Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 2021

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.05.2022 15:43

"mchrob"]

Pozwoliłem sobie zrobić mały rekonesans po Twoich relacjach i nie do końca zawsze stoicie w tym samym miejscu ;)


Ale dawne czasy wyszukałeś 8O 8O 8O Szacun :smo:

No ale w granicach 5 m się mieścicie :mrgreen:


5 metrów to pomijalny błąd statystyczny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Naprawdę chyba ktoś wam tam to rezerwuje 8O


Ma się te układy w chorwackich portach :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 25.05.2022 15:44

ada2417 napisał(a):Ktoś zagrał dupinom na nosie tą nazwą. :D


Duże butlonose dadzą radę ...gorzej z małymi dupinkami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 25.05.2022 17:01

Kapitańska Baba napisał(a):
Chris_M napisał(a):Niesamowite!!!
Chyba w tym roku odwiedzę ten rejon Adriatyku :)


Warto :idea: I nie tylko dla delfinów :smo:

W tym roku chyba popłynę Waszym śladem korzystając z Twoich relacji, bo ja tych małych portów miejskich w ogóle ne znam.
Pływałem głównie po "portach masowego rażenia", m.in. dlatego, że przez kilka lat miałem darmowe postoje w marinach ACI. Poza tym, te małe porty nie były wówczas w ogóle przygotowane na przyjmowania jachtów, miejsca przy kei były pozajmowane przez miejscowe łodzie rybackie. Przykładowo, w Velim Iżu gdzie obecnie jest marina, to w latach 90-tych ub.w. była dogorywająca baza jugosłowiańskiej marynarki wojennej.
Gdy patrzę na niektóre znane mi porty jak np. Rogoźnica czy Primosteń, to z trudem je poznaję, tak się rozwinęły i zmieniły.
A powstałe w ostatnich latach mariny, to już w ogóle szok!
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 25.05.2022 19:34

Po postach wnioskuję, że na wyprawę Corazonem wybrało się sporo Wilków Morskich, obeznanych z tematem, z wiedzą i doświadczeniem :wink: . A ja szczurek lądowy, mogę tylko pozazdrościć Wam przygód :D . A najbardziej zazdroszczę spotkania z delfinami. To są cudne zwierzęta :hearts:
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 26.05.2022 06:38

Ciekaw jestem bardzo w jakim kierunku z tej Podgory odbijecie ???
Pewnie szybko się dowiemy..... :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.05.2022 08:17

Chris_M napisał(a):W tym roku chyba popłynę Waszym śladem korzystając z Twoich relacji, bo ja tych małych portów miejskich w ogóle ne znam.
Pływałem głównie po "portach masowego rażenia", m.in. dlatego, że przez kilka lat miałem darmowe postoje w marinach ACI. Poza tym, te małe porty nie były wówczas w ogóle przygotowane na przyjmowania jachtów, miejsca przy kei były pozajmowane przez miejscowe łodzie rybackie. Przykładowo, w Velim Iżu gdzie obecnie jest marina, to w latach 90-tych ub.w. była dogorywająca baza jugosłowiańskiej marynarki wojennej.
Gdy patrzę na niektóre znane mi porty jak np. Rogoźnica czy Primosteń, to z trudem je poznaję, tak się rozwinęły i zmieniły.
A powstałe w ostatnich latach mariny, to już w ogóle szok!


Tak sobie w skrytości myślę, że pływając po małych portach odkryjesz nową jakość żeglowania :hearts: Bo klimat porciku z jego spacerowiczami, konobami, życiem wokół jest jakże inny od wszelkiej maści marin.....
Też pamiętam czasy gdy czarterując jacht z ACI w Sukosanie postój w ich marinach był gratisowy - na szczeście nasz skiper raczej z tego niewiele korzystał :D
Chorwackie porty cały czas się zmieniają - są remontowane, powiększane bo i ruch w nich z roku na rok większy. Choć w sezonie wakacyjnym w tych mniej znanych z reguły jest sporo wolnych miejsc bo komercja jedzie do marin lub masowego rażenia. Gorzej poza sezonem - wtedy z miejscami bywa kłopot :roll:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.05.2022 08:19

"wiola2012"]Po postach wnioskuję, że na wyprawę Corazonem wybrało się sporo Wilków Morskich, obeznanych z tematem, z wiedzą i doświadczeniem :wink: .


Cały jeden :wink:

A ja szczurek lądowy, mogę tylko pozazdrościć Wam przygód :D .


I popływać z nami tu na forum :smo:

A najbardziej zazdroszczę spotkania z delfinami. To są cudne zwierzęta :hearts:


Zawsze ich wypatruj a kiedyś się odwdzięczą i przypłyną, zobaczysz :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.05.2022 08:20

pavlo napisał(a):Ciekaw jestem bardzo w jakim kierunku z tej Podgory odbijecie ???
Pewnie szybko się dowiemy..... :)


Przez długo sami nie wiedzieliśmy dokąd dalej się skierować bo pomysłów było wiele. Tak że ten........ cierpliwości :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.05.2022 08:47

Nie mam czasu na zdjęcia – przecież mam wachtę gospodarcza, ryby w lodówce – jestem absolutnie nie gotowa a wszyscy głodni.

Do kambuza do pracy!

Pierwsza patelnia rybek już się smaży – na samym środku nasza makrela.

20210818_191006.jpg


Kapitan mi trochę pomaga przy patelni.

20210818_191016.jpg


W międzyczasie zerkam jeszcze z naszego miejsca na Podgorę.

DSC_0759.JPG


DSC_0760.JPG


DSC_0761.JPG


DSC_0762.JPG


DSC_0763.JPG


DSC_0764.JPG


DSC_0765.JPG


DSC_0766.JPG


DSC_0767.JPG


DSC_0768.JPG


DSC_0769.JPG


Obiad!!!

Zapraszam do stołu!!!

20210818_193916.jpg


Na stole co kilka minut ląduje kolejny talerz z rybami i każdy jeden prawie w oczach znika.

Te rybki są genialne.

Koty też to wiedzą.

20210818_193930.jpg


Dostawały od nas kręgosłupy i ogony.

Nie przejadły wszystkiego.

My też nie – rybek zostało na śniadanie kilka talerzy.

Jutro będą tak samo pyszne – takie na zimno też uwielbiamy.

Po obiedzie nasze brzuchy prawie eksplodują z przejedzenia.

A ja jestem szczęśliwa bo właśnie zakończyłam swoją ostatnią wachtę gospodarczą – od jutra będę pracować tylko na pokładzie.

Siedzimy w kokpicie i odpoczywamy jednocześnie zerkając na to co na nabrzeżu.

Jacht po sąsiedzku.

20210818_213920.jpg


I pomnik który nijak nie kojarzy mi się z mewą.

DSC_0770.JPG


Ania jak zwykle zajęta łowieniem krabów i innych stworów.

DSC_0771.JPG


Konoba naprzeciwko nas pełna.

DSC_0772.JPG


DSC_0773.JPG


Słońce już dawno śpi.

DSC_0774.JPG


DSC_0775.JPG


DSC_0776.JPG


DSC_0779.JPG


DSC_0780.JPG


DSC_0784.JPG


Długo siedzimy z Kapitanem w kokpicie obserwując turystów wędrujących z jednej strony Podgory na drugą.....
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 26.05.2022 11:57

Kapitańska Baba napisał(a):
eXtreme napisał(a):To zdjęcie:

Tak myślałam, że o tym zdjęciu myślisz, dzięki :smo: Sam szczyt góry mam nawet osobno na większym zoomie bo to chyba jedyna góra w tym miejscu którą znam z nazwy. Hotel mnie ciekawił bo to obce mi klimaty :wink:

Jak już napisałaś, że ciekawił Cię hotel to jeszcze parę zdań i zdjęć dodam do tego. 8O
(Przepraszam, że wcinam się w Twoją relację, ale chciałem pokazać jak zmienił się akurat ten hotel)

Tak widać ten hotel w Google Maps:
Obrazek
Tak widać go na Street View, :lol: baza zdjęć z 2015r.:
Obrazek
Obrazek

Tak według zdjęć Google jest w środku 8O, takiego go pamiętam, bo wtedy po nim spacerowałem. Później, po remoncie już w nim nie byłem
Obrazek Obrazek

Tak naprawdę wygląda:(strona hotelu)
Obrazek Obrazek
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.05.2022 15:52

"eXtreme"]
Jak już napisałaś, że ciekawił Cię hotel to jeszcze parę zdań i zdjęć dodam do tego. 8O
(Przepraszam, że wcinam się w Twoją relację, ale chciałem pokazać jak zmienił się akurat ten hotel)


Wszelkie "wtręty" są tutaj jak najbardziej pożądane :smo: Bardzo wielu ciekawych rzeczy dowiedziałam się dzięki nim i piszącym je Cromaniakom :D

Tak według zdjęć Google jest w środku 8O, takiego go pamiętam, bo wtedy po nim spacerowałem.


8O 8O Był straszną ruiną 8O Dawno w nim byłeś? Teraz wygląda luksusowo ale te zdjęcia wnętrz trochę jak z horroru 8O
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 12.09.2012
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 26.05.2022 16:26

Pamietam jak w 2015 łaziliśmy dokładnie tym deptakiem przy waszej łódce ahhh pięknie było być wtedy młodym, kiedy to 4-pak Karlovaćko na Podgorskiej plaży, w pełnym słońcu, nie był żadnym wyzwaniem.
A teraz - dwa max i do spania :oczko_usmiech:

Fajnie by było gdybyś dodawała do swoich relacji jaka w danej chwili panowała temperaturka.
Dzięki temu łatwiej będzie się wczuć w opowiadankę :D
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 26.05.2022 20:20

Kapitańska Baba napisał(a): 8O 8O Był straszną ruiną 8O Dawno w nim byłeś? Teraz wygląda luksusowo ale te zdjęcia wnętrz trochę jak z horroru 8O

W Tucepi byłem (według mojego folderu zdjęć) w 2009, 2010, 2015, 2016, 2021 :lol:
A po tym "hotelu" 8O spacerowałem w tych dwóch pierwszych latach.
Szukałem swoich zdjęć i chyba skasowałem, by nie mieć takich strasznych wspomnień.

Tu znalazłem film jak ludzie spacerują w środku z 2016 roku i dalej wygląda strasznie.

pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 26.05.2022 21:18

Kapitańska Baba napisał(a):
pavlo napisał(a):Ciekaw jestem bardzo w jakim kierunku z tej Podgory odbijecie ???
Pewnie szybko się dowiemy..... :)


Przez długo sami nie wiedzieliśmy dokąd dalej się skierować bo pomysłów było wiele. Tak że ten........ cierpliwości :oczko_usmiech:


No i to jest czymś cudownym w takim żeglowaniu. Twoja łódka, Twój dom, Twój wybór jaką drogą popłyniesz, gdzie zaparkujesz, etc.
Oczywiście wszystko w granicach prawa i rozsądku. Generalnie jednak to wciąż TWÓJ cudowny wybór :D
Raz tego doświadczyłem w rejsie po Mazurach w czasach studenckich Dwa tygodnie beztroskiej włóczęgi :D
To były czasy,...., echhhh :D
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 26.05.2022 21:32

I jeszcze jedna ważna rzecz: żywioły; woda i wiatr. Jedno i drugie fascynujące, jedno i drugie czasem przychylne, czasem niebezpieczne, wciąż jednak trzeba wiedzieć jak z nimi żyć. Żeglowanie to poezja i kunszt korzystania z żywiołów :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 2021 - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone