Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja Level 1

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 17.11.2018 13:45

Katerina napisał(a):pomorzanka zachodnia
Moja rodzina dotarła do bramy Twierdzy, są oni wszyscy jakoś mało ruchliwi i mało rozmowni. Miałam trochę wyrzuty sumienia, ale nieodparta chęć zrealizowania tej wycieczki była silniejsza ode mnie. :wink:

Nie ma co się litować 8O :wink: :oczko_usmiech: Warto było :hearts: Teraz na pewno są dumni z siebie :D
Wzmianka o pakowaniu osłabia :cry:


Ja jestem z nich dumna, oni pewnie też, tylko tego nie okazują :wink: :mrgreen:
Co do pakowania...miałam pod koniec wyjazdu takie myśli: czy teraz ja mam w ogóle na co czekać i po co żyć w tym roku :roll: 8)

Abakus68 napisał(a):Ależ! Ja zostaję...


piotrf napisał(a):
. . . to nie jest powód do pozostawienia kogokolwiek , a szczególnie tak uroczej autorki w jej ciekawej , pierwszej relacji 8)


Pozdrawiam
Piotr


Uff, dzięki. :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.11.2018 18:29

Wysepka Ošljak,.... w sam raz dla mnie :wink:...i promy Jadrolinji tam zawijają 8)
86g.jpg
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 18.11.2018 20:42

Habanero napisał(a):Wysepka Ošljak,.... w sam raz dla mnie :wink:...i promy Jadrolinji tam zawijają 8)
Załącznik 86g.jpg nie jest już dostępny


Przepraszam, może trochę nieściśle opisałam zdjęcia. Ošljak jest raczej na tym zdjęciu:
87g.jpg


i faktycznie do niej dopływają promy. I apartmany są i knajpa jakaś. A tamta z klasztorem to Galevac :wink: . I podobno można ją zwiedzić.
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 21.11.2018 22:11

DZIEŃ 8 – 25.08.2018

Wczoraj pożegnaliśmy się z Zadarem oficjalnie, a dziś z samego rana wrzucamy graty do auta i opuszczamy Chorwację.

1h.jpg


Ale to nie koniec naszych wakacji. Długo wcześniej myślałam jak ten nasz powrót do domu ma wyglądać i w końcu podzieliłam tę drogę na trzy etapy :idea: . Dzięki temu co nieco jeszcze zwiedzimy, choć mało intensywnie. Dziś mamy zarezerwowany nocleg w Bratysławie. Niestety, sobotni poranek to dość popularna pora na powrót z Chorwacji :roll: . Na bramkach i na granicy musieliśmy swoje odstać, ale wielkiej tragedii nie było :| .
Około piętnastej dojechaliśmy w końcu do Bratysławy

2h.jpg


i krążąc trochę po mieście (z duszą na ramieniu, bo nawet udało się nam czasem jechać pod prąd :roll: :? ) znajdujemy parking pod Tesco w pobliżu naszego apartamentu. Nie wiem zresztą co mi do głowy strzeliło, żeby kazać mężowi tam zaparkować, bo to parking w samym centrum i kosztował 1,5 euro za godzinę :x . Wiedziałam, gdzie jest duży bezpłatny parking, ale chciałam, żebyśmy mieli blisko jak będziemy nieść bagaże i potem odstawić samochód na ten docelowy parking.
Tak było, mąż wrzucił nas razem z bagażami do apartamentu i pojechał...Parking znalazł, ale z drogą powrotną już było gorzej. :? Google wskazały mu trasę, którą szedł prawie godzinę zamiast 15 minut 8O . A trzeba było jechać od razu na docelowy parking i razem w te 15-20 min do mieszkania dojść.
Nasz budynek i widok z okna.

9h.jpg

5h.jpg


Gdy już wszyscy byliśmy cali i zdrowi razem, nie wybrzydzając udaliśmy się na poszukiwanie obiadu. W podziemiach wspomnianego już Tesco znaleźliśmy bar z chińskim bądź wietnamskim żarciem, bardzo tanim i smacznym :D , przypominającym moje jednogarnkowe szybkie obiady codzienne. Nazywał się "Panda" :mrgreen: .

7h.jpg


Po obiedzie można było skupić się na mniej przyziemnych sprawach. Jak wynikało z mapy w pobliżu naszego mieszkania znaleźliśmy kościół św. Elżbiety (Modry kostol) i zdążyliśmy na mszę o 18.00. Muszę przyznać, że więcej zrozumiałam z tej mszy niż tej w Chorwacji :P .

8h.jpg

14h.jpg

16h.jpg

18h.jpg

19h.jpg

20h.jpg


Wieczór na starówce wprawił nas w bardzo dobry nastrój.Nie mamy w planie intensywnego zwiedzania, a spokojny spacer.

21h.jpg


Mijamy Teatr Narodowy

23h.jpg

24h.jpg


i przysiadamy w kawiarni , uprzednio zaopatrując dzieci w napoje i desery w innych miejscach (bo oni nie będą pić z filiżanek :roll: ).

27h.jpg


Sprawdzamy jak się miewa "mężczyzna pracujący" :wink:

31h.jpg


i z kim wita się ten pan?

33h.jpg

40h.jpg


Fontanna Maksymiliana zwana też Fontanną Rolanda (podobno zbroja na Rolandzie jest renesansowa, ale mnie rycerz Roland kojarzy się ze średniowieczną "Pieśnią o Rolandzie" :wink: ).

38h.jpg


Ratusz

35h.jpg


Uliczka

43h.jpg


kawałek dalej Katedra św. Marcina

46h.jpg

47h.jpg


a stąd niedaleko już jest do Bratysławskiego Zamku. Na zwiedzanie za późno,ale jest to dobry punkt widokowy.

48h.jpg

54h.jpg

55h.jpg

2018-11-21_19-00-54_489.jpg

IMG_20180825_201501.jpg


(Bratysława ma powiązania z mieszkańcami z innej planety :P :mrgreen: )

V.jpg


Na szczęście nocleg mamy bardzo blisko, pora odpocząć, jutro kolejny etap podróży.

58h.jpg
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 25.11.2018 12:35

Bratysława jest piękna. W tym roku miałem okazję przeglądnąć nie tylko Twoje zdjęcia, ale dziesiątki zdjęć córki, która pojechała do Czarnogóry jako drużynowa harcerek zabawiając w czasie podróży 3 dni w Bratysławie. Oba punkty widzenia oczywiście się nieco różnią, ale dzięki Tobie obraz stał się jeszcze bardziej ciekawy. Dziękuję :)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 25.11.2018 18:55

Mnie też się to miasto podobało, przynajmniej to co widziałam. Nie wiem, dlaczego w internecie istnieją opinie, że to najbrzydsza stolica w Europie (ostatnio takie wyczytałam :roll: ). No i dobre miejsce na nocleg po drodze. A trzy dni to już na pewno można fajnie spędzić. :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.11.2018 19:09

O której wyjechaliście i którą chorwacką granicę przekraczaliście ?
p.s.
Smuteczek przy kawce widzę :( , ...ale pod koniec wakacji to zrozumiałe .
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 25.11.2018 19:22

Habanero napisał(a):O której wyjechaliście i którą chorwacką granicę przekraczaliście ?
p.s.
Smuteczek przy kawce widzę :( , ...ale pod koniec wakacji to zrozumiałe .


Jeżeli dobrze pamiętam, z Zadaru wyjechaliśmy o 6 rano,a przekraczaliśmy granicę Goričan - Letenye, nowe przejście, a pewnie mniejsza kolejka byłaby na starym :) .
To chyba nie był smutek, tylko raczej nieumiejętność pozowania do zdjęcia :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.11.2018 19:28

pomorzanka zachodnia napisał(a):
Habanero napisał(a):O której wyjechaliście i którą chorwacką granicę przekraczaliście ?
p.s.
Smuteczek przy kawce widzę :( , ...ale pod koniec wakacji to zrozumiałe .


Jeżeli dobrze pamiętam, z Zadaru wyjechaliśmy o 6 rano,a przekraczaliśmy granicę Goričan - Letenye, nowe przejście, a pewnie mniejsza kolejka byłaby na starym :) .
To chyba nie był smutek, tylko raczej nieumiejętność pozowania do zdjęcia :wink:

Dzięki za szybką odpowiedź, a zdjęcia niepozowane dużo ciekawsze, bo autentyczne :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 25.11.2018 20:39

:D Po tygodniu żywienia się chorwackim jedzeniem zapragnęliście odmiany, widzę :lol: Orientalne żarełko bardzo lubię, choć pierwszą rzeczą na jaką rzucam się po przekroczeniu polskiej granicy jest...żurek, lub barszcz w pierwszym napotkanym przydrożnym lokalu :oczko_usmiech: ( Nie to,żebym nie lubiła chorwackiego, oczywiście 8) )

Ale mieliście psychodeliczny widok z miejscówki :oczko_usmiech: Mam na myśli ten czarno biały budynek w stylu lat 60 tych :D
Kościół też taki jakiś nietypowy 8O :papa:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 25.11.2018 22:21

Habanero napisał(a):Dzięki za szybką odpowiedź, a zdjęcia niepozowane dużo ciekawsze, bo autentyczne :D


Szczerze mówiąc, gdybym miała zdjęcie z samą kawą, to raczej bym je wybrała :mrgreen: , bo ta kawka mi się bardzo podobała, a moja szanowna osoba była... :roll: :oops: rozmazana. :oczko_usmiech:

Katerina napisał(a)::D Po tygodniu żywienia się chorwackim jedzeniem zapragnęliście odmiany, widzę :lol: Orientalne żarełko bardzo lubię, choć pierwszą rzeczą na jaką rzucam się po przekroczeniu polskiej granicy jest...żurek, lub barszcz w pierwszym napotkanym przydrożnym lokalu :oczko_usmiech: ( Nie to,żebym nie lubiła chorwackiego, oczywiście 8) )

Ale mieliście psychodeliczny widok z miejscówki :oczko_usmiech: Mam na myśli ten czarno biały budynek w stylu lat 60 tych :D
Kościół też taki jakiś nietypowy 8O :papa:


Przyznam się szczerze, że koneserzy chorwackiego jedzenia z nas żadni :mrgreen: . Raz jedliśmy kalmary i raz przyrządziłam w pokoju gotowe cevapcici (oczywiście bez ziemniaków tylko z sałatką), no i pizza też pasuje do Chorwacji. Wszystko było super i na pewno przyjdzie kiedyś pora na dalsze próbowanie :wink: . A jeżeli chodzi o orientalne jedzenie to ja właśnie nie przepadam za tymi przyprawami chińskimi itp. a w tym barze mi bardzo smakowało, bo było bardziej na słono niż orientalnie . A w ogóle w to miejsce (koło Tesco) przywiódł mnie znaleziony na mapie Vegan Kiosk, ale miał urlop :oczko_usmiech:
A kościół tak, jak u Disney'a :mrgreen: .
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 26.11.2018 11:23

Nie wiem dlaczego ale zawsze bardzo mnie bawił napis na teatrze w Bratysławie - nie to żebym sie podśmiechiwała z jezyka Sąsiadów :mrgreen:
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 26.11.2018 21:34

beatabm napisał(a):Nie wiem dlaczego ale zawsze bardzo mnie bawił napis na teatrze w Bratysławie - nie to żebym sie podśmiechiwała z jezyka Sąsiadów :mrgreen:


Dziwadło hihi :mrgreen: . Nas rozbawił też napis "Zakaz fajčenia" :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 26.11.2018 21:36

Beata , divadlo je divadlo a bodka :lol:

Bratysława jest fajna , tak za dnia jak w nocy , a w mojej pamięci jeszcze figuruje jako miasto festiwalowe , bo tam odbywały się takowe - Bratysławska Lira zwane , przez niektórych nazywane też czechosłowackim Sopoto-Opolem :mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 26.11.2018 22:37

piotrf napisał(a):Beata , divadlo je divadlo a bodka :lol:

Bratysława jest fajna , tak za dnia jak w nocy , a w mojej pamięci jeszcze figuruje jako miasto festiwalowe , bo tam odbywały się takowe - Bratysławska Lira zwane , przez niektórych nazywane też czechosłowackim Sopoto-Opolem :mrgreen:


Pozdrawiam
Piotr


Zastanawiam się czy powinnam to pamiętać, bo taki twór jak Czechosłowacja istniał jeszcze za mojego życia. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Chorwacja Level 1 - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone