Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co za 5 razem ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.01.2016 08:55

Mówisz Danusia ?
Słyszałem o Primosten, że jest świetny ale muszę poczytać.
Zadar i Szybenik tylko do zwiedzenia na jeden dzień (bez noclegów).

@Janusz
10 Pakostane mi odpowiada...patrz wyżej.
NP Krka, Trogir, Split już oblatane w poprzednich latach. Może Trogir z sentymentu po raz drugie bym odwiedził.

@heca7
Na Peljesacu byłem przejazdem. Kupiłem wina, dojechałem do Orebica aby stamtąd promem do Korculi na cały dzień zwiedzania samego miasta się wybrać.
Piękne miejsca ale nie wiem dlaczego się uparłem, że w tym roku bliżej ?
Chyba ostatnio mnie wymęczyła 16 godzinna droga z Hvaru. Pierwszy raz przysypiałem za kółkiem i oddałem stery, a tego nie lubię.
Kusi mnie 10 godzinna podróż na wczasy. To niemal jak nad nasze morze Kałtyckie ze śląska.

PS. Boję się Pagu bo jest inny. Wczasy mogę mieć raz do roku i muszę być 100% pewny, że nie zmarnuję czasu :)
Jeżeli już Pag to gdzie warto się kwaterować ?
Widziałem apartamenty w samym mieście Pag, które jest bardzo ładne i ładnie położone i w sumie w centrum wyspy więc wszędzie blisko.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 12.01.2016 09:25

kaeres napisał(a):PS. Boję się Pagu bo jest inny. Wczasy mogę mieć raz do roku i muszę być 100% pewny, że nie zmarnuję czasu :)
Jeżeli już Pag to gdzie warto się kwaterować ?
Widziałem apartamenty w samym mieście Pag, które jest bardzo ładne i ładnie położone i w sumie w centrum wyspy więc wszędzie blisko.

Jak się boisz, to się nie zmuszaj :)
Potem będzie płacz i narzekanie, że coś nie tak.
Osobiście nie mieszkałabym w Pagu, bo nawet zwiedzania tam jest na moment :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.01.2016 09:41

kaeres napisał(a):Słyszałem o Primosten, że jest świetny ale muszę poczytać.


Ale to ogarniesz w jedno popołudnie. Primosten klimat pokazuje wieczorami.

kaeres napisał(a):Zadar i Szybenik tylko do zwiedzenia na jeden dzień (bez noclegów).


Po dniu na każde z nich.


kaeres napisał(a):10 Pakostane mi odpowiada...patrz wyżej.


Chyba za dopłatą :mrgreen: Robiłem 2 podejścia żeby się przekonać - oba nieudane

kaeres napisał(a):Na Peljesacu byłem przejazdem. Kupiłem wina, dojechałem do Orebica aby stamtąd promem do Korculi na cały dzień zwiedzania samego miasta się wybrać.


Dla mnie Peljesać to Loviste i čagljevi. Najlepiej we wrześniu :)


kaeres napisał(a):Boję się Pagu bo jest inny. Wczasy mogę mieć raz do roku i muszę być 100% pewny, że nie zmarnuję czasu :)
Jeżeli już Pag to gdzie warto się kwaterować ?


Pag albo pokochasz albo znienawidzisz

kaeres napisał(a):Widziałem apartamenty w samym mieście Pag,


Zakoloruj na mapie to miejsce na niebiesko i w przyszłości przyjmij że tam jest woda żeby Cię nie kusiło :mrgreen:

kaeres napisał(a):które jest bardzo ładne i ładnie położone i w sumie w centrum wyspy więc wszędzie blisko.


Najbliżej to masz do przekaźnika :mrgreen:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.01.2016 10:00

Rysio napisał(a):
kaeres napisał(a):Słyszałem o Primosten, że jest świetny ale muszę poczytać.


Ale to ogarniesz w jedno popołudnie. Primosten klimat pokazuje wieczorami.


Dlatego chciałbym tam mieszkać. Jakiś apartament z ładnym widokiem tak jak miałem w Jelsie.
https://onedrive.live.com/redir?resid=1 ... hoto%2cjpg



Rysio napisał(a):
kaeres napisał(a):Zadar i Szybenik tylko do zwiedzenia na jeden dzień (bez noclegów).


Po dniu na każde z nich.

Dokładnie


Rysio napisał(a):
kaeres napisał(a):10 Pakostane mi odpowiada...patrz wyżej.


Chyba za dopłatą :mrgreen: Robiłem 2 podejścia żeby się przekonać - oba nieudane


Hmm, co tam jest takiego fatalnego ?

Rysio napisał(a):
kaeres napisał(a):Boję się Pagu bo jest inny. Wczasy mogę mieć raz do roku i muszę być 100% pewny, że nie zmarnuję czasu :)
Jeżeli już Pag to gdzie warto się kwaterować ?


Pag albo pokochasz albo znienawidzisz


Zauważyłem to czytając relacje :/

Rysio napisał(a):
kaeres napisał(a):Widziałem apartamenty w samym mieście Pag,


Zakoloruj na mapie to miejsce na niebiesko i w przyszłości przyjmij że tam jest woda żeby Cię nie kusiło :mrgreen:


Można jaśniej ?
My i tak 99% plaż objeżdżamy samochodem. Rzadko kiedy wybieramy apartament z powodu plaży. Ale z pewnością gdyby taki Pokrivenik był pod drzwiami to bym oszalał ze szczęścia :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.01.2016 10:33

kaeres napisał(a):My i tak 99% plaż objeżdżamy samochodem. Rzadko kiedy wybieramy apartament z powodu plaży. Ale z pewnością gdyby taki Pokrivenik był pod drzwiami to bym oszalał ze szczęścia :)

Wiesz co, jedź do tego Pokrivenika, tam są apartmany przy samej plaży, będziesz na 100% zadowolony. :wink:
A serio, na Pagu są naprawdę ładne plaże, choć nieco mniej ...zielone. :mrgreen:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.01.2016 10:40

kaeres napisał(a):
Hmm, co tam jest takiego fatalnego ?


1. Dużo ludzi,
2. Płasko,
3. Dużo piachu.

kaeres napisał(a):Można jaśniej ?
My i tak 99% plaż objeżdżamy samochodem. Rzadko kiedy wybieramy apartament z powodu plaży. Ale z pewnością gdyby taki Pokrivenik był pod drzwiami to bym oszalał ze szczęścia :)


Ja mam takich Pokriveników kilkanaście w zasięgu do 10 min. Niestety większość dostępna tylko od wody, więc mogę być mało obiektywny :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ja do samochodu wsiadam wyłącznie by po paliwo do gumjaka skoczyć albo po zakupy do Novalisa. Przykładowo powiem Ci że z Pagu do Metajny autem to masz blisko godzinę jazdy. Plaże od strony Bosany, czyli tam gdzie masz blisko z Pagu to niestety moim zdaniem taka 2 liga :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.01.2016 11:23

No choćbym się uparł to widzę, że im dalej w las z tym Pagiem tym gorzej :/
Ale jeszcze nie rezygnuję :)

Danusia w Zarace na Hvarze widziałem fajne chatki do wynajęcia.
https://onedrive.live.com/redir?resid=1 ... hoto%2cjpg

Planujemu sami z żoną na totalny relaks kiedyś tam pojechać. W Pokriveniku...też :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.01.2016 12:05

kaeres napisał(a):Danusia w Zarace na Hvarze widziałem fajne chatki do wynajęcia.
...
Planujemu sami z żoną na totalny relaks kiedyś tam pojechać. W Pokriveniku...też :)


A, o to Zarace chodzi. Fajne. :)
Jeden dom przy centralnej plaży w Pokriveniku jest na visit-hvar. Nowiutkie wnętrza w kamiennej chacie... :wink:

Też bym się chciała wybrać na taki relaks bez dziatwy... :roll: tylko po dwóch dniach na plaży małżonek zacząłby tęsknić za pracą, niestety, i stałby nie do zniesienia. :mrgreen: Pracoholik jeden. :x

:oczko_usmiech:


BTW, powiedz mi, czy tam była w końcu jakaś knajpa przy Pokriveniku czy nie, bo się nie przyjrzałam na miejscu?
Ostatnio edytowano 12.01.2016 12:10 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.01.2016 12:10

Ja bym z pracoholika w takim miejscu zamienił się w we wszsytkoholika co dozwolone dla dorosłych tylko nie praco...

PS. w Pokriveniku nie było żadnej knajpy, sklepiku. NIC.
Jedynie babeczka przyjeżdżała busikiem i świeże owoce +30% drożej sprzedawała.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.01.2016 12:13

kaeres napisał(a):Ja bym z pracoholika w takim miejscu zamienił się w we wszsytkoholika co dozwolone dla dorosłych tylko nie praco...

:lol:
Do niektórych -holizmów najlepsze są jednak takie odludne zatoczki, jakie pokazał Rysio. Pokriveniki zbyt tłumne...
Jedź na Pag. Jakoś przeżyjesz, w końcu to nie na cały urlop. :wink: :mrgreen:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.01.2016 12:42

Mikromir napisał(a):
kaeres napisał(a):Ja bym z pracoholika w takim miejscu zamienił się w we wszsytkoholika co dozwolone dla dorosłych tylko nie praco...

:lol:
Do niektórych -holizmów najlepsze są jednak takie odludne zatoczki, jakie pokazał Rysio. Pokriveniki zbyt tłumne...
Jedź na Pag. Jakoś przeżyjesz, w końcu to nie na cały urlop. :wink: :mrgreen:

Na plaży w Pokriveniku w porywach było 5 rodzin, z czego 2 przypłynęły łodziami więc się zwijały do południa na dalszy opływ zatoczek.
Są dwa Pokriveniki oddzielone klifem.
https://onedrive.live.com/redir?resid=1 ... hoto%2cjpg - na tym się grzaliśmy.

a tu odwracając się w lewo w stronę morza można zobaczyć ten "drugi" z knajpami. Może o ten Ci chodziło.
Dojeżdża się z kompletnie inne strony, ew. dopływa łodeczką.
https://onedrive.live.com/redir?resid=1 ... hoto%2cjpg

Jeżeli o Pag chodzi to może miasteczko Pag wybiorę aby zawsze można było na lody wyskoczyć, przespacerować się wieczorkiem.
Jest tam coś a`la promenada lub centrum ?

Dojazd do plaż mam od zawsze więc się przyzwyczaiłem.
Na Krk jeździłem 4x z Cizici do Starej Baśki, a to było z 40-50 minut ostrej jazdy.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.01.2016 14:01

kaeres napisał(a):Jeżeli o Pag chodzi to może miasteczko Pag wybiorę aby zawsze można było na lody wyskoczyć, przespacerować się wieczorkiem.
Jest tam coś a`la promenada lub centrum ?

Wielokrotnie mówiłem, że nie warto ładować się w Pag (miasto) na dłużej niż dwa dni.
W jeden możesz obskoczyć dwa razy całe miasto, a drugi bym poświęcił na nadajnik o którym wspomniał Rysio. :mrgreen:
To naprawdę nie jest Trogir czy choćby Primošten.

O tych plażach co masz je pokazane na zdjęciach powyżej to zapomnij......pół dnia byś z czewika szedł, a po powrocie wyglądałbyś jak to owce co tam łażą (o "wdzięczności" rodziny nawet nie wspominam). :oczko_usmiech:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.01.2016 14:11

kaeres napisał(a):
Mikromir napisał(a):Na plaży w Pokriveniku w porywach było 5 rodzin, z czego 2 przypłynęły łodziami więc się zwijały do południa na dalszy opływ zatoczek.
Są dwa Pokriveniki oddzielone klifem.

Wiesz, ja też byłam na tej "właściwej" plaży w głębi zatoki, ale 15 sierpnia - i wtedy było chyba więcej niż 5 rodzin, niestety. :(

Miasteczko Pag nie jest takie złe, oprócz jego plaż oczywiście, ale to nie ten sam klimat co w miastach na Hvarze czy Braču. Z racji historii swego powstania jest taki jakby... od linijki. Nie każdemu się to podoba.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 12.01.2016 14:24

Moje dzieci po dwóch godzinach w Pagu powiedziały - wracajmy już do Metajny :roll:
bo - zwiedzone w moment, tłumy ludzi i takie tam ... inne klimaty :roll:
:)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.01.2016 14:30

Bo też 2 godziny na miasto Pag chyba w zupełności wystarczą... :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Co za 5 razem ? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone