Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarter jachtu w Chorwacji - przepisy

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Denio
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 01.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Denio » 01.08.2015 11:53

Witam
Większość stron informuje że do czarteru jachtu wymagany jest minimum patent sternika jachtowego morskiego (np: magazynwiatr.pl/blog/30-pytan-o-chorwacje-poradnik-wiatru/)?

Mam patent żeglarza jachtowego i chciałbym wyczarterować łódź żaglową ( 10 m) w Chorwacji, czy ktoś z Was czarterował jacht na ten patent żeglarza jachtowego (gdzie i jaką łódź), ewentualnie ma namiary na pewne i sprawdzone informacji.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Czarter jednodniowy małej łódki

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 09.09.2015 21:25

Może od ostatniego postu jest większa wiedza w temacie.

Chodzi o czarter jachtu żaglowego, do popływania po Jadranie. 5-6 osób, ok. tygodnia. Ważne, aby wynająć go w Chorwacji, a nie w Polsce, od pośrednika.

Ktoś z Was to praktykował?
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Czarter jednodniowy małej łódki

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 09.09.2015 22:04

jara napisał(a):Może od ostatniego postu jest większa wiedza w temacie.

Chodzi o czarter jachtu żaglowego, do popływania po Jadranie. 5-6 osób, ok. tygodnia. Ważne, aby wynająć go w Chorwacji, a nie w Polsce, od pośrednika.

Ktoś z Was to praktykował?


Ze skiperem, czy bez ?

Z góry powiem, że ja tego nie praktykowałem.
Znajomy czarterował , nie znam szczegółów, ale wiem, że pływał na żaglach też w Grecji.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Czarter jednodniowy małej łódki

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 09.09.2015 22:10

baunty napisał(a):
jara napisał(a):Może od ostatniego postu jest większa wiedza w temacie.

Chodzi o czarter jachtu żaglowego, do popływania po Jadranie. 5-6 osób, ok. tygodnia. Ważne, aby wynająć go w Chorwacji, a nie w Polsce, od pośrednika.

Ktoś z Was to praktykował?


Ze skiperem, czy bez ?

Z góry powiem, że ja tego nie praktykowałem.
Znajomy czarterował , nie znam szczegółów, ale wiem, że pływał na żaglach też w Grecji.


Skiper własny :D
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013
Re: Czarter jednodniowy małej łódki

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 09.09.2015 22:16

Prawdopodobnie nie będę w stanie nic pomóc.
Czasem spotykałem ludzi czarterujących w Cro, ale niestety szczegóły zapomniane.
Wiem, że czarterowali w Chorwacji...i tyle co pamiętam.

Wysłałem Ci pw
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Czarter jednodniowy małej łódki

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 09.09.2015 22:17

baunty napisał(a):Prawdopodobnie nie będę w stanie nic pomóc.
Czasem spotykałem ludzi czarterujących w Cro, ale niestety szczegóły zapomniane.
Wiem, że czarterowali w Chorwacji...i tyle co pamiętam.

Wysłałem Ci pw


Dzięki. :D
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014
Re: Czarter jednodniowy małej łódki

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 11.09.2015 09:09

jara napisał(a):Może od ostatniego postu jest większa wiedza w temacie.

Chodzi o czarter jachtu żaglowego, do popływania po Jadranie. 5-6 osób, ok. tygodnia. Ważne, aby wynająć go w Chorwacji, a nie w Polsce, od pośrednika.

Ktoś z Was to praktykował?


Zazwyczaj jachty wynajmowane są od soboty do soboty. Skipper oczywiście musi być, ale dobrze, aby jeszcze ze dwie osoby ogarniały co to grot, fok, znały podstawowe węzły itp. Nie wiem o co dokładnie pytasz tak naprawdę:-) Jeśli o miejsce, z którego można wyczarterować, to mogę podać sprawdzoną keję w Splicie (nie główny port). Jedno jest pewne-trzeba rezerwować wcześnie. My rezerwowaliśmy pół roku wcześniej, a już nie było tej żaglówki, którą chcieliśmy.

Pozdrawiam!
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Czarter jednodniowy małej łódki

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 11.09.2015 14:32

iwoniczanka napisał(a):
jara napisał(a):Może od ostatniego postu jest większa wiedza w temacie.

Chodzi o czarter jachtu żaglowego, do popływania po Jadranie. 5-6 osób, ok. tygodnia. Ważne, aby wynająć go w Chorwacji, a nie w Polsce, od pośrednika.

Ktoś z Was to praktykował?


Zazwyczaj jachty wynajmowane są od soboty do soboty. Skipper oczywiście musi być, ale dobrze, aby jeszcze ze dwie osoby ogarniały co to grot, fok, znały podstawowe węzły itp. Nie wiem o co dokładnie pytasz tak naprawdę:-) Jeśli o miejsce, z którego można wyczarterować, to mogę podać sprawdzoną keję w Splicie (nie główny port). Jedno jest pewne-trzeba rezerwować wcześnie. My rezerwowaliśmy pół roku wcześniej, a już nie było tej żaglówki, którą chcieliśmy.

Pozdrawiam!


Dzięki. Właśnie o miejsce skąd można wyczarterować mi chodzi. Podaj na PW, proszę. :D
iwoniczanka
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 04.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwoniczanka » 11.09.2015 22:54

PW poszedł, a tak ogólnie napiszę, że nie ma się co zastanawiać, ale ostrzegam- jak raz poczujesz wiatr w żaglach, to przepadniesz. Nie ma nic lepszego niż ta cisza, spokój, szanty i żeglarska atmosfera- szczególnie w kei jak wszyscy żeglarze poznają się i integrują przy gitarze ;-) No i przechyły!
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 12.09.2015 07:48

iwoniczanka napisał(a):PW poszedł, a tak ogólnie napiszę, że nie ma się co zastanawiać, ale ostrzegam- jak raz poczujesz wiatr w żaglach, to przepadniesz. Nie ma nic lepszego niż ta cisza, spokój, szanty i żeglarska atmosfera- szczególnie w kei jak wszyscy żeglarze poznają się i integrują przy gitarze ;-) No i przechyły!


Dziękuję bardzo. :D
martus_b
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 27.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) martus_b » 19.01.2016 21:26

Witam,

trochę jeszcze wcześnie, ale chyba czas żeby zacząć interesować się tematem. Ze znajomymi chcemy wybrać się rejs u wybrzeży Chorwacji. Nie mamy konkretnego miejsca, jak napisałam zaczynamy się rozglądać. Myślę, że raczej Chorwacja środkowa lub południowa; prawdopodobnie pierwsza połowa sierpnia. Żadne z nas nie ma uprawnień do sterowania łódką. Potrzebujemy czegoś dla 4-6 osób. Oczywiście do wynajęcia na miejscu łącznie z osobą, która dla nas tą łódkę poprowadzi;) Czy mogę liczyć na jakieś podpowiedzi - gdzie, jak szukać? Co jest wymagane, jakie są to mniej więcej koszty? Osoby doświadczone w tym temacie proszę o wskazówki.

Dzięki!
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 19.01.2016 21:54

mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 19.01.2016 21:58

martus_b
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 27.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) martus_b » 21.01.2016 15:24

A może coś w przyjemniejszej cenie? Czy naiwnie myślałam że 1500 euro za tydzień wystarczy dla 4 osób? Naturalnie sama łódka ze sternikiem.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 21.01.2016 17:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Czarter jachtu w Chorwacji - przepisy - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone