Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Chorwacja się zmienia?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ben07
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 13.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ben07 » 15.09.2017 13:09

Czyli rozumiem, że na lądzie apartman 2+2 (60-80 m2) będzie kosztował grubo powyżej €100 w sezonie, tak?

Nie jest tak źle. Z mojego doświadczenia w szukaniu kwater wychodzi że możesz znaleźć coś dobrego( pierwsza linia, lub nie dalej niż 100 m od plaż) za 60 - 80 euro. Wszystko zależy kiedy szukasz czy wcześniej przed wyjazdem czy tez na miejscu. Wiadomo w sezonie lepsze miejscówki są już zajęte wcześniej. Ja byłem w Puli i Rovnij na Istrii, na Ciovo koło Trogiu, a teraz w Jadriji i musze powiedzieć ze zawsze wychodziło mnie tak ok 80 Euro za bardzo dobrą miejscówkę. Jak szukasz to znajdziesz. A pro po nie sądziłem że na Vis jest tak drogo. Znajomi byli w tym roku na Brać w Sutivanie i mieli podobne odczucia co do cen jak ja. Z tym że na Brac było jednak drożej.
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 15.09.2017 13:18

w Tucepi i okolicy w sezonie, pierwsza linia domów to za 2+2 nie zejdziesz ponizej 100Euro, a nawet mozesz wyjsc wyzej

oczywiscie mowimy o standardzie normalnym (dla mnie normalny to kuchnia+klima+balkon+nie w piwnicy)

no dobra, dwa lata temu gosc oferowal 2+2 w drugiej linii domow, parter, a jak zapytalem o klime to tlumaczyl ze ten dom tak zbudowany ze samo wieje i klimy nie trzeba:)
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 15.09.2017 16:05

Już nie przesadzajcie z tymi cenami, zawsze trzeba poszukać trochę, ale będąc w tym roku w Tucepi w lipcu płaciłem za apartament A4 (2 sypialnie, 2 łazienki, 2 balkony, salon, kuchnia) 85 EUR ok. 100 metrów od plaży.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 15.09.2017 19:56

Nie jest wielkim odkryciem że im większy kurort, tym ceny wyższe.
Im większy kurort tym więcej miejsc uciechy dla młodzieży.
Bliskość plaży i ponadprzeciętny standard podnoszą cenę.
Dlatego riwiera Makarska jest najdroższa, ale można też i tam znaleźć wyjątki małych, tańszych mieścinek typu Bratuš.
Z tego doświadczyłem apartman przy samej plaży o 20E tańszy niż w sąsiedniej Promajnie.
Więc nie powinno się generalizować, bo apartman apartmanie nie równy :wink:
shira22
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 11.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shira22 » 16.09.2017 21:14

Niedawno wróciłam z Chorwacji, byliśmy w Tucepi (drugi raz). Ceny troszkę wyższe niż rok temu, ale nieznacznie. Apartament u gospodarza sprawdzony z ubiegłego roku. Cena 48 E z klimą 2+1. Może nieduży, ale z aneksem kuchennym, łazienką i balkonem. Do morza mniej niż 200 metrów. Piszecie o wysokich cenach ustalanych pod turystów, ale Chorwacja nie zmienia ich po ich wyjeździe. Po sezonie tańsze mają niektóre świeże rzeczy tj. owoce i warzywa. Reszta cen się nie zmienia. Planując wyjazd na ten rok myślałam o innych kierunkach, ale jednak Chorwacja wygrała. Może samolot wygodniejszy, ale autem możesz się wybrać gdzie chcesz i kiedy chcesz (nam często jeszcze przytrafia się coś nieplanowego w pozytywnym znaczeniu tego słowa). Poza tym nie wiem czy byłoby taniej, wydaliśmy na 3 osoby niecałe 6 tys. za 14 dni. W tym winiety, ceny autostrad, wycieczka do Bośni i Dubrownika. Trochę jedzenia z Polski, reszta na miejscu. Jak się poszuka to można zjeść taniej na mieście. Są oczywiście Chorwaci, którzy naciągają turystów, ale póki ich ilość się nie zmniejsza to korzystają. Poza tym to kraj na dorobku z dużym bezrobociem, a to często ich główny dochód, wiec trudno się dziwić.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 16.09.2017 23:02

Nie wiem czemu, ale kraje turystyczne (ciepłe) często mają problemy ekonomiczne. Chyba jednak z turystyki nie da się tak dobrze wyżyć jak z przemysłu. Faktycznie wpływ z turystyki w wielu gospodarstwach w CRO-turystycznej jest głównym dochodem. My tak dla sportu, podliczyliśmy ile wychodzi miesięcznie naszemu gospodarzowi z sezonu, rozłożywszy na cały rok. Wyszło około 6 tys. zł miesięcznie.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 17.09.2017 12:38

barkley10 napisał(a):Już nie przesadzajcie z tymi cenami, zawsze trzeba poszukać trochę, ale będąc w tym roku w Tucepi w lipcu płaciłem za apartament A4 (2 sypialnie, 2 łazienki, 2 balkony, salon, kuchnia) 85 EUR ok. 100 metrów od plaży.


Pora ta sama,odległość do plaży 100-150m,cztery osoby 40€,obiadokolacje w tawernie 20-25€ (przekąska przed i deser po, lub cipuro w cenie)tylko,że to nie Cro :lol:
bigum
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 18.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigum » 17.09.2017 20:05

A jak nie Cro, to co :?:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.09.2017 20:11

bigum napisał(a):A jak nie Cro, to co :?:

jak-nie-chorwacja-to-f24.html :oczko_usmiech:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 18.09.2017 08:49

ben07 napisał(a):Czyli rozumiem, że na lądzie apartman 2+2 (60-80 m2) będzie kosztował grubo powyżej €100 w sezonie, tak?

Nie jest tak źle. Z mojego doświadczenia w szukaniu kwater wychodzi że możesz znaleźć coś dobrego( pierwsza linia, lub nie dalej niż 100 m od plaż) za 60 - 80 euro.



No widzisz, dlatego pozwoliłem sobie podyskutować z dosyć karkołomnym założeniem, jakie postawiła Fanka.

Wiadomo, że im wcześniej rezerwujesz, tym cena lepsza. Ja się mieszczę w tych 80-100 € dzięki temu, że rezerwuję z rocznym wyprzedzeniem. I nie jest to zawsze 100m od brzegu, a np. kilometr. Oczywiście, wyspa wyspie też nierówna, nie ma co porównywać takich maluszków jak Vis czy Lastovo z "wylęgarniami kwater" np. na Hvarze czy Braču. Natomiast z tego co patrzyłem (bo czasem - choćby z ciekawości - szukam miejscówki na lądzie, choć jechać tam nie zamierzam), to jednak ląd jest odczuwalnie tańszy, co zresztą jest logiczne.
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 18.09.2017 09:37

Marsallah napisał(a):Wiadomo, że im wcześniej rezerwujesz, tym cena lepsza. Ja się mieszczę w tych 80-100 € dzięki temu, że rezerwuję z rocznym wyprzedzeniem. I nie jest to zawsze 100m od brzegu, a np. kilometr. Oczywiście, wyspa wyspie też nierówna, nie ma co porównywać ...

Spore te widełki :roll:
Zależy tez jakiego standardu wymagasz :wink:
My tylko w zeszłym roku poszaleliśmy na riwierze Makarskiej i tam za app. 2+2, niemal na plaży, płaciliśmy 80E i to już wydawało mi się za drogo. Czy ląd czy wyspa, zawsze szukam czegoś w przedziale 60-70 E. Poszukiwania zawsze zaczynam od października, by na przełomie roku rezerwować. Przyznam, że sporo zasług w znalezieniu tegorocznej miejscówki należy się forumowiczom :wink:
Sytuacja się o tyle zmienia, że coraz więcej jest ofert droższych, a tych około 60E coraz mniej i trudniej coś takiego ustrzelić :wink:

Fanka napisał(a):... podliczyliśmy ile wychodzi miesięcznie naszemu gospodarzowi z sezonu, rozłożywszy na cały rok. Wyszło około 6 tys. zł miesięcznie.

Co roku app. do odświeżenia po sezonie, drobne malowanie ... itp.
Co kilka lat większe remonty.
Jak widać to nie są kokosy.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 18.09.2017 12:44

Marsallah napisał(a):
ben07 napisał(a):Czyli rozumiem, że na lądzie apartman 2+2 (60-80 m2) będzie kosztował grubo powyżej €100 w sezonie, tak?

Nie jest tak źle. Z mojego doświadczenia w szukaniu kwater wychodzi że możesz znaleźć coś dobrego( pierwsza linia, lub nie dalej niż 100 m od plaż) za 60 - 80 euro.



No widzisz, dlatego pozwoliłem sobie podyskutować z dosyć karkołomnym założeniem, jakie postawiła Fanka.



Oczywiście moja opinia jest na podstawie własnego doświadczenia, może wyrażę się precyzyjnie. Mianowicie, za te same pieniądze, na wyspach, dostaje więcej, niż na lądzie. Oczywiście więcej w moim rozumieniu, bo nie każdy lubi odludzia. Na lądzie, prawie nie możliwe jest znalezienie takiej kwatery , w terminie, kiedy ja szukam kwater. Jeśli już coś znajdę nawet na lądzie, to cena kosmiczna.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 18.09.2017 16:46

pawelh napisał(a):
barkley10 napisał(a):Już nie przesadzajcie z tymi cenami, zawsze trzeba poszukać trochę, ale będąc w tym roku w Tucepi w lipcu płaciłem za apartament A4 (2 sypialnie, 2 łazienki, 2 balkony, salon, kuchnia) 85 EUR ok. 100 metrów od plaży.


Pora ta sama,odległość do plaży 100-150m,cztery osoby 40€,obiadokolacje w tawernie 20-25€ (przekąska przed i deser po, lub cipuro w cenie)tylko,że to nie Cro :lol:


To po co to piszesz ? tak dla żartu ? 8O
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 18.09.2017 16:53

bluesman napisał(a):
pawelh napisał(a):
barkley10 napisał(a):Już nie przesadzajcie z tymi cenami, zawsze trzeba poszukać trochę, ale będąc w tym roku w Tucepi w lipcu płaciłem za apartament A4 (2 sypialnie, 2 łazienki, 2 balkony, salon, kuchnia) 85 EUR ok. 100 metrów od plaży.


Pora ta sama,odległość do plaży 100-150m,cztery osoby 40€,obiadokolacje w tawernie 20-25€ (przekąska przed i deser po, lub cipuro w cenie)tylko,że to nie Cro :lol:


To po co to piszesz ? tak dla żartu ? 8O


Też mnie to zastanawia, właśnie wróciłem z Grecji z Korfu i jakoś dupy mi nie urwała, owszem widoki piękne, skałki ale zdecydowanie wolę Chorwackie krystaliczne przeźroczyste morze oraz kamienne plaże :).
bigum
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 18.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) bigum » 18.09.2017 19:25

Riwiera Makarska w przyszłym roku będzie chyba jeszcze droższa ... ja rozglądam się już na przyszły rok i obrałem sobie między innymi Podgorę. Napisałem do kilkunastu osób i generalnie od 100 euro/doba w górę 8O
Kiedy delikatnie zasugerowałem Pani, że w Chorwacji robi się coraz drożej to odpisała mi "Cjenu diktira i kvaliteta smještaja i lokacija. Cijene na Makarskom promorju su veće. Nadam se da ćete naći smještaj koji će vas zadovoljiti po cijeni i kvaliteti"
Jak tak sobie liczymy, to na wyjazd dwutygodniowy (2+2 duże dzieci) na Riwierę trzeba trzymać w ręku 10 tysi :? ...
Trochę dużo :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Czy Chorwacja się zmienia? - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone