Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Chorwacja się zmienia?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pa_wel_hal
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 06.04.2007
Czy Chorwacja się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) pa_wel_hal » 03.07.2013 07:20

Jak w temacie - proszę wszystkich, którzy odwiedzili już w tym roku naszych przyjaciół - napiszcie jakie zmiany zauważyliście w stosunku do zeszłego roku - szczególnie w kwestii cen.
Użytkownik usunięty
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2013 08:15

pa_wel_hal napisał(a):Jak w temacie - proszę wszystkich, którzy odwiedzili już w tym roku naszych przyjaciół - napiszcie jakie zmiany zauważyliście w stosunku do zeszłego roku - szczególnie w kwestii cen.

Wszędzie gdzie tylko czytam i słyszę jaka to Chorwacja strasznie droga 8O ale może to i lepiej "wszędzie dobrze gdzie reszty rodaków nie ma" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Salemka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 17.04.2011
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Salemka » 05.07.2013 15:06

Ja tam będę :lol: co roku tam jestem :lol: I totalnie ceny mnie nie odstraszają zresztą są takie jak nad Bałtykiem a pogoda I woda I wszystko nie do porównania :oczko_usmiech:
Patryk 1
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 20.06.2013
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patryk 1 » 05.07.2013 15:19

Według mnie ceny porównywalne do tych z zeszłego roku.
joann68
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 16.02.2013
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) joann68 » 05.07.2013 15:32

Czy po wejściu do uni nadal można bez problemu kupić rakije na targu lub u gospodarza? bo nie mogę doczekać się żeby napić się orahowicy :) jescze tydzień :)
Gabriela Kielce
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 19.05.2013
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gabriela Kielce » 07.07.2013 14:24

Może nie będę mocno obietywny... bo jestem wlasnie i siedzę na plazy. W Baska Voda .... i powiem tak nie wiem jak bylo w latach ubieglych ale obecnie to jedno z najdrozszych panstw w jakich bylem ( a zwiedzilem prawie wszystkie panstwa europejskie i nie tylko ) dla przykladu parking w centrum Dubrownika za dzien 330kun... za godzine 30 kun... galka lodow 10 kun... Obiad w Basce Voda za 4 Cole 0,2 danie z osmiorniczek z ftytkami filet z kurczaka z frytkami jak rownież schabowy z frytkami zplacimy srednio 280kun czy jest to malo... w Sopocie za ppdobnepieniadze mamy obiad z.dwoch dan i o niebo lepszy w smaku... Jedzenie i nie tylko bardzo drogie... wyppzyczenie lezaka z parasolem 50 kun dziennie... telatywnie tania jest kawa w granicach 10 -12 kun ... ale.wybor.mizerny... czarna i biala... paliwa w cenach polskich... apartamenty hm poniżej 80euro ze.swieca szukac... za lokum w pierwezej lini brzegowej 100euro mam na mysli apartament dla.4 osob... teraz co do pogody... cieplutko morze bardzo zimne do cieplego czerwonego bardzo duzo brakuje... podsumowujac drogo jedzenie nie bardzo dobre... chorwqci dosc milo ... ale bardzo pazerni....
Czy tu wrocimy ... byc moze... kraj jest przepiekny... widoki jak z pocztowek ;) ceny rodem z centrum Paryża :)
Ps.przepraszam za.bledy i brak pplskich liter pisze z telefonu :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 07.07.2013 14:31

Gabriela Kielce napisał(a):Może nie będę mocno obietywny... bo jestem wlasnie i siedzę na plazy. W Baska Voda .... i powiem tak nie wiem jak bylo w latach ubieglych ale obecnie to jedno z najdrozszych panstw w jakich bylem ( a zwiedzilem prawie wszystkie panstwa europejskie i nie tylko ) dla przykladu parking w centrum Dubrownika za dzien 330kun... za godzine 30 kun... galka lodow 10 kun... Obiad w Basce Voda za 4 Cole 0,2 danie z osmiorniczek z ftytkami filet z kurczaka z frytkami jak rownież schabowy z frytkami zplacimy srednio 280kun czy jest to malo... w Sopocie za ppdobnepieniadze mamy obiad z.dwoch dan i o niebo lepszy w smaku... Jedzenie i nie tylko bardzo drogie... wyppzyczenie lezaka z parasolem 50 kun dziennie... telatywnie tania jest kawa w granicach 10 -12 kun ... ale.wybor.mizerny... czarna i biala... paliwa w cenach polskich... apartamenty hm poniżej 80euro ze.swieca szukac... za lokum w pierwezej lini brzegowej 100euro mam na mysli apartament dla.4 osob... teraz co do pogody... cieplutko morze bardzo zimne do cieplego czerwonego bardzo duzo brakuje... podsumowujac drogo jedzenie nie bardzo dobre... chorwqci dosc milo ... ale bardzo pazerni....
Czy tu wrocimy ... byc moze... kraj jest przepiekny... widoki jak z pocztowek ;) ceny rodem z centrum Paryża :)
Ps.przepraszam za.bledy i brak pplskich liter pisze z telefonu :)

Tu to pasuje...
chorwacja-po-raz-drugi-i-ostatni-t41757-180.html?hilit=drugi%20raz#p1216542
8)
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 07.07.2013 14:43

Od kilku lat w to samo miejsce wpadam więc jakieś porównanie mam:
1. Ceny parkingów - jak w zeszłym roku
2. Masło jak zawsze drogie - jak w zeszłym roku (13 kun za kostkę)
3. Piwo zależnie od wielkości butelki -porównywalnie do roku zeszłego (1L-13kun, 2L-20 kun)
4. Lody - w cenie zeszłoroczynej -7 kun
5. Owoce na targu wg mnie z roku na rok idą w górę lub mnie sprzedawcy "robią" (arbuz ok 10 kg na targu 70 kun a w LIDLU 35 kun)
6. Pączki na plaży - od 3 lat stała cena 5 kun

Wszystko wszędzie drożeje o parę groszy i często tego nie zauważamy. Tu (bo aktualnie jestem na Ciovo) pewnie wiele rzeczy też podrożało - ale taka kolej. Tragedii cenowej nie ma , do Skandynawi daleko :)
joann68
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 16.02.2013
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) joann68 » 24.07.2013 23:48

wróciłam z Chorwacji
chyba jak wszędzie wszystko drożeje po trochu z roku rok.
W Omiszu parking za 4 lub 5 kuna za godz,gałka loda 7 kuna,(w Makarskiej lody po 5 lub 7 kuna za gałkę w odległości 30 m od siebie co mnie zadziwoło, wszędzie bardzo dobre,(musiałam skosztować )) wejście na wieżę( z pięknymi widokami )15 kuna,obiad w konobie dla 1 osoby ok 100 kuna.Pozytywne zaskoczenie od 3 lat nie zmieniła się cena rakiji w różnych smakach(orachowica,gruszkowica.)- 50 kuna za 0,7 l ,chleb ok 11 kuna / 700gr, piwo w markecie 2 l Karlowcko 25 kuna, w knajpie o,5 l ok 17 kuna, ser,mięso i wedliny to juz masakra w porównaniu do cen w Polsce
Wszystko dużo drozsze niz w Polsce, ale klimat i widoki rekompensują wszystko .Pozdrawiam i zachęcam do wypoczynku na Chorwacji :)
Użytkownik usunięty
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.07.2013 03:40

joann68 napisał(a):Pozdrawiam i zachęcam do wypoczynku na Chorwacji :)

Ja też zachęcam do wypoczynku na Polsce :mg:
joann68
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 16.02.2013
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) joann68 » 25.07.2013 22:15

Polska tez piękna ale to juz inna bajka :)
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 21.09.2013 19:48

W Polsce urlop dla mnie to tylko w góry.
A nad polskie morze to oprócz grubego portfela zaopatrz się w parasol i ciepły sweter.
Użytkownik usunięty
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2013 19:56

tomaszc_r4 napisał(a):Od kilku lat w to samo miejsce wpadam więc jakieś porównanie mam:
1. Ceny parkingów - jak w zeszłym roku
2. Masło jak zawsze drogie - jak w zeszłym roku (13 kun za kostkę)
3. Piwo zależnie od wielkości butelki -porównywalnie do roku zeszłego (1L-13kun, 2L-20 kun)
4. Lody - w cenie zeszłoroczynej -7 kun
5. Owoce na targu wg mnie z roku na rok idą w górę lub mnie sprzedawcy "robią" (arbuz ok 10 kg na targu 70 kun a w LIDLU 35 kun)
6. Pączki na plaży - od 3 lat stała cena 5 kun
Wszystko wszędzie drożeje o parę groszy i często tego nie zauważamy. Tu (bo aktualnie jestem na Ciovo) pewnie wiele rzeczy też podrożało - ale taka kolej. Tragedii cenowej nie ma , do Skandynawi daleko :)

Porównaj sobie do tego co było przed 2010 r., wówczas będziesz miał pełny punkt odniesienia, a euforia z deczka opadnie :lol: in "-"
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 21.09.2013 20:55

Tylko jaki sens mają porównania? W 1996 pojechałem do Cro mając w kieszeni 450 DM. 50 przywiozłem do domu. Taniocha totalna! Tyle że na te 400DM robiłem dobre 2 miesiące ...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.09.2013 21:12

Rysio napisał(a):Tylko jaki sens mają porównania? W 1996 pojechałem do Cro mając w kieszeni 450 DM. 50 przywiozłem do domu. Taniocha totalna! Tyle że na te 400DM robiłem dobre 2 miesiące ...

A teraz ile byś robił? 3? :lol:
Następna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Czy Chorwacja się zmienia?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone