Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Delfiny

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
a-cro-pol
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 02.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) a-cro-pol » 02.06.2005 12:01

Spotkanie z delfinem to przyjemność, ale ja będąc cztery lata temu w Opatiji słyszłem, że w tamtejszych wodach można spotkać rekina i że jeszcze za czasów Jugosławii pewien polski turysta wrócił do kraju bez stopy po spotkaniu z tym zwierzakiem. Czy to prawda, czy bujda? Moi rozmówcy twierdzili, że ich opowieść jest autentyczna. Dla mnie niewiarygodna. 8O Co Wy na to :?:
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 02.06.2005 17:57

Wystarczy zerknąć na tereny lęgowe rekinów i obszary ich egzystencji w basenie morza śródziemnego by uznać, że ta opowieść może być prawdziwa.
W moim przekonaniu mogą zawędrować i do HR skoro jest ich sporo w rejonie Sycyli czy też bardziej oddalonej Turcji.
Jednak w Adriatyku nie ma zbyt wiele pożywienia, no chyba że turyści. Ja tam wolę uważać.
narratorek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) narratorek » 06.07.2017 12:49

Dzisiaj rano wyszedłem na balkon w Brist i zwróciło moją uwagę pewne zawirowanie na morzu. Jak gdyby nigdy nic trzy delfiny płynęły sobie wzdłuż brzegu w stronę Podaca. Wynurzały płetwy co jakiś czas, a od czasu do czasu nawet jakiemuś chciało się wyskoczyć i pokazać w całości. Z tego co czytam na forum delfiny są tu rzadkością, więc chyba mogę uważać się za szczęściarza :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.07.2017 13:42

narratorek napisał(a):więc chyba mogę uważać się za szczęściarza :)

W takim razie też jestem szczęściarą, bo w ubiegłym tygodniu widziałam kilka w czasie podróży morskiej z Krku na Rab, w okolicach południowego wybrzeża Rabu. Niezapomniany widok. :)
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 07.07.2017 20:03

Dzisiejsze spotkanie u wsch. wybrzeża Kornata
20170707_141620_s.jpg
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 07.07.2017 20:11

Fajnie ... I jeszcze ten motyl w kadrze :D
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 08.07.2017 00:35

Pocałunek od delfinów.
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 08.07.2017 00:58

A tu do oglądania i słuchania
https://youtu.be/3__1gpZJGsU
maniak1977
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 03.01.2018
Delfiny okolice Lokva Rogoznica

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniak1977 » 10.06.2018 09:17

witam....
W sierpniu wybieramy sie do Chorwacji a dokładnie do Lokva Rogoznica , chciałem zapytać czy ktoś wie lub ma jakis namiar na wycieczke czy rejs żeby zobaczyć delfiny ?

Może być w promieniu 100 km... dzieci teraz mi juz nie podarują

pozdrawiam i czekam na jakies info
iziama30
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) iziama30 » 13.07.2018 11:57

Byłam w tym roku w Drenje.
Delfiny oglądaliśmy blisko plaży w Ravni, przed 10.00 rano i pod wieczór, dziwnie blisko Sveta Marina.
Przepiękny widok.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Delfiny okolice Lokva Rogoznica

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.07.2018 12:07

maniak1977 napisał(a):witam....
W sierpniu wybieramy sie do Chorwacji a dokładnie do Lokva Rogoznica , chciałem zapytać czy ktoś wie lub ma jakis namiar na wycieczke czy rejs żeby zobaczyć delfiny ?

Może być w promieniu 100 km... dzieci teraz mi juz nie podarują

pozdrawiam i czekam na jakies info

Delfiny nie pokazują się nam kiedy my chcemy w miejscach w których akurat jesteśmy. To wolne zwierzęta i nie ma na nie namiaru :wink:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Delfiny okolice Lokva Rogoznica

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 13.07.2018 12:11

beatabm napisał(a):
maniak1977 napisał(a):witam....
W sierpniu wybieramy sie do Chorwacji a dokładnie do Lokva Rogoznica , chciałem zapytać czy ktoś wie lub ma jakis namiar na wycieczke czy rejs żeby zobaczyć delfiny ?

Może być w promieniu 100 km... dzieci teraz mi juz nie podarują

pozdrawiam i czekam na jakies info

Delfiny nie pokazują się nam kiedy my chcemy w miejscach w których akurat jesteśmy. To wolne zwierzęta i nie ma na nie namiaru :wink:


Niby tak, ale w zeszłym roku znajomi byli na rejsie z Vrsaru reklamowanym: "no dolphin no pay" - jak nie zobaczycie delfina, nie musicie płacić. No i delfiny były :wink: może są jakoś zwabiane rybkami czy innymi delfinowymi smakołykami na trasę takiego rejsu... nie wiem.
Ja w każdym razie trochę ponad tydzień temu widziałam delfina niedaleko głównej plaży w Žuljanie. Niczym go nie zwabiałam, sam przypłynął z własnej i nieprzymuszonej woli :oczko_usmiech:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Delfiny okolice Lokva Rogoznica

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.07.2018 12:15

Magda O. napisał(a):Niby tak, ale w zeszłym roku znajomi byli na rejsie z Vrsaru reklamowanym: "no dolphin no pay" - jak nie zobaczycie delfina, nie musicie płacić. No i delfiny były :wink: może są jakoś zwabiane rybkami czy innymi delfinowymi smakołykami na trasę takiego rejsu... nie wiem.

Widzieliśmy we Vrsarze oferty tych wycieczek. Wieczorne rejsy, codziennie. Nie wystarczyło czasu i nie popłynęliśmy. Delfiny muszą być dokarmiane, jak lisy w Tatrach :roll:
Spearo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 231
Dołączył(a): 18.09.2006
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spearo » 13.07.2018 12:32

a-cro-pol napisał(a):Spotkanie z delfinem to przyjemność, ale ja będąc cztery lata temu w Opatiji słyszłem, że w tamtejszych wodach można spotkać rekina i że jeszcze za czasów Jugosławii pewien polski turysta wrócił do kraju bez stopy po spotkaniu z tym zwierzakiem. Czy to prawda, czy bujda? Moi rozmówcy twierdzili, że ich opowieść jest autentyczna. Dla mnie niewiarygodna. 8O Co Wy na to :?:


Jak najbardziej prawda

http://spearo.prv.pl
Obrazek
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 13.07.2018 15:44

Spearo napisał(a):
a-cro-pol napisał(a):Spotkanie z delfinem to przyjemność, ale ja będąc cztery lata temu w Opatiji słyszłem, że w tamtejszych wodach można spotkać rekina i że jeszcze za czasów Jugosławii pewien polski turysta wrócił do kraju bez stopy po spotkaniu z tym zwierzakiem. Czy to prawda, czy bujda? Moi rozmówcy twierdzili, że ich opowieść jest autentyczna. Dla mnie niewiarygodna. 8O Co Wy na to :?:


Jak najbardziej prawda

Delfinów widziałam dziesiątki, rekina żadnego - ale oczywiście nie neguję ich obecności
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone