Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czternaście dni na Gib Sea A.D. 2019

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 22.05.2020 09:59

Kapitańska Baba napisał(a):
CROberto napisał(a):Dwa dni, na start... - spokojnego morza,aby się z tym wszystkim oswoić...
Później, niech się dzieje wola Posejdona i Thora... :oczko_usmiech:
:smo:


Ale masz wymagania :mrgreen: :oczko_usmiech:
Dwa dni na pokałdzie zapewnić mogę ale pogody - za nic w świecie :mrgreen: Ona mnie nie chce słuchać :roll: :oczko_usmiech:


Nie miałem na myśli abordożowania Twojej jednostki... :lol: ....
Niemniej dziękuję ,za ewentualne przygarnięcie :smo:
Kiedyś skrzyknę paczkę i wynajmiemy coś ze skiperem...
U Was wciąż fajnie i spokojnie..
Taką chciałbym mieć " inicjację..." :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.05.2020 11:45

CROberto napisał(a):Nie miałem na myśli abordożowania Twojej jednostki... :lol: ....
Niemniej dziękuję ,za ewentualne przygarnięcie :smo:
Kiedyś skrzyknę paczkę i wynajmiemy coś ze skiperem...
U Was wciąż fajnie i spokojnie..
Taką chciałbym mieć " inicjację..." :oczko_usmiech:


To jak skrzykniesz to się odezwij zamiast szukać szczęścia gdzieś w nieznanym :D

U nas spokojnie....aż za spokojnie....nerw nas brał straszliwy przez ten spokój... :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.05.2020 20:10

No proszę, jakie spotkanie na Jadranie :)
Ale, że to już wtedy obowiązywały maseczki :mrgreen:

Na lądzie tłoczno na tych fotkach, ciekawe jak to w tym roku będzie wyglądało, Chorwacja już otwiera się na turystów jednocześnie zalecając dystans społeczny :roll:
Jakoś tego nie widzę :?
Z dystansem dotychczas nie mieliśmy problemu urlopując głównie na wyspach i odludnych plażach ale przecież cała masa turystów idzie po najniższej linii oporu i spędza czas na obleganych plażach miejskich i deptakach w popularnych kurortach.
Jakoś nie widzę strażników pilnujących odległości na plażach Makarskiej itp. To jest nie do ogarnięcia moim zdaniem. Ogrodzą te plaże i zrobią bramki, na których będą wydawać numerki czy jak?
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 22.05.2020 20:27

Super te zdjęcia Wam zrobił. Nie dość, że cała załoga na jednym zdjęciu to jeszcze Kryśka w akcji. :D :P
gusia-s napisał(a):Z dystansem dotychczas nie mieliśmy problemu urlopując głównie na wyspach i odludnych plażach ale przecież cała masa turystów idzie po najniższej linii oporu i spędza czas na obleganych plażach miejskich i deptakach w popularnych kurortach.
Jakoś nie widzę strażników pilnujących odległości na plażach Makarskiej itp. To jest nie do ogarnięcia moim zdaniem. Ogrodzą te plaże i zrobią bramki, na których będą wydawać numerki czy jak?


Też się nad tym zastanawiam. Pozostaje mieć nadzieję, a może i tak jest naprawdę, że wielu takich towarzyskich i imprezujących turystów nie będzie sobie wyobrażało wakacji z potencjalnym reżimem sanitarnym. :|
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.05.2020 22:54

Super te zdjęcia Wam zrobił.
O właśnie, zapomniałam pochwalić :oops:
Pływając w pojedynkę nie często się zdarza mieć takie ujęcia.
Fajna pamiątka :)

Pozostaje mieć nadzieję, a może i tak jest naprawdę, że wielu takich towarzyskich i imprezujących turystów nie będzie sobie wyobrażało wakacji z potencjalnym reżimem sanitarnym. :|
Obawiam się jednak, że wręcz przeciwnie, pojadą mimo wszystko na 5 samochodów i będą królami plaż i deptaków bo przecież wakacjeeee.
Wcześniej była mowa, że Chorwacja planuje dopuścić max 30% turystów, wtedy byłoby to do okiełznięcia, byłaby możliwość dystansu. Teraz jednak widać biorą już wszystkich jak leci.
Umowy dwustronne na przepływ turystów to jak widać też ściema, bo nawet Polacy mimo braku porozumienia między krajami już mogą wjechać na podstawie rezerwacji noclegów a sytuacja epidemiologiczna jest daleka od tej w Cro i kilku innych państw :roll:

Myślę, że położyli laskę na wirusa, bo potrzebna kasa, będzie co ma być.
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 23.05.2020 08:47

Kapitańska Baba napisał(a):
To jak skrzykniesz to się odezwij zamiast szukać szczęścia gdzieś w nieznanym :D

Żeglarko 8) tym wpisem, spowodowałaś przypływ euforii... :D
Będę o tym pamiętał... :hearts: :smo:
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 23.05.2020 09:01

Kapitańska Baba napisał(a):Od paru dni rozmawiam z Cro-forumowiczem.

Najwięcej o pogodzie – zwłaszcza tej prognozowanej na jutro, choć oczywiście nie tylko.

Dziś pytał mnie gdzie jesteśmy, jak wyglądamy – a właściwie jak poznać naszą Kryśkę.

I przypłynął do nas!!!


Cro spotkanie na Murtersko More – fajnie – pierwsze takie w życiu :hearts: .




Niestety zafalowanie nie pozwala nam podpłynąć na tyle blisko siebie abym mogła wskoczyć na motorówkę.

Szkoda.

Ale mamy możliwość pogadania troszkę na odległość.

Płyniemy obok siebie, prawie burta w burtę.

Ogrom śmiechu, toastów.

Wierzę że następnym razem będzie okazja poznać się lepiej.


Ale za to mam od Krzyśka świetne zdjęcia – takie ujęcia to rzadkość.





Płyniemy razem prawie godzinę – to był super czas, dzięki Krzyś że nas odnalazłeś w tym gąszczu jachtów.

I że nadłożyłeś kawał drogi żeby się spłynąć na morzu.

I za zdjęcia!!!

Pierwsze koty za płoty – kolejnym razem dajesz mi poszaleć Twoją łódką!!! :smo:

Po spotkaniu czas na obiad.

[

Tam pływają maleństwa z żółtymi żaglami.

DSC_1483.JPG



To mi wygląda jak wioska smerfów.

Zastanawiam się czy byłabym w stanie trafić do swojego domu, zwłaszcza po lampce cyca :wink: .

DSC_1494.JPG


DSC_1495.JPG


Ania w międzyczasie narysowała kolekcję żaglówek.


I mapa z zaznaczonym mniej więcej miejscem CRO-spotkania:

mapa.jpg


Super było Was spotkać :D
Szkoda tylko, że te prognozy pogody i to praktycznie we wszystkich źródłach, były fatalne, bo można było zrobić gdzieś wieczór z "dłuższą wachtą" :) Jeszcze dzień, czy dwa gorszej pogody można by było przeczekać, ale zapowiadali tygodniowe załamanie.
Jeszcze mieliśmy w planach zostać ewentualnie na Pašmanie i tam spać w jednej z zatok, ale tam już nam tłok przeszkadzał.

Podczas naszych rozmów, szukałem też iskierki nadziei, że może gdzieś podali inne prognozy, może Beata coś takiego znalazła w związku z tą zapowiadaną pogodą :)
Ale z tych rozmów wyszło też, że czasem "włóczyliśmy się po morzu podobnymi ścieżkami" .

Poszukiwanie Was na morzu ? Cóż, trochę nazbyt popularne "charakterystyczne kolory " mi podałaś. :wink:

Po którymś tam miniętym jachcie, gdzie to już pewnie Wy mieliście płynąć... widzimy następny w "charakterystycznych kolorach" :D i okazało się, że w końcu Wy.
Bardzo miłe i wesołe spotkanie.

Ile to wtedy "morskich tematów" jest do omówienia.
Niestety prognozy...ale dobrze, że udało się godzinę spędzić wspólnie.
Trochę za bardzo bujało, bo toastów mogło być więcej.
No i tego wieczornego winka zabrakło.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.05.2020 20:10

"gusia-s"]No proszę, jakie spotkanie na Jadranie :)


Chyba pierwsze takie :hearts:

Ale, że to już wtedy obowiązywały maseczki :mrgreen:


To była....przepowiednia 8O

Na lądzie tłoczno na tych fotkach, ciekawe jak to w tym roku będzie wyglądało, Chorwacja już otwiera się na turystów jednocześnie zalecając dystans społeczny :roll:
Jakoś tego nie widzę :?
Z dystansem dotychczas nie mieliśmy problemu urlopując głównie na wyspach i odludnych plażach ale przecież cała masa turystów idzie po najniższej linii oporu i spędza czas na obleganych plażach miejskich i deptakach w popularnych kurortach.
Jakoś nie widzę strażników pilnujących odległości na plażach Makarskiej itp. To jest nie do ogarnięcia moim zdaniem. Ogrodzą te plaże i zrobią bramki, na których będą wydawać numerki czy jak?


Mam nadzieję ze do czasu wakacji wszystko się uspokoi i będzie w miarę normalnie :roll:
Zresztą - część cały czas zapowiada że nigdzie nie wyjedzie - i bardzo dobrze, lepiej dla nas :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.05.2020 20:12

"pomorzanka zachodnia"]Super te zdjęcia Wam zrobił. Nie dość, że cała załoga na jednym zdjęciu to jeszcze Kryśka w akcji. :D :P


Kochana Kryśka załużyła na takie fotki - dzielna z niej babeczka była :hearts: :hearts: :hearts:

Też się nad tym zastanawiam. Pozostaje mieć nadzieję, a może i tak jest naprawdę, że wielu takich towarzyskich i imprezujących turystów nie będzie sobie wyobrażało wakacji z potencjalnym reżimem sanitarnym. :|


I nie przyjadą do Cro a wtedy my będziemy mieć luźniej i spokojniej :smo:
Może dzieki temu nie trafię kolejny raz na festiwal wina w Jelsie :mrgreen: :roll:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.05.2020 20:16

"gusia-s"]
Super te zdjęcia Wam zrobił.
O właśnie, zapomniałam pochwalić :oops:
Pływając w pojedynkę nie często się zdarza mieć takie ujęcia.
Fajna pamiątka :)


Do tej pory tylko raz byliśmy tak fotografowani - na Scorpiusie :D
Fajnie jest widzieć siebie z innej perspektywy :wink:

Obawiam się jednak, że wręcz przeciwnie, pojadą mimo wszystko na 5 samochodów i będą królami plaż i deptaków


Niech siedzą na tych plażach - dla Ciebie i dla nas znajdą sie ustronne miejsca - chyba nie wybierasz się kolejny raz do Makarskiej??? 8O 8O :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.05.2020 20:16

CROberto napisał(a):Żeglarko 8) tym wpisem, spowodowałaś przypływ euforii... :D
Będę o tym pamiętał... :hearts: :smo:


Trzymam za słowo :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.05.2020 20:23

"baunty"]
Super było Was spotkać :D


:hearts: :hearts: :hearts:
Podczas naszych rozmów, szukałem też iskierki nadziei, że może gdzieś podali inne prognozy, może Beata coś takiego znalazła w związku z tą zapowiadaną pogodą :)


Szukałam uparcie ale wszystkie oznaki na niebie i ziemi mówiły jedno - spadać do mariny :cry: :cry: :cry:

Poszukiwanie Was na morzu ? Cóż, trochę nazbyt popularne "charakterystyczne kolory " mi podałaś. :wink:


Ty się ciesz ze był czerwono niebieski a nie sam niebieski :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Bardzo miłe i wesołe spotkanie.


Miało jedna wadę - nie mogłam pójść na motorówkę :smo:

Ile to wtedy "morskich tematów" jest do omówienia.


Oj tak.... :oczko_usmiech:

Niestety prognozy...ale dobrze, że udało się godzinę spędzić wspólnie.
Trochę za bardzo bujało, bo toastów mogło być więcej.


Czekaj czekaj - trzeba było jeszcze zacumować w miarę po ludzku :mrgreen:

No i tego wieczornego winka zabrakło.


Tak - ten punkt jest ZDECYDOWANIE I OBOWIĄZKOWO do nadrobienia :!: :!: :!:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 25.05.2020 00:16

Kapitańska Baba napisał(a):
"gusia-s"]Obawiam się jednak, że wręcz przeciwnie, pojadą mimo wszystko na 5 samochodów i będą królami plaż i deptaków

Niech siedzą na tych plażach - dla Ciebie i dla nas znajdą sie ustronne miejsca - chyba nie wybierasz się kolejny raz do Makarskiej??? 8O 8O :mrgreen:
Nawet mnie nie denerwuj z tą Makarską, to była wyższa konieczność, awaria i tyle :( i wracać tam nie zamierzam. W tym roku Cro nie planowałam ale w sumie wyprawy za ocean też nie a jednak się tam znalazłam :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.05.2020 08:24

gusia-s napisał(a): Nawet mnie nie denerwuj z tą Makarską, to była wyższa konieczność, awaria i tyle :( i wracać tam nie zamierzam. W tym roku Cro nie planowałam ale w sumie wyprawy za ocean też nie a jednak się tam znalazłam :mrgreen:


Właśnie - już nazdradzałaś się tego roku :roll: , pora potulnie powrócić w jednynie słuszne miejsce :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.05.2020 09:06

To już przedmieścia najbrzydszego miasta widzianego przez nas z wody.

DSC_1511.JPG


DSC_1512.JPG


Biograd na moru.

DSC_1513.JPG


DSC_1514.JPG


DSC_1515.JPG


DSC_1516.JPG


DSC_1517.JPG


DSC_1518.JPG


DSC_1519.JPG


DSC_1520.JPG


DSC_1521.JPG


DSC_1522.JPG


DSC_1523.JPG


DSC_1524.JPG


DSC_1525.JPG


DSC_1526.JPG


DSC_1527.JPG


DSC_1528.JPG


Płyniemy kanałem między lądem a Pasmanem.

Głębokość rzadko kiedy przekracza 10 metrów a nic nie widać.

Ta woda jest koszmarnie brudna.

DSC_1530.JPG


DSC_1532.JPG


I jeszcze Biograd w całej okazałości.

20190905_184014.jpg


20190905_184023.jpg


Za naszą rufą zaczynają się regaty do mariny.

DSC_1533.JPG


DSC_1534.JPG


DSC_1535.JPG


DSC_1536.JPG


DSC_1538.JPG


20190905_184319.jpg


DSC_1539.JPG


DSC_1540.JPG


DSC_1541.JPG


DSC_1542.JPG


DSC_1544.JPG


DSC_1549.JPG


DSC_1556.JPG


To chyba plaża – bo odgrodzona koralikami!

DSC_1545.JPG


Marina – też wspaniałe miejsce na nocleg.

DSC_1547.JPG


DSC_1548.JPG


DSC_1551.JPG


DSC_1553.JPG


Przed nami prom.

20190905_184311.jpg


I trochę życia na wodzie.

DSC_1546.JPG


DSC_1557.JPG


DSC_1558.JPG


I tradycyjna mapa:

mapa.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Czternaście dni na Gib Sea A.D. 2019 - strona 63
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone