Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 26.10.2010 19:29

Dokładnie ta jak pisze Kevlar. Po ukończeniu A1 będę na pewno częstszym gościem nad naszym morzem niż teraz, co nie znaczy, że będę tylko tam jeżdził. Jest tyle ciekawych miejsc...
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 14.04.2013 16:23

Jak nad Polskie morze to tylko na weekend. Szkoda czasu i kasy na wypoczynek nad brudnym i zimnym morzem. Ceny? To jakaś masakra . Skąd Oni biorą ceny za nocleg ? Z kosmosu? Hotel za 300pln dla dwóch osób doba? Znasz ceny w chorwackie ? Masz doskonałe porównanie. Nas tam na dłużej niż dwa dni żadna autostrada nawet nie zachęci. Nawet 30 stopni bo Bałtyk i tak nigdy nie nagrzeje się do temp. adriatyku. Zresztą o czym gadka:)
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 14.04.2013 19:34

A ja się nie zgadzam! Tak jak Tatry nie są Alpami tak i Bałtyk nie będzie Adriatykiem. Może za pierwszym, drugim lub nawet 10 -tym razem HR robi wrażenie to jednak Bałtyk ma swoje zalety. Jeśli znajdziemy dobre miejsce i nie zależy nam specjalnie na pogodzie... piękne plaże, wydmy, te lasy iglaste... Czasem ma się dosyć tej zagranicy, w HR jest fajnie ale w PL też jest OK, a dużo się zmieniło i kwatery są też na dobrym poziomie, może nie wszystkie, może wczasy na 2-3 tyg to za dużo ale są zalety i raz na kilka lat odwiedzam nasze morze. A Tatry polecam też, jedyna wada to kupa naroda, podobnie jak nad Bałtykiem!
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 14.04.2013 21:01

Tak , tak Kupa narodu? bez urazy ja bym napisał kupa na kupie w tych iglastych lasach nad Baltykiem :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 14.04.2013 21:47

My po kilku z rzędu nie trafionych wakacjach nad naszym morzem daliśmy mu czerwoną kartkę-zimno,deszczowo,woda lodowata,tłok na każdym kroku a do tego ceny.Nie po to czekamy na wakacje by udawać ,że polar na plaży i parasol(od deszczu nie od słońca) to fajna sprawa.Od ładnych paru lat słowo morze czy wakacje mojej rodzinie przestały kojarzyć się z Bałtykiem :papa: Mieszkamy na południu kraju i mając wybór jechać do Cro czy Grecji a nad nasze morze nawet się nie zastanawiamy bo i nie ma nad czym.Wybór jest oczywisty -ku słońcu.Sentymenty zostawiamy na boku i jeśli ktoś nie lubi pływać w ciepłej czystej wodzie lub leniuchować w słońcu oczywiście zawsze może podejmować ryzyko wyjazdu na północ. ps. Cenowo CRO/PL porównywalne,GR/PL-Grecja wychodzi taniej :wink:
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 14.04.2013 21:51

Dodam,że większość osób,które pojechały np.do Cro dały sobie święty spokój z naszym morzem :papa:
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 14.04.2013 21:56

I bardzo dobrze. Strata czasu nad tym naszym Polskim morzem. Ale niech sobie Ludzie jezdzą :) im więcej nad Polskim morzem tym mniej tłoczniej w Cro:) Prosty rachunek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.04.2013 08:28

Niedzwiad napisał(a):Jak nad Polskie morze to tylko na weekend. Szkoda czasu i kasy na wypoczynek nad brudnym i zimnym morzem. Ceny? To jakaś masakra . Skąd Oni biorą ceny za nocleg ? Z kosmosu? Hotel za 300pln dla dwóch osób doba? Znasz ceny w chorwackie ? Masz doskonałe porównanie. Nas tam na dłużej niż dwa dni żadna autostrada nawet nie zachęci. Nawet 30 stopni bo Bałtyk i tak nigdy nie nagrzeje się do temp. adriatyku. Zresztą o czym gadka:)


Oprócz hoteli są pensjonaty, kwatery prywatne...ale widzę, że Masz już wyrobione zdanie.
:?
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 15.04.2013 11:41

pawelh napisał(a):Dodam,że większość osób,które pojechały np.do Cro dały sobie święty spokój z naszym morzem :papa:

Jeżeli ja mam niemal tyle samo do Cro co nad Bałtyk a do tego dodam porównanie cenowo-pogodowo-temperaturowe (wody) to wybór jest oczywisty. :D
Owszem, można na weekend, ale to raczej dla tych, którzy mają tam max.200 km.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 15.04.2013 13:42

Cóż, ja też mam swoje zdanie wyrobione - Bałtyk może dla mnie nie istnieć :) Na weekend - ok, na urlop - w żadnym razie.
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 15.04.2013 14:12

A ja uwielbiam Bałtyk ale zaznaczam nie ten polski.
Mam dość upałów,które zmuszają do "gnicia" całymi dniami na plaży.
Byłem 10 razy w ukropach (cro) i teraz chcę czegoś innego.
Nie wszyscy jeżdżą mercedesami i nie wszyscy muszą jechać nad adriatyk na szczęscie.
Kriss69
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 04.06.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kriss69 » 15.04.2013 14:19

Nikt nie poruszył w tym wątku jesnego zagadnienia. W PL ospale budujemy A1. :( Dobrze!! Tylko, że drogi buduje się, albo są zbudowane także na południe. Inne europejskie nacje dużo wcześniej niż my zrozumieli, że aby euro lub dolary płynęły to dojazd nie może być dla tych pieniędzy barierą.
Zanim A1 pojedziemy ze Śląska do Gdańska i odwrotnie to autostradą w Cro pewnie będziemy mijać już Dubrownik. A z Cavtatu do Ulcinij szybciej dojedziemy niż w szczycie sezonu z Gdańska do Chłapowa czy Jastarni. A ktoś mówi o Mazurach, Kołobrzegu, Darłowie, Krynicy Morskiej, tunelu do Świnoujścia. A gdzie droga do Zakopanego, Karpacza, Krynicy. Sorki, ale nasza A1 to łatwiejszy dojazd z Gdańska czy Łodzi na wczasy na południe Europy. Serbska autostrada jest już praktycznie dwujezdniowa od samej granicy z Węgrami (jechałem w ubiegłym roku), a i do macedońskiej granicy brakuje autostrady niewiele. To już Grecja staje otworem. Drogi budują Słowacy i Czesi. Sorki, ale moim zdaniem wątek jest przedwczesny. Bałtyk nie będzie realną konkurencją dla Adriatyku w letnie miesiące. Jest, a może byłby alternatywą na weekend majowy, Boże Ciało , Święta, wyjazd krótki- paro, może kilkudniowy. Ale do tego uwzględniając wielkość i gęstość zaludnienia w PL potrzebna nie jest jedna A1 w rozsądnej cenie, ale conajmniej 3-4 takie drogi tylko na odcinku północ - południe. Między każdym obecnie miastem wojewódzkim, a sąsiednim powinno istnieć już dawno przynajmniej jedno autostradowe lub dwujezdniowe połączenie. Wtedy wyjazd weekendowy nie będzie horrorem, w którym czas transferu z i do miejsca odpoczynku jest bez mała taki sam jak czas pobytu na miejscu. Rozwiązaniem byłaby kolej, ale ona jest w zaniku, zamiast w rozkwicie. Naprawdę nie trzeba TGV, aby odległość z Wrocławia, Śląska, Krakowa do Gdańska , Kołobrzegu czy Olsztyna pokonywać we wspomniane 5 godzin, a z Warszawy czy Łodzi o połowę krócej. A ile trwa to teraz, o jakości tej podróży nie wspominając? Dlatego nawet w weekend, szczególnie dłuższy można się poważnie zastanawiać czy jest sens pchać się w Polskę. W momencie kiedy odpowiednio wcześniej rezerwując można za niewielkie pieniądze (pomijając pewnie weekend majowy) biorąc dzień czy dwa urlopu polecieć na 3- 4 dni do Trapani na Sycylii, do Hiszpanii, o Londynie nie wspominając to trzeba się dobrze zastanowić czy warto nawet na krótko pchać się np z Krakowa czy Ślaska do Trójmiasta czy Szczecina. Dzień urlopu czy nawet dzień bumelki w szkole i za dużo taniej niż dwór Arthusa można dziecku pokazać londyńskie muzeum historii naturalnej. (w niedzielę bezpłatnie). Smutne to, ale prawdziwe. :o
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 15.04.2013 14:35

Gliwice-Łeba 656 km, 7 godzin 43 min (A1)
Gliwice-Stralsund 755 km, 6 godzin 46 min


Tak to wygląda na dzień dzisiejszy
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 15.04.2013 16:58

Upał w Cro? Czy tam ukrop? Oczywiście że tak. Po dwóch dniach większość nie odczuwa tego ukropu. Człowiek się przyzwyczaja. Naet drugiego dnia klimy już nie używamy. Skoro żle znosisz upały proponuję zrobić sobie badania. I nie piszę tego złośliwie. Z racji wykonywanego zawodu wiem czym może to grozić. Nie skupiając się tylko na ukropie a innych przyjemnościach - jaki jest bałtyk? Brudny . Jaki jest bałtyk? Zimny... jak dla mnie wystarczy . Nie wspomne już że faktycznie rok w rok jesteśmy nad Polskim morzem. Max week lub 3-4 dni. I za każdym razem pada , wieje a słońca jest jak na lekarstwo. Zimna i brudna woda. Ceny jak z kosmosu. Ale i tak ludzi pełno na plaży więc pewnie nie każdy lubi Cro i trzeba to uszanować. Nie zrozumieć. Bo tego nawet nie staram się zrozumieć :papa:


ps. kiedyś też kochałem Bałtyk. Jakieś 20 lat temu gdy rodzice nas tam zabierali. Do czasu aż trafiłem do Cro za sprawą mojej ukochanej. Pokazując mi Cro zrobiła mi największą niespodziankę:)
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 15.04.2013 19:16

Nie piszę, ze w HR czy GR jest źle ale nasze morze też jest ok, jest inne, zimniejsze ale wszystko jest inne.
Do HR zajedziesz niby szybciej ale jak nie stoisz z tysiącem innych w korkach, to samo jest w drodze do GR. Owszem, w HR czysta i ciepła woda, słońce ale ja w r.ubiegłym miałem cały czas temperaturę 39st C, można było zdechnąć, rozumiem 30-32 ale 39 to przesada, woda w morzu 30-32, autentycznie, może teraz po zimie wydaje się to fajne ale to nie jest fajne, to męczarnia.
Poza tym rozwala mnie na urlopie ilość hałaśliwych Niemców i Czechów i jak włażą między rodziny, ściągają majtki i paradują nagolasa między dzieciakami, takie obrzydliwe stare niemry.
Co jak co ale u nas tego na razie nie ma. Miałem okazję być parę razy w HR czy w GR przed lub po sezonie i wtedy była rewelacja, temperatury ok, ciepło/ gorąco ale bez przesady, ludzi nie za dużo, polecam. Sezon to sezon, ludzi kupa, choć w GR można znaleźć miejsca niemal puste i to w połowie np lipca, niestety temperatury powalają.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone