Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 2021

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2491
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 26.05.2022 22:45

Ładne te wieczorne zdjęcia Podgory :) .

I pomnik który nijak nie kojarzy mi się z mewą.

Jakby się baaardzo uparł to może mewę lecącą ku ziemi jakoś bokiem by odnalazł w tym pomniku :wink: .
Ps. Za usmażenie rybek na jednej patelni dla tylu osób (i jeszcze zostało kilka talerzy) wielki szacun. Nie cierpię smażyć ryb, kocham je jeść :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.05.2022 09:50

eXtreme napisał(a):W Tucepi byłem (według mojego folderu zdjęć) w 2009, 2010, 2015, 2016, 2021 :lol:
A po tym "hotelu" 8O spacerowałem w tych dwóch pierwszych latach.
Szukałem swoich zdjęć i chyba skasowałem, by nie mieć takich strasznych wspomnień.


Intrygują mnie takie miejsca i ciągną. Żałuję, że do Kupari tak daleko bo z przyjemnością bym poszła zobaczyć tamtejsze straszydła :mrgreen:
Dzięki za filmik :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.05.2022 09:54

pavlo napisał(a):
No i to jest czymś cudownym w takim żeglowaniu. Twoja łódka, Twój dom, Twój wybór jaką drogą popłyniesz, gdzie zaparkujesz, etc.
Oczywiście wszystko w granicach prawa i rozsądku. Generalnie jednak to wciąż TWÓJ cudowny wybór :D
Raz tego doświadczyłem w rejsie po Mazurach w czasach studenckich Dwa tygodnie beztroskiej włóczęgi :D
To były czasy,...., echhhh :D


Pamiętasz, że uparcie namawiam Cię na powtórkę? :smo:
Bo to w żeglowaniu najlepsza jest WOLNOŚĆ!!! :hearts: :hearts: :hearts:
Nie pasuje nam miejsce - szukamy dalej. Jest ładnie - zostajemy ile chcemy. Z biegiem lat nawet pogoda coraz mniej przeszkadza (co absolutnie nie znaczy, że ją olewamy :idea: ) Takiej wolności nie da się doświadczyć nigdzie na stałym lądzie :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.05.2022 09:57

pavlo napisał(a):I jeszcze jedna ważna rzecz: żywioły; woda i wiatr. Jedno i drugie fascynujące, jedno i drugie czasem przychylne, czasem niebezpieczne, wciąż jednak trzeba wiedzieć jak z nimi żyć. Żeglowanie to poezja i kunszt korzystania z żywiołów :D


Dokładnie tak samo jak latanie bez silnika :wink: Żywioły są groźne ale można z nimi żyć za pan brat a wtedy stają się przyczyną najpiękniejszych doznań i przeżyć :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.05.2022 10:03

"wiola2012"]Ładne te wieczorne zdjęcia Podgory :) .


Dzięki :smo: Podgora to fajne miasteczko - tłoczne, gwarne ale bez chamstwa i buractwa z jakim spotykaliśmy się w niedalekiej Makarskiej :D

Jakby się baaardzo uparł to może mewę lecącą ku ziemi jakoś bokiem by odnalazł w tym pomniku :wink: .


Akurat :mrgreen: :mrgreen:
W moim mieście jest taki kościół...mówią że wieża w kształcie tulipana... Zapytaj mieszkańców gdzie ten kwiatek :mrgreen:

tulipan.jpg


Ps. Za usmażenie rybek na jednej patelni dla tylu osób (i jeszcze zostało kilka talerzy) wielki szacun. Nie cierpię smażyć ryb, kocham je jeść :mrgreen:


Większość smażył Kapitan :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.05.2022 10:36

"LUKASQ"]Pamietam jak w 2015 łaziliśmy dokładnie tym deptakiem przy waszej łódce ahhh pięknie było być wtedy młodym, kiedy to 4-pak Karlovaćko na Podgorskiej plaży, w pełnym słońcu, nie był żadnym wyzwaniem.
A teraz - dwa max i do spania :oczko_usmiech:


Czteropak w dłoni a sześciopak na klacie? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Fajnie by było gdybyś dodawała do swoich relacji jaka w danej chwili panowała temperaturka.
Dzięki temu łatwiej będzie się wczuć w opowiadankę :D


Nie da rady, nie mamy ze sobą termometru :oczko_usmiech: Ale wiem jedno - w Podgorze było upalnie jak w piekle, zasłanialiśmy się od słońca prześcieradłem.....zbyt gorąco dla nas :roll:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.05.2022 10:43

Słońce zagląda w nasze okno w kajucie.

Wstawać lenie!!!!

No to wstajemy.

I oczywiście idziemy po chleb – cztery bochenki.

I dolewamy wodę do zbiorników.

I wyrzucamy śmieci – pustą butelkę po wodzie przywiezioną z Polski również.

Co więcej – w koszu lądują również nasze śmieci toaletowe – gdyż zużyty papier toaletowy jest przez nas zawsze wyrzucany do stojącego w łazience kosza – i nikogo to nie dziwi, nie przeraża, każdy na pokładzie normalnie korzysta z toalety nie robiąc afery, że w koszu leży zużyty przez innego członka załogi papier.

I nie śmierdzi – bo sprzątamy dwa razy dziennie :roll: .

Bardzo mnie śmieszyła afera jaka pojawiła się tu na forum o papierze w koszu (w wątku dotyczącym Grecji).

W sumie – moglibyśmy go wrzucać do toalety – wtedy ci kąpiący się na plażach przy portach mieliby szansę się w niego przypadkiem owinąć podczas kąpieli – wolimy jednak nie zaśmiecać morza więc karnie wszystko ląduje w koszu.

W drodze do sklepu oczywiście fotografuję wszystko dookoła.

DSC_0785.JPG


To jacht naszego Tyrolczyka – już drugi rok widzimy pustą jednostkę i smutno nam z tego powodu – nie ukrywam, tego roku liczyliśmy na spotkanie z jej właścicielami.

DSC_0786.JPG


Ogromna bugenwilka.

DSC_0787.JPG


I ulica wzdłuż portu.

DSC_0788.JPG


DSC_0789.JPG


Tu kupujemy pieczywo.

DSC_0790.JPG


DSC_0791.JPG


Idziemy jeszcze na nabrzeże.

DSC_0792.JPG


DSC_0793.JPG


DSC_0794.JPG


DSC_0795.JPG


DSC_0796.JPG


DSC_0797.JPG


DSC_0798.JPG


DSC_0799.JPG


DSC_0801.JPG


Wracamy do siebie.

Wszystko gotowe – Kapitan odpala katarynę i wychodzimy w morze.

20210819_092904.jpg


20210819_093731.jpg


20210819_093734.jpg


20210819_093738.jpg


20210819_093741.jpg


20210819_093936.jpg


Do zobaczenia kiedyś Podgoro!
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 27.05.2022 11:30

Kapitańska Baba napisał(a):Nie da rady, nie mamy ze sobą termometru :oczko_usmiech: Ale wiem jedno - w Podgorze było upalnie jak w piekle, zasłanialiśmy się od słońca prześcieradłem.....zbyt gorąco dla nas :roll:

Przypomina mi się sytuacja sprzed dwóch lat.
Szykowaliśmy się do postoju w marinie w Veli Iż, bo po kilku nocach spędzonych na kotwicy lub bojce już stęskniliśmy się z lądowymi toaletami, gdzie można stać pod prysznicem i bez ograniczenia polewać się ciepłą wodę :)
Przez radio dowiedzieliśmy się że są wolne miejsca, więc wpłynęliśmy do mariny...
...ale jak poczuliśmy ten żar walący jak z piekarnika, to tylko strzeliliśmy kółko i popłynęliśmy na pobliskie kotwicowisko :)
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 27.05.2022 12:45

Kapitańska Baba napisał(a):Do zobaczenia kiedyś Podgoro!

Jako, że dostałem zezwolenie na off-topiki :oops: 8O
Film z mojego instagram-a - dlatego taki format.
Proszę oglądać z dźwiękiem, bo dźwięk w tym 15 sekundowym filmiku jest równie ważny co obraz.

Podgora 2020:

p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 27.05.2022 12:48

eXtreme napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):Do zobaczenia kiedyś Podgoro!

Jako, że dostałem zezwolenie na off-topiki :oops: 8O
Film z mojego instagram-a - dlatego taki format.
Proszę oglądać z dźwiękiem, bo dźwięk w tym 15 sekundowym filmiku jest równie ważny co obraz.

Podgora 2020:



Super :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 27.05.2022 13:02

Kurcze słońce wzejszło, szare niebo znikło i jakość zdjęć od razu perfekt :D
Jak się Wam podobała Podgora na tle innych miejscowości w których cumowaliście wtedy ?
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 27.05.2022 20:12

Kapitańska Baba napisał(a):

Co więcej – w koszu lądują również nasze śmieci toaletowe – gdyż zużyty papier toaletowy jest przez nas zawsze wyrzucany do stojącego w łazience kosza – i nikogo to nie dziwi, nie przeraża, każdy na pokładzie normalnie korzysta z toalety nie robiąc afery, że w koszu leży zużyty przez innego członka załogi papier.

I nie śmierdzi – bo sprzątamy dwa razy dziennie :roll: .

Bardzo mnie śmieszyła afera jaka pojawiła się tu na forum o papierze w koszu (w wątku dotyczącym Grecji).

W sumie – moglibyśmy go wrzucać do toalety – wtedy ci kąpiący się na plażach przy portach mieliby szansę się w niego przypadkiem owinąć podczas kąpieli – wolimy jednak nie zaśmiecać morza więc karnie wszystko ląduje w koszu.


8O 8O
Czy mam rozumieć, że cała zawartość toalety, oprócz wspomnianego papieru ląduje w morzu :?: :roll:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 28.05.2022 00:32

elka21 napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):

Co więcej – w koszu lądują również nasze śmieci toaletowe – gdyż zużyty papier toaletowy jest przez nas zawsze wyrzucany do stojącego w łazience kosza – i nikogo to nie dziwi, nie przeraża, każdy na pokładzie normalnie korzysta z toalety nie robiąc afery, że w koszu leży zużyty przez innego członka załogi papier.

I nie śmierdzi – bo sprzątamy dwa razy dziennie :roll: .

Bardzo mnie śmieszyła afera jaka pojawiła się tu na forum o papierze w koszu (w wątku dotyczącym Grecji).

W sumie – moglibyśmy go wrzucać do toalety – wtedy ci kąpiący się na plażach przy portach mieliby szansę się w niego przypadkiem owinąć podczas kąpieli – wolimy jednak nie zaśmiecać morza więc karnie wszystko ląduje w koszu.


8O 8O
Czy mam rozumieć, że cała zawartość toalety, oprócz wspomnianego papieru ląduje w morzu :?: :roll:

Zapewne załamię Cię, ale zawartość toalet wszystkich nadmorskich miejscowości też ląduje w morzu i to w całości, bez segregowania papieru toaletowego! :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 28.05.2022 11:57

Chris_M napisał(a):Przypomina mi się sytuacja sprzed dwóch lat.
Szykowaliśmy się do postoju w marinie w Veli Iż, bo po kilku nocach spędzonych na kotwicy lub bojce już stęskniliśmy się z lądowymi toaletami, gdzie można stać pod prysznicem i bez ograniczenia polewać się ciepłą wodę :)
Przez radio dowiedzieliśmy się że są wolne miejsca, więc wpłynęliśmy do mariny...
...ale jak poczuliśmy ten żar walący jak z piekarnika, to tylko strzeliliśmy kółko i popłynęliśmy na pobliskie kotwicowisko :)


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jak się człowiek przyzwyczai do luksusowej klimatyzacji na wodzie to ciężko potem wytrzymać w betonozie :roll: :oczko_usmiech:
Nasza Ewa rok temu została bohaterem swojego klubowego mazurskiego rejsu. Zacumowali gdzieś popołudniem i podobno temperatura była straszliwie wysoka i stali w pełnym słońcu. Ona niewiele myśląc wyjęła swoje prześcieradło i umocowała je do want, bomu i zrobiła swojej załodze cień. Była za to noszona na rękach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Kiedyś kochałam upały, teraz zdecydowanie mnie wykańczają....
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 28.05.2022 11:59

eXtreme napisał(a):Jako, że dostałem zezwolenie na off-topiki :oops: 8O
Film z mojego instagram-a - dlatego taki format.
Proszę oglądać z dźwiękiem, bo dźwięk w tym 15 sekundowym filmiku jest równie ważny co obraz.


Genialny 8O :mrgreen: Ciekawe jak się takim czymś jeździ - łatwiej czy trudniej niż zwykłym rowerem :mrgreen:
Ale człowiek chyba zrobił fururę na promenadzie :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 2021 - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone