Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwackie Trunki

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.06.2011 12:54

Jędrula napisał(a):Ooooo, to jest cena :) Ciekawe czy na Pagu takie mają ?


Konzum jest
http://www.ezadar.hr/clanak/u-pagu-otvo ... na-konzuma

To może "Tomislav" też.
dzkzsl
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 08.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzkzsl » 16.06.2011 14:34

Janusz Bajcer napisał(a):
Jędrula napisał(a):Aaaaaa , sklep taki - rozumiem . Za dychę to można się napić ciemniaka , spróbuję na pewno :)


Nawet taniej niż za "dychę" :lol: szukaj w Konzunie :wink:


Dobrze,że masz poczucie humoru. Jednak nie pomagasz takimi postami.
Jaki trunek polecacie wracając z Chorwacji przez Słowację? W Słowacji chyba jest tani alkohol? Czy się mylę?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.06.2011 14:47

dzkzsl napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Jędrula napisał(a):Aaaaaa , sklep taki - rozumiem . Za dychę to można się napić ciemniaka , spróbuję na pewno :)


Nawet taniej niż za "dychę" :lol: szukaj w Konzunie :wink:


Dobrze,że masz poczucie humoru. Jednak nie pomagasz takimi postami.
Jaki trunek polecacie wracając z Chorwacji przez Słowację? W Słowacji chyba jest tani alkohol? Czy się mylę?


Czytaj ze zrozumieniem, link dotyczył ceny piwa "Tomislav" w Chorwacji.
Ty pytałeś o coś innego, ale widzę jak chcesz to nazwy krajów piszesz prawidłowo :lol:
dzkzsl
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 08.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzkzsl » 16.06.2011 15:16

Janusz Bajcer napisał(a):
dzkzsl napisał(a):a co polecacie po drodze do chorwacji przez slowacje ? :D


Po drodze do Chorwacji przez Słowację i inne kraje (nazwy piszemy dużą literą) kierowcy piwa nie piją :idea:


Pomyłka ;) tą wypowiedź miałem zacytować. Tutaj chodziło mi o Twoje szczególne poczucie humoru i pomoc
PawelAP
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 27.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) PawelAP » 29.06.2011 15:15

Też polecam. A dla tych co pragną je poznać nie wyjeżdżając z Polski to polecam www.sklep.malawinnica.pl a dodatkowe informacje na www.malawinnica.pl

mirko napisał(a):Na wyspie Krk (Vrbnik) polecam wino, žlahtina :wink:
Nazwa pochodzi od polskiego słowa, szlachetny :?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.06.2011 09:58

Jędrula napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Jędrula napisał(a):Aaaaaa , sklep taki - rozumiem . Za dychę to można się napić ciemniaka , spróbuję na pewno :)


Nawet taniej niż za "dychę" :lol: szukaj w Konzunie :wink:


Ooooo, to jest cena :) Ciekawe czy na Pagu takie mają ?


Widzę, że wróciłeś - "Tomislava" piłeś :?:
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 05.07.2011 11:43

Karlowacki,Ozojuskie,Tomyslav jest piwko,jest impreza :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.07.2011 11:51

ARTUR_KOLNICA napisał(a):Karlowacki,Ozojuskie,Tomyslav jest piwko,jest impreza :lol:


Widzę, że za dużo wypiłeś :wink: albo pomieszałeś :wink: ... bo nazwy piw Ci się mylą :lol:
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 05.07.2011 12:08

Janusz Bajcer napisał(a):
ARTUR_KOLNICA napisał(a):Karlowacki,Ozojuskie,Tomyslav jest piwko,jest impreza :lol:


Widzę, że za dużo wypiłeś :wink: albo pomieszałeś :wink: ... bo nazwy piw Ci się mylą :lol:


Janusz :D nie każdy może mieszać ! :D
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 05.07.2011 12:14

Adam.B napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
ARTUR_KOLNICA napisał(a):Karlowacki,Ozojuskie,Tomyslav jest piwko,jest impreza :lol:


Widzę, że za dużo wypiłeś :wink: albo pomieszałeś :wink: ... bo nazwy piw Ci się mylą :lol:


Janusz :D nie każdy może mieszać ! :D


Baa.., bo pić to trzeba umić ;)
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 05.07.2011 14:02

Słuchajcie, a czy ktoś miał w tym roku podobne doświadczenia z alkoholem jak u mniew zeszłym?
W 2007 roku na targu w Trogirze można było spokojnie dostać Travaricę, nawet spróbować (inne alkohole domowe również).
Tymczasem w 2010 wszystko wymiotło (wizualnie), a panie sprzedawały nam napitki spod lady 8O .
Jest to dla mnie o tyle dziwne, że ogłoszenia o sprzedaży domowych wyrobów alkoholowych poza targiem wisiały sobie swobodnie...

2007- na początku września
2010- koniec lipca do połowy sierpnia.
Ostatnio edytowano 05.07.2011 16:40 przez tygrysek0038, łącznie edytowano 1 raz
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 05.07.2011 15:15

A weź jeszcze może dla pełnego obrazu miesiącami zarzuć.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2011 14:10

ARTUR_KOLNICA napisał(a):Karlowacki,Ozojuskie,Tomyslav jest piwko,jest impreza :lol:


Arturze, poniżej masz prawidłowe nazwy :lol:

Obrazek
Jędrula
Croentuzjasta
Posty: 235
Dołączył(a): 12.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jędrula » 07.07.2011 13:20

Te browarki które wymienił Janusz da się wytrzymać-nie są złe , Tomislav według mnie zajmuje pierwsze miejsce , to taki nasz porter w lżejszym wydaniu . Ogólnie Chorwaci mają cieniutkie te swoje piwka i ich wyroby nie umywają się do naszych .
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 07.07.2011 13:42

Nie udzielałem się jeszcze w tym temacie, więc wypowiem się w temacie chorwackich piw.

Często słyszę opinie, że są zbyt lekkie, wodniste. Zgadzam się, że są lekkie (w porównaniu do popularnych polskich marek, nie mówiąc o prawdziwych piwach, za jakie lechów, żywców czy królewskich nie uważam), wodniste, ale czy zbyt? Raczej nie, pasują do wysokich temperatur, mocniejsze piwa szybciej by człowieka rozkładały. Mnie takie ozujsko bardziej pasuje podczas plażowania niż Bishop's Finger czy Duvel.

Karlovacko - jedyne, którego unikam. Ono akurat ma za mało piwa w piwie. Z wód wolę Studenaca :lol:
Ozujsko - jest ok, często kupuję (gł. dla żony)
Pan - z tych 3 zdecydowanie najbardziej mi podchodzi. Najmniej "cinkie" z tych 3, a jednak wciąż "wakacyjne".

W tym roku odkryłem coś, czego do tej pory nie widziałem w sklepach ni knajpach (nowość tegoroczna?), tj.:

Obrazek

I powiem Wam, że od pierwszej butelki, gdzie je widziałem, to kupowałem. Piana po przelaniu do pokala/kufla naprawdę imponująca, smak zadowalający, a jednocześnie wciąż świetnie gaszący pragnienie. Jeden Zlatni Pan musiał być w lodówce na powrót do chawiry z plaży.

Znam też (i lubię) Tomislava. Niestety, w żadnych ze sklepów na Korculi nie uświadczyłem tego piwa, którego w ub. roku pod Zadarem była moc.

Inną nowością (przynajmniej dla mnie) było pszeniczne ozujsko:
Obrazek

Werdykt? Spróbować można, ale jak ktoś lubi np. polskie czy niemieckie pszeniczniaki, to się rozczaruje. Produkt zagrzebskiego browaru nie ma takiego charakteru.

Mam nadzieję, że ktoś się do powyższego odniesie, a w przyszłości będzie okazja do pogadania o mocniejszych trunkach 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwackie Trunki - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone