Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Chorwacja się zmienia?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szymi81
zbanowany
Posty: 3
Dołączył(a): 30.08.2017
Re: A kto już zmęczony Chorwacją???

Nieprzeczytany postnapisał(a) szymi81 » 08.09.2017 18:45

Chore ceny w klepach, w knajpach na plażach, zgoda. W Grecji, Hiszpanii, Portugalii Taniej, nie wspominając o Macedonii Albanii czy Bułgarii.

Korków nawet w sierpniu nie uświadczyłem wystarczy nie pchać się z lemingozą w święty weekend, jedyny korek kiedyś to 10 min na bramkach w Splicie. Jeżdziłem przez Wegry, pełen luz w porównaniu z akrobacjami wykonywanymi prze jadącyych trasą Czechy/Austrai/Słowenia

Kultura palacza jest na całym południu, w Grecji popiołki też wszędzie na stolikach i wszędzie palą, i tak dobrze bo w Serbii czy Macedonii palą w śroku knajp.

Najbardziej w Chorwacji brakuje mi tego bałkańskiego spontanu, luzu i nawet tego bałaganu. Nie znam dobrze Istrii, ale i południe jest już mocno ustawione "pod Niemca", a już sąsiedna Serbia mimo że biedniejsza to przepaśc w porównaniu z Chorwacją jeśli chodzi o "klimat".
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010
Re: A kto już zmęczony Chorwacją???

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 08.09.2017 20:54

W Chorwacji po dłuższej przerwie jestem x11 plus kilka tranzytów,mieszkaliśmy w bardzo wielu miejscach poczynając od Istrii a za Dubrownikiem kończąc i w 100 % podzielam zdanie założyciela tematu.
Prawie każdy wyjazd to uśredniając dwa miejsca noclegowe więc doświadczeń zebrało się sporo i cieszę się,że ogarneliśmy całe wybrzeże gdy było jeszcze normalnie.
To co mnie dziś spotkało wprawiło mnie w osłupienie.
Mamy wrzesień nie najlepszą pogodę więc liczyłem na w miarę dobre warunki lokalowe i cenowe(Vodice a nie Brela czy Dubrownik) i się zawiodłem.
Otrzymywałem propozycje jak w Grecji -w lipcu a jeden pan zaprowadził mnie do jakiegoś gołębnika i krzyknął 60€,pierwsze myślałem,że gość sobie jaja robi,ale on był śmiertelnie poważny(gdyby chciał nawet 20€ to to coś nie było tego warte)
Krążące po osiedlu odniosłem wrażenie zmowy cenowej(małe środowisko)
Bardzo delikatnie,zresztą bez skutku próbowałem negocjować ceny i kiedy wróciłem do upatrzonego na początku mieszkania(gdzie nie było żadnych pertraktacji cenowych)z zamiarem wynajęcia osłupiałem.
Przesympatyczna(wcześniej) starsza pani oświadczyła,że nie wynajmie nam apartamentu :oops: :oops: :cry: :cry:
Byliśmy nastawieni na jej wcześniejszą propozycję,ale fama poszła,że szukamy i ośmielam jeszcze rozmawiać o cenie.
(TO DRUGA PODOBNA SYTUACJA) trzy lata temu nie pytany gość usiłował nam na siłę wcisnąć drogi apartament a gdy odmówiłem zostałem skrzyczany-znalazłem w ciągu godziny nocleg za 30% jego ceny :wink:
Dzisiejszy dzień ma też dobry finał bo wróciłem do sprawdzonego miejsca tj.Pakostane jedna próbą i pełny sukces co do ceny,jakości jak i lokalizacji.
Kolega poruszył temat opłat parkingowych i tu też 100% zgody,w Grecji byłem X10 i na parkingi wydałem 0,00€!!!!!!!!!!!!!!
Jesteśmy obok parkingu przy plaży(sam koniec miejscowości) gdzie wjazd całodzienny to 30 kun,kilka lat temu 5(teraz tyle 1h)
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014
Re: A kto już zmęczony Chorwacją???

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 08.09.2017 21:13

Wiele z tego co piszesz jest prawdą, szczególnie palenie choćby przed chwilą... super knajpa a ty ciagle te pety obok dzieci!!!!!!

Siedze właśnie na tarasie w Tucepi w okolicznej knajpie jakiś koncert live na stole prosek z lodem i mam jakoś chill na to wszystko:)

Ceny fakt wysokie apart, knajpy, sklepy ale cóż olalem to bo są wakacje, a nawet przedluzam pobyt bo jest zajebiscie. Konoba w której się stolujemy ma mega klimat i jesteśmy zachwyceni, jedzenie domaci przepyszne wino. Klimat chorwacki od paru lat trzeba szukać. Ale ja z PL mam tutaj 12h drogi, z przerwami na karmienie dziecka wyszlo 13,5 nie wiele krajów mozna odwiedzić w takim czasie.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 08.09.2017 21:37

No właśnie ta lokalizacja sprawia,że wszyscy mają tu blisko więc jadą tłumy a miejscowi skrupulatnie to wykorzystują.
Ja też mieszkam na południu i chciało nam się jechać na 5 dni,ale raczej szybko tu nie wrócimy choć się nie zarzekam :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 08.09.2017 22:14

:wink: niestety, na pewno w Chorwacji zmienia się klimat. Pamiętam z dawnych, ubiegłych lat Chorwację, jako kraj wiecznego słońca, od pewnego czasu, niestety bywa różnie...
Zdecydowanie wyższe są też koszty autostrad oraz paliwa. Chorwacja nie jest w strefie Schengen, a więc kolejki widoczne są nie tylko przy autostradowych bramkach, ale również na granicach ze Słowenią, czy Węgrami.
Polemizować można tu długo, jednak cóż, podobnie jak większość z Was, nadal uwielbiam jeszcze ciepły klimat Cro, przezroczystą i ciepłą wodę oraz chorwackie wyspy...

Słowiańskie podejście do życia sprawia, że czuję się tam bardzo dobrze... :smo: :oczko_usmiech:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 08.09.2017 23:24

Każdy woli zapłacić mniej, niż więcej. Cenę ustala rynek. Jedne miejsca są warte swojej ceny, inne nie, przynajmniej dla mnie. Omijam miejsca nastawione na tzw masowego turystę, gdzie już od rana na plaży rozpija się drinki z kanistra, raz to widziałam w Komarnej i chyba kwatera musiała by być po 5 Euro od osoby, abym znowu tam pojechała. :smo: Natomiast jeśli dostaje to czego chcę , piękno natury i kameralny klimat, płacę bez szemrania :mrgreen:
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 09.09.2017 12:20

Do Chorwacji blisko do Grecji daleko a mimo to ludzie tam jeżdżą (autami) ale gdyby zamienić te dwa kraje miejscami to do Chorwacji mało kto by pojechał bo i po co?
Ja tego czerwca ok 10-15go zrobiłem sobie wycieczkę do Karyntii, było super, wiadomo południe Austrii, urocze miasteczka, ciepłe jeziora i warunki zakwaterowania super, a że przed sezonem to i cenowo nieźle....i zachciało mi się wykąpać w Adriatyku...
Co tam, 250km autostradą i jesteśmy: Moscenicka Draga -tam jeszcze nie byliśmy ( i już więcej nie będziemy)
Po pierwsze przed sezon: autostrada Słowenii totalnie obciążona, ww miejscowość nie ma nic z uroku chorwackich miasteczek a ceny noclegów...2 osoby za norę bez tarasu, parkingu (auto gdzieś 200m dalej) 50euro, idziemy dalej...pytam...65euro (2 osoby-przedsezon) a jak znaleźliśmy taki sobie i niezbyt blisko morza za 45 to braliśmy w ciemno, to tylko na 3 doby i z klimą...niestety właściciele schowali pilot do klimy, trzeba by dopłacić, nie pamiętam ale chyba 6e/dzień.
A sama miejscowość nie dość że mało ciekawa to jeszcze na wjeździe szlaban i płacić, co ciekawe dalej był drugi szlaban i parkingi dodatkowo płatne, nie wiem jak to wszystko funkcjonuje ale kasę trzepią na wszystkim.
Jak już pisałem na plaży miejskiej po kąpieli chciałem się spłukać pod prysznicem, nie wiedziałem jak go włączyć aż dojrzałem wlot na monety z napisem 2kn!
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 09.09.2017 12:36

joajer napisał(a):Do Chorwacji blisko do Grecji daleko a mimo to ludzie tam jeżdżą (autami) ale gdyby zamienić te dwa kraje miejscami to do Chorwacji mało kto by pojechał bo i po co?
!


Widać że nie trafiłeś, no cóż trzeba się było lepiej przygotować. Po to jest m.in. cro żeby uniknąć takich sytuacji. Mnie Chorwacja jeszcze nigdy nie zawiodla pod względem lokalizacji, ale też zawsze dokładnie wiedziałem czego oczekuję. Były wyspy, półwyspy teraz pojawił się wózek u jest lad z piękną promenada.

I nawet w Tucepi znaleźliśmy mega chorwacki klimat.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 09.09.2017 13:17

przemo99 napisał(a):
joajer napisał(a):Do Chorwacji blisko do Grecji daleko a mimo to ludzie tam jeżdżą (autami) ale gdyby zamienić te dwa kraje miejscami to do Chorwacji mało kto by pojechał bo i po co?
!


Widać że nie trafiłeś, no cóż trzeba się było lepiej przygotować. Po to jest m.in. cro żeby uniknąć takich sytuacji. Mnie Chorwacja jeszcze nigdy nie zawiodla pod względem lokalizacji, ale też zawsze dokładnie wiedziałem czego oczekuję. Były wyspy, półwyspy teraz pojawił się wózek u jest lad z piękną promenada.

I nawet w Tucepi znaleźliśmy mega chorwacki klimat.


Ja też nigdy takiego klimatu nie trafiłam, ale ja jeżdżę wyłącznie tam gdzie mniej turystów dociera, no i nie jeżdżę w ciemno ;) Nie ma co porównywać różnych rejonów Chorwacji. Jakoś od razu czułam, że nie ma co jechać na ląd w okolice Istrii, tam super blisko mają Włosi, Austryjacy, nie pisząc o Słoweńcach. :smo:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 09.09.2017 13:35

My sami też się zmieniamy i inaczej postrzegamy bo nowe doświadczenia,bo nowe porównania
Gdy z cieplejszych państw znaliśmy tylko Cro to wszystko pasowało(pierwsze dwa wyjazdy pod namiot) dzisiaj porównujemy i oceniammy inaczej.
Jestem w tej chwili w Cro bo wyjazd dosłownie kilkudniowy,ale gdybym miał kilka dni więcej to byłaby Grecja
(Tam też trzeba szukać dobrych miejsc by poczuć klimat)
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 09.09.2017 14:02

Akurat ja do cro trafilem po 6 innych wyjazdach. Nie chce słyszeć o hotelowych wczasach typu all.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 09.09.2017 14:53

Nie zapominajmy, że niskie ceny przed laty w Chorwacji były spowodowane odbudową przemysłu turystycznego, który po wojnie się załamał. Od 1997 roku Chorwacja odbudowuje się turystycznie i teraz już znowu tak jak przed wojną interes się rozkręcił. Rozkręcał się przez lata i z roku na rok turystów coraz więcej do Chorwacji wracało. Przed wojną dochód z turystyki, to była 1/3 budżetu Chorwacji, teraz znowu ten dochód jest b. duży. Dlatego jeśli ktoś kilkanaście lat temu jeżdził do Chorwacji zauważy naprawdę dużą różnice. Ostatnio Cro zyskuje ze względu na kryzys imigracyjny i terroryzm. Pisząc wprost, raczej nas nikt nie zgwałci, jak pójdziemy nocą na plażę. Większy napływ Turystów powoduje zwyżkę cen. Po prostu jest dużo chętnych na fajny apartament. Trudno mieć pretensje do Chorwatów, że chcą zarobić. Ja bym zrobiła dokładnie to samo i nie obniżała ceny, jeśli wiedziałabym, że dostanę wyższą cenę.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 09.09.2017 15:16

Szczęśliwie mamy prawo wyboru i coraz więcej możliwości odwiedzania nie tylko Cro :lol:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 09.09.2017 15:30

Akurat tego czego ja szukam w Chorwacji, gdzie indziej trudno znaleźć i z pewnością dużo więcej zapłacę, także puki co, CRO nie ma dla mnie konkurencji i wybieram się w przyszłym roku.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 09.09.2017 15:33

Ja widzę jedną istotną różnicę w stosunku do lat wcześniejszych. Za organizację wyjazdów do Cro wzięło się sporo niedużych biur podróży z małych i średnich miasteczek. Mam znajomą, która wynajmuje dla swojego biura na własną rękę 40 pokoi w Orebiču. Wszystkie miejsca wyprzedała do maja. Duży popyt nakręca wyższe ceny - z roku na rok Chorwaci renegocjują ceny, jest coraz drożej, a i tak ludzie jeżdżą. Tym niemniej przy szukaniu na własną rękę da się jeszcze znaleźć miejsca niezatłoczone i niedrogie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Czy Chorwacja się zmienia? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone