Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COVID - szczepionka

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 26.11.2021 18:53

baunty napisał(a):(...) Jak poczytasz uważnie i koniecznie ze zrozumieniem (...)
Wiem, to nie do mnie.
Ale... to podkreślone słowo ma dość "mocne" znaczenie.

Trzy strony wstecz zamieściłeś "statystyki covidowe w Słowenii".
Domyślam się (nie mam pewności), że po to, aby pokazać, że szczepienia nic nie dały, a może wręcz pogorszyły.
Potwierdzisz ten mój domysł?
Jeśli tak, to niestety, ale nie rozumiesz
- na czym "polega" pandemia/epidemia, przy której ponad 50% zakażonych roznosi wirusa nie wiedząc o tym,
- jak "działa" współczynnik "R" w funkcji wykładniczej,
- paradoksu prewencji,
- itd. itp.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 26.11.2021 18:59

michał1234 napisał(a):Krzysiu,
Specjalnie dla Ciebie interpretacja. Pisząc, że są po mojej stronie dodałem od razu „lub ja po ich”. Miałem na myśli, że skoro aż tylu ludzi nie ugięło się pod wpływem tak potężnej propagandy, to znaczy że ja i oni mamy podobne zdanie. Być w takiej grupie to dla mnie zaszczyt i mam gdzieś skromność.


Twoje interpretacje niewiele wspólnego mają z logiką.
A tak na marginesie - nie spoufalaj się za bardzo.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 27.11.2021 11:28

... :wink: :papa:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 27.11.2021 11:58

michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 27.11.2021 14:10

Krzysztofie,
Czyli jednak jedziemy dalej z covidowym cyrkiem.

19 listopada:

Liczba zakażeń w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką: 1 813 690
Liczba zakażeń wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki: 156 238

26 listopada:

Liczba zakażeń w Polsce od momentu rozpoczęcia szczepienia drugą dawką: 1 971 606
Liczba zakażeń wśród w pełni zaszczepionych po upływie 14 dni od pełnej dawki: 225 076
W tygodniu od 19 do 26 listopada odnotowano w Polsce 157 916 zakażeń koronawirusem. Wśród niezaszczepionych wykryto 89 078 dodatnich wyników, a wśród w pełni zaszczepionych 68 838.

Oczywiście wszystko to opiera się na tych cudownych testach.

W ostatnim tygodniu w pełni zaszczepieni (14 dni po drugiej dawce lub preparatem Johnson&Johnson) stanowili 43,59 proc. wszystkich zakażeń, a niezaszczepieni 56,41 proc.

I szpital w Siemianowicach Śląskich.
„Liczba pacjentów hospitalizowanych na COVID-19 – 36 osób w tym:

zaszczepionych: 16
niezaszczepionych: 20

w tym na Oddziale Intensywnej Terapii – 6 osób, odpowiednio:

zaszczepionych: 5 w wieku 43; 53; 56; 63; 74 lat
niezaszczepionych: 1 w wieku 37 lat”

:)
A gdyby nikt nie był zaszczepiony….
A gdyby 100% było zaszczepionych….
A gdyby tutaj na przejściu pańska matka przechodziła na pasach….

Czego Wy się będziecie lękać, jak już Covid przestanie być potrzebny?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 27.11.2021 14:52

michał1234 napisał(a):Krzysztofie,
Czyli jednak jedziemy dalej z covidowym cyrkiem.


Nigdzie się z Tobą nie wybieram, bo bardzo mi nie po drodze. A i podróżą karawanem na razie zainteresowany nie jestem, bo niby to wygodnie , na leżąco, jak w kamperze, ale co z tego jak tylko w jedną stronę. No i o czym mógłbym z Tobą dyskutować???

michał1234 napisał(a):Czego Wy się będziecie lękać, jak już Covid przestanie być potrzebny?


A np. tego, że ludzie o Twojej mentalności i postrzeganiu świata dalej będą mieli dostęp do sieci.
J.Kowalski
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 17.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) J.Kowalski » 27.11.2021 15:25

Taaak, 3 miliardy zaszczepionych to brak badań , ale jeden przypadek Siemianowic to dowód , że szczepionka nie działa.
Zaniepokojony zadzwoniłem do mojego kolegi lekarza ze szpitala kolejowego w Pruszkowie, szpitala covidowego obecnie. Zapytałem ilu mają hospitalizowanych zaszczepionych , niezaszczepionych? Odpowiedź : niezaszczepieni ponad 90%.
Pozwoliłem sobie zacytować komentarze pod artykułem o siemianowickiej rewelacji :

Cyt. :" Niestety tak się dzieje, jak ktoś zamiast faktów wybiera ideologię. Gość na podstawie 5 przypadków z jednego dnia próbuje wysnuć wniosek o przebiegu pandemii dotykającej setki tysięcy ludzi. Albo debil albo kryminalista."

I drugi :
cyt.:"Jak on ”i....ta”, to TY – kowi...ta.
W wolnej RP będziemy WAS, sanitarnych faszystów i zdrajców Polskiej Sprawy, sądzić i przykładnie karać. Chcesz umknąć sprawiedliwości? To WON z naszej Ojczyzny, ale TERAZ!!
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 27.11.2021 17:32

michał1234 napisał(a):W ostatnim tygodniu w pełni zaszczepieni (14 dni po drugiej dawce lub preparatem Johnson&Johnson) stanowili 43,59 proc. wszystkich zakażeń, a niezaszczepieni 56,41 proc.
Byłbym ostrożny przy używaniu wyrażenia "w pełni zaszczepieni".
Sugerowałbym: "posiadający certyfikaty (również te fałszywe)".
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 27.11.2021 18:35

boboo napisał(a):
michał1234 napisał(a):W ostatnim tygodniu w pełni zaszczepieni (14 dni po drugiej dawce lub preparatem Johnson&Johnson) stanowili 43,59 proc. wszystkich zakażeń, a niezaszczepieni 56,41 proc.
Byłbym ostrożny przy używaniu wyrażenia "w pełni zaszczepieni".
Sugerowałbym: "posiadający certyfikaty (również te fałszywe)".

A to już uwaga do Ministerstwa Zdrowia. To ich dane i sformułowania.
Czyli gdyby nie niusy z ostatnich dni o fałszowaniu tzw. certyfikatów, to jednak coś by tam zaczęło zgrzytać??? Widzę po kolejnym poście, że ten argument będzie działał kojąco przy zetknięciu z danymi dotyczącymi rzeczywistej i wciąż malejącej skuteczności preparatów. Zawsze pozostaje hasło: a bo w szpitalach jest 95% niezaszczepionych i basta.
michał1234
Croentuzjasta
Posty: 340
Dołączył(a): 07.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) michał1234 » 27.11.2021 18:38

Bravik napisał(a):
michał1234 napisał(a):Krzysztofie,
Czyli jednak jedziemy dalej z covidowym cyrkiem.


Nigdzie się z Tobą nie wybieram, bo bardzo mi nie po drodze. A i podróżą karawanem na razie zainteresowany nie jestem, bo niby to wygodnie , na leżąco, jak w kamperze, ale co z tego jak tylko w jedną stronę. No i o czym mógłbym z Tobą dyskutować???

michał1234 napisał(a):Czego Wy się będziecie lękać, jak już Covid przestanie być potrzebny?


A np. tego, że ludzie o Twojej mentalności i postrzeganiu świata dalej będą mieli dostęp do sieci.

Chyba zrezygnuję z dostępu. Z tą moją mentalnością…..
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 27.11.2021 18:47

.. :lol:
Załączniki:
comment_1633850592TWlsaUBDsdJV6bfIgKq5W7.jpg
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 27.11.2021 19:00

michał1234 napisał(a):A to już uwaga do Ministerstwa Zdrowia. To ich dane i sformułowania
Skądś je otrzymują. Np ze szpitali. A w szpitalu jakieś bydło pokazuje lekarzom te fałszywe. Lekarz nie kryminolog, na szybko fałszywki nie rozpozna.
michał1234 napisał(a):Czyli gdyby nie niusy z ostatnich dni o fałszowaniu tzw. certyfikatów, to jednak coś by tam zaczęło zgrzytać???
Nic nie zgrzyta. Na razie wszystko się "prawie się zgadza" według prognoz specjalistów.

Z tymi fałszywkami, to mi się taki stary kawał przypomniał, jak zagorzały antykomunista na łożu śmierci zapisał się do partii.
Tylko po to, aby "zdechł" jeden z nich.
Ciekawe, czy tym kupującym też o to chodzi, aby "zdechł" kolejny zaszczepiony?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 27.11.2021 19:21

baunty napisał(a):.. :lol:

Dolna część mema wygląda na zapożyczoną z wydawnictw pewnej grupy religijnej, tej co to "od drzwi do drzwi"...
opet
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 03.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) opet » 27.11.2021 20:01

Z moich doświadczeń - odziały covid.
Wymagający leczenia szpitalnego :
75 % nie szczepieni - od ok. 35 lat
25 % szczepieni ( głównie osoby starsze z dużym spektrum chorób towarzyszących )

Pod respiratorem :
90 % nie szczepieni
10 % szczepieni
Spod respiratora wychodzi ok. 20 %. Reszta umiera .

Leczenie szpitalne pacjenta covid to m/w kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy złotych. Chciałbym żeby nie szczepieni ( ich spadkobiercy ) płacili za to. Polskie prawo niestety , na razie, nie pozwala na to.

Ale to tylko tak piszę. Płaskoziemców nie da się przekonać...choć jeden taki przypadek znam...ale już było za późno...
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 27.11.2021 21:12

Bravik napisał(a):https://portal.abczdrowie.pl/falszywe-certyfikaty-szczepien-przeciw-covid-19-najprosciej-oszukac-na-szczepieniu-jednodawkowym-j-j#

Wczoraj przyjmowałem swoją trzecią dawkę. Stojąc w kolejce koło drzwi gabinetu gdzie przeprowadzana była kwalifikacja mimo woli usłyszałem rozmowę pacjenta z lekarzem. Młody człowiek który jak mówił pracuje jako kierowca na zagranicznych trasach próbował przekonywać lekarza że w zasadzie potrzebny mu jest tylko certyfikat do pracy i najchętniej by się nie szczepił. Lekarz zdecydowanie go uświadomił że nie ma co liczyć na takie oszustwo, "tu nie Lublin, my takich przekrętów nie robimy". Po wyjściu z gabinetu stanął w kolejce do pielęgniarek ale wyglądał na bardzo niezadowolonego.
Trzecią dawkę, podobnie jak dwie poprzednie przyjąłem w pierwszym możliwym terminie z własnej inicjatywy, nie jest mi niezbędna do pracy. Jeśli na wiosnę będzie sugestia czwartej dawki to też bez wahania się zaszczepię po raz kolejny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
COVID - szczepionka - strona 200
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone