Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Chorwacja po raz drugi - Pag 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
martos
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 09.11.2012 17:50

Pierwszy raz w Chorwacji byliśmy w 2011, wybór padł wtedy na Istrię. Za dużo o niej nie wiedzieliśmy, nie czytaliśmy i no cóż ... nie przygotowaliśmy się. Jednak wakacje były jak najbardziej udane a my byliśmy zachwyceni zarówno ludźmi, widokami jak i pogodą.

A więc do rzeczy.. mając w pamięci piękne zeszłoroczne wakacje - postanowiliśmy i w tym roku wyruszyć do Chorwacji. Pomyśleliśmy jednak, że w tym roku dobrze by było pojechać gdzieś w dalsze rejony. Po przeczesaniu forum wybór padł na Pag (zasługa p. Nero :papa: ). Ich zdjęcia były tak cudne i tak inne od tych, które przywieźliśmy z zeszłego roku, że decyzja była natychmiastowa :) Najbardziej na wczasach zależy nam na pięknych i najlepiej niezbyt zatłoczonych plażach , dlatego zdecydowaliśmy się na Bosanę.

DZIEŃ 1 :arrow: 21 lipca - wyjazd

Noclegi zarezerwowane mieliśmy już pod koniec maja, więc spokojnie w 7 osób wyjechaliśmy o 16. Mieliśmy 1410km do przejechania przez Niemcy, Austrię, Słowenię. W Austrii jechaliśmy objazdami - szczerze powiem, że nie wiem czy było to opłacalne (jechaliśmy nocą serpentynami co chyba znacznie wydłużyło nam drogę). W Słowenii opłacalne było na pewno :) Widoczki urzekające (nie wiem czemu nie mam zdjęć 8O ).
anakin
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 09.11.2012 17:52

Nie, no jak Pag to ja............muszę. :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 09.11.2012 19:10 przez anakin, łącznie edytowano 1 raz
Darkos
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 09.11.2012 17:56

Drugi.
Jestem.
Będę śledził. :)
Bea.ta
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 09.11.2012 19:05

jestem :)
mam nadzieję na jakieś nowości ;)
beagm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 09.11.2012 19:08

:D chętnie powrócę na Pag
martos
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 09.11.2012 19:12

DZIEŃ 2 :arrow: 22 lipca 2012

Do Chorwacji wjechaliśmy ok 9 rano. Przywitała nas niezbyt zachęcająco..

Obrazek

Obrazek

Z zeszłego roku pamiętaliśmy piękną pogodę, brązową ziemię, a tu co?! Szaro, buro i ponuro a jeszcze bardziej ponure były nasze miny. A Ci, którzy jechali z nami dopiero pierwszy raz - dobrze, że jechali innym samochodem :lol: Na szczęście po minięciu wszystkich tuneli pogoda nieco się poprawiła :)

Obrazek

Obrazek

Standardowe zdjęcie, które robi chyba każdy przy wjeździe na Pag:

Obrazek

Co prawda słoneczko już powoli zaczynało wychodzić , jednak bora była okropna. Wiało, wiało i jeszcze raz wiało i ani trochę nie było to przyjemne. No cóż, jedziemy dalej bo każdy chce w końcu wskoczyć do tej ciepłej wody (temperatura powietrza z ok 15 przed tunelami podskoczyła do 27). Dojechaliśmy szybciutko do apartamentu, szybkie oględziny i w pędach na plażę. Właściciel apartamentu wysłał nam wcześniej zdjęcia plaży najbliżej domu a że była bardzo ładna to pognaliśmy na nią. Jednak bynajmniej ja byłam rozczarowana...

Obrazek

Obrazek

W dodatku.. woda zimna ! 8O No nie tak zapamiętaliśmy Chorwację z zeszłego roku. Fale duże, wiatr okropny, słońce ledwo przebijało się zza chmur, plaża jakaś ponura ... nie takie zdjęcia widziałam na forum...
Wieczorem tylko spacer z Bosany do Pagu (tam też bora panowała :D ) Niektórzy spacerowali zawzięcie prawie co wieczór, my choć młodsze nogi, raczej autem... :oops:

Obrazek

Obrazek
Fresz
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 09.11.2012 19:42

NO!NO! Takiego Pagu to jeszcze nie widziałem! Jutro będzie lepiej 8O :)
martos
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 09.11.2012 20:21

DZIEŃ 3 :arrow: 23 lipca 2012

Ze względu na to, że pierwsza plaża nie okazała się trafiona (oczywiście później okazało się, że gdy słońce w pełni świeciło, nabierała kolorów i też była piękna.. tylko zatłoczona ogromnie) na drugi dzień wybraliśmy się od razu do Mandre. Wychwalana była tam zatoka Girenica która dziś była naszym celem. Zdjęcia każdego kto tam był - były piękne więc jak i tu bym się zawiodła -to już chyba nic by nam nie pozostało :)

Pogoda po 6 rano (zdjęcie zrobił któryś z rannych ptaszków):

Obrazek

i po 9, które robiłam ja i które zapowiadało lepszy dzień:

Obrazek

Bora była nadal, powiewał chłodniejszy wiatr ale humory od razu lepszy były, temperatura między 26-28 stopni i czyste niebo aż zachęcały do kąpieli - więc w drogę ! :D

Obrazek

Obrazek

Sporo czasu zajęło nam znalezienie odpowiedniego skrętu na Girenicę no ale było warto :wink: Zresztą kto był ten wie a kto nie był - niech żałuje :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z tego co wyczytałam na forum przed wyjazdem - Girenica zazwyczaj była oblegana przez ludzi. Jednak gdy my na nią trafiliśmy - nie było nikogo oprócz innej 3 osobowej rodzinki z Polski :) Plaża cudo, woda nagle zrobiła się od wczoraj ciepła, i już nawet bora nikomu nie przeszkadzała.
Po plaży oczywiście wieczorem spacer do Pagu a tam bora niektórym dała się we znaki:

Obrazek
martos
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 09.11.2012 22:31

DZIEŃ 4 :arrow: 24 lipca 2012

Dziś dzień zwiedzania.Temperatura już podniosła się powyżej 30 stopni więc trochę jak na złość :P Ruszamy do Zadaru. Tam ludzi sporo i ciężko znaleźć wolne miejsce parkingowe więc trzeba trochę pokręcić. Ale czy nie warto? :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W drodze powrotnej zjechaliśmy na ruiny obok mostu wjazdowego na wyspę..

Obrazek

Obrazek

Po tutejszy słynny ser i rakiję (ser całkiem dobry, ale rakiję to trzeba lubić :D ) ...
Pani stojąca przy drodze i sprzedająca tutejsze dobra, była tak miła, że zaprosiła nas do swojej "wytwórni" w garażu:

Obrazek

Obrazek

A także zobaczyliśmy Stare Miasto Pag, które oprócz kilku owiec też było puste. O dziwo, owce chyba dopiero tutaj spotkaliśmy :O Wpisaliśmy się do zeszytu, który leżał w kapliczce i poszliśmy do góry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a później to już tylko grill :P

Obrazek
mervik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 10.11.2012 00:45

ta puszka piwa ze zdięcia to chyba 10 l :wink:
martos
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 10.11.2012 11:59

BeJur napisał(a):jestem :)
mam nadzieję na jakieś nowości ;)

Tegoroczne wakacje planowane były także po Twoich relacjach, nie wiem więc czy jakieś nowości będą :P
martos
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 10.11.2012 12:21

DZIEŃ 5 :arrow: 25 lipca 2012

Chcieliśmy dać drugą szansę "naszej" plaży, jednak była niesamowicie zatłoczona i byliśmy zmuszeni poszukać czegoś innego. Na szczęście znaleźliśmy to czego szukaliśmy i to całkiem niedaleko :D

Obrazek

A na plaży był o taki sobie kamyczek 8O Nie wiem kto był bardziej zdziwiony, czy my czy on :D

Obrazek

Kolejne zdziwienie było jak spotkaliśmy takiego kogoś na drodze do miasta (może też tam zmierzał :lol: )

Obrazek

I kilka zdjęć z wieczornej wystawy w Pagu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tutaj najlepsza pizzeria w Pagu, bywaliśmy tutaj dość często a na samo wspomnienie aż ślinka cieknie. Zazwyczaj było tam cicho i spokojnie, któregoś razu jednak wpadła duża grupka ludzi z małymi dziećmi, na co nasza najmłodsza wczasowiczka (16lat) wypaliła "Boże ale dzieciarnia", nie było źle dopóki nie usłyszeli i nie powiedzieli z uśmiechem "Dzień dobry" :lol: :lol: :oops:

Obrazek
Bea.ta
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 10.11.2012 12:56

martos napisał(a):Tegoroczne wakacje planowane były także po Twoich relacjach, nie wiem więc czy jakieś nowości będą :P

na pewno inne spojrzenie na podobne rzeczy :)
mervik
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 11.11.2012 00:17

BeJur napisał(a):
martos napisał(a):Tegoroczne wakacje planowane były także po Twoich relacjach, nie wiem więc czy jakieś nowości będą :P

na pewno inne spojrzenie na podobne rzeczy :)

i pod innym kątem :wink:
martos
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 11.11.2012 17:29

DZIEŃ 6 :arrow: 26 lipca 2012

Kolejnego dnia wybraliśmy się na plażę niedaleko Metajny - Beretnicę. Metajna sama w sobie nam się nie podobała, tamtejsza plaża przy drodze - też niezbyt. Troszkę zabrakło nam czasu, żeby przejść się "promenadą" no i tego żałujemy, może następnym razem :D Dzięki szczegółowym opisom tutejszych forumowiczów - na plażę trafiliśmy bez problemu. Przed nami szło kilka osób jednak doszli do samej furtki i nie wiedzieli co zrobić :mrgreen: Gdy tylko ich minęliśmy - od razu poszli za nami. To jest dobry przykład na to, że dużo ludzi wie o Beretnicy ale nie wie jak na nią trafić.
A kto by pomyślał, że na plażę idzie się taką ścieżką 8O

Obrazek

Z góry widzieliśmy inną plażę - wyglądała całkiem ciekawie ale zdecydowanie było tam więcej ludzi :)

Obrazek

Idziemy dalej w poszukiwaniu tej naszej:

Obrazek

Obrazek

No to chyba ta.. :)

Obrazek

Schodzimy niżej i wszyscy WOOOW 8O

Obrazek

Obrazek

Gdyby tylko była trochę bliżej Bosany - pewnie byśmy byli tam częściej :) A pomyśleć, że była na wprost naszego balkonu 8)

Obrazek
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019