Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

do chorwacji w 15 godzin

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 20.07.2005 19:09

:lol:
jmew
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jmew » 20.07.2005 21:17

Jeżdzę do Chorwacji od 6 lat zawsze z piątku na sobotę i zawsze przez Wiedeń.Droga z Katowic do Splitu zajmuje mi od 20 do 28(rekord :oops: !!!!) z kilkoma postojami po 30 min na wyprostowanie kręgosłupa i jednym postojem 2 godziny snu na parkingu przy austryjackiej autostradzie.W tym roku mamy A1 i wyjeżdżam we wtorek 8 sierpnia Zobaczymy :?: .
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 20.07.2005 21:41

Ja z Katowic do Breli jechałem w pierwszą stronę 14 godzin, wliczając dwa 30 minutowe postoje (przed Wiedniem na herbatkę, stacja Gralla za Grazem - tankowanie). Jechałem bardzo ostrożnie, bo przez większą część trasy padał deszcz i było bardzo ślisko. Na autostradzie góra 120 km/h/. Dopiero od tunelu Sveti Rok do Splitu mogłem trochę przycisnąć pedał gazu (do 150 km/h).

W druga stronę jechałem 14 h i 30 minut. Wyjechałem o 12.00 w niedzielę na autostradzie ruch niewielki, 150 km/h na liczniku, przed tunelami żadnych korków, większy ruch przed Zagrzebiem. Niestety na granicy Cro/Slo korek. Straciłem tu ponad 30 minut. Do tego dwa 30 minutowe postoje (tankowanie w Zagrzebiu, kolacja przed Wiedniem). Przed Wiedniem spory ruch, ale te 120 km/h można było jechać. W domu byłem o 1.30 w nocy.

Trasa: Katowice-Cieszyn-Brno-Wieden-Graz-Maribor-Zagrzeb-Split-Brela
kd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 26.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kd » 20.07.2005 21:47

Czas przejazdu 15 h realny ale... absolutnie nieprzewidywalny. 2 lata temu - trasa Kraków - Cieszyn - Bratysława - Eisenstat- Gaz - Slowenia-Zagrzeb- Baska Voda- 19 h ( na granicy Słoweńsko- Chorwackiej 2 - godzinny objazd - bo zamknięta )
Droga powrotna Vodice - trasa j.w. tylko nie przez Cieszyn, a Zwardoń - 14 h. Ten sam kierowca to samo auto ale inne warunki na drodze. No i wtedy był tylko kawałek A1 .
zawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawis » 21.07.2005 12:59

Trasa Kraków-Chyżne-Bratysława-ominięcie Wiednia-Maribor-A1 do Trogiru: 15,5 godziny.
Trasa ( 1230 km) pokonana w nocy, 2 auta, 3 kierowców, 4 postoje na tankowanie gazu i rozruch kości. :wink:
Ruch na trasie znikomy, granice pokonane bez stania w korkach. Zero korków przed tunelami.
Jazda spokojna bez szaleństw, prędkość na autostarach 140-150 km/h
pozdr
hryniew
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) hryniew » 21.07.2005 14:19

Zawis a płaciłeś jeszcze dodatkowe opłaty w Austrii za jakieś tunele czy też odcinki "specjalne" autostrady? Wybieram się 20.08 taką trasą jak Ty jechałeś tyle że do Zadaru - właściwie to do Posedarie. Zastanawiam się czy jechać przez Austrię czy przez Węgry i koszty są tu dość mocnym argumentem.
zawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawis » 21.07.2005 14:32

hryniew napisał(a):Zawis a płaciłeś jeszcze dodatkowe opłaty w Austrii za jakieś tunele czy też odcinki "specjalne" autostrady? Wybieram się 20.08 taką trasą jak Ty jechałeś tyle że do Zadaru - właściwie to do Posedarie. Zastanawiam się czy jechać przez Austrię czy przez Węgry i koszty są tu dość mocnym argumentem.

W Austrii płaciłem tylko za winietkę 10 dniową 7,80 euro.
Objeżdzając Wiedeń wpadasz na A2 i tniesz dalej aż do granicy ze Słowenią.
Żadnych dodatkowych opłat na tej trasie nie ma.
Wracałem przez Węgry ( z 3 dniowym postojem nad Balatonem) bocznymi drogami, omijając ichniejsze autostrady (za które trzeba też płacić), czasowo jak i w komforcie jazdy bez porównania.
pozdr
hryniew
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) hryniew » 21.07.2005 14:44

paskudne jest w tych winietach to że są 10 dniowe. Ja planuję spędzić w Chorwacji 12 dni to muszę kupić albo miesięczne albo 2x 10 dniowe :( Tylko Słowacy chyba mają 15 dniowe...
zawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawis » 21.07.2005 14:59

hryniew napisał(a):paskudne jest w tych winietach to że są 10 dniowe. Ja planuję spędzić w Chorwacji 12 dni to muszę kupić albo miesięczne albo 2x 10 dniowe :( Tylko Słowacy chyba mają 15 dniowe...

no to fakt... :(
bardziej opałaca sie kupić 2 x 10 dniową niż miesięczną w austrii, a na słowacji lepiej kupić miesięczną za 300 koronek
Ballah
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 83
Dołączył(a): 20.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ballah » 01.08.2005 11:06

Właśnie wróciłem z Dubrownika. W tamtą stronę wyjazd w niedzielę rano z okolic Kielc, nocleg na końcu Balatonu, przez Banja Luka i w dół czas samej jazdy 26 h. Z powrotem wstąpiliśmy do Sarajewa i w górę na Budapeszt, nocleg na stacji paliw na Węgrzech. Wyjechaliśmy w piątek o 9 rano, w domu byliśmy w sobotę o 22. Czas samej jazdy podobny, ale samochód miał małą awarię i trochę zeszło.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
do chorwacji w 15 godzin - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone