Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Campingowe patenty i caravaning

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.10.2017 08:43

cronaturki napisał(a):Co Waszym zdaniem na kepie w Chorwacji sprawdzi sie lepiej esli chodzi o łóżko ?

Krótko mówiąc - na czym spać ? :)


My celujemy w zdecydowanie tańsze rzeczy. Śpimy na materacach a Auchan czy innego marketu, kupione może za 3-4 dychy i są już z nami 5-6 lat
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.10.2017 08:46

Rafi70 napisał(a):... radzę przed pierwszym wyjazdem znaleźć jakąś polankę i rozstawić próbnie namiot.
Przyda się to ,żeby było łatwiej przy rozstawianiu namiotu na kempingu , nie ma nic gorszego jak zniecierpliwiona rodzina stojąca obok i czekająca na wejście do namiotu.


Ja radzę rozłożyć namiot wspólnie, całą rodziną. Nie będą mieli czasu na "niecierpliwienie" a i pójdzie zdecydowanie szybciej

Porada była darmowa

Nie ma za co :)
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 02.10.2017 14:51

piotrulex napisał(a):
Rafi70 napisał(a):... radzę przed pierwszym wyjazdem znaleźć jakąś polankę i rozstawić próbnie namiot.
Przyda się to ,żeby było łatwiej przy rozstawianiu namiotu na kempingu , nie ma nic gorszego jak zniecierpliwiona rodzina stojąca obok i czekająca na wejście do namiotu.


Ja radzę rozłożyć namiot wspólnie, całą rodziną. Nie będą mieli czasu na "niecierpliwienie" a i pójdzie zdecydowanie szybciej

Porada była darmowa

Nie ma za co :)


Porada nie warta , nawet pół piwa .....gdy dzieci mają odpowiednio 2 i 4 latka :P .....za poświęconą uwagę dziękuję , browar można wypić bez okazji :wink:
Mój patent to wysłanie żonki z dziećmi na rekonesans okolicy , a sam lub niekiedy z uczynnym sąsiadem rozkładam namiot. 30 min do godzinki wystarcza :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.10.2017 15:28

Rafi70 napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Rafi70 napisał(a):... radzę przed pierwszym wyjazdem znaleźć jakąś polankę i rozstawić próbnie namiot.
Przyda się to ,żeby było łatwiej przy rozstawianiu namiotu na kempingu , nie ma nic gorszego jak zniecierpliwiona rodzina stojąca obok i czekająca na wejście do namiotu.


Ja radzę rozłożyć namiot wspólnie, całą rodziną. Nie będą mieli czasu na "niecierpliwienie" a i pójdzie zdecydowanie szybciej

Porada była darmowa

Nie ma za co :)


Porada nie warta , nawet pół piwa .....gdy dzieci mają odpowiednio 2 i 4 latka :P .....za poświęconą uwagę dziękuję , browar można wypić bez okazji :wink:
Mój patent to wysłanie żonki z dziećmi na rekonesans okolicy , a sam lub niekiedy z uczynnym sąsiadem rozkładam namiot. 30 min do godzinki wystarcza :)


To prawda

Dzieciaki, tak jak i namioty, są różne

My z naszym dzieckiem po raz pierwszy pod namiotem byliśmy jak miała 1 rok i około 3 miesiące +/- 1

Pomagała dzielnie zarówno córka jak i żona choć namiot prosty i niewielki

W cro na konkretnym campingowaniu młoda była jak miała 3 lata 3 miesiące, wtedy to już była pomoc nieoceniona bo i namiot spory a i dziecko niemałe :)

Czym skorupka za młodu nasiąknie ...

:)

Na campie jak widuje małe dzieci, takie 2-3-4 letnie co raczej wiele siły nie mają to sprzątają miejsce pod namiot z szyszek, patyków itd. Chyba jeszcze nigdy nie widziałem stojącej obok, zniecierpliwionej rodziny i uwijającej się samotnie w ukropie głowy rodziny, no nie widziałem :)

Rok temu nasz namiot sam się rozkładał, wystarczyło 2-sek wyciągnąć z wora a później wbić kilka szpilek. Nowy na spokojnie w 10 minut rozkładamy całą rodziną
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.10.2017 15:09

Może kogoś zainteresuje ...
w dniach 20-22 października 2017 w Nadarzynie w ramach potężnej imprezy World Travel Shov odbędą się targi Camper Carawan Show podczas, których zaprezentuje się wielu wystawców sprzętu również kempingowego - tu pełny zakres branżowy Będzie okazja podpatrzeć, pomacać, zakupić itd.
W hali F - sporty wodne - sprzęt i wyposażenie.
Przy okazji spotkania ze sławnymi podróżnikami min. Martyna Wojciechowska, Wojciech Cejrowski, Aleksander Doba i in., prezentacje różnych krajów, pokazy kulinarne kuchni świata i wiele innych fajnych atrakcji. My się wybieramy oczywiście z budką na haku na całe 3 dni ponieważ przy okazji targów odbywa się Europejski Zlot Caravaningowy Camper Caravan Show - na liście już ponad 300 załóg :)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 19.10.2017 11:55

Właśnie jestem w trakcie uzupełniania/wymiany niektórych elementów wyposażenia kempingowego.

Wpadł mi w oko zestaw talerzy i kubków firmy GSI. Nie jest tani, a w dodatku nigdzie nie można zobaczyć go czy pomacać. Może ktoś z was ma naczynia tej firmy i podzieli się szczerą opinią. Biorę pod uwagę również jakiś zestaw z melaminy, ale ten podoba mi się ze względu na wymiary, pojemność i kompaktowość po spakowaniu.

Konkretnie jest to zestaw GSI Infinity 4
Załączniki:
gsi1.jpg
gsi2.jpg
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 19.10.2017 13:53

Komplet jak dla mnie zbyt kolorowy. To moje szczera, subiektywna ocena. ;-)
Zastanawiam się, czy metalowe sztućce szybko nie porysują spodów tych płytkich talerzy.

Ostatnio przerzuciłem się na melaminę imitującą wygląd naczyń z białej ceramiki oraz melaminowe "ciężkie" z wyglądu, przezroczyste kufle na piwo.
Pomimo tego że to tworzywo, to jakoś lepiej się spożywa niż z typowo plastykowych talerzy, czy plastykowych kubków... ale jak wyżej - to subiektywne odczucia.

Pozdrawiam.
Załączniki:
Kufel.jpg
Ostatnio edytowano 19.10.2017 14:25 przez Interseal., łącznie edytowano 1 raz
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 19.10.2017 14:12

przy czteroosobowej rodzinie różnorodność kolorów może być walorem - każdy ma set jednego koloru i dziatwa wie, co czyje, kto nabrudził, kto zmywa, czyje się zepsuło ;@)))
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.10.2017 08:18

Z nami od lat jeździ jakaś plastikowa taniocha gdzie mamy z 4 płaskie, duże talerze, dzbanek i 4 kubki. Do tego bierzemy głębokie ceramiczne talerze i ceramiczne kubki. Jedynie kubki zajmują więcej miejsca gdyż nie wchodzi jeden w drugi ale jakoś tak nam lepiej się pije poranną kawę :)

2 stówy za "plastiki" dla 4 osób to jak dla mnie trochę sporo
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 20.10.2017 09:00

piotrulex napisał(a):Z nami od lat jeździ jakaś plastikowa taniocha gdzie mamy z 4 płaskie, duże talerze, dzbanek i 4 kubki. Do tego bierzemy głębokie ceramiczne talerze i ceramiczne kubki. Jedynie kubki zajmują więcej miejsca gdyż nie wchodzi jeden w drugi ale jakoś tak nam lepiej się pije poranną kawę :)

2 stówy za "plastiki" dla 4 osób to jak dla mnie trochę sporo


My też mamy jakieś plasticzane niezniszczalne badziewia z ikei, decathlona i innych, a do picia wybornych trunków i jedzenie romantycznych kolacji zabieramy zużyte szklanki itp, które zostawiamy na ostatnim campingu :@)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.10.2017 09:09

Krystof napisał(a):
piotrulex napisał(a):Z nami od lat jeździ jakaś plastikowa taniocha gdzie mamy z 4 płaskie, duże talerze, dzbanek i 4 kubki. Do tego bierzemy głębokie ceramiczne talerze i ceramiczne kubki. Jedynie kubki zajmują więcej miejsca gdyż nie wchodzi jeden w drugi ale jakoś tak nam lepiej się pije poranną kawę :)

2 stówy za "plastiki" dla 4 osób to jak dla mnie trochę sporo


My też mamy jakieś plasticzane niezniszczalne badziewia z ikei, decathlona i innych, a do picia wybornych trunków i jedzenie romantycznych kolacji zabieramy zużyte szklanki itp, które zostawiamy na ostatnim campingu :@)


Zapomniałem napisać, ze podobnie jak i Tobie różne kolory nam nie przeszkadzają. Nie są też konieczne gdyż i tak wszystko idzie do mycia wspólnie z 2x dziennie. Zepsuć się też niebardzo ma co :)

Do romantycznych kolacji mamy normalne, piękne, szklane, spore kieliszki do wina - podróżują z nami bezpiecznie od lat w specjalnym pudełku

Do piwa, zwykle coś się przyklei do ręki na początku urlopu. Uprzedzając pytania i święte oburzenie poinformuję, że na koniec urlopu zostawiamy tam gdzie znaleźliśmy czyli na stoliku campingowej knajpy :). Kufle jednak są duże i ciężkie
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 20.10.2017 09:58

Zbliżają się Święta i to będzie prezent dla mnie ;). Zamiast niepotrzebnej niespodzianki, wolę coś konkretnego, a że po kilku latach przebywania w mobildomkach i namiotach operatorów wracamy do swojego namiotu, zmieniam zestawy z dwu na trzyosobowe (właściwie czteroosobowe). Chcę coś porządnego, użytecznego i w miarę kompaktowego. Ten zestaw mi się spodobał. Chciałbym jednak wiedzieć czy nie jest łamliwy, łatwo rysujący się, czy łatwo się go myje itp.

Jak ww cechy mają się w przypadku naczyń z melaminy?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.10.2017 10:13

SingSing74 napisał(a):Zbliżają się Święta i to będzie prezent dla mnie ;). Zamiast niepotrzebnej niespodzianki, wolę coś konkretnego ...


Masz rację, mamy podobnie z prezentami :)
Wygląda super, jest bardzo przemyślany i kompaktowy
Nie pomogę, nie mamy takowego
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 20.10.2017 10:43

SingSing74 napisał(a):Jak ww cechy mają się w przypadku naczyń z melaminy?


Z jedno sezonowego doświadczenia mogę napisać, iż nic niepokojącego się nie wydarzyło.
Kufle zachowały swoją przezroczystość, a naczynia nie są porysowane ani uszkodzone, pomimo faktu iż na kempingu w 80% zmywać chodzą dzieciaki, a jak wiadomo różnie to bywa u nich podczas tej czynności.
Mam odczucie, iż z melaminy ciut lepiej zmywa się tłuszcz (szczególnie gdy woda na kempach nie zawsze jest gorąca)

Kupiłem taki zestaw jak poniżej bodajże za 160 zł.

naczynia melamin.jpg


Zaczynaliśmy od butli z nakręcanym palnikiem i składanych taborecików. Na wyjazd brało się połowę garnców z domu i zastawę zawiniętą w ścierki i ręczniki. Każdego roku coś się dokupywało, "sprezentowywało" aż uzbierał się fajny komplet. Na przyszły rok mam w zasadzie do kupienia "tylko".... namiot. :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.10.2017 12:39

Interseal. napisał(a):Kupiłem taki zestaw jak poniżej ...


"Marian. Tu jest jakby luksusowo." - tak by zapewne powiedziała pewna Pani, która z Pusią wpadła by do Was na obiadek :)

No chyba, że nie będzie z nią Mariana. Luksus u Was jest :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi

cron
Campingowe patenty i caravaning - strona 154
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone