Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.07.2020 15:40

SebastianM napisał(a):Pojedziemy, zobaczymy, mam nadzieję, że to nie będzie taki szok, jak nad polskim morzem podczas ostatniego długiego weekendu.
Byłam tydzień wcześniej (początek czerwca) i szoku nie przeżyłam. Ceny zbliżone do tych w Zakopanem, Krakowie czy lokalnych knajpach w górach - 40-50 zł/os trzeba liczyć (nie liczę mlecznych barów).
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 03.07.2020 16:03

piekara114 napisał(a):
SebastianM napisał(a):Pojedziemy, zobaczymy, mam nadzieję, że to nie będzie taki szok, jak nad polskim morzem podczas ostatniego długiego weekendu.
Byłam tydzień wcześniej (początek czerwca) i szoku nie przeżyłam. Ceny zbliżone do tych w Zakopanem, Krakowie czy lokalnych knajpach w górach - 40-50 zł/os trzeba liczyć (nie liczę mlecznych barów).

Ja byłam od 14-20 czerwca nad morzem. Jeżeli chodzi o cenę noclegu i jedzenia to jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Byliśmy w lutym w Kościelisku i uważam, że było drożej.
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2020 16:30

Wakacje nad Bałtykiem ? Tylko w czasie zimowych sztormów. I tak będę jak w lato miał odmrożone cztery litery , a i bursztyn znaleźć można. W lato dodatkowo człowieka ograbią.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 08.07.2020 18:40

Po 2018r i 14 dniowym upale na Pagu gdzie już miałem dość postanowiłem 2019 nad Bałtyk.
Wiem...pogoda niepewna, morze zimne....
Ale:
Super nowy domek dla 3 osób po weekendzie sierpniowym za 150zł, mieliśmy rowery, wszędzie było blisko, super drogi dla rowerów wzdłuż plaży, jeździliśmy tam gdzie było prawie pusto.
Woda ok 20 stC. Niby zimno ale mogło być gorej.
Było super, po raz chyba pierwszy tak mi się podobało
A pogoda w drugiej połowie sierpnia dopisała, bez deszczu i 25 st C lub więcej.
Tak, autostrada z południa nad Bałtyk może być konkurencją dla HR
Polecam spróbować.
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 08.07.2020 18:56

joajer napisał(a):Po 2018r i 14 dniowym upale na Pagu gdzie już miałem dość postanowiłem 2019 nad Bałtyk.
Wiem...pogoda niepewna, morze zimne....
Ale:
Super nowy domek dla 3 osób po weekendzie sierpniowym za 150zł, mieliśmy rowery, wszędzie było blisko, super..
Woda ok 20 stC. .

Domek rozumiem po 15.08.skoro piszesz , że "po weekendzie". ? To i cena taka...
A woda około 20 °C czyli jak ... pewnie 17-18°C to też około 20°C.....
mniamniuśna propozycja.....
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 08.07.2020 19:14

joajer napisał(a):Tak, autostrada z południa nad Bałtyk może być konkurencją dla HR
Polecam spróbować.


To wszystko zależy od tego jakie ma się oczekiwania. Dla mnie Bałtyk to nuuda, nie za bardzo jest co zwiedzać, podczas gdy w Cro nawet w okolicach Pagu, na którym nic nie ma znajdą się ciekawe miejsca. W Bałtyku przeszkadza mi też:
:arrow: praktycznie brak możliwości wyjazdu poza sezonem. W czerwcu i wrześniu potrafi być tam jeszcze/już bardzo zimno(sprawdzone, mam do Międzyzdrojów 2 godzinki drogi z domu, więc często robimy nadmorskie wycieczki jednodniowe), w Cro to nawet w maju i październiku można trafić na letnią pogodę. Najpóźniej w Adriatyku kąpałam się chyba 11 października, woda miała 22 stopnie :)
:arrow: Bałtyk ma kolor kiszonych ogórków :oczko_usmiech:
:arrow: wszystkie plaże wyglądają prawie tak samo, nie ma spektakularnych krajobrazów z górami schodzącymi do morza
:arrow: ceny ostatnio jak w Cro lub nawet wyższe

Także ja nie porównuję Chorwacji z polskim wybrzeżem, bo dla mnie Bałtyk odpada w przedbiegach. I wolę się tłuc 2 dni autem do Cro, niż się nad Bałtyk teleportować.

No, ale jak komuś wystarcza do szczęścia kawałek plaży, ścieżki rowerowej i nowy domek, to w sumie też jest ok :)
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 08.07.2020 20:32

Rowerowe wycieczki, wieczorne ogniska na plaży, brak męczących upałów do tego piwo w sklepie 50% taniej niż w HR a dorada w sklepie za 35 a nie za 100zł (sklepik w Pagu)
Do tego nie płacę 500zł za autostrady
Średnio co 5 lat jestem na Bałtykiem, a tak zawsze morze Adria, Czarne, Jońskie czy Egejskie i zacząłem doceniać co nasze.
Ale ze względu na Bałtyk w roku ubiegłym mam już bilety lotnicze do Aten na sierpień, nie chce mi się już autem czas tracić na podróże,
bo i szybciej i taniej.
Ale u nas też jest fajnie, pięknie nad morzem i na Kaszubach, też dojadę autostradą która być może w końcu zostanie niedługo ukończona w całości i podróż ze Śląska do Gdańska zajmie 5h
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 09.07.2020 09:01

joajer napisał(a): dojadę autostradą która być może w końcu zostanie niedługo ukończona w całości i podróż ze Śląska do Gdańska zajmie 5h


Wliczasz już w to stanie po 1,5h w sezonie na każdej bramce czy jeszcze nie? :)
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2020 09:37

piotrulex napisał(a):
joajer napisał(a): dojadę autostradą która być może w końcu zostanie niedługo ukończona w całości i podróż ze Śląska do Gdańska zajmie 5h


Wliczasz już w to stanie po 1,5h w sezonie na każdej bramce czy jeszcze nie? :)


Ja nie stałem na żadnej bramce na Amber One tyle czasu - widać miałem 2x dużo szczęścia :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 10.07.2020 10:18

pääkäyttäjä napisał(a):
piotrulex napisał(a):
joajer napisał(a): dojadę autostradą która być może w końcu zostanie niedługo ukończona w całości i podróż ze Śląska do Gdańska zajmie 5h


Wliczasz już w to stanie po 1,5h w sezonie na każdej bramce czy jeszcze nie? :)


Ja nie stałem na żadnej bramce na Amber One tyle czasu - widać miałem 2x dużo szczęścia :mrgreen:


Ja też nie, ale znam takich co stali, słucham w weekendy lokalnego, Toruńskiego radia i czasem z ciekawości zerknę w GM, zwłaszcza w sobotni, upalny, wakacyjny poranek lub niedzielne, upalne, wakacyjne popołudnie, wieczór, noc :)

Od lat się "modle" o zmianę koncepcji bramek na coś szybszego. Zwłaszcza jakby jeszcze doszła płatna A1 na południe od Torunia z bezpłatną obwodnicą Łodzi i kolejne bramki w poprzek autostrady 8O
Przemasss
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 10.08.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemasss » 10.07.2020 10:51

Mieszkam 12km w linii prostej od Mielna. Jak jest super pogoda w czerwcu to fajnie pojechać, gdzieś się położyć. W wakacje większość dni pogoda jest słaba, a jak już jest to ścisk wszędzie. Nie za bardzo rozumiem czemu ludzie tu przyjeżdżają wydawać swoje pieniądze, ale oczywiście nie oceniam. Co więcej, u nas potrafi być 26 stopni a 12 km na północ na plaży 19.
kentucky
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 05.09.2018
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kentucky » 10.07.2020 11:58

Z mojego punktu widzenia odpowiedź na pytanie brzmi : NIE. Obecnie ze względu na miejsce gdzie się znajduje mam 300 km, zazwyczaj jest to ok 100 km do Świnoujścia, Międzyzdrojów... pokonuje trasę S3, która w wakacje i długie weekendy jest potężnie zakorkowana, ponieważ nieustannie prowadzone są na niej remonty. Jeśli chodzi o ceny myślę, że są porównywalne do tych "nad Adriatykiem" zarówno chodzi mi o hotele jak i o ceny w restauracjach ale najważniejszą, sprawą dla mnie na wyjeździe jest pogoda, która nad polskim morzem nie jest absolutnie do przewidzenia. Jadąc do Chorwacji nie mam absolutnie żadnych obaw, tym bardziej, że zawsze wybieramy się na południe Chorwacji. Być może mam takie spostrzeżenie dlatego, że mam okazję widywać morze kilka razy w roku i nie jest ono dla mnie żadną atrakcją. Lubie tam przebywać 2-3 dni ale nie wyobrażam sobie jechać na tydzień, zostawić fortunę i nie wiedzieć czy nie muszę przez większość urlopu chodzić w płaszczu przeciwdeszczowym :D. Jutro wyjeżdżamy , przed nami prawie 1400 km do przebycia i dla totalnych świeżaków, może być to problem, nie ukrywam sama przed pierwszym wyjazdem bardzo sie stresowałam tak odległą drogą ale teraz dla nas Cromaniaków to bułka z masłem ;) ps. teraz gdy LOT uruchomił loty do Chorwacji,a ktoś rezygnował z wyjazdu do Chorwacji ze względu na odległość, radzę nie zastanawiać się i ruszać :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.07.2020 18:03

kentucky napisał(a):ps. teraz gdy LOT uruchomił loty do Chorwacji,a ktoś rezygnował z wyjazdu do Chorwacji ze względu na odległość, radzę nie zastanawiać się i ruszać :)



Tylko że te promocje cenowe z początku lipca już się skończyły i bilety na sierpień np. do Splitu są po ok. 400-500 zł (chyba że bez bagażu rejestrowanego, to trochę taniej - 350). Przy 2 osobach jeszcze nie jest tak źle, ale jeśli leci 4-osobowa rodzina, to sam przelot wyniesie przynajmniej 3 tys :!: :!:

Porównując to z dojazdem autem - spora różnica...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.07.2020 10:43

piotrulex napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):
piotrulex napisał(a):
joajer napisał(a): dojadę autostradą która być może w końcu zostanie niedługo ukończona w całości i podróż ze Śląska do Gdańska zajmie 5h


Wliczasz już w to stanie po 1,5h w sezonie na każdej bramce czy jeszcze nie? :)


Ja nie stałem na żadnej bramce na Amber One tyle czasu - widać miałem 2x dużo szczęścia :mrgreen:


Ja też nie, ale znam takich co stali, słucham w weekendy lokalnego, Toruńskiego radia i czasem z ciekawości zerknę w GM, zwłaszcza w sobotni, upalny, wakacyjny poranek lub niedzielne, upalne, wakacyjne popołudnie, wieczór, noc :)

Od lat się "modle" o zmianę koncepcji bramek na coś szybszego. Zwłaszcza jakby jeszcze doszła płatna A1 na południe od Torunia z bezpłatną obwodnicą Łodzi i kolejne bramki w poprzek autostrady 8O


Komuś wpadły w uszy radiowe informacje z korków na A1 w miniony weekend? Toruń-Gdańsk

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2020 14:11

piotrulex napisał(a):
piotrulex napisał(a):
pääkäyttäjä napisał(a):
piotrulex napisał(a):
joajer napisał(a): dojadę autostradą która być może w końcu zostanie niedługo ukończona w całości i podróż ze Śląska do Gdańska zajmie 5h


Wliczasz już w to stanie po 1,5h w sezonie na każdej bramce czy jeszcze nie? :)


Ja nie stałem na żadnej bramce na Amber One tyle czasu - widać miałem 2x dużo szczęścia :mrgreen:


Ja też nie, ale znam takich co stali, słucham w weekendy lokalnego, Toruńskiego radia i czasem z ciekawości zerknę w GM, zwłaszcza w sobotni, upalny, wakacyjny poranek lub niedzielne, upalne, wakacyjne popołudnie, wieczór, noc :)

Od lat się "modle" o zmianę koncepcji bramek na coś szybszego. Zwłaszcza jakby jeszcze doszła płatna A1 na południe od Torunia z bezpłatną obwodnicą Łodzi i kolejne bramki w poprzek autostrady 8O


Komuś wpadły w uszy radiowe informacje z korków na A1 w miniony weekend? Toruń-Gdańsk

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Na mapie google wyglądało nieco lepiej niż w Boże Ciało (patrz niżej) ;) mapa pokazywała nawet do 5 km korka w dzień, zależnie od pory dnia

a2_torun.PNG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 5...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone