Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 2021

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.05.2022 20:41

Chris_M napisał(a):Domyślam się, że w rzeczywistości odchodziliście na szpringu rufowym, a nie na cumie?
Obecnie budowane jachty mają szerokie rufy i ten manewr nie wychodzi tak zgrabnie jak na starszych jachtach, które najszersze są gdzieś w połowie długości.
W tym przypadku najlepiej chyba byłoby odejść na poprowadzonej do tyłu cumie rufowej założonej z prawej burty i pracując silnikiem naprzód. Sam tego jeszcze nie miałem okazji przećwiczyć, ale widziałem taki manewr na YT i gdy jest ciasno, to pozwala on obrócić się jachtem praktycznie w miejscu.


No i muszę się pokajać bo namieszałam z tymi manewrami. Miałam na myśli sposób o którym piszesz - z cumą właśnie z prawej burty i obrotem właściwie w miejscu ale pomieszałam porty i odejścia :oops: W taki sposób odchodziliśmy kiedyś z Drvenika. Tutaj - nie wiem w sumie dlaczego - zamiast odpłynąć właśnie w ten sposób - Kapitan kazał założyć szpring dziobowy i na nim wyjechaliśmy rufą ledwie mieszcząc się w basenie portowym :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: (Corazon rufą miał strasznie wielki promień skrętu :roll: :mrgreen: ) Mea culpa za pomyłkę :oops:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.05.2022 20:45

majkik75 napisał(a):Czy dobrze myślę, że będziecie teraz przepływali między Braciem a Hvarem ? Ciekawe czy masz jakieś zdjęcia w stronę Hvaru, moze "moja" Prapatna się przypadkiem załapie ... 8) :hut:

pozdrawiam, Michał


I tak i nie :oczko_usmiech:
Oczywiście, że w pewnym momencie tam zawitamy ale nie prosto z Sumartina :smo:
Bardzo możliwe, że Twoja zatoka gdzieś będzie na zdjęciach - jesli z wody ładnie wygląda miała szansę załapać się na fotkę - chyba, że płynąc przy niej byłam czymś zajęta a aparat lenił się na mojej koi :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.05.2022 20:48

mchrob napisał(a):Domyślam się że morze było gładkie jak stół że tak na tej rufie te ryby sprawiałaś?
Od samego patrzenia na zdjęcia się boję że do tej wody wpadniesz. 8O


Rozbujane szczególnie nie było ale czy całkiem gładkie? Możliwe, nie zwróciłam uwagi :oops:
Kiedyś w życiu bym tak nie usiadła. Ale po latach żeglowania poruszam się po pokładzie dość sprawnie i takie zajęcie na rufie nie wywołuje już we mnie niepotrzebnych strachów :mrgreen: Wiesz, że właściwie nie pływam więc zrobię wszystko aby do tej wody nie wpaść (Kapitan by mi łeb urwał za nikomu niepotrzebne manewry człowieka za burtą :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) i uważam na siebie :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 21.05.2022 20:52

"pomorzanka zachodnia"]Gratuluję kolejnego udanego spotkania. :)


Było przesympatyczne :hearts: Fajnie, że są ludzie na forum z którymi aż chce się spędzać takie sympatyczne wieczory w porcie :hearts:

Nieźle nas przetrzymałaś w napięciu :wink: .


Oj tam oj tam :smo: To nie ja, to szalona pogoda adriatycka :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 23.05.2022 10:03

Powietrze znowu zamglone, ubrania kleją się do ciała.

Jest duszno i niestety znowu przestało wiać.

Masakra.

Nagle Ewa woła: tam chyba są delfiny!!!

DSC_0602.JPG


DSC_0611.JPG


DSC_0616.JPG


Mieliśmy ochotę troszkę za nimi popływać więc odpaliliśmy silnik aby być bardziej zwrotnym i szybszym i płyniemy tam gdzie one.

DSC_0620.JPG


DSC_0621.JPG


DSC_0634.JPG


DSC_0636.JPG


DSC_0640.JPG


DSC_0641.JPG


DSC_0642.JPG


DSC_0652.JPG


DSC_0654.JPG


DSC_0660.JPG


DSC_0666.JPG


DSC_0670.JPG


DSC_0672.JPG


DSC_0675.JPG


DSC_0682.JPG


DSC_0686.JPG


DSC_0688.JPG


Kręciliśmy się za nimi prawie godzinę a one to się pojawiały, to znikały by za chwilę wynurzyć się w zupełnie innym miejscu.

Małe psoty :hearts: .

Ale to znane nam stado – właściwie za każdym razem je tu spotykamy.

Ku naszej radości powiększyło się – z rodzicami pływał słodki maluszek dokazując na ile potrafił.

Delfiny odpłynęły a my żeglujemy dalej.

20210818_135413.jpg


20210818_135416.jpg
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2205
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 23.05.2022 10:41

Tych delfinów zazdroszczę ... :oops: Tylko do zobaczenia z wody ...

pozdrawiam, Michał
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 23.05.2022 11:56

No mają jakiś magnes w sobie delfiny :)
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 23.05.2022 15:35

Jakiś czas mnie tu nie było, wiele rzeczy jak widzę się wydarzyło.
Dzisiaj zajrzałem i od razu są delfiny :D
Tak z ciekawości postanowiłem sprawdzić jak nazywa się delfin po chorwacku.
No iiiiiiii, sprawdziłem,... dupin :mrgreen: jakoś tak mniej szlachetnie niźli rekin, bo ten to morski pas
Tak w kwestii tłumaczeń :oczko_usmiech:
Kiedyś jadąc do Chorwacji z planowanym noclegiem po drodze okazało się, że w tym miejscu był pożar.
Wskazano nam zastępczą miejscówkę: Mirni Kutak.
Skojarzenia miałem, a jakże by nie :mrgreen: :oczko_usmiech:
Się okazało, ze to po prostu cichy kącik :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 23.05.2022 15:37

majkik75 napisał(a):Tych delfinów zazdroszczę ... :oops: Tylko do zobaczenia z wody ...

pozdrawiam, Michał


Nie prawda :mrgreen: Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć również z plaży, całkiem blisko. Sami kiedyś widzieliśmy delfina pływającego na przyhotelowej plaży w Brnie na Korculi - był między brzegiem a koralikami odgradzającymi kąpielisko 8O Nasze miny na jego widok - bezcenne :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 23.05.2022 16:28

p_majer napisał(a):No mają jakiś magnes w sobie delfiny :)


Oj mają :hearts: Są takie słodkie :hearts: Teraz już nie ma w nas tych emocji co podczas pierwszego spotkania ale mimo to zawsze je ganiamy, podglądamy a one często odwdzięczają sie psotami lub skokami :hearts:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 23.05.2022 16:33

pavlo napisał(a):Jakiś czas mnie tu nie było, wiele rzeczy jak widzę się wydarzyło.
Dzisiaj zajrzałem i od razu są delfiny :D
Tak z ciekawości postanowiłem sprawdzić jak nazywa się delfin po chorwacku.
No iiiiiiii, sprawdziłem,... dupin :mrgreen: jakoś tak mniej szlachetnie niźli rekin, bo ten to morski pas
Tak w kwestii tłumaczeń :oczko_usmiech:
Kiedyś jadąc do Chorwacji z planowanym noclegiem po drodze okazało się, że w tym miejscu był pożar.
Wskazano nam zastępczą miejscówkę: Mirni Kutak.
Skojarzenia miałem, a jakże by nie :mrgreen: :oczko_usmiech:
Się okazało, ze to po prostu cichy kącik :D


Właśnie, gdzie się podziewałeś tyle czasu??? Przywołuję Cię do porządku :idea: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dupin jest brzydki, absolutnie mi nie leży :roll:
Morski da radę.
Ale kącikiem mnie zabiłeś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Chyba nie chciałabym tam spać :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 23.05.2022 17:50

Kapitańska Baba napisał(a):Właśnie, gdzie się podziewałeś tyle czasu??? Przywołuję Cię do porządku :idea: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Hahaha, żona (moja żona) uznała, że jestem najbardziej perfekcyjnym i czystym malarzem pokojowym.
Ja głupi w to uwierzyłem i się wrobiłem :mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: No tak, jak raz pokarzesz, że coś potrafisz, to masz prze...ne :mrgreen: :mrgreen:
W tym wszystkim jest coś pozytywnego: pewnie kilka tysięcy zostało w kieszeni i cała operacja była mało uciążliwa dla domowników :D :D
Teraz wracam na pokład Corazon'a :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.05.2022 21:08

Macie swoje stado delfinów 8O :mrgreen: Zazdroszczę.
Gdzie dokładnie je spotkaliście? Koło Sumartina? Na wysokości Makarskiej, zdaje się... (Pokręcę się tam kiedyś kajakiem :mrgreen:)

A dupin śmiesznie brzmi, ale już się przyzwyczaiłam ;)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2205
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 23.05.2022 21:33

Kapitańska Baba napisał(a):
majkik75 napisał(a):Tych delfinów zazdroszczę ... :oops: Tylko do zobaczenia z wody ...

pozdrawiam, Michał


Nie prawda :mrgreen: Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć również z plaży, całkiem blisko. Sami kiedyś widzieliśmy delfina pływającego na przyhotelowej plaży w Brnie na Korculi - był między brzegiem a koralikami odgradzającymi kąpielisko 8O Nasze miny na jego widok - bezcenne :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:


No widzisz, nie wiedziałem ... To jak na razie na te moje 6 pobytów nie dane mi było widzieć ... Trzeba lepiej wypatrywać co w wodzie :mrgreen: :papa:

Pozdrawiam, Michał
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006
Re: Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 20

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 23.05.2022 21:37

maslinka napisał(a):Macie swoje stado delfinów 8O :mrgreen: Zazdroszczę.
Gdzie dokładnie je spotkaliście? Koło Sumartina? Na wysokości Makarskiej, zdaje się... (Pokręcę się tam kiedyś kajakiem :mrgreen:)

A dupin śmiesznie brzmi, ale już się przyzwyczaiłam ;)


Tylko pytanie, jak może wyglądać spotkanie takiego dupinka z kajakiem :roll:
Poczciwe i miłe, ale w swojej rozkosznej zabawie mogą kajak potraktować jak zabawkę i może być mniej zabawnie dla kajakarzy :mrgreen: :smo:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Corazon czyli żeglarskie tournee po Dalmacji sierpień 2021 - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone