Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 24.04.2019 09:42

wikol napisał(a):
bluesman napisał(a):Od trzech lat zaczęliśmy jeździć do Karwi

Ja zjeździłem całe wybrzeże od Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej. Byłem w większości "kurortów"
Najbliżej mam do Krynicy Morskiej. Bardzo mi się tam podoba.

To, że zaczęliśmy akurat tam jeździć nie wyklucza znajomości całego wybrzeża :), które spenetrowane zostało wcześniej jako dzieci i później z dziećmi, niestety na dłuższy czas odpuszczone :) Po prostu odkryliśmy Bałtyk na nowo :)

sito_zabrze napisał(a):Faktycznie. Jeśli ktoś lubi deszcz to Bałtyk wygrywa... :mrgreen:


jako dowcip cieniutkie :mrgreen:

Niestety czasem widać na forum bałwochwalcze podejście do Cro :papa:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.04.2019 10:32

bluesman napisał(a):Niestety czasem widać na forum bałwochwalcze podejście do Cro :papa:


A bierzesz czasem pod uwagę że ktoś może mieć inne podejście do tematu porównań? Mój ostatni urlop (kilkudniowy) spędziłem nad Bałtykiem w czerwcu 2009 roku, ze szczególnym naciskiem na ostatni. Dziś gdybym musiał wybierać, to wybrałbym urlop na ogródku. 4 litery pomoczyć mam gdzie, a jak będę miał ochotę to wskoczę na rower i po lasach też pojeżdżę. Sam albo z najbliższą rodziną. Bez tłumów* na każdym kroku.

*każdy oprócz rodziny :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.04.2019 10:41

te kiero napisał(a): ... Albo co gorsza ta Bydgoszcz kole Torunia :wink: ...


Brzydgoszcz ;) lub Bydgoszczu :)

wikol napisał(a): ... Ja zjeździłem całe wybrzeże od Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej ...


My też, wszędzie pogoda zbliżona, zwykle ten sam deszcz pada ;). Jeździmy do Piasków na przedłużone weekendy TYLKO WTEDY JAK PIĘKNA POGODA. Czasami wyjeżdżamy z domu w piątek z rana, od 10 na plaży, sobota lampa a w niedzielę uciekamy wczesnym popołudniem w ulewie i czarnych chmurach ...
Ostatnio edytowano 24.04.2019 13:51 przez piotrulex, łącznie edytowano 1 raz
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 24.04.2019 13:46

Rysio napisał(a):Dziś gdybym musiał wybierać, to wybrałbym urlop na ogródku. 4 litery pomoczyć mam gdzie, a jak będę miał ochotę to wskoczę na rower i po lasach też pojeżdżę. Sam albo z najbliższą rodziną. Bez tłumów* na każdym kroku.

*każdy oprócz rodziny :mrgreen:


szkoda :mrgreen:

Juz myślałem ze jak mnie najdzie ochota nad Bałtyk to mnie zaprosisz do siebie, mam blisko
Wałówe bede miał, Aśka jest towarzyska a dzieciok grzeczny :oczko_usmiech:

Wracając do pogody, to jeśli ktoś potrzebuje deszczu na urlopie to w sumie ma spory wybór, nie tylko gdzie jechać ale także może wybierać różne pory roku. Deszcz zawsze gdzieś pada. Ja jestem alergikiem ( na szczęście lekkim ) i kiedy u nas jestem zasmarkany ( głównie jak jest upał ) to w Cro mimo ze jest cieplej wszystko mi przechodzi :wink:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.04.2019 14:59

sito_zabrze napisał(a):Juz myślałem ze jak mnie najdzie ochota nad Bałtyk to mnie zaprosisz do siebie, mam blisko
Wałówe bede miał, Aśka jest towarzyska a dzieciok grzeczny :oczko_usmiech:


To jest blank inno godka :mrgreen: Jak Cię już najdzie to dej znać 8) :wink:
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.04.2019 15:12

sito_zabrze napisał(a):
Juz myślałem ze jak mnie najdzie ochota nad Bałtyk to mnie zaprosisz do siebie, mam blisko
Wałówe bede miał, Aśka jest towarzyska a dzieciok grzeczny :oczko_usmiech:

Wracając do pogody, to jeśli ktoś potrzebuje deszczu na urlopie to w sumie ma spory wybór, nie tylko gdzie jechać ale także może wybierać różne pory roku. Deszcz zawsze gdzieś pada. Ja jestem alergikiem ( na szczęście lekkim ) i kiedy u nas jestem zasmarkany ( głównie jak jest upał ) to w Cro mimo ze jest cieplej wszystko mi przechodzi :wink:


Jo mom konsek zegródki poza centrum Rybnika. Niy ma bajora ani kaj sie potaplać ale szwigerfater zrobiył wodno śtora :mrgreen: Także jakby co, to cromaniacka integracyjo na działce :mrgreen:

Nad Baltykiem byłem pięć razy w życiu i dopiero w zeszłym roku po długiej przerwie, się nie rozczarowałem pogodą. Ale media wieszczą duże zmiany klimatyczne w Polsce, to kto wie - może kiedyś zamiast nad Adriatyk, to nad Bałtyk się będzie jeździć :mrgreen:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.04.2019 15:24

Pääkäyttäjä napisał(a):Nad Baltykiem byłem pięć razy w życiu i dopiero w zeszłym roku po długiej przerwie, się nie rozczarowałem pogodą. Ale media wieszczą duże zmiany klimatyczne w Polsce, to kto wie - może kiedyś zamiast nad Adriatyk, to nad Bałtyk się będzie jeździć :mrgreen:


No chyba, że słynny ostatnio, saharyjski piach nam Bałtyk zasypie :)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 24.04.2019 16:30

walp napisał(a):
romuald22 napisał(a):Ja w tym roku zamierzam spędzić kilka dni nad Bałtykiem. W Ustce niedaleko Rowów.

Ustczanie mogliby poczuć się urażeni. To tak, jakby powiedzieć w Bydgoszczy koło Koronowa. :oczko_usmiech:

:) Sorry.
To sformułowanie wzięło się stąd, że boboo porównywał koszty rezerwacji pobytu w Chorwacji z Rowami. Ja zamierzam odwiedzić w tym roku Ustkę.
Czytających to i urażonych Ustczan (co za słowo - pierwszy raz w życiu chyba używam) oczywiście przepraszam. Nie miałem zamiaru nikogo obrazić.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 24.04.2019 17:30

Dojazd O.K. Bliżej. Tak. 1300 ale 480km. Dojazd 4 razy taniej. Ceny+- Wiecej nie wydam pewnie na pewno na dojazd. Noclegi Polska raczej z 10procent drożej/za apartman pokój 2+1. Pogoda in minus na Bałtyk. Raczej w Polsce 10 dni deszczu 4 słońca w sezonie. Cro 13-14 dni Palmy na 14 dni w sezonie. Nerwy w korkach na dojazd pewnie podobne, czas dojazdu Pl in minus 5h. Tłumy nad Bałtykiem gwarantowane, w Cro raczej pustawo-w miarę. W Cro komary to się spotyka , w PL ma w nadmiarze. Wybór? 10 lat z rzędu Bałtyk, 5xCro, i nigdy więcej Bałtyk, chyba że tylko na dorsze bo łowię.Beti
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 24.04.2019 18:03

Zapomniałes dodac ze woda lodowata i ze widoki kiepskie nad Baltykiem, to nie to samo co Adriatyk. Pomijajac dojazd i ceny w sklepach i restauracjach to same minusy ma u mnie Bałtyk.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 24.04.2019 18:12

nenek napisał(a):... i ze widoki kiepskie nad Baltykiem, to nie to samo co Adriatyk.

Z tymi widokami to polemizowałbym.
SŁK
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.04.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) SŁK » 24.04.2019 18:33

Mieszkam na południu Polski (jeszcze niedawno niedaleko mnie rozpoczynała się droga "1" wiodąca do Gdańska) i korzystam z położenia mniej więcej w połowie drogi między Adriatykiem, a Bałtykiem. Dojeżdżałem w jeden dzień zarówno nad Adriatyk (Kwerner, Istria, Północna Dalmacja) jak i nad Bałtyk (to obecnie żaden wyczyn), w dwa dni do środkowej Dalmacji lub Czarnogóry, ale także w dwa dni nad Bałtyk (Kurlandia oraz Sarema). Za każdym razem, obojętnie czy nad Bałtykiem czy nad Adriatykiem, byłam bardzo zadowolony z wakacji oraz uważałem, że aktualne miejsce pobytu było znakomitym wyborem. Na obydwu tych morzach są jeszcze miejsca na moje wymarzone wakacje: Mierzeja Kurońska oraz kredowe klify Rugii nad Bałtykiem oraz zielony Mljet na Adriatyku. A może by tak pojechać zimą samochodem po lodzie na Hiumę obserwować zorzę polarną...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.04.2019 18:45

SŁK napisał(a):Mieszkam na południu Polski ... byłam bardzo zadowolony z wakacji.

Witam.
Byłaś czy byłeś bardzo zadowolony/zadowolona ... :wink: :?:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.04.2019 19:09

nenek napisał(a):Zapomniałes dodac ze woda lodowata i ze widoki kiepskie nad Baltykiem, to nie to samo co Adriatyk. Pomijajac dojazd i ceny w sklepach i restauracjach to same minusy ma u mnie Bałtyk.


Widoki zdecydowanie ciekawsze nad Adriatykiem i dodałbym do tego znacznie ciekawszą linię brzegową, mnogość wysp i wysepek,
różnorodność plaż, urokliwe zatoczki, dużo ciekawsze wycieczki po morzu, urokliwe i zabytkowe nadmorskie miejscowości , możliwość snurkowania i podziwiania życia podwodnego. Bałtyk moim zdaniem wygrywa jedynie lepszymi plażami piaszczystymi, niczym więcej.
SŁK
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.04.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) SŁK » 24.04.2019 20:00

Janusz Bajcer napisał(a):
SŁK napisał(a):Mieszkam na południu Polski ... byłam bardzo zadowolony z wakacji.

Witam.
Byłaś czy byłeś bardzo zadowolony/zadowolona ... :wink: :?:



Byłem
(oraz, mam nadzieję, będę :hut: )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 3...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone