Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia!

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 30.11.2016 09:22

marze_na napisał(a):Pod nami Isola Bella.


... będąc nad Gardą też mieliśmy na liście dodatkowej Isola Bella ... :wink: ... tam dotrzeć nam się nie udało, ale tą Waszą IB też mieliśmy okazję popodziwiać ... 8) ...
Pozdrawiam.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15658
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.11.2016 13:49

marze_na napisał(a):
elka21 napisał(a):
marze_na napisał(a):
mysza73 napisał(a):a kwitnących opuncji w Antenie też było pełno i też bardzo nam się podobały :mrgreen:

My wreszcie spróbowaliśmy jak toto smakuje :D .

I jakie wrażenia, po degustacji :?: , smak, można porównać do ...... :idea:

Talerz z opuncjami i figami dostaliśmy gratis do rachunku w jednej z osterii. Sama bym nie sięgnęła po ten owoc ze względu na bardzo drobne, prawie niewidoczne kolce. Ale skoro trafiły się już obrane :mrgreen:
Trudno mi to do czegokolwiek porównać. Umiarkowanie słodki, średnio soczysty. Spodziewałam się zdecydowanie bardziej wyrazistego smaku. Natomiast w jedzeniu przeszkadzała cała masa drobnych, ale twardych pesteczek i te upierdliwe pestki zapadły mi w pamięć bardziej niż sam smak :lol: .

Z tego co się orientuje w opuncjach ważniejsze niż smak jest fakt idealnego nawadniania organizmu. Jakieś tam związku regulują gospodarkę wodno-miner., co mocno jest odczuwalne zwłaszcza w upalne dni...

Plaża na wysepce Isola Bella - piękna
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 30.11.2016 13:58

marze_na napisał(a):Dla grup są zniżki :oczko_usmiech: .
Ostatnio załapaliśmy się na tańsze bilety do teatru.
Zamiast 60, było po 30zł od osoby.

Zdjęcia cały czas 8O 8O 8O :D

pzdr :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.11.2016 16:12

Szkoda ze sloneczka nie mieliscie w Teatro w Taorminie (i przez to oslawionego widoki na Etne)
Ale zdjecia i tak klasa jak zwykle
W samym Giardini - Naxos byliscie?
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8661
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 30.11.2016 19:25

kmichal napisał(a):Isola Bella

Tą też kiedyś odwiedzimy :wink: .


piekara114 napisał(a):Z tego co się orientuje w opuncjach ważniejsze niż smak jest fakt idealnego nawadniania organizmu.

A ja czytałam o właściwościach odchudzających i zbawiennym wpływie na pracę jelit :oczko_usmiech: .
No i że to silny przeciwutleniacz.


longtom napisał(a):Zdjęcia cały czas 8O 8O 8O :D

:D


tony montana napisał(a):W samym Giardini - Naxos byliscie?

Nie, bo to w sumie tylko plażownia. Polecana też jako względnie tania baza dla zwiedzania Taorminy.
A rozważasz jako destynację ;) ?
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 30.11.2016 20:59

Cóż :la: wspomnienia wróciły... :D
A Taormina pokazana przez Was jest niesamowita 8O
Czekam na cd :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8661
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.12.2016 09:32

krakusowa napisał(a):Czekam na cd :papa:

Mówisz masz :smo: .

26.09 - Castelmola

Castelmola to niewielka miejscowość zawieszona na skale powyżej Taorminy, ok 500 m. n.p.m.
Co oferuje Castelomla? Przede wszystkim widoki. I trochę oddechu od tłoku i zgiełku Taorminy.

Obrazek


Autobusy z Taorminy wspinają się do Castemolii mniej więcej co godzinę albo dwie. Bilet kosztuje 1,90€, a kupowany w dwie strony 3,00€. Ta zasada obowiązywała u wszystkich przewoźników i na wszystkich liniach, z jakich korzystaliśmy na Sycylii. Kupowanie biletu andata e ritorno było więc zawsze mniejszym ciężarem dla portfela.

Już sama jazda autobusem po krętej i wąskiej drodze jest atrakcją 8) .
Po ok. 20 minutach autobus wysadza nas na Piazza Sant'Antonio, głównym placu Castelmolii z dużym tarasem widokowym.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



W zasadzie można powiedzieć, że cała Castelmola to jeden wielki punkt widokowy i nie będzie w tym stwierdzeniu za grosz przesady.

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Szwendamy się trochę wąskimi uliczkami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Chciałabym zwrócić uwagę na samochód za koteczkiem. Stan karoserii raczej typowy :lol: .

Obrazek



I jeszcze fantastycznie położone boisko 8) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Kościół San Nicola di Bari odbudowany w XX w. w miejscu dawnej katedry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Robi się coraz zimniej i zaczyna siąpić. Trochę już zmarznięci idziemy jeszcze rzucić okiem na ruiny zamku zbudowanego prawdopodobnie w czasach Normanów.
Z zamku też są niezłe widoki :D .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Całkiem już przemarznięci schronienie znajdujemy w barze Turrisi.
Miejsce to niezwykłe ze względu na motyw przewodni wykorzystany w wystroju wnętrza 8O :roll: :lol: .
Bar Turrisi to bar pod znakiem fallusa... :mrgreen:

Obrazek

(...)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8661
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.12.2016 09:32

Uwaga :!:
Post tylko dla dorosłych :oczko_usmiech: .


Skąd w ogóle taki pomysł na lokal? To ponoć forma wdzięczności i pochwały płodność okazana przez ojca dzisiejszego właściciela baru, który w ciągu 5 lat doczekał się trzech synów.
No to wchodzimy 8) .

Obrazek

Obrazek


Gdzie okiem nie sięgnąć, od podłogi aż po sufit wszędzie penisy 8O ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na ścianach wiszą dość odważne obrazki z kamasutry (ocenzurowano :wink: ). W łazience również tematycznie, Kran fallus, lustro fallus ... W sumie całość dość smaczna jeśli ma się chociaż trochę dystansu.


Poza oryginalnym wystrojem, bar ma także taras widokowy na dachu. Usiąść można też na balkonach na dwóch wyższych kondygnacjach. Ze względu na kiepską pogodę rezygnujemy z obietnicy oszałamiających widoków i zostajemy na pierwszym poziomie. Od razu zamawiamy gorącą herbatę :).

Z oryginalnego menu (można sobie takie kupić na pamiątkę) wybieramy makarony.

Obrazek


Jeden z dodatkiem migdałów, drugi z orzechami pistacjowymi.
Sycylia słynie z ich uprawy i zarówno migdały jak i pistacje są składnikiem bardzo wielu dań i artykułów spożywczych.

Obrazek

Obrazek

Pycha!


Jeśli już poruszamy tematykę kulinarną koniecznie muszę wspomnieć o zawartości tych buteleczek.

Obrazek


Castelmola ma swoją specjalność - Vino alla Mandorla - wino migdałowe. Powstaje przez zalanie migdałów winem z dodatkiem aromatycznych ziół i esencji cytrusowych, potem wzmacniane jest jeszcze alkoholem wysokoprocentowym.
Oczywiście z Castelmoli wyjechaliśmy z butelką :mrgreen: .
W smaku zbliżone do amaretto, ale dużo lżejsze i aromat zdecydowanie bardziej naturalny.


Dla zainteresowanych barem dokładne namiary :oczko_usmiech: .

Obrazek


Czas jaki pozostał do odjazdu autobusu spędzamy w sklepach z pamiątkami.

Obrazek

Obrazek

Do Taorminy wracamy już w strugach ulewnego deszczu :evil: .

:papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 01.12.2016 09:41

marze_na napisał(a):Castelmola to niewielka miejscowość zawieszona na skale powyżej Taorminy


... my tylko obeszliśmy się smakiem ... :roll: ... a tak zerkałem na nią z Taorminy i wyobrażałem sobie jakie muszą być stamtąd widoczki ... :wink: ...
Pozdrawiam.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.12.2016 09:49

marze_na napisał(a):Z oryginalnego menu (można sobie takie kupić na pamiątkę)

Obrazek
Kupiłaś ofkors :oczko_usmiech:


Normalnie Cię uduszę ... rujnujesz mi życie :evil:
Już wszystko miałam w głowie poukładane, przemyślane, obczajone ... a teraz ... znowu chcę do Italii :!: :roll: :evil:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15658
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.12.2016 10:13

Fajne widoczki z Cast., no i knajpka taka nietypowa..... Ciekawe co by było gdyby w Kr lub Wwie taką otworzono....

marze_na napisał(a):Autobusy z Taorminy wspinają się do Castemolii mniej więcej co godzinę albo dwie. Bilet kosztuje 1,90€, a kupowany w dwie strony 3,00€. Ta zasada obowiązywała u wszystkich przewoźników i na wszystkich liniach, z jakich korzystaliśmy na Sycylii. Kupowanie biletu andata e ritorno było więc zawsze mniejszym ciężarem dla portfela.


Z ciekawości... nie ma na Sycylii jakiejś Sycylia- card, coby transport publiczny był w cenie? Przy kilkunastu podróżach autobusami sporą kwotę można wydać, zwłaszcza jak się jest rodziną z dziećmi
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8661
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.12.2016 11:23

kmichal napisał(a):
marze_na napisał(a):Castelmola to niewielka miejscowość zawieszona na skale powyżej Taorminy


... my tylko obeszliśmy się smakiem ... :roll: ... a tak zerkałem na nią z Taorminy

Kiedyś nadrobisz :D .


mysza73 napisał(a):Normalnie Cię uduszę ... rujnujesz mi życie :evil:
Już wszystko miałam w głowie poukładane, przemyślane, obczajone ... a teraz ... znowu chcę do Italii :!: :roll: :evil:

Dopiero zaczynam :roll: , jeszcze dwa tygodnie spędzimy na Sycylii :smo: .
A jeśli nic niespodziewanego nie spadnie mi na głowę to wiosną znowu będę Ci życie rujnować :oczko_usmiech: .


piekara114 napisał(a):Z ciekawości... nie ma na Sycylii jakiejś Sycylia- card, coby transport publiczny był w cenie? Przy kilkunastu podróżach autobusami sporą kwotę można wydać

Nie ma, a przynajmniej ja nic takiego nie wyszperałam.
Lokalnie tylko jakaś karta funkcjonowała w Palermo, ale zupełnie nie skrojona do naszych potrzeb.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.12.2016 13:28

Fallus bar gruba historia;)
GIardini tak pytam, bo w styczniu CHYBA nie uda sie wykapc choc Szwagier akurat jest morsem wiec.moze da rade
Miejscowki zas mamy choc nad ta druga jeszcze myslimy :papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8661
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.12.2016 13:32

tony montana napisał(a):Miejscowki zas mamy choc nad ta druga jeszcze myslimy :papa:

Pochwal się. Ocenię :oczko_usmiech: .
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 01.12.2016 14:20

Gdyby Wam nie smakowało, to moglibyście bezkarnie napisać, że ch...... ta knajpa :mrgreen:

Sorry, ale przecież tutaj sami dorośli :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Buongiorno! Benvenuti! La Bella Sicilia! - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone