Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwaci obudźcie się !

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.09.2012 12:19

dąbrówka napisał(a):Januszu....kiedy byłeś ostatatni raz na Istrii i czy naprawdę nie zauważyłeś tego o czym jest ten wątek?

Ostatnio na Istrii byłem w 2008 roku, jak będzie okazja pojechać, pojadę kolejny raz, widocznie miałaś pecha - ja nie spotkałem tego co Ciebie spotkało i na pewno nie jest to regułą.
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 20.09.2012 13:19

W 2009 był podajże pierwszy wątek na forum o tym, że zauważalnie zmienia się podejście Chorwatów do turystów. No szkoda wielka i nie jest to czepianie się, tylko żal, że tak się to zmienia i idzie w złym kierunku. Przecież pokochaliśmy ten kraj nie tylko ze względu na widoki i ciepłe morze...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.09.2012 13:22

dąbrówka napisał(a):W 2009 był podajże pierwszy wątek na forum o tym, że zauważalnie zmienia się podejście Chorwatów do turystów. No szkoda wielka i nie jest to czepianie się, tylko żal, że tak się to zmienia i idzie w złym kierunku....

Nie zauważyłem tego w 2010 roku w Pakoštane a w 2012 roku w Tribunj i w Trogirze :idea:
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 20.09.2012 13:42

alessandro1977 napisał(a):...marudy, którym wiecznie się coś nie podoba

Wg Ciebie powinienem być zadowolony z tego, że bryza wypycha kupy na plażę, bo na kotwicowisku żeglarze walą wprost do wody zamiast do chemicznych toalet - przykład z ubiegłego roku w Primosten.

Są sprawy, o który należy głośno mówić, choćby były niezbyt nieprzyjemne dla naszych gospodarzy.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.09.2012 13:46

Arek napisał(a):
alessandro1977 napisał(a):...marudy, którym wiecznie się coś nie podoba

Wg Ciebie powinienem być zadowolony z tego, że bryza wypycha kupy na plażę, bo na kotwicowisku żeglarze walą wprost do wody zamiast do chemicznych toalet - przykład z ubiegłego roku w Primosten.

Są sprawy, o który należy głośno mówić, choćby były niezbyt nieprzyjemne dla naszych gospodarzy.

Tak, tylko w tym przypadku to nie wina gospodarzy lecz pseudo turystów - żeglarzy :evil:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.09.2012 13:50

Problem może występować tam, gdzie nie ma czasu załadować taczki.
A więc miejsca o ponadprzeciętnej oblegalności.
Niestety należy stwierdzić, że to My, turyści jesteśmy odpowiedzialni za ten stan rzeczy.
Dotyczy to również ludzi miłujących naturę, użytkowników :roll: plaż FKK i okolic-lasów.
Syf, jaki widziałem w tym roku za Pinia Beach nie warto opisywać.
Może to również wynikać z tego, że z uwagi na walory plaży, przyłazi tam coraz więcej tekstylnych.
Uwierzcie, że zabranie w jedna reklamówkę kilku opakowań po burkach, jakiś puszek czy butelek, to żaden problem.
Ale...
Inni srają gdzie stoją i później mają żal do innych, a nie siebie.

Same mieściny odwiedzane w tym roku cechował wzorowy porządek. Czyste kosze, brak latających śmieci.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 20.09.2012 13:55

Janusz Bajcer napisał(a):Tak, tylko w tym przypadku to nie wina gospodarzy lecz pseudo turystów - żeglarzy :evil:


Gospodarzy w sensie goszczącej nas Chorwacji :)
adamcmar
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamcmar » 20.09.2012 14:02

Co mnie zdziwiło w tym roku , to płatne prysznice : Makarska i Bask Voda
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.09.2012 14:16

Pakostane, Biograd również.
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 20.09.2012 14:21

FUX napisał(a):Pakostane, Biograd również.


Primosten isto.
Choć w Tribunj na plaży Zamalin były darmowe.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 20.09.2012 14:33

Arek napisał(a):ebryza wypycha kupy na plażę, bo na kotwicowisku żeglarze walą wprost do wody zamiast do chemicznych toalet - przykład z ubiegłego roku w Primosten.


W Rażanj była podobna sytuacja..
Pół dnia spieprzone przez goowna w wodzie. :evil:


Arek napisał(a):Choć w Tribunj na plaży Zamalin były darmowe.


Dla mnie temat o prysznicach to lekka schiza.
Ociera się delikatnie o tzw. przesadne jęczydoopstwo.
Tam gdzie jeżdżę nie ma takich wynalazków i świetnie się bez nich wszyscy obchodzimy.

A jeżeli ktoś musi z nich korzystać to niech płaci.
Proste.
Chorwaci też pewnie nas czytają i jeszcze gotowi uwierzyć, że cała PL mieszka w ...........Krakowie, :lol: :wink: bo im kuny szkoda na słodką wodę.. :roll:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 20.09.2012 15:59

alessandro1977 napisał(a):
dąbrówka napisał(a):czy aż tak są pewni siebie, że i tak tu znowu wrócimy?

Pewni są tego, że jak Wy nie wrócicie to inni przyjadą...marudy, którym wiecznie się coś nie podoba ( a bo woda mało przejrzysta, a bo za gorąco, a bo za dużo Polaków, a bo kaucja za butelki itd. ) są na porządku dziennym...bez urazy ale według mnie malkontenci powinni latać do Egiptu gdzie wszystko będą mieli podane pod nos...

Hipokryzja.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 20.09.2012 16:17

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Może za bardzo uprościłam.. nie zapominajmy o specyfice regionu.....Jesli ktoś ma 80 m2 i dwoje czy troje mieszkańców w obiekcie, nie ma apartamentów do wynajmu to jedna taryfa.. a kiedy dom ma 300 - 400m2 i apartamenty, czyli i są i goście, ktorzy "produkują" nieco więcej śmieci niż dwu- czy trzyosobowa rodzina na 80 m2....to druga taryfa... Tu metraż ma znaczenie, bo są standardy metrażu w apartamantach do wynajmu (okreslane podczas kategoryzacji). Metraż wtedy określa liczbę potencjalnych turystów, zatem i potencjalną ilość śmieci.

I ta taryfa obowiązuje przez cały rok czy zgłasza się tylko na sezon ilość apartamentów do wynajmu?
Możesz podać przykładową stawkę?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 20.09.2012 16:42

Spłaszczyliście temat do przysłowiowego g... I to jesscze rozjechanego. Miałem jechać na Istrię albo lecieć na księżyc. Nie poleciałem. Poczułem się współodpowiedzialny za to co w Chorwacji zastajemy. Posprzątałem kilka plaż między Vinjeracem a Rażanjem. Mam nadzieję że Włodarze Vinjeraca nie mają mi za złe, ze im do kubłów przy plaży trochę śmieci gumjakiem nazwoziłem.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 20.09.2012 18:08

Rysio napisał(a):... Posprzątałem kilka plaż między Vinjeracem a Rażanjem. Mam nadzieję że Włodarze Vinjeraca nie mają mi za złe, ze im do kubłów przy plaży trochę śmieci gumjakiem nazwoziłem.

Nowe wakacyjne hobby? Rosohotnica przy Basinie na Hvarze w tym roku zaśmiecona. Domniemam, iż ten miły gest na powitanie turystów przygotowali miejscowi rybacy, bo dodatkowo zdechłą rybą waliło z daleka. Wiesz Rysio, jakbyś miał czas... :wink: :wink:

Poczułem się współodpowiedzialny za to co w Chorwacji zastajemy

Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwaci obudźcie się ! - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone