Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 22.07.2020 09:58

Wczoraj byłem w Gdańsku jadąc z Torunia. Do Gdańska 91, a powrót A1. W temacie bramek Amber GO :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wjeżdżając pod Gdańskiem ta bramka to była skrajna lewa, w okolicy ogromne zamieszanie z TIRami, która nagle ze skrajnego prawego jadą przez kilka pasów na lewo. Ja do normalnej bramki byłem może z 10-15ty. Przez czas oczekiwania jedno auto wycofywało a z 2-3 w ostatniej chwili stawało, panika i wpychanie się w tradycyjne braki

Na tych głównych pod Toruniem byłem w kolejce do zwykłej bramki maks 10-ty. Przez ten czas przez AMBER GO nic nie przejechało, gdyż musiało wycofać kilka aut, w tym TIRów, gdyż ktoś z osobówki wjechał na niewłaściwą bramkę. Tutaj bramka była jakoś tak środkowa

To tak kolejny raz o tym samym, u kierowców poprawy brak, a i działań operatora również brak
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 28.07.2020 23:05

Bałtyk jest konkurencją obecnie tylko dla siebie. Dojazd dalej zakorkowany i w remontach. Tłumów obecnie mniej i woda mniej syfiasta .Pogoda gwarantowana. Deszcz i zimno w ofercie. Bluzy to wyposażenie obowiązkowe. Plus 2 kurtki na deszcz żeby przeschły codziennie. A ceny mnie powaliły w zeszłym tygodniu. Frytki w smażalni 80- za kilogram. Dorsz 135 za kilogram tuszy. Piwo 14 za kufel. Ceny w złotych. Skończyło się na wędzarni w Dziwnowie i Dorszu po 45 Makreli po 24 Śledziu po 22 i Łososiu po 90PLN. W 4 osoby- 120zeta i się najedliśmy. I Bosman z Żabki za 3.20.A najlepsza była cena noclegu za 4 osoby. Jedyne 485PLN za dobę plus dopłata za prąd powyżej 10kw za dzień i klimatyczne. Czyli z gotowania nici w cenie wynajmu. Jaka klima? Okno jest przecież .Z 2km od morza z 400 m od Zalewu. Jedyne 115Euro?.Za 60 spokojnie w Cro te 4 osoby wygodniej przenocują. Tylko dalej będzie ale naprawdę nie warto bo w cenie tygodniowego noclegu nad Bałtykiem jest obecnie 2tygodniowy wyjazd do Cro z wyżywieniem-no prawie- na 4 osoby
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 28.07.2020 23:35

#piotrekbeti - wpadlem na Twoją laurke Bałtyku...
W czesci zgoda - pogoda - bez porownania, stabilniejsza w HR - reszta to koloryzowanie lub, jak wolisz, chciejstwo...
Jestem nad Bałtykiem regularnie od ponad 20 lat - jest drozej z roku na rok, ale dla chcącego, jest co robic, nawet przy nie-pogodzie...
A ceny? Hehe, jak chcesz Monti w Sopocie, to i pivo bedzie po 30 pln., ale to prawie 10 Bosmanów z Żaby...

Dobry pensjonat w Cetniewie lub Dębkach - ze sniadaniem - spokojnie, w sezonie do 100 pln/per osoba. Ale jesli porownujesz hotele do apartamana w HR, to jest roznica - fakt... ;)

Mam nawet wrazenie, ze ceny zaskoczyly Cie post factum, jakbys np. noclegow nie ustalal przed przyjazdem...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 29.07.2020 09:35

Hmmm, byliśmy wczoraj nad Bałtykiem. Plażowanie od około 10 do 17. Piękna pogoda, ciepło, bezwietrznie. Później nadciągnęły chmury, zaczęło wiać więc się zwinęliśmy prawie zgodnie z planem. Na powrocie momentami spory deszcz. Woda jak zwykle zimna, na plaży jak zwykle wchodzący w tyłek piasek. Nie mam pojęcia ile co kosztowało, wczoraj płaciłem 10zł za całą dobę parkingu. Na plaży herbatka, kawka i jakieś tam zalewane kubki do "jedzenia". Butla turystyczna wiele nie waży, campingowe naczynia również. To był świetny dzień. Dojazd około 220km NIE autostradą zajął średnio 3,5h. Jak wspomniałem A1 nad morze w wakacje boję się jeżdzić :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

Nad Bałtyk jeździmy TYLKO spontanicznie, tylko jak jest ładnie, tylko w okolice nadmorskich wiosek i tylko na maksymalnie 2 noce. Wtedy wracamy zadowoleni
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 29.07.2020 12:21

piotrekbeti napisał(a): Tylko dalej będzie ale naprawdę nie warto bo w cenie tygodniowego noclegu nad Bałtykiem jest obecnie 2tygodniowy wyjazd do Cro z wyżywieniem-no prawie- na 4 osoby

Bez jaj, poniosło Cię ostro :lol: Chyba, że hotel 5* nad Bałtykiem vs tania kwatera w Cro. Wybierając standard chorwacki nad Bałytkiem to będzie dużo taniej na naszym morzem.

Na dorsza czy inną rybę to bym nie poszedł nad Bałtykiem i nie chodze w sumie nigdy :lol:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 29.07.2020 17:46

Lechoo napisał(a):
piotrekbeti napisał(a): Wybierając standard chorwacki nad Bałytkiem to będzie dużo taniej na naszym morzem.



No nie wiem - bo to w Chorwacji jest standardem, nad Bałtykiem podchodzi pod luksus (klima, widok na morze, aneks kuchenny...) i takie kwatery się cenią.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 29.07.2020 17:55

piotrekbeti napisał(a):A najlepsza była cena noclegu za 4 osoby. Jedyne 485PLN za dobę plus dopłata za prąd powyżej 10kw za dzień i klimatyczne. Czyli z gotowania nici w cenie wynajmu. Jaka klima? Okno jest przecież .Z 2km od morza z 400 m od Zalewu. Jedyne 115Euro?

Kapke drogo Cię wyszło i 2km od jeziora.
Ja płacę za 4 osoby równo 360zł za dobę z pełnym wyżywieniem. Agroturystyka na wsi, 800m do morza.
Okolice Darłówka.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.07.2020 18:45

wikol napisał(a):Ja płacę za 4 osoby równo 360zł za dobę z pełnym wyżywieniem. Agroturystyka na wsi, 800m do morza.
Okolice Darłówka.
Zmieniłeś lokalizację? I jaka to wieś? Z ciekawości pytam, bo właśnie w czerwcu byłam w Darłówku.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 29.07.2020 18:50

Zmieniłem bo dostałem info o dobrej ofercie od znajomej z pracy. Wieś o nazwie Kopań.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.07.2020 18:54

Weź rowery, tam są fajne ścieżki rowerowe.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 29.07.2020 19:06

Po zmianie auta nie dorobilem się jeszcze haka holowniczego na platformę rowerową ;)
biagggio
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 01.07.2015
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) biagggio » 29.07.2020 22:41

Lechoo napisał(a):
piotrekbeti napisał(a):Wybierając standard chorwacki nad Bałytkiem to będzie dużo taniej nad naszym morzem

Myślę,że jest dokładnie odwrotnie. Teraz na Bałtykiem płacę więcej niż nad Adriatykiem ale warunki mam zdecydowanie gorsze, mówię tylko o kwaterze bo o pogodzie nie chce mi się wspominać, brrrrr.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 03.08.2020 10:07

Konkurencja, autostrady, hmmmmm, jak to pięknie brzmi. Ktoś słyszał o korkach na A1 Toruń-Gdańsk podczas minionego weekendu? :oczko_usmiech: :x

To i tak szczęście, że część omija bramki pod Toruniem blokując miasto bo na A1 by było jeszcze grubiej. Pomijam nawet sensowność płacenia aplikacją, gdy w takie weekendy na każdą bramkę można podjechać bez takowej. Czasami tak trudno pomyśleć i choćby z cro brać przykład
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 03.08.2020 15:58

Może temat nie do końca dotyczy autostrad ale na interii użytkownik JadranVs.Bałtyk rozpoczął bardzo ciekawą dyskusję: https://fakty.interia.pl/galerie/kraj/t ... AId,378215
Choć temat był wałkowany milion razy, widzę że niektórych nie da się odwieść od chłodnego Bałtyku. Może to i lepiej? :-).
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 03.08.2020 17:43

luk006 napisał(a):Choć temat był wałkowany milion razy, widzę że niektórych nie da się odwieść od chłodnego Bałtyku. Może to i lepiej? :-).

Mnie właśnie nikt nie odwiedzie, bo Bałtyk choć chłodny, kapryśny to ma swój urok. Wystarczy nie jeździć do Międzyzdrojów, Mielna czy Władysławowa.
Byłem w tym roku dwa razy i na przyszły weekend planuję kolejny wypad po porcję jodu. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 6...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone