ale ja nie kupuję w paczkach lecz w Konzumie w Makarskiej na wagę i podzielę na 2 porcje i jedna idzie do zamrażalnika. Poza tym to nie jest mielone w stylu naszego bo tam mięsa wiele i mieszane a nie tylko ze świni tłuszcz i naprawdę dobre nie jak u nas to za 9.90. Szynka prsuht (czy jak to się pisze) krojona na miejscu na wagę wychodzi ok 36zł-50zł /kg i naprawdę jest wiele lepsza od "szwardzwaldzkiej" z Lidla:P nawet ta najtańsza- polecam. oprócz tego boczuś przyparwiony fajnie gotowy na grilla, karczek również ( wszystko świeże, na wagę ). Sery bierzemy z PL.CinnamonGirl napisał(a):Bodzioch Marek napisał(a):ej no, Magda nie przesadzaj, gotowce na grilla ok 41-48kn cevapi które sam robię na grillu kosztuje 41kn czyli ok 24zł -no fakt to mielone lecz nie takie jak u nas - u nas zrobiłem z mielonego i przeciekło całe przez druty![]()
![]()
to cevapi z takiej paczki na ile osób starcza? To pytanie pod kątem męskiej części załogi - żeńska mielonego nie jada.
Ale piersi z kurczaka biły rekordy a jem zwyle ten rodzaj mięsa - wychodziło pond 30zł/kg gdy u nas było 15zł/kg.
Z tą wodą pitną to o Podgorze piszesz? Ja zwykle piłam z kranu, ale znajomi sie obawiają :> i dziwnie na mnie patrzą jak mowie woda z kranu zdatna do piciaOdpowiadam, że to Chorwacja a nie Polska
Jeszcze były cienkie kiełbaski jak cevapi tylko w jelicie- z grilla miód-malina i to też jak cevapi z rozmarynem z krzaczka i oliwą świeżą i bułeczką pachnącą-mniam,mniam:).
jak już o jedzeniu to raz jak przyjechaliśmy to w lodówce znaleźliśmy prezencik: małe sarele, sardyny marynowane w soli i w oliwie (wiem jest na to nazwa -raz kupiłem w sklepie lecz to już nie to ) nikt się tego nie dotknął bo potwornie słone więc zapodałem cały talerz i wieczorem był pusty. Dopiero wieczorem gospodarz mi wytłumaczył, ze to taki delikates: jedną rybkę na bułeczkę i już nie jest takie słone:oops:
Wodę zaczęliśmy pić i dawać dzieciakom jak zobaczylem, ze gospodyni leje z kranu i wstawia dzbanek do lodówki i potem nas częstuje i sama zwróciła uwagę, ze mają super wodę i zdatną do picia. Też jakby nie patrzeć jakaś oszczędność jest bo z tego co pamietam woda ok 5-6kn czyli ponad 3zeta, a w upały się tego pije troszkę;)

.png)
.png)
.png)