Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 03.08.2020 18:09

walp napisał(a):Mnie właśnie nikt nie odwiedzie, bo Bałtyk choć chłodny, kapryśny to ma swój urok. Wystarczy nie jeździć do Międzyzdrojów, Mielna czy Władysławowa.
Byłem w tym roku dwa razy i na przyszły weekend planuję kolejny wypad po porcję jodu. :)

Każdy ma prawo do spędzania wolnego czasu w taki sposób jak mu się podoba :-).
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.08.2020 21:51

walp napisał(a):
luk006 napisał(a):Choć temat był wałkowany milion razy, widzę że niektórych nie da się odwieść od chłodnego Bałtyku. Może to i lepiej? :-).

Mnie właśnie nikt nie odwiedzie, bo Bałtyk choć chłodny, kapryśny to ma swój urok. Wystarczy nie jeździć do Międzyzdrojów, Mielna czy Władysławowa.
Byłem w tym roku dwa razy i na przyszły weekend planuję kolejny wypad po porcję jodu. :)

Jak dla mnie Bałtyk też ma swój urok, ale nie kojarzę go z plażowaniem :wink: Dla mnie idealnie nad Bałtykiem to październik, pusto, sporo jodu, na plaży leżeć nie trzeba :oczko_usmiech: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.08.2020 08:39

dids76 napisał(a):
walp napisał(a):
luk006 napisał(a):Choć temat był wałkowany milion razy, widzę że niektórych nie da się odwieść od chłodnego Bałtyku. Może to i lepiej? :-).

Mnie właśnie nikt nie odwiedzie, bo Bałtyk choć chłodny, kapryśny to ma swój urok. Wystarczy nie jeździć do Międzyzdrojów, Mielna czy Władysławowa.
Byłem w tym roku dwa razy i na przyszły weekend planuję kolejny wypad po porcję jodu. :)

Jak dla mnie Bałtyk też ma swój urok, ale nie kojarzę go z plażowaniem :wink: Dla mnie idealnie nad Bałtykiem to październik, pusto, sporo jodu, na plaży leżeć nie trzeba :oczko_usmiech: :mrgreen:


A ja bym tak chętnie zanurkowała w ten mięciutki delikatny piasek na bałtyckiej plaży i poleżała.....z pół godziny :hearts:
Bałtyk mnie ciągnie, kusi - ale dzieci za małe - to zbyt wymagające morze :hearts: Pojadę jak one przestaną z nami urlopować lub podrosną na tyle że same zechcą spróbować :D
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 04.08.2020 09:22

walp napisał(a):
luk006 napisał(a):Choć temat był wałkowany milion razy, widzę że niektórych nie da się odwieść od chłodnego Bałtyku. Może to i lepiej? :-).

Mnie właśnie nikt nie odwiedzie, bo Bałtyk choć chłodny, kapryśny to ma swój urok. Wystarczy nie jeździć do Międzyzdrojów, Mielna czy Władysławowa.
Byłem w tym roku dwa razy i na przyszły weekend planuję kolejny wypad po porcję jodu. :)


Dokładnie. W zeszły wtorek w ładną, słoneczną pogodę wchodziliśmy na plażę nieco po 10 rano. W zasięgu wzroku widziałem dosłownie kilka osób. W szczycie ludzi sporo, zachowany dystans społeczny tak między 50-100m od grajdołów :). Poleżeliśmy do 16tej. Jak się uda to jeszcze z raz wyskoczymy, jak nie to do przyszłego roku starczy :)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 04.08.2020 09:37

Rok temu nastolatkowie sami szli nad Jadran, kąpali się, nie było problemu.
W tym roku będzie Bałtyk, obowiązkowo bojki asekuracyjne i pilna obserwacja. Taka różnica.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 04.08.2020 10:11

piotrulex napisał(a):
Lechoo napisał(a): ... bogaci jeżdżą nad Bałtyk, a ci biedniejsi jadą za granicę :mrgreen:


Ja bym nieco zmienił, ale w podobnym tonie:

"rozrzutni jeżdżą nad Bałtyk, a ci oszczędniejsi jadą za granicę"


odezwał się Liczykrupa :)

piotrulex napisał(a):Hmmm, byliśmy wczoraj nad Bałtykiem. Plażowanie od około 10 do 17. Piękna pogoda, ciepło, bezwietrznie. Później nadciągnęły chmury, zaczęło wiać więc się zwinęliśmy prawie zgodnie z planem. Na powrocie momentami spory deszcz. Woda jak zwykle zimna, na plaży jak zwykle wchodzący w tyłek piasek. Nie mam pojęcia ile co kosztowało, wczoraj płaciłem 10zł za całą dobę parkingu. Na plaży herbatka, kawka i jakieś tam zalewane kubki do "jedzenia". Butla turystyczna wiele nie waży, campingowe naczynia również. To był świetny dzień. Dojazd około 220km NIE autostradą zajął średnio 3,5h. Jak wspomniałem A1 nad morze w wakacje boję się jeżdzić :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Nad Bałtyk jeździmy TYLKO spontanicznie, tylko jak jest ładnie, tylko w okolice nadmorskich wiosek i tylko na maksymalnie 2 noce. Wtedy wracamy zadowoleni



w końcu nie wiem jak z tym Bałtykiem :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 04.08.2020 10:15

wikol napisał(a):Rok temu nastolatkowie sami szli nad Jadran, kąpali się, nie było problemu.
W tym roku będzie Bałtyk, obowiązkowo bojki asekuracyjne i pilna obserwacja. Taka różnica.


Bojka powinna być również w Adriatyku - niezależnie od wieku i umiejętności pływackich :wink:
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 04.08.2020 15:38

".......obywatelu..., na wypadek nagłego kurczu, stosuj przepisy pierwszej pomocy.Nie walcz z prądem. Zachowaj siły i spokój.Staraj się utrzymać na powierzchni. Zawiadom ratownika oznaczonego czepkiem z litera B"
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2020 19:54

Dziś woda w Sutivanie jak w Bałtyku więc to już jest konkurencja :mrgreen:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 04.08.2020 20:02

lew napisał(a):".......obywatelu..., na wypadek nagłego kurczu, (...)
Ale tylko jeśli pływasz służbowo.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 05.08.2020 10:57

Właśnie rozmawiałem z kolegą, był tydzień nad Bałtykiem. 2 dni trafił ładnej pogody, w resztę parawan wyrywało z piachu. Przemyślenia co do płatności aplikacją i oznaczeń tych bramek ma takie same jak ja. Wygląda to fatalnie i nie zachęca do jeżdżenia A1 Toruń-Gdańsk przy dużym natężeniu ruchu :(
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 05.08.2020 16:33

boboo napisał(a):
lew napisał(a):".......obywatelu..., na wypadek nagłego kurczu, (...)
Ale tylko jeśli pływasz służbowo.

.....nie, nie- ponieważ pracuje na lądzie, wypoczywam na wodzie :D
marco156
Cromaniak
Posty: 4164
Dołączył(a): 04.10.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 05.08.2020 16:36

wikol napisał(a):Rok temu nastolatkowie sami szli nad Jadran, kąpali się, nie było problemu.
W tym roku będzie Bałtyk, obowiązkowo bojki asekuracyjne i pilna obserwacja. Taka różnica.

Masz rację, zwłaszcza jak mocno wieje to prądy wsteczne potrafią przewrócić dorosłego chłopa i wciągnąć pod wodę. Prawie zerowe szanse. Jakoś tak mi wytłumaczył kiedyś ratownik. W każdy bądź razie w bałtyku trzeba bardzo uważać.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.08.2020 09:49

W sobotę była piękna pogoda, więc pobudka 4:30, kontrola kamer na plażach, ruchu na drogach, zakupy, śniadanie i rura nad morze. Na A1 pod Toruniem wjeżdżaliśmy koło 6 rano. Do każdej z bramek z 20 aut, do płatności aplikacją pusto więc do niej podjechaliśmy. Zjeżdżaliśmy z A1 w Grudziądzu. Większość tego kawałka pokonana lewym pasem w ciągach aut jadących 90-120 km/h. Zjazd również bardzo szybki i bezproblemowy. Gdy koło 9:30 byliśmy na plaży to patrząc na trasę, google jako najszybszą wyznaczało już drogę przez centrum Torunia zamiast A1. Już wtedy zaczęły się tworzyć wielokilometrowe korki po bilet pod Toruniem. Całość się rozszerza z 200m przed bramkami, więc nawet jak ktoś ma aplikację to stoi ze wszystkimi z 4-5km i wyprzedza kilkanaście aut z 200m przez bramkami.

Ostatnio wyczytałem, że Yanosik dogadał się z tym systemem płatności, a i kolejne banki dołączają do tego systemu robiąc np. dodatkową zakładkę w swoich aplikacjach mobilnych. Proste, banalne, zachęcam :)

Tak więc ponownie spędziliśmy z 8h na spokojnej, cichej i upalnej plaży. Planowany, dłuższy urlop, absolutnie NIE i to od kilkunastu lat. Przedłużone weekendy czy nawet kilkugodzinne wypady jak czas i pogoda pozwoli to jak najbardziej. Bałtyk jest piękny, przepiękny :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 18.08.2020 15:10

Wczoraj nad Bałtyk pojechałem rowerem, ale wracałem już autem

Koło 18tej w poniedziałek korek po bilet na około 20 minut, oraz kolejne 20 minut w plecy, aby go opłacić pod Toruniem
Załączniki:
GDAŃSK1.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 6...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone