Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 26.04.2019 07:30

wikol napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
Zapytałem tez mojej pani pięknej i czteroletniego syna gdzie jedziemy ? Razem z moim wynikiem bylo 0-3 na korzyść Cro

Młody ma 4 lata i 3 raz bedzie jechał. Dobra statystyka :mrgreen:

Jeśli syn ma dopiero 4 lata i w wakacje był tylko w CRO to co miał odpowiedzieć ? Że chce do Grecji lub Bułgarii ?
Warto też odwiedzić inne kraje, nie tylko Cro.


Jeżeli już gadacie o dzieciach, to moja córka o Chorwacji nie chce słyszeć, za to prosi mnie często, żebyśmy pojechali nad polskie morze chociaż na jeden dzień.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 26.04.2019 07:43

Mój był dwa razy w Cro. Powiedział że trzeci raz nie chce jechać....był tez w Grecji, Bułgarii, kilka razy nad Bałtykiem.
Ale i tak pojedzie...bo tata chce...
Jeśli jest fajne towarzystwo, dzieci do zabawy to super wakacje mogą być też nad Bałtykiem lub nad rzeką.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 26.04.2019 07:52

wikol napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
Zapytałem tez mojej pani pięknej i czteroletniego syna gdzie jedziemy ? Razem z moim wynikiem bylo 0-3 na korzyść Cro

Młody ma 4 lata i 3 raz bedzie jechał. Dobra statystyka :mrgreen:

Jeśli syn ma dopiero 4 lata i w wakacje był tylko w CRO to co miał odpowiedzieć ? Że chce do Grecji lub Bułgarii ?
Warto też odwiedzić inne kraje, nie tylko Cro.


Za daleko
Samolot odpada
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 26.04.2019 08:00

sito_zabrze napisał(a):Młody ma 4 lata i 3 raz bedzie jechał. Dobra statystyka :mrgreen:


Moja młoda ma 16 lat i w tym roku będzie 16 raz w Cro :wink:

wikol napisał(a):Jeśli syn ma dopiero 4 lata i w wakacje był tylko w CRO to co miał odpowiedzieć ? Że chce do Grecji lub Bułgarii ?
Warto też odwiedzić inne kraje, nie tylko Cro.


Nad Bałtykiem moja młoda była 2 razy. Raz z nami i raz na zielonej szkole. Nie chce więcej słyszeć o tym kierunku :oczko_usmiech: Byliśmy w Kenii, Skandynawii, na Kubie, Sri Lance, kilka razy w Bawarii i Italii, w międzyczasie jakieś Węgry, Słowacja. Bułgarię rozpoznawaliśmy internetowo i została skreślona. Grecja owszem jest brana pod uwagę, podobnie jak Sardynia, Sycylia, ale na pytanie jak się dzielimy jazdą w czasie podróży to schodzi na to że jednak Cro. Tam nie potrzebuję zmiennika, a nawet jak nie jedziemy na raz to doskonale znamy trasę i wiemy gdzie można na nocleg się zatrzymać. Rodzinka jest zgodna że letni wypoczynek bez pontonu odpada :) Pewne kierunki zostały przez nas skreślone, jednak ze względu na poprawność polityczną nie będę wymieniał 8)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 26.04.2019 08:15

Rysio napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Młody ma 4 lata i 3 raz bedzie jechał. Dobra statystyka :mrgreen:


Moja młoda ma 16 lat i w tym roku będzie 16 raz w Cro :wink:


Młody jest ze stycznia, jakoś baliśmy sie go brać tak daleko w pierwszym roku. Niepotrzebnie :oczko_usmiech:
Byliśmy wtedy na tydzień w Wiśle :roll:
Wakacje 90km od domu, góry....
Nie mój klimat. Lubie góry w zimie
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.04.2019 08:16

sito_zabrze napisał(a):Nad Bałtykiem jest ten problem ze jak patrzy się z plaży na północ to widok jest wszędzie taki sam na całym wybrzeżu, tafla wody i nic więcej. Ja tez mam jakoś inne poczucie piękna...
Nie do końca, można popatrzeć na wyrzutnię lub las wiatraków (ener.wiatrowa)....

sito_zabrze napisał(a):Piekarze brakuje zachodów słońca. Jak znajde chwile to wrzuce fotki z zachodów w Cro :mrgreen:
Czekam, gdzie masz takie jak nad Bałtykiem, gdzie słońce chowa się prosto w morze...
Obrazek

sito_zabrze napisał(a):
wikol napisał(a): Jeśli syn ma dopiero 4 lata i w wakacje był tylko w CRO to co miał odpowiedzieć ? Że chce do Grecji lub Bułgarii ? Warto też odwiedzić inne kraje, nie tylko Cro.
Za daleko
Jak się pojedzie raz dalej samochodem (np. północna Grecja), to stwierdza się, że tak daleko nie ma...

Rysio napisał(a):Grecja owszem jest brana pod uwagę, podobnie jak Sardynia, Sycylia, ale na pytanie jak się dzielimy jazdą w czasie podróży to schodzi na to że jednak Cro.
Grecja na ponton jest idealna i wcale daleko nie trzeba się od granicy oddalać... U mnie zmiennik jest i to chętny, ale nie zostaje dopuszczony :D
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1902
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 26.04.2019 08:26

Grecja samochodem- dziękuję. Bułgaria samochodem- dziękuję. Za daleko wg mnie.
Jeśli to tylko samolotem. Lot z Wawy do Warny w Bułgarii to tylko 1,45h.
Od wyjścia z domu, transport na lotnisko, odprawa, lot, przejazd autokarem do hotelu - około 6,5h.
Przez 6,5h mogę jechać z Warszawy autem do granic ze Słowacją jeśli wydarzy się jakiś korek..

Także niby daleko a jednak blisko.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.04.2019 08:38

piekara114 napisał(a):Czekam, gdzie masz takie jak nad Bałtykiem, gdzie słońce chowa się prosto w morze...

słabe 8) , nie ma skałek i jakieś chmurzyska na niebie :wink: :lol: żadnego romantyzmu, ewentualnie reumatyzm


tak na poważnie: dlaczego skrywasz takie cuda, załaduj parę do wątku tematycznego @ASIULI_HK
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 26.04.2019 15:47

bigredone napisał(a):Też szukałem takich na plaży i też twierdzę, że właściwie takich nie ma. Może dwa obiekty znalazłem. Szukałem i w sieci i na GM. Chętnie popatrzę na takie.
Bałtyk ma swoje zalety. Porównywanie go z morzami południowej Europy nie ma sensu. Ale wiecie... i Brytyjczycy i Skandynawowie też jeżdżą nad swoje morza...
https://www.google.com/maps/@54.7733671 ... 192!8i4096
Tu faktycznie :)

Tu :
https://www.booking.com/hotel/pl/hotelz ... ot.pl.html

Pozwolę sobie odświeżyć ciekawy post. W tym ostatnim miejscu 1000 zł/noc dla 2 osób, a więc drożej niż w Chorwacji 8O
Prawda jest taka, że Chorwaci nie zdążyli stworzyć obszarów Natura 2000, a wzdłuż polskiego wybrzeża prawie wszystko ma taki charakter - nie tylko wydmy, klify, ale też przyległe lasy ... no i nie ma w tych miejscach inwestycji z (nie)chlubnymi wyjątkami...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.04.2019 16:42

te kiero napisał(a):tak na poważnie: dlaczego skrywasz takie cuda, załaduj parę do wątku tematycznego @ASIULI_HK
Nie ukrywam, kilka jest w mojej relacji: post1742458.html#p1742458

A tego wątku nie znam, daj link...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.04.2019 16:45

piekara114 napisał(a):
te kiero napisał(a):tak na poważnie: dlaczego skrywasz takie cuda, załaduj parę do wątku tematycznego @ASIULI_HK
Nie ukrywam, kilka jest w mojej relacji: post1742458.html#p1742458

A tego wątku nie znam, daj link...

nasze-zachody-slonca-lub-wschody-t40570.html

Twoje posty są :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.04.2019 16:55

Muszę poszukać....
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 26.04.2019 16:57

Tak jak było pisane wcześniej. Zachody słońca to tez kwestia gustu. Jeden lubi do morza, drugi las, ja lubie jak zachodzi w góry. Dla mnie problemem jest to, ze bedąc dwa tygodnie nad naszym morzem, moge go nie zobaczyć ani razu :oczko_usmiech:

Mój rekord to 11 dni bez ani jednego dnia ze słońcem. W tym 8 dni deszczu. Pod namiotem. Łeba. Rok o ile sie nie mylę 1998
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.04.2019 17:03

Całe dzieciństwo jeździłam i potem przez 6 lat z synem i mega złej pogody nie trafiłam... Jakiś deszczowy dzień tak, ale nie pół urlopu...
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 26.04.2019 17:07

piekara114 napisał(a):Całe dzieciństwo jeździłam i potem przez 6 lat z synem i mega złej pogody nie trafiłam... Jakiś deszczowy dzień tak, ale nie pół urlopu...


No właśnie to jest dziwne. Za łepka jezdziłem i zawsze byla pogoda. Jak skończyłem szkołe średnią zaczęła sie loteria

Zeby nie bylo w Cro tez mialem deszcz. Tylko nigdy tak długo i w takiej ilości. No i nawet jak pada to jest ciepło.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 4...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone