Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie….

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 04.04.2018 22:16

24.10.2017, wtorek, dzień 4, Chania c.d.


Pokazałaś sporo miejsc w których nie byłem, ale niby nie wracam tam gdzie już byłem ...:) Chanie zapamiętałem najlepiej z nocnego snucia się po dyskretnie oświetlonych uliczkach w pobliżu portu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.04.2018 22:26

Jer napisał(a):niedziela, dzień 2: plaża Elafonisi
Pod koniec maja nie było tam parasoli, które akurat tam psują wygląd plaży. :) Woda już zdatna do pływania, jak dla mnie. :) Bardzo fajne miejsce i dużo przestrzeni do połażenia.
Cześć. Teraz mimo końca sezonu i leżaków i tak było sporo miejsca na spacery i zabawy z piłką i kitem...a morze akceptowalne, ale wiaterek po powierzchni zrobił swoje...No i nie wiadomo kiedy i już opaleni byliśmy :mrgreen:

Beata W. napisał(a):Limonki, przepiękne - do herbatki jak znalazł :papa:
Mój syn to by je bez herbatki zjadł :mrgreen:

Jer napisał(a):
24.10.2017, wtorek, dzień 4, Chania c.d.
Pokazałaś sporo miejsc w których nie byłem, ale niby nie wracam tam gdzie już byłem ...:) Chanie zapamiętałem najlepiej z nocnego snucia się po dyskretnie oświetlonych uliczkach w pobliżu portu.
Właśnie dla tych uliczek i możliwości plątania się, Chania (no prawie) była naszą bazą :D Powiem Ci, że pospacerujemy jeszcze 2-krotnie po Chanii i coś tam jeszcze odkryjemy, więc rozsiądź się wygodnie :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.04.2018 22:31

25.10.2017, środa, dzień 5 – Aptera c.d.

Przez drugą z bram…
Obrazek

….wychodzimy na teren ponad dziedzińcem i zabudowaniami. Jest tu otwarta przestrzeń z ruinami i powalonymi kolumnami oraz zarysami jakiś zabudowań….
Obrazek

Obrazek

Stąd też mamy rozległy widok: na zatokę Souda, wejście do zatoki, ale przede wszystkim na ogromy przybrzeżny Intzedin Fort…
Obrazek

Intzedin Fort został wybudowany przez Turków na wzgórzu Kalami jako jeden z elementów obrony portu w Souda. W późniejszym okresie wykorzystywany był jako więzienie polityczne, a obecnie ma charakter wojskowy i nie jest udostępniony do zwiedzania.
Obrazek
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 05.04.2018 15:36

Szkoda, że nie można do środka wejść.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.04.2018 21:06

Szkoda, ale za to jest Fortezza w Retymno :mrgreen: którą gorąco polecam :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.04.2018 21:23

Ten weekend wielu minął pod znakiem krokusów, szaleństwo na całego, straż krokusowa, kolejki, tasiemki odgradzające oraz ruch jak na Krupówkach....
My też chcieliśmy zobaczyć fioletowe polany, ale samobójcami nie jesteśmy, więc Dolina Chochołowska odpadła od razu, krokusy na Kalatówkach dopiero raczkują, więc tylko zeszłoroczne wspomnienia nam zostają z tego miejsca...

Wpadłam na pomysł zaatakowania Chochołowskiej od strony słowackiej i okazuje się to możliwe, ale...czas dojścia to prawie 4h w jedną stronę....ale znalazłam info, że na Słowacji nie ma szaleństwa krokusowego, ale nie ma też takich wielkich i bogatych polan, ale coś tam jest :mrgreen: w Tichnej Dolinie...
To kierunek mamy... O 9:23 startujemy, 10:15 na Chyżnem, a przed 11 jesteśmy w Oravicy... Tu tłumy do starych term (dominuje 60+) i do Meander Park...
Parking płatny 1 EUR :!: (rok temu pod Wielką Krokwią płaciliśmy 20 zł). Wejście do parku free, ale różnica :!: po naszej stronie trzeba by było zapłacić 5*2+2,5zł..... To zaczynamy spacerek czerwonym szlakiem.. Polany są, ale na pewno nie tak spektakularne jak po naszej stronie, ale za to w całkowitej ciszy, spokoju, bez tłoku... Ludzi dosłownie kilkanaście na całym szlaku.... Do doliny nie doszliśmy, bo ze względu na ochronę przyrody w okresie 1.11-30.04 jest zakaz wstępu w tej region.... Ale fajnie było...8 km spaceru po przyjemnym terenie (szlak czerwony, żółty i niebieski). A widoki były takie...
Obrazek

Pozdrawiam :papa: Wiosna na całego :mrgreen:
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.04.2018 21:31

Ja na szczęśnie nigdzie nie muszę jeździć
"na krokusy",bo 150 m od domu jest tak:
DSCF0004.JPG

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.04.2018 21:42

To masz fajnie.... W okolic w ogródkach też są :oczko_usmiech: ale jak fajnie połączyć spacer z krokusami :mrgreen:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 08.04.2018 21:45

Piękna fioletowy weekend się Wam udał :D .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.04.2018 08:44

piekara114 napisał(a):Ten weekend wielu minął pod znakiem krokusów

Trochę zazdroszczę, że masz tak blisko do królestwa krokusów :D . Kiedyś pod wypływem zdjęć na forum rozważałam nawet wypad do Chochołowskiej, ale tłuc się taki kawał ...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.04.2018 09:22

Wczorajszy dzień był piękny...

marze_na napisał(a):Trochę zazdroszczę, że masz tak blisko do królestwa krokusów :D . Kiedyś pod wypływem zdjęć na forum rozważałam nawet wypad do Chochołowskiej, ale tłuc się taki kawał ...
Polecam wypad na weekend +2 dni - i odwiedzić Kalatówki w poniedziałek czy piątek - na zachód słońca po trasie jak znalazł, a tam na pewno mniej tłoczno niż w Chochołowskiej...no i przy okazji pomoczyć się np w Termach Chochołowskim z widokiem na białe Tarty - :D
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.04.2018 09:29

piekara114 napisał(a):a tam na pewno mniej tłoczno niż w Chochołowskiej...

Najskuteczniej powstrzymują mnie chyba właśnie tłumy. Zadeptane strasznie te szlaki, nie polubiliśmy się z Taterkami :? .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.04.2018 09:38

Niestety najprostsze trasy są zawsze oblegane....nawet zimą jak byliśmy w Chochołowskiej to miejscami było ciasno na szlaku, a szlak biały i lekko śliski...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 09.04.2018 09:45

Ja tylko napiszę, że czytam (żeby nie było, że publiki nie ma :smo: )
A i kwiotki ładne tam u Ciebie w górach :D
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 09.04.2018 10:40

piekara114 napisał(a):...no i przy okazji pomoczyć się np w Termach Chochołowskim z widokiem na białe Tarty - :D


Też polecam. Raz byliśmy przy padającym śniegu :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Σιγά, σιγά..... czyli jesień na Krecie…. - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone