Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Chorwacja się zmienia?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ania85
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 07.02.2013
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ania85 » 21.09.2013 21:24

A ja uwazam szczesliwi kasy w chorwacji nie licza tak jak ja :) pozdrawiam
Monte Christo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 793
Dołączył(a): 04.01.2004
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monte Christo » 23.09.2013 21:01

Cro sie zmienia. Ale porownania...? Porownywac do lat ubieglych ??

Dla mnie osobiscie:
Autostrady nie bylo - teraz jest
Apartamentow do wyboru do koloru bylo - teraz nie
Ludzi malo - teraz tlok
Morze Cieple - constans
Pogoda - constans
ceny - rosna wykladniczo :)

Ale czy wszystko musimy przeliczac na kase ??

jedyny szok dla mnie to ceny OWOCów! po prostu jakas masakra !!!
Na targu Melon taki fajny dojrzaly ok 5kg = 45 KUN !


Rozmawialem z chorwatami nie raz nie dwa przy piwku i rakii, Oni wszyscy sa zgodni.
Bez turystow nie bedzie Chorwacji...Ale ceny i podatki rowniez im rosna...
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Chorwacja w UE, ceny, różnice ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 11.01.2014 16:16

Witam,
jako że nie znalazłem wątek poświęcony jednomyślnie w tym temacie proponuję i proszę o wypowiedź osób które już odwiedziły Chorwację po wejściu do Unii.

Jak zmieniły się ceny? W marketach, na targach, paliwo, noclegi czy restauracje?

Słyszałem o znikających wszystkich wyskokowych napojach z domowej produkcji? Czy faktycznie trzeba kupić kilogram jabłek za 30kun i dostajemy spod stolika pół litra gratis? :)

Jak z Polakami było w poprzednim sezonie, przestraszyli się czy przeciwnie więcej niż w poprzednich latach ich/nas było?

Te inne informacje chciałbym usłyszeć?

pozdrav
barkley10
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 17.04.2008
Re: Chorwacja w UE, ceny, różnice ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) barkley10 » 11.01.2014 16:54

Byłem w Chowarci w 2013, 2012 autem i 2008 autokar, także jakieś porównanie myślę że mam.
2008 rok to trochę inna bajka bo EURO było po ok. 3,4 a kuna ok. 0,45, także na pewno można było sobie wówczas na więcej pozwolić.
Natomiast między 2012 a 2013 ja nie widzę praktycznie żadnej różnicy.
Dla przykładu
na pewno w 2013 była nieco droższa benyzna, minimalne droższe piwo, lody w tej samej cenie, jedzenie również, być może owoce były nieznacznie droższe, ale kwestia czy w miejscowości jest targowisko czy go nie ma (wtedy drożej). Dla przykładu na promenadzie w zeszłym roku w Tucepi winogrona były po 30 Kun (mały straganik), a 50 metrów dalej przy hotelu bodajże afrodita po 12-14 kun. Prawda jest taka że jak ktoś ma ochot wydać dużo to tyle wyda, a jak ktoś ma chęci znaleźć ten sam produkt taniej to tez go znajdzie. Kwestia chęci.

Generalnie język polski w wakacje w Chorwacji można będzie uznać za urzędowy:-) Jest nas w Chorwacji coraz więcej:-)

Pozdrav

rocker napisał(a):Witam,
jako że nie znalazłem wątek poświęcony jednomyślnie w tym temacie proponuję i proszę o wypowiedź osób które już odwiedziły Chorwację po wejściu do Unii.

Jak zmieniły się ceny? W marketach, na targach, paliwo, noclegi czy restauracje?

Słyszałem o znikających wszystkich wyskokowych napojach z domowej produkcji? Czy faktycznie trzeba kupić kilogram jabłek za 30kun i dostajemy spod stolika pół litra gratis? :)

Jak z Polakami było w poprzednim sezonie, przestraszyli się czy przeciwnie więcej niż w poprzednich latach ich/nas było?

Te inne informacje chciałbym usłyszeć?

pozdrav
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 11.01.2014 17:39

Chorwacja zawsze była droga, Pierwszy raz byłam w Chorwacji w 2000r i wtedy odżywialiśmy się głównie jedzeniem przywiezionym z Polski. Na miejscu kupowaliśmy napoje, pieczywo, masło owoce i warzywa. Wtedy był to dla mnie szok cenowy, który do dziś pamietam - wszystko było conajmniej 2 razy droższe niż u nas. Kompletnie zaskoczyły mnie też ceny na targu w odwiedzonej Korczuli - cena wnogron w przeliczeniu na złotówki wynosiła 12zł a u nas kosztowały 3zł.
Wtedy byliśmy na dorobku i liczyłam się z każda kuna.
Teraz staram się nie przeliczać , bo nie po to cały rok przacuję i oszczędzam na wakacje , żeby potem stresować się cenami. :roll:
Drogo jak wszedzie i trzeba sie z tym pogodzić albo urlop spedzać na działce.
Faktycznie Chorwacja ma przewagę nad innymi krajami śródziemnomorskimim ,że można tu znaleźć wiele nieskomercjalizowanych plaż - jak długo jeszzcze nie wiadomo.
Ale również w innych krajach dzięki mapom google można znaleźć takie plaże. Wbrew pozorom sa takie we Francji,Włoszech czy Hiszpanii .A ceny :?: Porownywalne do chorwackich.
W 2013 roku byliśmy po sezonie w południowej Francji . Jak pisałam na ceny starałam się nie patrzeć- niesamowity komfort psychiczny.
Ale pamietam ceny parkingów np. 9 godzin na monitorowanym podziemnym parkingu w Monako - 13 euro, 6 godzin na "zwykłym" parkingu w Saint Tropez - 10 euro. Czy aby Dubrownik nie jest drozszy :?: :papa:
rodaivuk
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 11.01.2014 17:45

I zaraz zacznie się licytacja... :) A jest wątek w temacie ile kosztuje urlop w Cro...
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 11.01.2014 18:02

travel napisał(a):Chorwacja zawsze była droga, Pierwszy raz byłam w Chorwacji w 2000r i wtedy odżywialiśmy się głównie jedzeniem przywiezionym z Polski. Na miejscu kupowaliśmy napoje, pieczywo, masło owoce i warzywa. Wtedy był to dla mnie szok cenowy, który do dziś pamietam - wszystko było conajmniej 2 razy droższe niż u nas.

Ja byłem w 2001 roku i nie kumam o czym piszesz 8O
Dwukrotnie drożej 8O

Było nieco drożej niż u nas. Dzisiaj nieco można zamienić na inne słowo, ale wtedy absolutnie.

W 2001 roku na 10 dni urlopu z codziennymi obiadami w konobach, z noclegami w Dubrowniku, z widokiem na stare miasto i w Baśce Vodzie przy plaży wydaliśmy niespełna 4 koła.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 11.01.2014 18:27

kaszubskiexpress napisał(a):
travel napisał(a):Chorwacja zawsze była droga, Pierwszy raz byłam w Chorwacji w 2000r i wtedy odżywialiśmy się głównie jedzeniem przywiezionym z Polski. Na miejscu kupowaliśmy napoje, pieczywo, masło owoce i warzywa. Wtedy był to dla mnie szok cenowy, który do dziś pamietam - wszystko było conajmniej 2 razy droższe niż u nas.

Ja byłem w 2001 roku i nie kumam o czym piszesz 8O
Dwukrotnie drożej 8O

Było nieco drożej niż u nas. Dzisiaj nieco można zamienić na inne słowo, ale wtedy absolutnie.

W 2001 roku na 10 dni urlopu z codziennymi obiadami w konobach, z noclegami w Dubrowniku, z widokiem na stare miasto i w Baśce Vodzie przy plaży wydaliśmy niespełna 4 koła.


Ja wydałam ok 3700zł za 10 dni , a wynajmowałam domek kempingowy bez wody i łazienki na campie Uvala Borova między Zaostrogiem a Podaca(1400zł za wynajecie) i nie jedzac w konobach tylko gotujac z tego co przywiozlam z Polski , z jedna wycieczka na Korczulę - 400zł za 3 osoby oraz wycieczka do Dubrownika i po okolicach Zaostrogu.

Dla porównania w 2009r wydałam taka sama kwotę za 7 dni na Bornholmie (Skandynawia :!: ) za 3 osoby pod namiotem na wypasionym campie w Dueodde , z promem w obie strony i dojazdem z południa Polski , odżywiajac się podobnie jak w 2000r w Chorwacji . Przykładowa cena za podstawowe zakupy - 4 bulki ,chleb i mała kosta masła - 36zł na nasze :papa:
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Chorwacja w UE, ceny, różnice ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 11.01.2014 19:48

Słyszałem o znikających wszystkich wyskokowych napojach z domowej produkcji? Czy faktycznie trzeba kupić kilogram jabłek za 30kun i dostajemy spod stolika pół litra gratis? :)

W Podgorze żadnych problemów z kupieniem swojskiego wina i rakiji...owszem przy straganie z owocami
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007
Re: Chorwacja w UE, ceny, różnice ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 11.01.2014 22:46

karin74 napisał(a):Słyszałem o znikających wszystkich wyskokowych napojach z domowej produkcji? Czy faktycznie trzeba kupić kilogram jabłek za 30kun i dostajemy spod stolika pół litra gratis? :)

W Podgorze żadnych problemów z kupieniem swojskiego wina i rakiji...owszem przy straganie z owocami

Myślałam, że Karina to kobieta :wink:
A żeby było w temacie, to dla osób bardzo oszczędnych radziłabym poszukać jakiś okazji na odpowiednich stronach biur turystycznych, bo Chorwacja za tania nie jest ale to co otrzymujemy w zamian za wydane przez nas pieniądze jest bezcenne...
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 11.01.2014 23:00

ania85 napisał(a):A ja uwazam szczesliwi kasy w chorwacji nie licza tak jak ja :) pozdrawiam

Podpisuję się pod Anią.Zbieram "cały rok" aby w miarę logicznie nasycić się urokami Chorwacji.
od 2007 roku nie obserwuję za dużych zmian w lokalach czy sklepach.Pisałem o tym parę lat temu płaciłem tyle samo co obecnie za pizzę czy piwko.Oczywistym jest,że szuka się takich miejsc.Co do ubiegłego urlopu.W Poljicy płaciłem za pizzę ok 49 Kun a w pobliskim Primosten ten sam placek kosztował ok 60.Robi różnicę? Wychodzę z założenia,że to od lokalizacji zależy ile nasz urlop wyniesie.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Chorwacja w UE, ceny, różnice ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 12.01.2014 10:56

ynka napisał(a):
karin74 napisał(a):Słyszałem o znikających wszystkich wyskokowych napojach z domowej produkcji? Czy faktycznie trzeba kupić kilogram jabłek za 30kun i dostajemy spod stolika pół litra gratis? :)

W Podgorze żadnych problemów z kupieniem swojskiego wina i rakiji...owszem przy straganie z owocami

Myślałam, że Karina to kobieta :wink:
A żeby było w temacie, to dla osób bardzo oszczędnych radziłabym poszukać jakiś okazji na odpowiednich stronach biur turystycznych, bo Chorwacja za tania nie jest ale to co otrzymujemy w zamian za wydane przez nas pieniądze jest bezcenne...


Bo kobieta, tylko cytowałam słowa poprzednika, a one się nie zaznaczyły.. :lol:
Chciałam dobrze, a wyszło .....jak zwykle 8O
A wracając do tematu, Chorwacja za tania nie jest, ale przecież wiemy o tym!!!!
:D
rodaivuk
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 12.01.2014 12:51

W 1998 roku za obiad na trzy osoby w konobie płaciłem 100-120 kun. Teraz za dwie osoby 200-250.
Kiedyś Cro była tania, teraz jest normalna.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Chorwacja w UE, ceny, różnice ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.01.2014 17:24

rocker napisał(a):Witam,
jako że nie znalazłem wątek poświęcony jednomyślnie w tym temacie proponuję i proszę o wypowiedź osób które już odwiedziły Chorwację po wejściu do Unii.
Jak zmieniły się ceny? W marketach, na targach, paliwo, noclegi czy restauracje?

Słyszałem o znikających wszystkich wyskokowych napojach z domowej produkcji? Czy faktycznie trzeba kupić kilogram jabłek za 30kun i dostajemy spod stolika pół litra gratis? :)

Jak z Polakami było w poprzednim sezonie, przestraszyli się czy przeciwnie więcej niż w poprzednich latach ich/nas było?

Te inne informacje chciałbym usłyszeć?

pozdrav


ceny-po-wejsciu-cro-do-unii-t42495.html

:papa:
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002
Re: Czy Chorwacje się zmienia?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 21.01.2014 19:20

mirasowski napisał(a):W Polsce urlop dla mnie to tylko w góry.
A nad polskie morze to oprócz grubego portfela zaopatrz się w parasol i ciepły sweter.


A w gory portfela nie zabierasz ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Czy Chorwacja się zmienia? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone