Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Cromaniak
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 24.04.2019 09:42

wikol napisał(a):
bluesman napisał(a):Od trzech lat zaczęliśmy jeździć do Karwi

Ja zjeździłem całe wybrzeże od Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej. Byłem w większości "kurortów"
Najbliżej mam do Krynicy Morskiej. Bardzo mi się tam podoba.

To, że zaczęliśmy akurat tam jeździć nie wyklucza znajomości całego wybrzeża :), które spenetrowane zostało wcześniej jako dzieci i później z dziećmi, niestety na dłuższy czas odpuszczone :) Po prostu odkryliśmy Bałtyk na nowo :)

sito_zabrze napisał(a):Faktycznie. Jeśli ktoś lubi deszcz to Bałtyk wygrywa... :mrgreen:

jako dowcip cieniutkie :mrgreen:

Niestety czasem widać na forum bałwochwalcze podejście do Cro :papa:
Rysio
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.04.2019 10:32

bluesman napisał(a):Niestety czasem widać na forum bałwochwalcze podejście do Cro :papa:

A bierzesz czasem pod uwagę że ktoś może mieć inne podejście do tematu porównań? Mój ostatni urlop (kilkudniowy) spędziłem nad Bałtykiem w czerwcu 2009 roku, ze szczególnym naciskiem na ostatni. Dziś gdybym musiał wybierać, to wybrałbym urlop na ogródku. 4 litery pomoczyć mam gdzie, a jak będę miał ochotę to wskoczę na rower i po lasach też pojeżdżę. Sam albo z najbliższą rodziną. Bez tłumów* na każdym kroku.

*każdy oprócz rodziny :mrgreen:
piotrulex
Cromaniak
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.04.2019 10:41

te kiero napisał(a): ... Albo co gorsza ta Bydgoszcz kole Torunia :wink: ...

Brzydgoszcz ;) lub Bydgoszczu :)

wikol napisał(a): ... Ja zjeździłem całe wybrzeże od Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej ...

My też, wszędzie pogoda zbliżona, zwykle ten sam deszcz pada ;). Jeździmy do Piasków na przedłużone weekendy TYLKO WTEDY JAK PIĘKNA POGODA. Czasami wyjeżdżamy z domu w piątek z rana, od 10 na plaży, sobota lampa a w niedzielę uciekamy wczesnym popołudniem w ulewie i czarnych chmurach ...
Ostatnio edytowano 24.04.2019 13:51 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 24.04.2019 13:46

Rysio napisał(a):Dziś gdybym musiał wybierać, to wybrałbym urlop na ogródku. 4 litery pomoczyć mam gdzie, a jak będę miał ochotę to wskoczę na rower i po lasach też pojeżdżę. Sam albo z najbliższą rodziną. Bez tłumów* na każdym kroku.

*każdy oprócz rodziny :mrgreen:

szkoda :mrgreen:

Juz myślałem ze jak mnie najdzie ochota nad Bałtyk to mnie zaprosisz do siebie, mam blisko
Wałówe bede miał, Aśka jest towarzyska a dzieciok grzeczny :oczko_usmiech:

Wracając do pogody, to jeśli ktoś potrzebuje deszczu na urlopie to w sumie ma spory wybór, nie tylko gdzie jechać ale także może wybierać różne pory roku. Deszcz zawsze gdzieś pada. Ja jestem alergikiem ( na szczęście lekkim ) i kiedy u nas jestem zasmarkany ( głównie jak jest upał ) to w Cro mimo ze jest cieplej wszystko mi przechodzi :wink:
Rysio
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.04.2019 14:59

sito_zabrze napisał(a):Juz myślałem ze jak mnie najdzie ochota nad Bałtyk to mnie zaprosisz do siebie, mam blisko

To jest blank inno godka :mrgreen: Jak Cię już najdzie to dej znać 8) :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2019 15:12

sito_zabrze napisał(a):
Juz myślałem ze jak mnie najdzie ochota nad Bałtyk to mnie zaprosisz do siebie, mam blisko

Wracając do pogody, to jeśli ktoś potrzebuje deszczu na urlopie to w sumie ma spory wybór, nie tylko gdzie jechać ale także może wybierać różne pory roku. Deszcz zawsze gdzieś pada. Ja jestem alergikiem ( na szczęście lekkim ) i kiedy u nas jestem zasmarkany ( głównie jak jest upał ) to w Cro mimo ze jest cieplej wszystko mi przechodzi :wink:

Jo mom konsek zegródki poza centrum Rybnika. Niy ma bajora ani kaj sie potaplać ale szwigerfater zrobiył wodno śtora :mrgreen: Także jakby co, to cromaniacka integracyjo na działce :mrgreen:

Nad Baltykiem byłem pięć razy w życiu i dopiero w zeszłym roku po długiej przerwie, się nie rozczarowałem pogodą. Ale media wieszczą duże zmiany klimatyczne w Polsce, to kto wie - może kiedyś zamiast nad Adriatyk, to nad Bałtyk się będzie jeździć :mrgreen:
piotrulex
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.04.2019 15:24

Pääkäyttäjä napisał(a):Nad Baltykiem byłem pięć razy w życiu i dopiero w zeszłym roku po długiej przerwie, się nie rozczarowałem pogodą. Ale media wieszczą duże zmiany klimatyczne w Polsce, to kto wie - może kiedyś zamiast nad Adriatyk, to nad Bałtyk się będzie jeździć :mrgreen:

No chyba, że słynny ostatnio, saharyjski piach nam Bałtyk zasypie :)
romuald22
zbanowany
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 24.04.2019 16:30

walp napisał(a):
romuald22 napisał(a):Ja w tym roku zamierzam spędzić kilka dni nad Bałtykiem. W Ustce niedaleko Rowów.

Ustczanie mogliby poczuć się urażeni. To tak, jakby powiedzieć w Bydgoszczy koło Koronowa. :oczko_usmiech:

:) Sorry.
To sformułowanie wzięło się stąd, że boboo porównywał koszty rezerwacji pobytu w Chorwacji z Rowami. Ja zamierzam odwiedzić w tym roku Ustkę.
Czytających to i urażonych Ustczan (co za słowo - pierwszy raz w życiu chyba używam) oczywiście przepraszam. Nie miałem zamiaru nikogo obrazić.
piotrekbeti
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 24.04.2019 17:30

Dojazd O.K. Bliżej. Tak. 1300 ale 480km. Dojazd 4 razy taniej. Ceny+- Wiecej nie wydam pewnie na pewno na dojazd. Noclegi Polska raczej z 10procent drożej/za apartman pokój 2+1. Pogoda in minus na Bałtyk. Raczej w Polsce 10 dni deszczu 4 słońca w sezonie. Cro 13-14 dni Palmy na 14 dni w sezonie. Nerwy w korkach na dojazd pewnie podobne, czas dojazdu Pl in minus 5h. Tłumy nad Bałtykiem gwarantowane, w Cro raczej pustawo-w miarę. W Cro komary to się spotyka , w PL ma w nadmiarze. Wybór? 10 lat z rzędu Bałtyk, 5xCro, i nigdy więcej Bałtyk, chyba że tylko na dorsze bo łowię.Beti
nenek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 24.04.2019 18:03

Zapomniałes dodac ze woda lodowata i ze widoki kiepskie nad Baltykiem, to nie to samo co Adriatyk. Pomijajac dojazd i ceny w sklepach i restauracjach to same minusy ma u mnie Bałtyk.
romuald22
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 24.04.2019 18:12

nenek napisał(a):... i ze widoki kiepskie nad Baltykiem, to nie to samo co Adriatyk.

Z tymi widokami to polemizowałbym.
SŁK
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) SŁK » 24.04.2019 18:33

Mieszkam na południu Polski (jeszcze niedawno niedaleko mnie rozpoczynała się droga "1" wiodąca do Gdańska) i korzystam z położenia mniej więcej w połowie drogi między Adriatykiem, a Bałtykiem. Dojeżdżałem w jeden dzień zarówno nad Adriatyk (Kwerner, Istria, Północna Dalmacja) jak i nad Bałtyk (to obecnie żaden wyczyn), w dwa dni do środkowej Dalmacji lub Czarnogóry, ale także w dwa dni nad Bałtyk (Kurlandia oraz Sarema). Za każdym razem, obojętnie czy nad Bałtykiem czy nad Adriatykiem, byłam bardzo zadowolony z wakacji oraz uważałem, że aktualne miejsce pobytu było znakomitym wyborem. Na obydwu tych morzach są jeszcze miejsca na moje wymarzone wakacje: Mierzeja Kurońska oraz kredowe klify Rugii nad Bałtykiem oraz zielony Mljet na Adriatyku. A może by tak pojechać zimą samochodem po lodzie na Hiumę obserwować zorzę polarną...
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.04.2019 18:45

SŁK napisał(a):Mieszkam na południu Polski ... byłam bardzo zadowolony z wakacji.

Witam.
Byłaś czy byłeś bardzo zadowolony/zadowolona ... :wink: :?:
Habanero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.04.2019 19:09

nenek napisał(a):Zapomniałes dodac ze woda lodowata i ze widoki kiepskie nad Baltykiem, to nie to samo co Adriatyk. Pomijajac dojazd i ceny w sklepach i restauracjach to same minusy ma u mnie Bałtyk.

Widoki zdecydowanie ciekawsze nad Adriatykiem i dodałbym do tego znacznie ciekawszą linię brzegową, mnogość wysp i wysepek,
różnorodność plaż, urokliwe zatoczki, dużo ciekawsze wycieczki po morzu, urokliwe i zabytkowe nadmorskie miejscowości , możliwość snurkowania i podziwiania życia podwodnego. Bałtyk moim zdaniem wygrywa jedynie lepszymi plażami piaszczystymi, niczym więcej.
SŁK
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) SŁK » 24.04.2019 20:00

Janusz Bajcer napisał(a):
SŁK napisał(a):Mieszkam na południu Polski ... byłam bardzo zadowolony z wakacji.

Witam.
Byłaś czy byłeś bardzo zadowolony/zadowolona ... :wink: :?:

Byłem
(oraz, mam nadzieję, będę :hut: )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 3...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019