Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja 2010 - Pierwszy raz w Chorwacji !!!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 23.11.2010 13:31

Relacja bardzo sympatyczna :D
Rybka, szczerząca się w uśmiechu - bezkonkurencyjna (modelka z niej, że hej :lol: )

Pozdrowionka :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.11.2010 12:51

Bardzo fajna , ciekawa relacja , bogata w fotki , a ten akcent końcowy madziarsko-budapeszteńsko-oceaniczny uświadomił mi jeszcze raz ( wcześniej relacje maslinki i weldona ) konieczność odwiedzin w tym pięknym mieście :wink:

Dziękuję i gratuluję :D


Pozdrawiam
Piotr
Jacek B
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 263
Dołączył(a): 03.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek B » 24.11.2010 20:21

Oj jak miło i cieplutko się nam zrobiło :!:
Obrazek
predatortata
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 316
Dołączył(a): 04.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) predatortata » 05.01.2011 03:33

Uroczo opowiedzieliście o swojej podróży,mozecie wysłać jakieś namiary u kogo spaliście.Bede wdzięczny.
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 06.01.2011 13:04

witam rewelacyjna relacja z wakacji w te zimowe wieczory dobra lektura pozwala zapomiec o szrej rzeczywistosci
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 06.01.2011 13:05

:D pozdrawiam i byle do lata :D
Jacek B
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 263
Dołączył(a): 03.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek B » 06.01.2011 14:10

Ho Ho Ho my tu sobie smacznie śpimy pod pierzynką z białego puchu czekając kiedy on wreszcie stopnieje a tu okazuje się że ktoś czyta jeszcze naszą relację, miłe przebudzenie :!:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A dla wszystkich którzy jeszcze zaglądają do naszej relacji mały bonusik.
http://www.youtube.com/watch?v=0IIPsunv398
Obrazek

predatortata napisał(a):Uroczo opowiedzieliście o swojej podróży,mozecie wysłać jakieś namiary u kogo spaliście.Bede wdzięczny.


Predatorzetato podaj do siebie GG lub e-mail to ci wyślemy namiary i ewentualne inne informacje. Pozdrawiamy :papa:
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 06.01.2011 16:50

świetnie napisane i boooskie gorące zdjęcia 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.01.2011 19:56

Fajnie się czytało i jeszcze fajniej się oglądało :)
mafilka
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mafilka » 07.01.2011 12:16

Witam :))


Cieplutko się robi oglądając taką relację :) Fajny mieliście pomysł na Chorwację, bardzo fajny :) Gratuluję.

I poproszę, jeśli to nie tajemnica, o namiary na noclegi na Węgrzech i apartament w Cro :)

Pozdrowionka :)
Jacek B
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 263
Dołączył(a): 03.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek B » 30.01.2011 17:15

mafilka napisał(a):Witam :))


Cieplutko się robi oglądając taką relację :) Fajny mieliście pomysł na Chorwację, bardzo fajny :) Gratuluję.

I poproszę, jeśli to nie tajemnica, o namiary na noclegi na Węgrzech i apartament w Cro :)

Pozdrowionka :)


Hej hej , jeszcze tu jesteśmy chociaż ostatnio były małe kłopoty ze zdrowiem więc nie zaglądaliśmy na forum. Droga mafilko właśnie wczoraj dzwoniliśmy do Kleku do naszych gospodarzy i okazało się że już teraz są problemy z zakwaterowaniem. Obeszliśmy się smakiem bo z naszego pięknego tarasu nic nie zostało :cry: (ktoś wynajął wszystkie duże apartamenty z tarasami na całe lato). Nam udało się zarezerwować apartament 3 osobowy (bez tarasu), z tego co wiemy pozostały dwie dwójki. Możesz napisać do nich wiadomość na tej stronie : http://www.ferienwohnungen.net/anzeigen/8139.html . Co do noclegu na Węgrzech to podajemy ci telefon do pani Teresy Bodo: +36306181679. Cena jak w ubiegłym roku 12 euro od os.

Co do naszej skromnej trojki to już powoli planujemy pobyt w Cro, zaczniemy nietypowo bo od Włoskiej Wenecji.

Pozdrowionka

A to ja po wczorajszym telefonie do Kleku Obrazek
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 14.01.2012 00:14

Jacek odwaliłeś taki kawał roboty, że mi kapcie spadły. Dwa dni temu natknąłem się na Klek szukając miejsca na trzecią wizytę w Cro i ponieważ spodobała mi się ta miejscowość więc drążę temat i tak natrafiłem na Twoją relację.
Muszę przyznać, że mam dwie wątpliwości:
1. zdaję sobie sprawę, że to jest mała miejscowość i takiej właśnie szukam (ostatnio byliśmy w Pirovacu między Sibenikem a Zadarem) ale czy aby nie za mała? Jak tam wygląda gastronomia? Pisałeś tylko o jednej restauracji. Jesteśmy z tych "co to nie stoją nad garami na wczasach" ale nie uśmiecha mi się jeść dwa tygodnie pizzy. Lubimy sobie dobrze podjeść na wczasach bo przez cały rok na to zbieramy :)
2. miałem nadzieję, że w takiej małej miejscowości będą niskie ceny a tymczasem piszesz, że jest odwrotnie. Nic dziwnego skoro jest tylko jeden sklep :( (czy dwa?) Czy te zakupy w sąsiedniej Bośni nie są trochę uciążliwe?

I jeszcze jedno. Mam zamiar przejechać całość "na jeden raz". W sumie mam 1250 km, żona nie prowadzi. Trochę się zastanawiam bo mam auto bez klimy a jedziemy w środku sezonu i z półtorarocznym dzieckiem ale szkoda mi czasu na noclegi po drodze. Do Pirovaca też jechałem "na jeden raz" (1050 km) tylko, że wtedy ze starszą córką (wtedy pięcioletnią) i dałem radę a jechałem na noc. Teraz mam plan wyjechać około 3 w nocy i jechać cały dzień bo jazda na noc trochę mnie zmasakrowała :)
Jechałeś z postojem ze względu na odległość czy z uwagi na to, że chcieliście po drodze pozwiedzać?
Jacek B
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 263
Dołączył(a): 03.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek B » 15.01.2012 18:38

Witaj :D
Na wstępie dzięki za słowa uznania.
W Kleku byliśmy już dwa razy 2010/2011, więc dość dobrze znamy to miasteczko.
Jeśli chodzi o gastronomię to troszkę sytuacja się poprawiła, ale nie liczył bym na twoim miejscu na jakieś wykwintne specjały i bardzo rozbudowane menu.
Oprócz pizzerii w której dają przepyszną pizzę są 3 lub 4 restauracyjki + restauracja hotelowa w Plazie.
Szczerze mówiąc nie zaglądaliśmy do nich, ale często przechodząc obok troszkę rozeznaliśmy się co do menu.
Są na pewno owoce morza, grillowane mięso, frytki itp.
W 2010 byliśmy w Plazie zamawiając tacę grillowanych mięs z tego co pamiętam taka tacka kosztowała nas około 100 zł a mięso chyba grilla nie widziało.
Sklepy są dwa, ale zniechęceni cenami z 2010 w ostatnie wakacje kupowaliśmy tylko pieczywo. Na większe zakupy bym tam jednak nie liczył, raczej tylko podstawowe artykuły, reszta paczkowana lub mrożona.
Zakupy tak jak pisaliśmy robiliśmy w Neum (BiH) co drugi dzień. To zupełnie inna bajka, ceny bardzo zbliżone do polskich, duży wybór towarów, praktycznie możesz kupić wszystko.
Wyjeżdżając z Kleku w 10-15 jesteś już w Neum, czas zależy od kolejki na granicy, ale przeważnie jest luźno, a Bośniacy nie sprawdzają praktycznie dokumentów.
Na Węgrzech nocowaliśmy, ponieważ z Warszawy do Kleku jest o ile dobrze pamiętam ponad 1700km., jak dla mnie to trochę przy dużo na raz.
Zrobisz jak uważasz ale moim zdaniem z małym dzieckiem i samochodem bez klimy może być trochę ciężko.
Równocześnie z tym postem w naszej nowej relacji Od Wenecji po Kotor przez ukochaną CRO - Wakacje 2011 ukażą się fotki Kleku z 2011 roku, jest też filmik Rowerkiem do Kleku oraz przykładowe ceny z konzumu w Neum (obok konzumu jest też drugi duży sklep równie dobrze zaopatrzony).
Chyba to wszystko, jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś pytania wal śmiało.

Pozdrawiam Jacek B :D
alladyndelscorcho
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 04.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) alladyndelscorcho » 15.01.2012 19:09

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź. To co piszesz jest kropką nad i w decyzji, którą właściwie już podjęliśmy. Pisałem już nawet do właściciela apartamentów, które tak polecałeś ale w pasującym nam terminie apartamenty są już częściowo zajęte :( Pisałem też kilka dni temu do Villi Marija ale nie dostałem żadnej odpowiedzi i szczerze mówiąc mam problem, bo przeszukałem mnóstwo ofert z Kleku i nie znalazłem nic więcej ciekawego :( Może masz jeszcze jakiś inny ciekawy namiar na apartamenty? Potrzebujemy dwa apartamenty 2+1 albo 2+2 (dwie rodzinki z dwójką i z jednym dzieckiem). Na samym początku myślałem o apartamentach Bonaca ale trochę to za drogo wychodzi a zresztą i tak też mi nie odpisali na e-mail. Już mi ręce opadają i oczy bolą od netu :(
Jacek B
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 263
Dołączył(a): 03.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek B » 15.01.2012 20:45

Bardzo mi przykro, ale nie potrafię Ci pomóc w znalezieniu kwatery :cry:
Już w ostanie wakacje były problemy z zakwaterowaniem, praktycznie przez cały nasz pobyt dom był pełny, a byliśmy w czerwcu.
Mam nadzieję, że coś uda Ci się znaleźć :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja 2010 - Pierwszy raz w Chorwacji !!! - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone