Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwaci obudźcie się !

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 22.09.2012 16:22

baran46 napisał(a):Zamiast drzeć morde przy robieniu zdjęc na skałce cyt."niech widzą jak się powodzi" buraki powinny zostać w Polszy.

:oops: :( .. Niestety, ale zgadzam się z Tobą.
Czasami widzę to samo i tak samo. Jeszcze w latach 90-tych w Chorwacji można było czuć się nieskrępowanie. Od plus-minus 2000 r .... jest coraz gorzej.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 22.09.2012 16:34

Bo się społeczeństwo spolaryzowało. Są kulturalni inteligenci bez pieniedzy, kulturalni z pieniędzmi, prości bez i chamy z kasą. ... Tak jak zły pieniądz wypiera dobry, tak prostactwo i chamstwo zawsze jest bardziej widoczne, a kultura pozostaje anomimowa.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 22.09.2012 16:46

Bocian napisał(a):I ja nie używam słodkiej wody na plaży, nie mam żadnych problemów. Często nie kąpie się nawet po przyjściu z plaży do apartmanów.

Dobre :lol: .
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 22.09.2012 16:59

romuald22 napisał(a):... Bywając w miejscach gdzie pryszniców nie było, niejednokrotnie widziałem matki przynoszące w butelkach słodką wodę by spłukać choćby twarz i usta swej małej pociechy. Znam i dorosłych co z braku (laku) tak robią.

Obok nas plażowała pani z dzieckiem, które nawet roku nie miało. Pływało w morzu i co pewien czas matka przemywała dziecku twarz słoną wodą. Nigdy nie wycierała ręcznikiem czy coś w tym stylu. Maluch dwa razy mrugnął powiekami i jakby nic się nie stało. Ale rozumiem, że i są wrażliwsze dzieci.

Osobiście jak jest prysznic to czasem się schlapię, jak nie ma to ramiona posmaruję olejkiem i soli nie widzę. :mg: Olejek Dax 6 z PL szybko się skończył i kupiłem w Cro. Nivea - przeźroczysty o zapachu parafiny. Wielu Chorwatów go używało. Ciężko go było zmyć w Jadranie ale opalenizna... :D I co najważniejsze nie zapychał tzn. brak syfków. Polecam 8)
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 22.09.2012 17:22

....Niezle też jest w małych miasteczkach. W takim Mrągowie, Giżycku, Mikołajkach, Chojnicach, itd., itd. itd....

Dziekuje bardzo za pochwaly w imieniu mojego rodzinnego miasta(Chojnice).Pozdrawiam serdecznie!!!:D
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 22.09.2012 17:45

Bo tam jest b. ładnie po prostu, wokół tych murów, stylowo. Ratusz, cały układ i te rzeczy. No i czysto, schludnie, kulturka. Stąd wiem, bo jest to nasz etap przystankowy, gdy gnamy nad nasze morze. Teraz trochę trzeba popracować, bo jest obwodnica, niczym autostrada :wink: Ale warto. Chojniczanie się strają. Gratuluję i pozdrawiam.
............
No i TORUŃ 8O :D . Chyba I miejsce daję, jeżeli chodzi o miasta średniej wielkości. Normalnie szok, starówka i jak to żyje, normalnie zwala na kolana. Jest ktoś z Torunia ? Szacunek :)
Ostatnio edytowano 22.09.2012 18:29 przez AdamSz, łącznie edytowano 1 raz
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.09.2012 17:50

baran46 napisał(a):Więc nie gadajcie brudasy, że sie nie sprzątają.


Bardzo Cię proszę nie rozpędzaj się zbytnio :!:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 22.09.2012 18:05

btw, czy jest na forum temat typu "miejscowość, gdzie nie ma Polaków"?

bo - z całym szacunkiem - planuję być może powrót po latach do Cro, a po licznych tu postach jakoś wolalbym pojechać w miejsce, gdzie nie będę się musiał strasować, że za dużo rozumiem

poproszę o podpowiedź, k.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.09.2012 19:33

Krystof napisał(a):btw, czy jest na forum temat typu "miejscowość, gdzie nie ma Polaków"?

bo - z całym szacunkiem - planuję być może powrót po latach do Cro, a po licznych tu postach jakoś wolalbym pojechać w miejsce, gdzie nie będę się musiał strasować, że za dużo rozumiem

poproszę o podpowiedź, k.

Obawiam się, że tematu takiego nie znajdziesz bo i pewnie o miejsce takie trudno...niestety.
Ja wychodzę z założenia, że jak nas widzą tak nas piszą, sami sobie wystawiamy świadectwo. Głupio mi rzecz jaxna jak słyszę czy widzę co poniektóre zachowanie naszych rodaków, ale nie zamierzam się za nich wstydzić, ani przez to udawać, że Polakism nie jestem. Sama sobie wystawiam świadectwo.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 22.09.2012 19:55

Aldonka napisał(a): Głupio mi rzecz jaxna jak słyszę czy widzę co poniektóre zachowanie naszych rodaków, ale nie zamierzam się za nich wstydzić, ani przez to udawać, że Polakism nie jestem. Sama sobie wystawiam świadectwo.

Otóż to.
Ja również nie udaję "niepolaka". :wink: Powiedziałbym, że wręcz odwrotnie. Niech widzą, że Polak nie zawsze ma być kojarzony dwuznacznie.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 22.09.2012 20:00

Aldonka napisał(a):Obawiam się, że tematu takiego nie znajdziesz bo i pewnie o miejsce takie trudno...niestety.

Trudno ale też jak tu zapodasz nazwę to wiesz... Jest za to kilka tematów "Gdzie jest najwięcej Polaków". To będzie podpowiedź.
Z "miejscowości polskich" to Orebic, Riwiera Makarska i połowa Omiskiej. Oczywiście Ciovo i Rogoznica, w której Polacy stanowią chyba 70%. Zostaje szukać zatoki z kilkoma domami na Hvar czy Brac, liczyć na sąsiedztwo innych narodów i oby nie okazali się gorsi. . . wytłumacz później coś np Słoweńcowi czy Węgrowi?
Cavtat, Vis... może
baran46
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) baran46 » 22.09.2012 20:36

Jacek S napisał(a):
baran46 napisał(a):Więc nie gadajcie brudasy, że sie nie sprzątają.


Bardzo Cię proszę nie rozpędzaj się zbytnio :!:



No dobra, już nie będę :D Ale jest w tym trochę prawdy ...
smieszace
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) smieszace » 22.09.2012 21:54

W tym roku opadły mi ręce na widok Czeszek rozkładających się codziennie koło nas, gasząych papierosy w kamieniach (skrzętnie zakopując niedopałek na głębokość 1 cm), prezentujących wdzięki, których przyciąganie ziemskie nie oszczędziło i mających pretensje, że za blisko rozkładamy się z dzieckiem. Wyciąganie odkopanych pet temuż dziecku gratis.

Witam, jestem Monika :)
jago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 17.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jago » 22.09.2012 22:24

Monika coś mi się wydaje, że nie było to spotkanie dwóch bratanków - nie od dzisiaj wiadomo, że Czesi po prostu najzwyczajniej nas nie lubią. Być może gdyby obok tych pań znajdowały się osoby innej narodowości niż Polska, to bliskie sąsiedztwo Czeszkom wcale by nie przeszkadzało.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 22.09.2012 22:28

Świeże spojrzenie :D Nie taki Polak straszny, jak go malują :wink: Witaj.
..........
Faktycznie oni do Polaków, to często wyżej du....ę noszą niż ją mają. Ale lubię ich na przekór :lol: : ........... Trzeba było gadać ja ja naturlich, wtedy byście zobaczyli oczy spaniela (duża szansa) he :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwaci obudźcie się ! - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone