 km, przy pierwszym postoju na zakup winet, przy próbie karmienia cyrk jak nie wiem zakończony pawikiem :mrgreen: . Chwila zawahania - jedziemy czy wracamy - pojechaliśmy :!: Pozostała część trasy oraz niemal cały powrót malutka przespała i podróż zniosła lepiej niż moja żona (żona zwyciężyła jeśli chodzi o ilość pawików) :D.
Natomiast w tym roku córcia ma już 3 latka ale za to synek ma roczek :D . Niestety wychodzi z założenia, że w samochodzie albo śpimy albo głośno płaczemy. Jakoś trzeba będzie go ululać przed nocną podróżą i musi się udać :D .
Powodzenia i miłych wakacji dla wszystkich cromaniaków - tych całkiem dużych, jak i tych, którzy jeszcze nie staneli na własne nóżki :) .
WojtekW
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 28.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekW » 28.05.2013 08:27

Wyjeżdżam za 25 dni z Przemyśla o 16.00 i planuję podróż bez noclegu. Ewentualnie jakaś dwugodzinna drzemka na parkingu, ale bardziej z myślą o sobie niż o niespełna półtorarocznej córce. W razie strasznego kryzysu, prześpimy się w jakimś motelu przy węgierskiej autostradzie. Swoją drogą, czy dużo jest takich widocznych miejsc, bez konieczności zjeżdżania z trasy?
Teres
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teres » 28.05.2013 12:24

A pojechalibyście z małymi dziećmi (3latek i 10 miesięczne) w ciemno zakładając, że jedziecie w końcówce sezonu (początek września).
Z tego co czytałem w innym wątku o wyjazdach w ciemno (wyjazd-w-ciemno-czy-to-mozliwe-t17807.html), to:

  • w tym okresie nie powinno być problemów ze znalezieniem kwatery,
  • mozna zobaczyć na miejscu i wybierać,
  • ceny lepiej się negocjuje na miejscu,
  • a dodatkowo w internecie jest raczej niezbyt dużo ofert.

Ja namawiam żonę żebyśmy jechali, że będzie ciepłe morze i że znajdziemy kwatery szybko 8) , a żonka raczej boi się jechać, tym bardziej z dziećmi :oops:

Generalnie to próbuję przekonać żonkę do wyjazdu 8)
W lipcu jedziemy nad Bałtyk i trasa czasowo nie jest wiele krótsza (ze starszym jechaliśmy już nad Bałtyk jak miał 1,5m, ponad roczek, ponad 2 latka i teraz kolejny raz - także wiemy jak się jeździ) :)
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 28.05.2013 12:53

W ogóle się nie zastanawiaj, jedź w ciemno i na pewno znajdziesz fajne miejsce.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 28.05.2013 13:42

Teres napisał(a):A pojechalibyście z małymi dziećmi (3latek i 10 miesięczne) w ciemno zakładając, że jedziecie w końcówce sezonu (początek września).
Z tego co czytałem w innym wątku o wyjazdach w ciemno (wyjazd-w-ciemno-czy-to-mozliwe-t17807.html), to:

  • w tym okresie nie powinno być problemów ze znalezieniem kwatery,
  • mozna zobaczyć na miejscu i wybierać,
  • ceny lepiej się negocjuje na miejscu,
  • a dodatkowo w internecie jest raczej niezbyt dużo ofert.

Ja namawiam żonę żebyśmy jechali, że będzie ciepłe morze i że znajdziemy kwatery szybko 8) , a żonka raczej boi się jechać, tym bardziej z dziećmi :oops:

Generalnie to próbuję przekonać żonkę do wyjazdu 8)
W lipcu jedziemy nad Bałtyk i trasa czasowo nie jest wiele krótsza (ze starszym jechaliśmy już nad Bałtyk jak miał 1,5m, ponad roczek, ponad 2 latka i teraz kolejny raz - także wiemy jak się jeździ) :)


Tak :-) Jedna z naszych podróży w ciemno odbyła się z 5 latkiem i 8-miesięczną córką. Byliśmy w Rogoźnicy końcówką lipca :-) Daliśmy radę ( a może to oni dali radę :roll: ) :papa:
Ostatnio edytowano 28.05.2013 17:11 przez viltob08, łącznie edytowano 1 raz
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1511
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 28.05.2013 16:57

Teres - jak możemy poóc przekonac Twoją żonę?
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 28.05.2013 21:04

My byliśmy w zeszłe wakacje jakoś w połowie września w Bratusiu. Powiem szczerze, że nie spodziewałam się w tym okresie aż tylu ludzi na plaży 8O
Zawsze myślałam, że wrzesień to już "po sezonie" a tu proszę :wink:
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 29.05.2013 08:57

luk006 napisał(a):Teres - jak możemy poóc przekonac Twoją żonę?



APEL: Żono Teresa, zgódź się :lol:
Teres
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teres » 29.05.2013 11:26

@ rajcro
ja się już nad tym wystarczająco dużo zastanawiałem, więcej mi się już po prostu nie chce :cry:

@ viltob08
dzieciaki pewnie były zachwycone :)

@ luk006
sam nie wiem, cały czas powtarza, że "inni na pewno nie jechali z dziećmi w ciemno". Mimo, że przekonuję ją, że przecież w tym temacie nie wypowiedzą się wszyscy, a jedynie część forumowiczów - średnio pomaga :roll:
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 29.05.2013 11:32

Teres napisał(a):@ viltob08dzieciaki pewnie były zachwycone :)


oj tak :-) Do tej pory są zakochane w Chorwacji, a Zośka nie może się doczekać tegorocznego wyjazdu :-) W tym roku mamy zaplanowany nocleg, ale to tylko ze względu na to, że jedziemy dość sporą grupą. Najbardziej lubimy jeździć jednak w ciemno. Wybieramy to, co nam się podoba i zawsze możemy zmienić początkowe miejsce wypoczynku :-)
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 29.05.2013 12:19

Teres napisał(a):A pojechalibyście z małymi dziećmi (3latek i 10 miesięczne) w ciemno zakładając, że jedziecie w końcówce sezonu (początek września).
Z tego co czytałem w innym wątku o wyjazdach w ciemno (wyjazd-w-ciemno-czy-to-mozliwe-t17807.html), to:

  • w tym okresie nie powinno być problemów ze znalezieniem kwatery,
  • mozna zobaczyć na miejscu i wybierać,
  • ceny lepiej się negocjuje na miejscu,
  • a dodatkowo w internecie jest raczej niezbyt dużo ofert.

Ja namawiam żonę żebyśmy jechali, że będzie ciepłe morze i że znajdziemy kwatery szybko 8) , a żonka raczej boi się jechać, tym bardziej z dziećmi :oops:

Generalnie to próbuję przekonać żonkę do wyjazdu 8)
W lipcu jedziemy nad Bałtyk i trasa czasowo nie jest wiele krótsza (ze starszym jechaliśmy już nad Bałtyk jak miał 1,5m, ponad roczek, ponad 2 latka i teraz kolejny raz - także wiemy jak się jeździ) :)




ja bylem z maluchami we wrześniu 2012 na dużej objazdówce Chorwacja, Bośnia, Wlochy i austria i bylo OK, tu relacja
tucepi-dubrownik-wenecja-we-wrzesniu-2012-t39945.html
rajcro
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rajcro » 29.05.2013 14:02

Na wszystkie moje wyjazdy do Cro tylko raz miałem zarezerwowane spanie. Poza tym zawsze jeździliśmy w ciemno i nie inaczej będzie w tym roku (oczywiście z dwójką dzieci - obecnie 14 m-cy i 4 lata). Nie chcę Was namawiać, ale jak tak robię i jest mi dobrze :)
Jedyne co mogę doradzić, to - jeśli zdecydujesz się na wyjazd w ciemno - powinieneś mieć pojęcie o okolicy w którą się wybierasz. Dobrze by było żebyś mniej więcej wiedział, gdzie chcesz się zatrzymać i czego oczekujesz. Żebyś nie musiał całego dnia spędzić na szukaniu noclegu...
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1511
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 29.05.2013 17:08

Teres napisał(a):

@ luk006
sam nie wiem, cały czas powtarza, że "inni na pewno nie jechali z dziećmi w ciemno". Mimo, że przekonuję ją, że przecież w tym temacie nie wypowiedzą się wszyscy, a jedynie część forumowiczów - średnio pomaga :roll:


Teres jeśłi Twoją małżonkę najbardziej przeraża wyjazd w ciemno, to zarezerwuj coś przez net. Na wrzesień z całą pewnością znajdziesz coś ciekawego.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Do Chorwacji z dziećmi - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone